Rychle a zběsile 7

• USA Furious 7 (více)

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (Cinemart)

Tony.cs

Přehnaná akce? A co má být? Já si to užil maximálně. Parádní film. Rozloučení s Paulem Walkerem dojalo. R.I.P. ()

gogos

Justin Lin pozvedl Rychle a zběsile z popela až do výšin mezi elitu letních blockbusterů. Přidal na hvězdách, na akci, na výpravě, na pompéznosti a razantně změnil styl celé série. Nutno podotknout, že po čtyřech dílech se už neměl Lin kam posunout. S pátým dílem dosáhl vrcholu célé série a na šestém už bylo velmi znát, že i monumentálnost má své hranice a takhle to prostě dál nejde. A tak se této miliardové ságy chopil nový asiat, který přinesl změnu a vtiskl opět Rychle a zběsile novou tvář. Wan sází na osobitý feel dlouhých záběrů a skvělých face to face bitek (Statham x Rock, Statham x Diesel, Ronda x Rodriguez a Walker x Jaa dokonce dvakrát). Prostoru dostane každá postava více než dost, velká camea jsou fantastická (ať už se jedná o zmiňovanou Rondu a Jaa, ale hlavně Kurt Russell). Nechybí tradiční rodinné setkání, něco málo závodů, retrospektiva za dosavadní sérií a parádní rozloučení s Walkerem na závěr. Wan přinesl do série čerstvý vítr. Film je vtipný přesně tam, kde vtipný být má, disponuje parádníma bitkama a samozřejmě nechybí ani emmerichovské demoliční scény, které se pomalu, ale jistě stávají v Rychle a zběsile už zavedeným koloritem. Po unyle přehnané šestce je sedmý díl příjemným překvapením a potvrzením toho, že Statham a krochna Rock můžou sérii znovu nakopnout nejen finančně, ale i kvalitativně. Zatraceně dobré 4* :-) ()

buldock

Za to skvěle zakomponované rozloučení s Paulem Walkerem a za ty tuny extra přepálené akce si film tohle hodnocení s přece jen zaslouží. Film: 75% ()

Rakosnicek77

Byl to průměr. Průměr proto, protože ta akce, byla prostě až moc přehnaná. Samozřejmě jsem něco podobného čekal, ale né až tak moc. Byl to prostě úlet, ať už přelézání přes okénko při hodinách dvou aut, až po neuvěřitelné skoky do prázdna, které by člověk nepřežil ani v tanku. Přesto bylo dost okamžiků nato, abych to dal do trojhvězdičkového průměru, jelikož to si myslím film zaslouží. Stathamova záporňácká role, pro mne byla změna. Jasona znám jako klaďase a tak mi to asi taky trochu vadilo. Prostě jak jsem řekl průměrná, přesto solidní tečka, za touto zběsilou sérií. ()

Kaluž

Otvíračka se Stathamem luxusní, do přeletu v Emirátech plná palba, ale pak to zhoustne příliš natlakovanou akcí a závěr už je jak vystřižený z Avengers/Transformers apokalypsy. Tohle mi tady nějak nesedí. Ovšem rozlučka s Walkerem se povedla na výbornou a jedno oko nezůstalo suché. Pětka zatím nepřekonána. ()

movieband

Celý film se nese v krásném přepáleném kabátě plném akce a humoru. Jen zrovna tenhle kabát mi asi nesedl svou délkou. Krouhnout ho, tak o pár minut, byl bych spokojenější a film bych si užil víc. S takovou už se divák ke koncu filmu díval na hodinky. Pořád mě to ale bavilo víc (i přes větší míru přepálenosti), než předešlý díl. SE - 74% ()

italka63

Chyběl mi tam Dwayne, opravdu, i když byl po bitce, v které dostal na budku, dost krank. Ráda jsem viděla Russella, který stárne s elegancí, no a pak už jen horší, Vin si vypěstoval podivnou muskulaturu s podivně odulou hlávkou na krku, Michelle je nesympatická, fakt se z ní stává ošklivka s křivým šklebem, nevěřila jsem jí nos mezi očima, Statham je perfektní záporák a je vizáží pořád hrubší, kde je ten krásnej chlap to teda nevím. Tak, všechny jsem tu sdrbla. Sečteno, nahuštěný film, v němż se i auta snáší z oblaků. Bylo to slabší, místy ujetý, ale zase, ty káry super, motory řvaly, joooooo. Víc jak tři to nebude. Ale Paule, s tvým krásným úsměvem a modrýma očima, buď sbohem, budeš mi chybět. ()

Thomassi

Tak mi nějak přijde, že od pátého dílu se tvůrci snaží čím dál více dělat řemeslo FaF megalomantičtější s více a více wtf scénama. Na jednu stranu se to více odklání od pravého slova smyslu rychle a zběsile a tuningové fanoušky to může pohoršovat, na druhou stranu si to asi žádá doba a jelikož se jedná už o sedmý díl, změny jsou vítány. Osobně mě přehnanost v takových filmech moc nevadí, konec konců jsou určeny pro zábavu a já se bavil po všech ohledech. Ano, po výborné pětce a šestce to už není ono, ale pořád je na co koukat. A některé nápady normální člověk ani nevymyslí :-) Parta znovu ucelená, Rock zase rozdává hulkové rány a Jason Statham jako záporák boží. Nechybí velké autohoničky ani nostalgický návrat ke kořenům. Epitaf pro Paula Walkera je jedním slovem akční pecka, i když to mohlo být ještě lepší. ()

Ryuko

Keď ten Paul potom zomrel, tak dám o hviezdu viac. Aj keď nikdy táto séria nepatrila k mojim obľúbeným. ()

PogoJoe

Tři a půl. O malinko lepší než předchozí díly, pro mě jednorázovka, kterou už podruhé vidět chtít určitě nebudu. Pokud máte chuť na něco, nad čím nemusíte moc přemýšlet, nevadí vám neustálé šťastné náhody, máte rádi akci, znáte postavy, protože jste viděli aspoň některé předchozí díly (jako já), budu se vám to celkem líbit. ()

AlistairMir

Nemohl jsem jako skalní fanda celé série samo sebou čekat ani jeden den navíc a s kámošem jsme letěli do kina okupovat třetí řadu, marně dumajíc kdy naposledy bylo naše děčínské kino takhle narvaný. No a pak začal film a já se nechal unášet na vlně totálního odreagování kde na mě plátno přes dvě hodiny chrlilo krásná auta, krásné ženy, nadupanou akci a spoustu mojich oblíbenců. Co vyzdvihnout? Souboj The Rocka s Kurýrem Stathemů? Michelle vs Ronda? Vin vs Jason? Nebo Paul vs Tony?? Všechny ty souboje jsou parádní a k tomu připočtěte "létající" bourák skrz baráky, seskok s autama padákem, tunu výbuchů, honičky a další rubačky...další tunu jsem vynechal , ale co nevynechám je fakt, že i když jsem byl celej film nadšenej tak jsem byl zároveň naměkko (divné vědět, že Paul je už rok a půl po smrti a já na něj jdu do kina) díky tomu jsem si užíval každou vteřinu kdy byl na plátně o to více a o to smutněji, protože vím, že to bylo naposledy...na samém konci filmu už slza ukápla...Nádherný film, který mě nadchl i zabolel u srdce. Rozhodně se k němu budu často ale vracet a James Wan dokázal, že umí ne jen horory, ale i úplně jiné žánry. BRAVO VŠEM !!! ()

FilmFan24

Hodně přepísklé rychlé a zběsilé pokračování adrenalinové série, kterému sice místy drhne motor, ale i tak jsem se výborně bavil. Sedmička má lokace za jaké by se nemusela stydět žádná bondovka. Nejlepší scény byly s agentem Hobbsem, který v podání Dwayneho Johnsona má ten správný říz. Rvačka se Stathanem, který je tentokrát hodně naštvanou zápornou postavou, je vrcholem sedmého filmu. Závěrečné rozloučení s Paulem Walkerem je nejlepší poctou jakou herec mohl dostat. ()

Duotone28

ok, nemalo to veľkého scenárneho ducha, ale čo, komu to kedy vadilo v tejto dlhej sérii:)?! Akčne a efektovo namakané, a práve toto je to, keď môžete v kľude vypnúť madafaking_brain, a dať si luxusnú jazdu večera! nazdar ()

gegina31

Začalo to dobře. Líbila se mi ta propojenost, mezi jednotlivými díly Rychle a zběsile. Statham naprosto super. Asi mi v těch záporných rolích sedí víc. Ale akční scény přehnaný. A když už jsem si myslela, že už to víc přehnat nejde, tak mě další scéna přesvědčila o opaku. Já mám ráda akční scény, ale tohle bylo hodně daleko za hranicí. Přehazovat si člověka z auta do auta, auto padající ze skály. Skákání autem z budovy do budovy. A takových scén tam bylo habaděj. Kdyby to byl Avengers, tak neřeknu ani půl slova, ale i ten je reálnější. Ale na konci mi ukápla slza. Walkera jsem měla ráda. ()

Colby Sawyer

Rychle a Zběsile zbožňuju už od svých 5-ti let když jsem viděl. Série se od té doby dost posunula, ale kvalit přibývá. Od pouličních závodů až ke zběsilé akce, akčním bitkám a neuvěřitelným kaskadérským kouskům. Sedmička je pojatá ve stylu loučení s Paulem Walkerem. A to je fajn Paula jako herce mám moc rád a je nesmírná škoda že tu už s námi není. Tak zpět k filmu akce, honičky, bitky, luxusní auta toť vše tu a jako vždy na prvotřídní úrovní. Nakonec samozřejmě fantastický a záporák Jason Statham i sympatický Kurt Russell přispěli svými výkony a těším se na ně v osmičce. Tak Dome 2017 na viděnou, budu se těšit! /110%/ ()

dom156

Ústup z nasazené laťky, z předchozích 2 dílů. Akce je zde moc a moc, plno záběrů které popírají přírodní zákony. Musím zmínit, hodně špatného zaporáka v podobě Stanham. Sice se celý film tváři jako bubák a mlátit lidi fakt umí, ale charakterově nula k nule. Z mírného zklamání mě vytrhl konec, kde se zainteresovaní rozloučí velmi důstojně s Paul Walker. Škoda té nehody. Za mě bohužel průměr. ()

strifer

Pořád stejná písnička, ve které naprosto nerozpoznáte (nebo aspoň já jsem nerozpoznal) slibovaný nový přínos obměněného režiséra Jamese Wana. Ale pravda je taková, že je to stejně spíš série Vina Diesela, kterému se jen moc nechce stát oficálně i za kamerou. Nicméně ve FF7 je vidět, že režie v libovolných rukou je spíš takové nutné zlo bez vlastního rukopisu... Co se týče příběhu, na jednu stranu nelze sérii FF férově vyčítat chabé scénáře, asi tak jako nemůžete vyčítat filmům Sofie Coppoly málo akce. Na stranu druhou v sedmém díle série je tato akce ne jen rychlá a zběsilá, ale i naprosto over the top, a to několikanásobně. Jestliže "pětka" byla tak oblíbená i pro svůj přístup zahrnující jistou dávku realističnosti, nejnovější přírůstek jde vyloženě opačným směrem - tahání trezoru za dvěma Mustangy by tady patřilo k těm nejvíce uvěřitelným scénám. Na závěr je třeba zmínit samozřejmě závěr - rozlučka s Paulem Walkerem je provedena bez přehnaného patosu, vyloženě láskyplně a pravověrným fanouškům umožní přidat ke svému hodnocení v podstatě libovolný počet hvězd. Za mě se jedná jen o řemeslně dobře zvládnutý akčňák, ze kterého si za pár dní budu pamatovat jen Dwaynea Johnsona a Kurta Russella. A létání mezi mrakodrapy. ()

higuain

Všechno tohle začalo pětkou. Když se před lety Justin Lin rozhodl, že pro páté pokračování série přeladí svoje instrumenty na docela jinej žánr a z akčňáku o závodění udělal těžce militantní nářez s akcí tak nadsazenou, že by se do popisu filmu hodilo napsat slovo sci-fi, tak to bylo za 1) příjemný oživení série, za 2) to mělo takový grády, že jsem se z toho na tu prdel prostě posadil a za 3) to byl od tvůrčího týmu vedeného Linem risk jako prase. Lin šel tehdy s kůží na trh, vyšlo mu to a z úspěchu poté těžila i podobně laděná, sice o něco horší, ale pořád v mých očích velmi dobrá šestka. A co udělal nový muž James Wan? Šel na jistotu. Vzal prvky, na kterých byl postaven úspěch posledních dílů, v akci se pokusil ještě víc přitlačit na pilu, od pánů Morgana a Thompsona přijal mizerný scénář a splácal to dohromady do jednoho nejen nadsazeností, ale i délkou přepáleného filmu. A bohužel právě "díky" tomu, co se stalo s Paulem Walkerem, si sedmé Rychle a zběsile zajistilo s přehledem největší výdělek, ačkoliv kvalitativně je to oproti pětce i šestce další posun dolů. ()

Dont

Chvílemi až nechutně přepálené a do sebe zahleděné, tenhle díl některé scénky vyhnal do naprostého extrému a hodně je toho prostě jenom na efekt. Ale tahle série se tím tak nějak vyznačuje už od počátku, takže nic nového... Čtyři nakonec hlavně za čtyři klady: vtipné hlášky agenta Hobbse, jednu parádní scénku s Kurtem Russellem, skvělého záporáka Jasona Stathama a rozloučení s Paulem Walkerem. Nuda to nebyla, akčních scének i humoru bylo dost, nad nesmrtelností všech postav lepší nedumat. :-) ()

vegetol.mp

Špičkově natočená zběsilá akce, proložená dialogy, za které by se styděla i Esmeralda. Některé rozhovory jsou natolik debilní, že se divák jen těžko ubrání smíchu. Nejvíc je scéna Vina Diesela a Michelle Rodriguez na hřbitově. Z toho by jeden blil. Ze série FaF se bohužel stává bondovka pro teenie publikum. A bondovka ne moc dobrá. Hezká ukázka toho, co by se mohlo stát s Bodem zlomu, jehož je první FaF remakem, pokud by byli producenti nenažraní a neměli soudnost. Nepotěší ani to, že zatímco otravné užvaněné a nevtipné negry vám tvůrci servírují v každém záběru, herci, kteří by si zasloužili větší prostor, jako Statham nebo The Rock, jsou téměř odsunutí do pozadí a objevují se nahodile. Jediné co zachraňuje tenhle film od naprostého krachu, je jeho rozpočet. Jinak ty dialogy jsou taková mrdka, že i u Azyláků by se zdráhali to natočil. Jo, prachy zmůžou všechno. Ale závěrečná rozlučka s Walkerem je vcelku vkusná. To se musí nechat. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)