Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jantarová komnata je největším mýtem v poválečné německé éře. Od svého zmizení se ji pokusilo najít mnoho lovců pokladů. Říká se, že génius Albert Einstein se ji snažil v posledních dnech války zachránit před nacisty. Tajemstvím této legendární komnaty jsou v jantaru zalitá semena zázračné, ale vyhynulé rostliny Silphium, mající léčivou, ale i smrtící moc. Nemilosrdný farmaceutický magnát Jan van Hassel je ochoten pro jejich získání udělat cokoli. Pokud by se rostlina ocitla v nesprávných rukou, mohlo by to mít za následek zničení celého lidstva. Při pátrání Eik, Katharina a Justus s pomocí Einsteinovy pravnučky Mily objeví starý film, jantarový náhrdelník a kompas. V patách však mají Hasselovy zabijáky... (TV Nova)

(více)

Recenze (38)

kratina 

všechny recenze uživatele

Mám opravdu blbé nápady, dívat se na NĚMECKÝ dobrodružný film... Tohle si slavná Jantarová komnata nezasloužila. Takový blivajzovitý eintopf, uvařený v ukradeném klobouku Indiana Jonese. Skopčácký polní kuchař do toho zamíchal opravdu kdeco, od na drobno nakrájeného Ensteina, přes semena děsně léčivé rostliny (copy akce Bororo?) až po zaprášený laser z druhé světové (hmm) a pohádkový gyroskop. Už jen sádroví trpaslíci mi tam chyběli. Tak aspoň že mě ti honiči pokladů pobavili, když nešikovně rozflákali vzácný exemplář šifrovací Enigmy :-) ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Hodně slabé, když vezmu v potaz, jak dobře se zadařilo v Šifře Karla Velikého, což myslím byl první film v téhle sérii "Die Jagd nach...", a scenáristé jsou zde ze dvou třetin stejní. Ale asi je to nebavilo, stejně jako režiséra a herce. Nevěřím jim ani dobrý den. Navíc příběh není ani dobrodružný a vlastně ani vtipný když nepočítám asi dva tři chabé špílce nebo příjemně bláznivou představu Alberta Einsteina jako bojovníka proti nacismu. Ony stopy posléze jsou hodně nelogické (těžko některé indicie mohl i génius jako Einstein umístit tam, kam je podle filmu umístil). Jen asi dvě scény mají nějaký šmrnc, přičemž ta závěrečná to žel není. Konec je odfláknutý, až hanba. Co je zajímavé, tak věkem starší Bettina zde vypadá víc sexy než mladší Annika. A velmi nesympatická je vyloženě tlustá dcera hlavního hrdiny, která se ještě snaží být strašně vtipná. Chtělo to větší sevřenost, promyšlenější a zajímavější hon, a o hodně víc nadhledu a vtípků, jako to bylo u Niebelungů. ()

Reklama

Jirkacek 

všechny recenze uživatele

Jantarová komnata mně v žádném případě nemohla zklamat, neboť jsem již předtím viděl podobné filmy s názvem Kopí osudu a Šifra Karla Velikého se stejnými aktéry a herci, takže jsem věděl, co můžu očekávat. Oproti zmíněnému kopí filmový štáb hodně ubral z akčních scén a více se soustředil na duchovní pátrání po stopách, vedoucích ke slavné ztracené komnatě a také se zde hodně řešilo soukromí a vztahy hlavních hrdinů - Eika alias Kai Wiesingera a jeho filmové manželky Katharíny, kterou zahrála podmanivá Bettina Zimmermann. A jsem rád, že zde nechyběl ani třetí do party, chytrolín Jusus aneb Fabian Busch. Mne tyto honičky a pátračky po ztracených artefaktech hodně baví a i když tento německý film nikdy nebude stejně dobrý jako americký Lovec pokladů či Indiana Jones, zklamaný jsem rozhodně nebyl. Jantarová komnata si udržela svou jakous takous úroveň, i když laťka visela hodně nízko. Na druhou stranu jsem rád, že se děj odehrává v Evropě či spíše hlavně v Německu, což je mi jaksi bližší, než pro mne nedosažitelné památky a zajímavosti v USA. A tak jsem se i tentokrát dobře pobavil, když se Eik, Katharina a Justus pustili do pátrání po Jantarové komnatě, které je dovedlo dokonce k příbuzné Alberta Einsteina, kterou si zahrála Annika Blendl. Zatímco Einstein se tvůrcům vizuelně nepovedl, na Anniku se dívalo moc pěkně. Stejný názor měl i Eik, který málem zapomněl na to, že je ženatý. Vůbec ztráta paměti hrála ve filmu důležitou roli a tak pátrání bylo o něco těžší než obvykle. Opět jsem se kochal pěknými místy v Německu a také krásnou přírodou a držel jsem palce, aby vše dobře dopadlo. Tvůrci nám doma také přichystali jedno velké překvapení, protože Jantarová komnata prý není to nejcennější na Jantarové komnatě. Co to bylo a jak vše dopadlo uvidíte sami, myslím že se na tento film dá koukat i s otevřenýma očima. Za lehkou a oddychovou zábavu tedy uděluji snímku Jantarová komnata tři jantarové hvězdičky ***. ()

Pitryx 

všechny recenze uživatele

Německý Indy jede jak rus hihihi. Opět jsem se královsky bavil a opět mne iritovala jen zbytečná mezihra s Ikeovou dcerou a babkou. Velmi dobrá hudba, herci toho zas tolik nehráli, věděli, že jde o lidovou zábavu a tak to i celé vyznělo. Určitě se někdy podívám znovu. Třeba i proto, abych konečně přišel na to, jakýmže to lepidlem slepili v balónu ten klíč. ()

Slartibarkfast odpad!

všechny recenze uživatele

Sledovat dobrovolně tenhle nesmysl bych přirovnal k jízdě se staženými kalhotami na vlastním pytlu po posolené asfaltové cestě za mohutného povzbuzování televizního štábu, který tento počin přenáší rovnou na mezistátní televizní stanici. Nikdy jsem takovou jízdu neabsolvoval, ale řekl bych, že přesně takhle nějak by se mohl člověk cítit. Pokud toužíte po takto dobrodružném a sebezničujícím zážitku, směle do toho. 5% ()

Galerie (33)

Zajímavosti (2)

  • Při honičcce u pobřeží moře prchá Eik (Kai Wiesinger) s kolegyní na koni a z vrtulníku, který letí za nimi, je ostřelují. Po zásahu do hlavy padá Aik z koně. Jenže zásah přišel zepředu zleva, což je nesmysl. Zásah mohl dostat jedině zezadu. (pjotri)

Reklama

Reklama