Generální manažer týmu amerického fotbalu se musí rozhodnout, jak naložit s možností prvního výběru při draftu, do kterého zbývá zhruba 13 hodin. Manažer Sonny Weaver má před sebou nejdůležitější den nadcházející sezóny. Den draftu. Tým Cleveland Browns má právo první volby, to znamená, že si může z mladých hráčů, kteří jsou k dispozici, vybírat jako první. Nejžhavějším kandidátem je Bo Callahan, vítěz Heismanovy trofeje. Sonny se musí rozhodnout, zda ho vezme a co je kvůli tomu ochoten obětovat. Zároveň se nedávno dozvěděl, že jeho přítelkyně Ali čeká dítě. Fanoušci Clevelandu jsou velmi nadšeni z toho, že by za jejich tým mohl nastoupit právě Callahan, jenže Sonnymu se na něm pořád něco nezdá. Večer začíná draft, který vysílá celostátní televize a tým Browns má deset minut na svou první volbu... (TV Nova)

topr harley

Jako sportovní film to byl super. Jediná věc, která mě trochu mrzela bylo to, že moc nerozumím zákulisí amerického fotbalu a systému draftování. Pak bych si to určitě užil daleko víc. ()

Chrustyn

Klasická sportovní rutina, která potěší charismatickým Costnerem a body navíc pro příznivce amerického fotbalu. ()

heyda

Naprosto boží film ze zákulisí draftování mladých talentů NFL. Geniálně odehrané, napsané i převedené na plátno. Jediná chybička je, že to tak rychle uteklo. Já bych koukal klidně dál i na to, jak se borcům daří v sezóně, jaký přestupy Sonny zařídil atd. Americký fotbal mě nezajímá, ale tohle bylo super! 100% ()

Roman.Ticka

Když to srovnám s posledně viděnými kousky, jde skutečně o vyšší level v každém ohledu. Reitman umí svižné filmy, kde nechybí umně propletená vztahová linka a hodně staví na vynikajícím herectví, což v případě zkušeného barda Kevina rozhodně nebylo výstřelem mimo terč. Invenčně nasnímané houmy z různých amerických destinací, včetně propojovaných obrazů právě se rodících změn v mezích časomíry a prostředí dusné sportovně-ekonomické atmosféry, lze přirovnat ke klíčovým sekundových zvratům uvnitř hry, jež mění dějiny, osudy, vyvolávají gejzíry vzestupů až k nesmtelnosti či naopak strmých pádů do nejhlubšího zklamání či konce kariéry. A vo tom to je, vážení přátelé kulatých nesmyslů a jiných oblíbených her. ()

Thomick

Když na to přišlo, byl to vážně hukot; pořádná jízda, v jejímž středu by se jednou toužil ocitnout snad uplně každej mužskej s koulema na správnym místě (/Jennifer Garner) - bez rozdílu sportovního vyznání. (A že já NFL neholduju ani v nejmenšim.) --- "How is it that the ultimate prize in the most macho sport ever invented is a piece of jewelry?" (Takhle precizní timing hlášek se jen tak nevidí!) ()

ARI50

Slušný sportovni film s velkou dávkou super hercu ale tohle vše nestačilo k dokonalosti filmu přesto spokojenost tam byla. ()

Morholt

Tohle je paráda. V tomto případě je celkem jedno, jestli pravidlům amerického fotbalu nerozumíte, protože o hru jako takovou prakticky nejde. Hlavním motivem je pohled do zákulisí draftu, při kterém jednotlivé týmy na poslední chvíli licitují a nimrají se v detailech týkajících se hráčů. Svou roli může hrát i to, zda zbytek týmu přišel svému kapitánovi na narozeniny či reakce po úspěšném hitu. Práce agenta je tady vykreslena jako adrenalinová záležitost a oceňuji, že vše se motá především kolem amerického fotbalu a nějaká soukromá dramata, byť jsou v menší míře přítomna, nezabírají velký prostor. Vše pak vyvrcholí při samotném draftu, který jsem sledoval takřka bez dechu. Ani castingu není co vytknout. Kevin Costner tady sedí jak pr*el na hrnec, zdatně mu sekundují Jennifer Garner či Denis Leary a skvostně jsou obsazeny i vedlejší postavy v čele s esy jako jsou Frank Langella či Ellen Burstyn. Reitman mě tady strašně překvapil a Draft Day si troufám zařadit do TOP 10 sportovních filmů. 90% ()

aniiicka

Nic převratného, ale určitě sympatický sportovní film, co má spád a nechybí tu nějaké to drama a humor. V americkém fotbalu jsem se moc nevyznala, ale po filmech jako Any Given Sunday nebo právě Velký Draft, už je to lepší :) a musím říct, že jak to amíci prožívají, tak o tom točí docela poutavé sportovní filmy. ()

Borrtex

Žádné hřiště, žadné míče, žádní vystrojení hráči, a ani žádné touchdowny. Jen kanceláře, majitelé a trenéři teamů, a draftovaní hráči připraveni vstoupit do NFL. Jakožto hráč amerického fotbalu jsem si ze začátku říkal: "No, asi to bude blbost, co je to za sportovní film, kde není žádný napínavý zápas?" Ovšem v průběhu filmu jsem si tento milný názor začal pomalu vyvracet, a koncem filmu jsem dokonce netrpělivě čekal jak to dopadne! Zkrátka film o americkém fotbalu zcela "bez amerického fotbalu". Tedy z úplně jiného mě doposud neznámého pohledu. Hodně povedený děj, který úměrně gradoval až vyvrcholil samotným Draftem, který byl pro všechny více než překvapivý, a samozřejmě výborné herecké obsazený v podání Jennifer Garner, a sice již ohraného, ale i tak dost snesitelného Costnera. Jakožto hráč am. fotbalu dávám 80% :-) ()

Lacike

Film z prostedia o ktorom viem velky prd. Vdaka tomu som sa miestami trochu stracal, ale vdaka sympatickemu Costnerovi to bolo po celu stopaz napinave. Costner a filmy so sportovou tematikou sa skoro vzdy rovna skvely film. Hlavna linia je o drafte. Ta je strhujuca, druha linia je romanticka. Ta mi pripadala v pohode. Aj ked mohli vybrat sympatickejsiu herecku ako Jennifer Garner. A tretia linia so smrtou otca Costnerovej postavy je ako jedina trochu otravna. Ale nastastie ma fakt minimum priestoru. Rozmyslal som medzi 3 a 4 hiezdickami, ale tentokrat zvolim vyssie hodnotenie vdaka Costnerovi, ktoreho som skoro 10 rokov nevidel v tak dobrom filme. Stale ma charizmu na to, aby utiahol film. Fanusikovia americkeho fotbalu z toho budu v siedmom nebi. 7/10. ()

fishki

Poznáte ten pocit. Pozeráte film o téme, ktorej veľa nerozumiete. Na scéne je veľa postáv, ktoré sa prekrikujú, hádajú, vymieňajú si lístočky a divoké telefonáty. Vy nerozumiete, ale bavíte sa. Draft Day mal byť ten prípad, ale nie je. Reitman na to jednoducho nemá. NFL Draft je zaujímavý proces, ale filmu sa nepodarilo ani z časti pokryť machinácie, ktoré ho sprevádzajú. Všetko je povrchné, často zmätočnejšie, a pri rozhodujúcich scénach nevie divák povedať, či je to pre hlavnú postavu dobre alebo zle. Film má celkom spád a vďaka vedľajšiemu hereckému obsadeniu (Elliott, Langella) nenudí. Ale to je na dnešnú dobu málo. ()

DEXTER099

Dobrý sportovní snímek,který nahlíží do zákulisí dnes už spíš byznysu než sportu- s tím už to nemá moc co společné.Pro ty co mají rádi na sportu nejen výkony,ale i spekulace,přestupy atd. tak bude spokojen,navíc zde sympaticky hraje jako vždy Kevin Costner. Příjemná podívaná.75% a čtyři hvězdy. ()

FFilipCZ

Další z mnoha filmů, který si doopravdy zamiluje spíše americký fanoušek, který se ve všech těch týmech amerického fotbalu vyzná, zná jejich historii, rivalitu, atd. Poprvé tady nejde o am.fotbal jako o sport, ale řeší se stránka managementu a vše okolo draftů. Líbí se mi konec, ale víc jak na tři to nevytáhnu. ()

ledzepfan

Hezky natočené.. Costner má sílu to táhnout... Jenom je to prostě o ničem.. Respektive, dělá se tady "velký film" okolo jednoho pětiminutového blafu... ()

Ellmariachi

Ano, Kevin je jako vždy v pohodě.Odpočítávající hodiny dokáží navodit slušnou atmosféru i pointa s lístkem je fajn, Nebojte nic jsem neprozradil. Jenže nemůžu si pomoct, ale ono vyvrcholení, kdy má být Sonny za hrdinu mi přijde jako dílo náhody nikoliv jeho umu. Dobře je to nějak 70/30. Možná. navíc neustálé citově založené linky mě fakt vytáčely. Film dokáže vtáhnout, ale myslím, že na rozdíl od Wahlbergového Nepřemožitelného nedokázal hlavní postavu pořádně vykreslit. 65 procent za příjemnou podívanou, která ale zdaleka nepřinesla to, co jsem očekával. ()

Baronne

Moc příjemnej příběh, něco, co na trhu neni tak profláklý, jediný co stojí za zmínku je asi Moneyball, jinak tenhle film ve svym žánru ale nemá konkurenci. Fakt jedno z mála příjemnejch dramat, a to říkám přes to, že mě americkej fotbal absolutně nezajímá.. Čekali jsme 30 let na další Reitmanův dobrej film, a dočkali jsme se.. Doporučuju shlídnout. ()

MikO_NR_1909

Je imponujúce, že tvorcovia dospeli do fázy, že treba inovovať a aj športové filmy treba predostrieť do iných etáp a cieľov, kľudne i zákulisných. Draft je z tohoto hľadiska veľmi solídnym prvkovým námetom. Platí to i o menej zaujímavom športe, akým pre nás v Európe, americký futbal rozhodne je. Rovnako aj diferenciálna prítomnosť uvažovania a konfrontácie poteší, čím snímok získava renomé. Čo ma nenadchne, je taká tá časová tieseň, moralizujúce pravítko a zvratové (t.j. dokonalé) ťahy na poslednú chvíľu. Vzhľadom k faktu, koľko športových snímok ma zaujalo viac, zostanem (zatiaľ) na tej neobľúbenej hranici sedemdesiatich percent. Sorry. ()

Alementina

Standardni americky sportovni "drama", o jehoz dobrem konci neni pochyb :) Ale bavilo, na cestu busem idealni. /// 2.4.21 videno uz asi potreti a furt bavi, takze zvedam hodnoceni ze 3 na 4* ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman