poster

Jantarová komnata (TV film)

 • Německo

  Die Jagd nach dem Bernsteinzimmer

 • Slovensko

  Honba za Jantárovou komnatou

Dobrodružný / Akční

Německo, 2012, 109 min

 • Jirkacek
  ***

  Jantarová komnata mně v žádném případě nemohla zklamat, neboť jsem již předtím viděl podobné filmy s názvem Kopí osudu a Šifra Karla Velikého se stejnými aktéry a herci, takže jsem věděl, co můžu očekávat. Oproti zmíněnému kopí filmový štáb hodně ubral z akčních scén a více se soustředil na duchovní pátrání po stopách, vedoucích ke slavné ztracené komnatě a také se zde hodně řešilo soukromí a vztahy hlavních hrdinů - Eika alias Kai Wiesingera a jeho filmové manželky Katharíny, kterou zahrála podmanivá Bettina Zimmermann. A jsem rád, že zde nechyběl ani třetí do party, chytrolín Jusus aneb Fabian Busch. Mne tyto honičky a pátračky po ztracených artefaktech hodně baví a i když tento německý film nikdy nebude stejně dobrý jako americký Lovec pokladů či Indiana Jones, zklamaný jsem rozhodně nebyl. Jantarová komnata si udržela svou jakous takous úroveň, i když laťka visela hodně nízko. Na druhou stranu jsem rád, že se děj odehrává v Evropě či spíše hlavně v Německu, což je mi jaksi bližší, než pro mne nedosažitelné památky a zajímavosti v USA. A tak jsem se i tentokrát dobře pobavil, když se Eik, Katharina a Justus pustili do pátrání po Jantarové komnatě, které je dovedlo dokonce k příbuzné Alberta Einsteina, kterou si zahrála Annika Blendl. Zatímco Einstein se tvůrcům vizuelně nepovedl, na Anniku se dívalo moc pěkně. Stejný názor měl i Eik, který málem zapomněl na to, že je ženatý. Vůbec ztráta paměti hrála ve filmu důležitou roli a tak pátrání bylo o něco těžší než obvykle. Opět jsem se kochal pěknými místy v Německu a také krásnou přírodou a držel jsem palce, aby vše dobře dopadlo. Tvůrci nám doma také přichystali jedno velké překvapení, protože Jantarová komnata prý není to nejcennější na Jantarové komnatě. Co to bylo a jak vše dopadlo uvidíte sami, myslím že se na tento film dá koukat i s otevřenýma očima. Za lehkou a oddychovou zábavu tedy uděluji snímku Jantarová komnata tři jantarové hvězdičky ***.(21.5.2017)

 • Pitryx
  ***

  Německý Indy jede jak rus hihihi. Opět jsem se královsky bavil a opět mne iritovala jen zbytečná mezihra s Ikeovou dcerou a babkou. Velmi dobrá hudba, herci toho zas tolik nehráli, věděli, že jde o lidovou zábavu a tak to i celé vyznělo. Určitě se někdy podívám znovu. Třeba i proto, abych konečně přišel na to, jakýmže to lepidlem slepili v balónu ten klíč.(3.4.2015)

 • MickeyStuma
  ***

  Třetí dobrodružství německého archeologa Eika Meierse a nejslabší. Akce, dramatické hledání artefaktů a luštění hádanek trestuhodně ubylo. Děj sice jakš takš ujde, ale dramatizace takřka žádná. Značná konverzace vyvolává dojem umělého natahování stopáže. Padouch je sice zajímavý, ale má strašně málo prostoru. Ne, tohle se nepovedlo.(23.7.2014)

 • Fary
  *

  Tohle se mohlo v klidu jmenovat "Jak Jouda a Jouda nemohli trefit slona z 5 metru". Padousi maji high-tech vybaveni, pusky s laserovym zamerovanim, snipersky pusky, AKTcka, helikopteru, ale z 5 metru nezabijou cloveka. Vypali barak, rozstrili mrte nabytku a nikde neni jedinej mrtvej - teda nevim, ale kdybych si najmul nekoho na spinavou praci, tak bych nejdriv zjistil, jestli umi strilet... Jo a pribehove? No - kombinace Doktora z hor a Indiana Jonese 5 (protoze ty predchozi za neco stali).(29.3.2015)

 • Slartibarkfast
  odpad!

  Sledovat dobrovolně tenhle nesmysl bych přirovnal k jízdě se staženými kalhotami na vlastním pytlu po posolené asfaltové cestě za mohutného povzbuzování televizního štábu, který tento počin přenáší rovnou na mezistátní televizní stanici. Nikdy jsem takovou jízdu neabsolvoval, ale řekl bych, že přesně takhle nějak by se mohl člověk cítit. Pokud toužíte po takto dobrodružném a sebezničujícím zážitku, směle do toho. 5%(27.1.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace