Rychle a zběsile 7

• USA Furious 7 (více)

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (Cinemart)

Bauer

"Dome, auta neletájí". Tak v sedmém díle rychle a zběsile léta všechno. Například auta vyjedou z letadla a letějí, letají prostě vzduchem a poškozují vrtulníky, v tomhle díle dokonce (jako v šestém díle Vin Diesel ala Superman) i herci letájí z auta do auta skrz okna. Bohužel tohle už nemá s rychle a zběsile absolutně nic společného. Závodění nikde! Možná tak co spojuje tuhle sérii je herecké obsazení a nadupaný auta. Jedná se už o takové nesmyslné Mission Impossible říznuté s Transformers. Konec s destrukcí poloviny města mi vážně přípomínal Transormers. Bohužel celý film od první minuty působí strašně směšně. Úvodní scéna, kdy se Jason Statham prochází nemocnicí, kterou pořádně vymlátil....ano, smál jsem se! O ostatních nesmyslech jako skok luxusním a velmi rychlým vozem z budovy do budovy a pro jistotu ještě jednou do budovy, je opravdu debilita. Jenže tahle debilita prostě člověka zabaví. Něco málo přes dvě hodiny uteče velmi rychle a jedná se stále o dobrou zábavu, kdy můžete vypnout mozek a nebo můžete jen přemýšlet, kdo tyhle kraviny vymyšlí. Samozřejmě film má skvělé rvačky. Statham vs. Rock. Statham vs. Diesel. Rodriguez vs. Ronda Rousey. Walker vs. Jaa. Zbytečné obsazení Kurta Russela, který si svou roli očividně užívá. Nevyužitý Rock. Skvělý soundtrack. Zajímavé lokace. A hlavně velmi důstojné rozloučení s Paulem Walkerem. Tohle je už bohužel jen průměr. A musím napsat, že zlatá Tokijská jízda. Teď už jen čekat, kdy se Dominic Torreto a jeho "rodina" vydá na akci ve vesmíru. ()

Morholt

Co se akce týče, tak je to asi nejnabušenější z celé série. Tady se na tom fakt vyřádili. Ovšem o to víc je to o hovně. Já vim, že tyhle Zběsilé rychlosti nejsou o zápletkách a důmyslných scénářích, ale když už mám vedle obvyklých aktérů k dispozici jména jako Russell, Hounsou, Missandei a Tony Jaa, tak se koukam snažit je trochu využít. Samostatná kapitola je účast Velkého Jasona, který v těch dvou hodinách a čtvrt dostal až neskutečně málo pŕostoru a místo toho se člověk musel dívat na opuchlého Diesela, který vypouštěl moudra typu "Nemám přátele, mám rodinu.". Vůbec hlášky celé demoliční čety klaďáků jsou na hraně trapnosti a někdy i daleko za ní. Takže Wane dokázal sis, že akce ti jde a teď alou zpátky ke strašidlům. 50% ()

Lucasion

„Did you bring the cavalry? - Woman, I AM the cavalry.“ Pomsta je tu! Světe div se! Mě se líbil film ze série FF. Co přijde příště? Ne vážně. Holky v bikinách, slunné počasí, rychlá auta a akce proklatě nízko. I když se mi Fast Five nikterak moc nelíbila, tak jsem se k týhle sérii vrátil skrz šťastnou sedmičku. A víte co? Asi to vážně funguje. Soundtrack a složení písniček je skvělé. Akce natočena parádně a herecky si taky nemůžu stěžovat. A neříkám to jen proto, že zrovna tenhle díl natočil můj oblíbený režisér. Ne, i když na tom jistě má Wan svůj podíl. Parádní začátek ukazuje pomstu a nástřel celého filmu. Pokaždé když je Jason Statham na scéně, tak se mi líbivost filmu poskočila o pár políček nahoru. On je prostě boží. Oproti tomu Dwayne Johnson nemá zase tolik prostoru, jak bych očekával. I když opět, když je další můj oblíbenec na scéně, tak… Na nekonečné Dieselovi řeči o rodině mě fakt neužije. Akční scény jsou možná několikrát přehnané, ale já to v rámci žánru tak beru. Je vidět, že tahle série už není vůbec o autech, ale je to čistokrevná akce. Kamera je taky super. Překvapen jsem si užil dobrý akční film, který splnil veskrze skoro všechny atributy, co bych od tohoto žánru chtěl. Kazí to jen nepřiměřená délka a zbytečně natahovaný konec. Jinak jak říkám: „Světe div se!“ [Extended] (82 %) ()

Shaqualyck

Přepálená stopáž (i gumy), odulý Diesel před infarktem a implantovaný závěr plný křečovitého sentimentu, který předčasně zesnulému Walkerovi život nevrátí. Nečekal jsem zázraky, ale takhle zmatenou parodii na předešlé díly taky ne. A že to točil Wan? Ani jsem si nevšim. Situaci naštěstí zachraňuje mrštný záporák Tony Jaa, hláškující Kurt Russell a nezničitelný Rock. Soundtrack parádní, akce daleko za hranou - auta a mrakodrapy zkrátka dohromady nikdy nepůjdou, to věděl už Demolition Man. ()

RelaxMan

To co mi chybělo v Expendables 3 jsem dostal právě tady. Zhruba takhle má vypadat akční film roku. Souboje Statham vs. Johnson, Walker vs. Jaa, Rodriguez vs. Rousey a Diesel vs. Statham jsou akční paráda. K tomu vtipné hlášky T. Gibsona a Ludacrise. Nesmím ani zapomenout na další role v podání K. Russella a D. Hounsoua, které stojí za to. Hlavně jsem rád, že borec T. Jaa si konečně zahrál v US filmu. Co se týče kamery, tak ta je opět skvělá, což je u této série již tradice. Dále skvělá práce kaskadérů a dobrý soundtrack. Sice jsem docela rychlí a zběsilí fanoušek, ale od pátého dílu, už moc nečekám. Za to může to vytrácení reálnosti. Divák se tomu chvíli jen směje a kroutí hlavou a říká si: Ty tvůrci to jsou, ale hovada, že to vždycky tak přeženou. Proto, už jsem se u tohoto dílu ničemu nedivil. Vypnul jsem mozek a nechal jsem se unášet akční jízdou a to jsem udělal dobře, protože tak to má být. Já se prostě skvěle bavil, bohužel, díky té přehnanosti musím srážet body. Co říci na závěr: Paul Walker Forever! Tento film, je totiž jasný důkaz toho jak nám tento sympatický herec bude navždy chybět. ()

Lacike

Som v šoku. Po najlepšom diely dostat jeden z najhorsich. To som teda necakal. Ale spojenie neskutocne stupidneho scenara + sterilnej rezie malo za nasledok film u ktoreho som zomieral od nudy. Tak stupidny scenar u nejakeho blockbusteru som uz davno nevidel. Je to jeden velky zlepenec bez najmensej logiky. Este pocas prvej hodiny to ako tak fungovalo vdaka postavam, ku ktorym som si v minulych dieloch vypestoval vztah. Sice to pôsobilo dost nesudrzne, ale linie ohladom postav ma zaujimali (rodinny zivot Briana, zapletka ohladom pamäti Letty, Rockove hlasky). Takisto sa tu nachadzaju jediné dve akcne sceny, ktore ma bavili - bitka titanov Rock vs. Statham a prepadnutie konvoja kvôli záchrane Ramsey. Tato cast je za slusne 3 hviezdicky. Lenze odkedy sa zapletka presula do Abu Dhabí, tak ma film prestal nadobro bavit a ja som sa nevedel dockat konca. Uz tak chatrná zapletka sa zmenila v imbecilne neustale vzajomne hladanie sa Diesela a Stathama, aby si mohli dat po čumaku. Ako keby to uz tak nebolo dost blbo prevedene, tak sa Statham zakazdym nahodne objavil v tu najnecakanejsiu chvilu, aby potom znova nepochopitelne zmizol. WTF? Necakam od blockbusteru artovy scenar, ale aspon nieco co trochu dava zmysel by nebolo od veci. Neviem do akej velkej miery je nefunkcny scenar zapricineny Walkerovym umrtim, ale vysledny film z môjho pohladu vôbec nefunguje. Napriek tomu film mohli zachranit aspon vtipne hlásky a bombasticka akcia. Rockove hlasky su vtipne, to hej, ale vo filme je trestuhodne malo. Chvilu na zaciatku a potom chvilu na konci. Sakra. Vynahradit to mohli Tyrese Gibson a Ludacris, ktori v minulych dieloch boli vtipny, ale tentoraz boli len otravni. Ziadna ich hlaska nefungovala. Co mi potvrdzuje, ze scenar sa tentoraz fakt nevydaril. Dokonca ani Domove prejavy o rodine nemali taky emocionalny naboj ako v minulych dieloch. A Statham ako zaporak? Po cool uvode sa z neho vyklube podobne neschopny trapak akym bol Brosnan vo filme Survivor. Cim sa dostavam k rezii. Zmena rezisera je videtelna od prveho zaberu. Vlastne som si uvedomil, ze Wanov rezijny styl mi nikdy nesedel a pripadal mi sterilny. Vsetky dramaticke sceny vyzneju fadne a bez emocii a akcnym scenam chyba gradacia a napätie. Prepadnutie konvoja je dost originalne a tak som si ho celkom vychutnal, ale ostatne akcne sceny ma vôbec nebavili. Nevadi mi, ze su prestrelene, ale ze su nudne prevedene. O ziadnu postavu nemam ani na chvilu strach. Nielen o jej zivot ale ani o to ako to zvladne. V niektorych chvilach som cakal, ze nejakej postave vyjde z prdele vrtuľa, vdaka comu odleti prec a tak sa zachrani a mna by to uz ani neprekvapilo. A finale ma nebavilo ani sekundu. Cele to bol taky jeden velky digitalny maglajz bez napätia jak v tych najhorsich komixoch. V minulych dieloch boli akcne sceny sialene, tentoraz su nezmyselne. A postavy sa pri nich tvaria, ze su nad vecou a o nic nejde. Za vsetky spomeniem dve z tych menej blaznivych. Dom len tak zdvihne auto, aby Brian mohol nieco pod nim vybrat a pritom sa tvari, ze to je samozrejmost. V druhej sa zase z Teja vyklube brutalny bitkar, ktory nekompromisne zneskodni protivnika. Z IT manika je zrazu kung-fu majster. WTF? A znova je to podane ako samozrejmost. A tym sa dostavame k bitkam. Tesil som sa na viacere suboje titanov, ale bitky su nemastne neslane natocene. Choreografia je taka americky krcmova bez jedineho poriadneho kontaktu a bez nejakeho vymazleneho chvatu. Co dost prekvapi lebo v minulych dieloch mala blizko k azijskemu stylu a Brian predvadzal kvalitne kusky. Neviem ci je väcsim sklamanim suboj Statham vs. Diesel, ktory bol uplne mimo reality a vyzeral jak zo zleho komixu alebo vsetky bitky Tonyho Jaa. Nielenze tam nema ziadny poriadny kontakt, ale nepredvedie ani nic akrobaticke, cim sa preslavil. Pritom v Skin Trade dokazal aj v mantineloch USA produkcie predviest uchvatne veci. Divne. Skoro som zabudol na bitku Michelle Rodriguez vs. Ronda Rousey pretoze to ani nebola bitka ale zenska fackovacka a na famoznu bitku Michelle Rodriguez vs. Gina Carano z minuleho dielu sa absolutne nechyta. Dokonca aj to, co Ronda Rousey predviedla v Expendables 3 bolo stokrat lepsie. A to som na ňu pri Exp 3 nadaval. Takze jedina bitka ktora ma uspokojila bola Statham vs. Rock. Sice bola dost neohrabana a choreografia nebola nic extra, ale pôsobila monumentalne a dostatocne drsne aj bez ocividneho kontaktu. Protagonisti dokazali aspon dostatocne predstierat, ze sa mlatia ako o zivot a tak som im to zožral. Narozdiel od vsetkych ostatnych bitiek a akcnych scen v ktorych maju vsetci ten klasicky Segalovsky mamtovsetkovpiči vyraz. Nakoniec spomeniem dojemny odchod Briana zo serie. Dalsia vec ktora ma nasrala. Vzhladom na Walkerovu smrt je odchod jeho postavy logicky, ale v ramci filmu nedava absolutne ziadny zmysel. Takze tym padom som si znova tukal na hlavu aku chujovinu vymysleli. Vysledkom je pre mna jedno velke sklamanie a spolu s otravnou trojkou najhorsi diel. Ale kedze neznesitelne nudnu druhu polovicu tohto dielu uz nikdy viac vidiet nechcem, tak u mna sa jedna o najhorsi diel a mam velky strach o to kam tato seria bude pokracovat. Uz môzu skoncit fakt len vo vesmire a pokial to bude znova rezirovat tento reziser, tak to radsej vynecham. 5/10. () (méně) (více)

ScarPoul

Ďalší so série filmov, kde banda mechanikov zachraňuje svet. Veľké gestá, veľká snaha o epickosť a pritom je to rovnako blbé ako predchádzajúce časti. Naozaj som dúfal, že tam Wan vnesie kúsok originality, kúsok niečoho vlastného. A stalo sa to, čoho som sa obával. Je to tak veľký štúdiový projekt, že je len dobre remeselne zvládnutý. Pre osobitosť tam nie je miesto a emotívne sú len posledné tri minúty. Statham nevyužitý, Diesel taký staroch a The Rock zahladený do seba. Jedna hviezdu dávam za Nathalie Emmanuel a jej promenádu v plavkách, ďalšiu za Tonyho Jaa, ktorý si aspoň dva ploty preskočil ako pán a za Wana, ktorý sa dokázal s látkou vysporiadať aj napriek tomu, že to nie je jeho štýl filmov. Inak je to priemer ako hovado a to ani nemám rád auta ani túto sériu. ()

maseer2

akce 100, scénář 0.. F&F 7 drží svou adrenalinovou vysokorychlostní peckovitostí laťku nastavenou pětkou a šestkou, ale průserem je odfláknutý scénář, díky kterému mě ta zběsilá smršť akčních scén v jednom momentě zkrátka a dobře přestala bavit.. silné 3* ()

Tommassi3

"Odpočívej, bráško !!" Zdá se mi velmi zajímavé, jak - Bohužel ne tak precizní čistá žánrovka, jakou bych od Wana čekal !! - Furious 7 funguje mnohem lépe než jako žánrová studie akční hyperpodívaná na té úrovni loučení s Paulem.. Velmi empatický a silný závěr, jaký by jeden v podobné sérii, tomu důrazu na rodinné hodnoty navzdory, zejména zpočátku nečekal ani náhodou.. Nakonec však spíš zklamání, od usměvavého Jamese Wana, který se snaží nezhroutit pod tíhou místy silně lobotomického skriptu, bych prostě čekal víc.. ()

GeusX

Megalomanské, explozivní, extrémní, nesmyslné, nadlidské, nemožné, rychlé a zběsilé. A až na příliš rychlou kameru při soubojích je to zábavně oddechové, pokud si chcete odpočinout od všední reality. Zápletka, kdy se ti "hodní" snaží získat něco, čím by našli padoucha, který si je přitom vždycky najde sám, mi přišla trochu nedomyšlená. 80% (viděno: 1x kino eng.s tit.+ 2x DVD cz dabing) ()

Borrtex

Pátý díl si pořád úspěšně drží první příčku z celé série akčních, zběsilých a především čím dál více graficky nereálně zpracovaných. Trezorová část v pětce se dala ještě s užitím jisté míry fantazie snést, nekonečná letištní dráha a vybuchující nákladní letadlo v šestce už byl možná trošku problém, ale tady v sedmičce bylo těch málo reálných hůře graficky zpracovaných scén skutečně nadmíru hodně (Výbuch rodiného domku, Paul letí/běží nad autobusem, prolétávání dvěma dubajskými mrakodrapy apod..), což se ale dalo samozřejmě dosti očekávat. No, ale kromě této výtky k tomu nemám více moc co dodat. Akční bytky (zvláště pak ty s Rockem) byly režírově zvládnuty velmi pěkně, mnoho scén se mi líbilo, jelikož jim byl zanechán takový ten klasický akční nádech typický pro tuto zběsilovskou sérii. Takže pokud snesete trošku sci-fi, tak věřím, že si film užijete klidně i na pět hvězdiček. 70% ()

CiTrus007

James Wan vnesl do zavedené hollywoodské série řadu změn. A přestože nedovedu jednoznačně říci, zda jí tím spíše pomohl či uškodil, seznávám, že se mi jeho výtvor vcelku zamlouvá. Film upoutal zájem veřejnosti zejména kvůli smrti Paula Walkera. Tomuto tématu bych se raději obloukem vyhnul a spíše upozornil na herectví Jasona Stathama, kterému se velice dobře podařilo ztvárnit akční postavu, i přestože nedostal tolik prostoru před kamerou. Rovněž nemá smysl rýpat se ve scénáři a hledat neoriginality, dějové či fyzikální chyby, protože těmi je film vysloveně prošpikován. Jediné, co tedy zbývá k posouzení je celkový dojem po stránce zábavní, hudební a audiovizuální, a ten je naštěstí velmi dobrý. Až závěrečný sentimentální sestřih všech dílů mi pomohl pochopit, jak rozsáhlou proměnou tato filmová série prošla. Od závodního žánru se filmy Rychle a zběsile postupně propracovaly k žánru loupežnímu, filosofii rodiny a nakously i tak neuchopitelné otázky, jako je například problém dobra a zla. Z toho důvodu si troufám říci, že tato filmová série nestagnuje, má stále světu co říci, a změna, která po tomto dílu bude nejspíše následovat, může otevřít nové a zajímavé obzory. 8/10 ()

jh666

Rychle a zběsile nám změnilo režiséra, ale není to příliš znát. Pořád ale dostáváme zábavnou akční jízdu. Ta je navíc pořád stejně přehnaná a naprosto odporuje zákonům fyziky a logiky. To ale už nejde sérii vytýkat, jelikož si z toho udělal svojí značku. Jinak film příliš nevybočuje ze zajetých kolejí. Máme tu zábavnou automobilovou akci nebo skvělý souboj The Rock vs. Statham. Závěrečné rozloučení s Paulem Walkerem se podle mě také povedlo. 88 % ()

Hismael

Přehnaný. Celé to hraje až moc na efekt a super cool nereálné akční nejen atomobilové scény, které doplňují silácká gesta a supermodelky. Utěcha pro smutné fanoušky TopGeara. ()

Johny_fork

Myslím si, že každý další díl Rychle a zběsile je zbytečný a také mám problém odlišovat jednotlivé epizody od sebe. Nicméně se opět jedná o velmi kvalitně natočenou akci, u které si zcela bez obav můžete vypnout mozek a nechat se vézt. Takže vlastně proč ne. ()

Beznoh

Jsem neviděl už hodně dlouho nic nudnějšího tal povrchního a trapného. Jedna hvězda za to, že jsem se dvakrát za film alespoň usmál. ()

JohnCZ

Čím víc přehnanější tahle série je, tím je zábavnější a po slabší šestce přichází opět hodně solidní akční nářez. Asi se budu opakovat, že s původní trilogií to opravdu už nemá moc společného, ale mě tenhle vývoj baví. Za těch několik dílů jsme jednotlivé charaktery poznali do mrtě, takže se tvůrci nebojí do tohohle výbušného koktejlu přimíchat trochu sentimentu, což funguje na výbornou (a to nejen díky Paulu Walkerovi). Závěr by mohl fungovat i jako takové dojemné zakončení celé série, žel na konec to nejspíš prozatím nevypadá. ()

corpsy

Je ťažké písať o filme, ktorý sa len tak opísať nedá. A možno, keď ho niekto z vás uvidí, pomyslí si o mne, že som nadnesený. Poviete si : TOTO má byť akčná pecka? Veď je to len, ako POMO napísal, akčná rutina. Ale rutina extrémne šialená, kde akčné scény majú ešte ďalej od reálnosti, ako v častiach minulých. Kde nostalgia ( hlavne v závere, na Paulovu spomienku ), kvapká s plátna. Kde sa plače a zabáva zároveň. A sú to slzy dojatia, šťastia nad neuveriteľne dobre zvládnutou filmovou robotou. Tí z vás, ktorí ste z filmového umenia znudení, neodporúčam, ale tým, ktorí ho zbožňujete ( aj tým, ktorí sú artovo založení ) poviem len jedno slovo. GO! ()

joehot

Protože normální seskok padákem je pro srábky. Protože řídit káru po silnici je pro chudinky. Protože psát opravdový scénář je pro inťouše. Přehnanější, v akčních scénách zábavnější, a především mnohem vylízanější než předchozí díl. A to jsem myslel, že už to více nejde. Vskutečnosti je to vlastně superhrdinskej biják. Zároveň je to film s nejnudnějším používáním mixu zvuku posledních deseti let - zvukař používal totéž "tiiiuuuummmmm" pro slowmotion, let auta vzduchem, jejich dopad či průlet sklem a kamkoliv jinam se ještě dal vecpat. Zároveň je to film s typicky céčkovými fér-padouchy, kteří hrdinu chtějí sice zabít, ale přeci jej prostě a jednoduše neskopnou ze svištícího tiráku, přestože se zrovna předklání a vůbec o nás neví a byla by to záležitost jednoho laciného žďuchnutí, ne, ne, raději jej stáhnou dovnitř a dají si s ním čestně po držce. Aby mohli prohrát, přestože jsou Iko Uwais, což je vlastně fantasy. A pak přišla ta nejlíp prodaná smrt herce ever... "It's never goodbye." ()

Torision

Tak to bylo superpřehnaný. Nevím, jestli víc super a nebo přehnaný, ale bylo to fakt super. Ještě víc do absurdna než šestka, akčně naprosto TOP a rozlučka s Paulem Walkerem byla geniální. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)