Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jantarová komnata je největším mýtem v poválečné německé éře. Od svého zmizení se ji pokusilo najít mnoho lovců pokladů. Říká se, že génius Albert Einstein se ji snažil v posledních dnech války zachránit před nacisty. Tajemstvím této legendární komnaty jsou v jantaru zalitá semena zázračné, ale vyhynulé rostliny Silphium, mající léčivou, ale i smrtící moc. Nemilosrdný farmaceutický magnát Jan van Hassel je ochoten pro jejich získání udělat cokoli. Pokud by se rostlina ocitla v nesprávných rukou, mohlo by to mít za následek zničení celého lidstva. Při pátrání Eik, Katharina a Justus s pomocí Einsteinovy pravnučky Mily objeví starý film, jantarový náhrdelník a kompas. V patách však mají Hasselovy zabijáky... (TV Nova)

(více)

Recenze (36)

Slartibarkfast odpad!

všechny recenze uživatele

Sledovat dobrovolně tenhle nesmysl bych přirovnal k jízdě se staženými kalhotami na vlastním pytlu po posolené asfaltové cestě za mohutného povzbuzování televizního štábu, který tento počin přenáší rovnou na mezistátní televizní stanici. Nikdy jsem takovou jízdu neabsolvoval, ale řekl bych, že přesně takhle nějak by se mohl člověk cítit. Pokud toužíte po takto dobrodružném a sebezničujícím zážitku, směle do toho. 5% ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Hodně slabé, když vezmu v potaz, jak dobře se zadařilo v Šifře Karla Velikého, což myslím byl první film v téhle sérii "Die Jagd nach...", a scenáristé jsou zde ze dvou třetin stejní. Ale asi je to nebavilo, stejně jako režiséra a herce. Nevěřím jim ani dobrý den. Navíc příběh není ani dobrodružný a vlastně ani vtipný když nepočítám asi dva tři chabé špílce nebo příjemně bláznivou představu Alberta Einsteina jako bojovníka proti nacismu. Ony stopy posléze jsou hodně nelogické (těžko některé indicie mohl i génius jako Einstein umístit tam, kam je podle filmu umístil). Jen asi dvě scény mají nějaký šmrnc, přičemž ta závěrečná to žel není. Konec je odfláknutý, až hanba. Co je zajímavé, tak věkem starší Bettina zde vypadá víc sexy než mladší Annika. A velmi nesympatická je vyloženě tlustá dcera hlavního hrdiny, která se ještě snaží být strašně vtipná. Chtělo to větší sevřenost, promyšlenější a zajímavější hon, a o hodně víc nadhledu a vtípků, jako to bylo u Niebelungů. ()

Reklama

Fary 

všechny recenze uživatele

Tohle se mohlo v klidu jmenovat "Jak Jouda a Jouda nemohli trefit slona z 5 metru". Padousi maji high-tech vybaveni, pusky s laserovym zamerovanim, snipersky pusky, AKTcka, helikopteru, ale z 5 metru nezabijou cloveka. Vypali barak, rozstrili mrte nabytku a nikde neni jedinej mrtvej - teda nevim, ale kdybych si najmul nekoho na spinavou praci, tak bych nejdriv zjistil, jestli umi strilet... Jo a pribehove? No - kombinace Doktora z hor a Indiana Jonese 5 (protoze ty predchozi za neco stali). ()

Acrobat odpad!

všechny recenze uživatele

V zásade na rozlúsknutie môjho názoru je potrebné pohľadať comment k Nibelungovcov. Všetko je však oproti tomu trošičku lepšie, hoci stále platí, že rekreačný čas, medzi obdivovaním nemeckých pamiatok a akože strachovaním sa o osud klišovito zvolených hrdinov, je vyplnený terapiou čumenia na „kozičky“ v snahe navrátiť si pamäť. Nech teda žije E=mc2 a ja idem hľadať a žuvať sylfium od Wrigley´s ?? (videné 19.06.2013, STV1) ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Třetí dobrodružství německého archeologa Eika Meierse a nejslabší. Akce, dramatické hledání artefaktů a luštění hádanek trestuhodně ubylo. Děj sice jakš takš ujde, ale dramatizace takřka žádná. Značná konverzace vyvolává dojem umělého natahování stopáže. Padouch je sice zajímavý, ale má strašně málo prostoru. Ne, tohle se nepovedlo. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (2)

  • Při honičcce u pobřeží moře prchá Eik (Kai Wiesinger) s kolegyní na koni a z vrtulníku, který letí za nimi, je ostřelují. Po zásahu do hlavy padá Aik z koně. Jenže zásah přišel zepředu zleva, což je nesmysl. Zásah mohl dostat jedině zezadu. (pjotri)

Reklama

Reklama