Generální manažer týmu amerického fotbalu se musí rozhodnout, jak naložit s možností prvního výběru při draftu, do kterého zbývá zhruba 13 hodin. Manažer Sonny Weaver má před sebou nejdůležitější den nadcházející sezóny. Den draftu. Tým Cleveland Browns má právo první volby, to znamená, že si může z mladých hráčů, kteří jsou k dispozici, vybírat jako první. Nejžhavějším kandidátem je Bo Callahan, vítěz Heismanovy trofeje. Sonny se musí rozhodnout, zda ho vezme a co je kvůli tomu ochoten obětovat. Zároveň se nedávno dozvěděl, že jeho přítelkyně Ali čeká dítě. Fanoušci Clevelandu jsou velmi nadšeni z toho, že by za jejich tým mohl nastoupit právě Callahan, jenže Sonnymu se na něm pořád něco nezdá. Večer začíná draft, který vysílá celostátní televize a tým Browns má deset minut na svou první volbu... (TV Nova)

erased

Nepochybně mokrý sen fanouška amerického fotbalu, ale co je na Draft Day nejlepší je to, že dokáže nadšení ze startu sezóny Superbowlu i napětí v pozadí zprostředkovat i člověku nepolíbenému tímto ryze americkým fenoménem. Nasnadě je srovnání s Moneyball, jenže zatímco ten ukazuje přerod jednoho sportu v druhý, a tak dokáže mnohem víc vysvětlit o tom, jak funguje staromilným fanouškům i úplným nováčkům (a mimo jiné je sám o sobě mnohem lepším dramatem), Draft Day automaticky předpokládá, že ho sleduje sportovní nadšenec. Bez okolků tak v prvních minutách začne s manažerskou hrou připomínající nějakou velkolepou karetní hru, a celou ji zarámuje rychle se měnícími paralelními záběry a neméně velkolepými záběry krásně vyretušovaných měst klubů, kteří se onoho přetahování se o fotbalové eso účastní. Pro mě rozhodně slušný hokej. ale neznalost ve mě dost nečekaně dokázala projevit nějaký ten zájem o tematiku, a to se jen tak nějakému filmu nepodaří. ()

kaylin

I když mě americký fotbal absolutně nezajímá a snad ani neznám jediný tým, tak tohle je dobré drama, které mě upoutalo, a to hlavně díky skvělému výkonu Kevina Costnera. Ivan Reitman používá zajímavé nástroje, hlavně dva obrazy v jednom, ale tohle stojí na hercích, kteří se vžili do svých rolí, a jde jim to dobře. Je tu krásně vidět, jaký je to byznys a jak snadno to dokáže ničit životy. ()

Tony.cs

Ivan Reitman zaválel. Tohle jsem od něj nečekal. Velice dobře obsazený, zahraný a natočený film. Fakt překvápko. Nice! ()

Tirion

Pokud nejste vyloženě fanda do Amerického fotbalu, asi nedokážete film úplně docenit, protože Vám bude dlouho trvat, než se vůbec dostanete do tématu. Množství informací, kdy tápete, je totiž minimálně do poloviny filmu docela zdrcující. Až pak lze přepnout a užívat si Costnerovo herectví a zejména rafinovaný střih a práci kamery. To je však vše, co já, jakožto zavilý odpůrce amerického fotbalu, mohu ocenit. Škoda... Film by totiž mohl mít při troše práce na scénáři mnohem větší záběr. ()

MultiTobi

Místy trochu připomíná Free to play a stejně jako Free to play se snaží zachytit významnou sportovní událost, kterou podrobně znají jen skalní fanoušci z dané sportovní oblasti a tuto událost vysvětlit i pouhým laikům. U Free to play jsem nechápal, jak někteří nemohou propadnout kouzlu grandiózního finále, nyní se však ocitám v roli laika, která shledal pár momentů napínavými, ale celkově kouzlu NFL prostě nepodlehl. Dílo zaměřené především pro fanoušky. ()

Derek

milovnici NFL budu v siedmom neby, nas ostatnych potesi drama suvisiaca s draftovanim a s tym spojenymi machinaciami, skoda ze si scenaristi povedali ze to nie je dost a do filmu este narubali milostnu linku (nuda) a rodinnu dramu (hroza). ak by zostalo len u costnera a jeho slovnych prestrelkach s trenerom svojho tymu a ostatnymi GM-amy tak je zazitok z filmu este vacsi. na moneyball sa to ani z daleka nechyta a reitman uz asi nepride s peckou typu ghostbusters, costner je vsak i na starsie kolena stale sympatak a dokaze utiahnut film... ()

Dont

Nemyslím, že je to film jen pro fanoušky amerického fotbalu. Já jím tedy rozhodně nejsem a bavilo mě to. Zákulisí vrcholných týmů a napětí při draftu je zajímavé samo o sobě a je celkem jedno, jakého sportu se to týká. Film o hokeji nebo baseballu by se asi moc nelišil. Dobrý střih a práce s kamerou, líbily se mi záběry na stadiony týmů uvádějící vstupy jejich představitelů do děje, příběh měl velmi dobrou dynamiku, za ten patetický konec a některé postavy bych nejraději dal jen tři hvězdy, ale s ohledem na předchozí poměrně kvalitní práci ponechám slabší čtyři. Postava utajované přítelkyně, která zasvětila život fotbalu, se vážně naprosto nepovedla, bez ohledu na fakt, že ji hrála Jennifer Garner. Stážista podle klasické šablony zmateného nováčka na právě vysoce exponované pozici to už byl vrchol zbytečnosti. Kevin Costner naopak předvedl slušný a docela věrohodný výkon. ()

kajas

O americkém fotbalu vím asi tolik jako o rugby (takže si tyto sporty celoživotně pletu), během dlouhé cesty vlakem se ale tenhle snímek jevil jako zdaleka nejlepší volba z omezené nabídky Českých drah. Herecky nemám prakticky co vytknout, i když jsem necítila skoro žádnou chemii mezi párem Costner + Garner, příběh mě ale dokázal zaujmout vlastně až v poslední cca čtvrtině filmu. Pravidla draftu jsou pro nefanoušky zkrátka velmi složitá na pochopení :). ()

Huntelaar

Zákoutím, specifikům a pravidlům amerického fotbalu vůbec nerozumím a může se jen domnívat, že draft NFL je podobný s hokejovou NHL, čímž pro mě Draft Day získal na zajímavosti. Problém nastal už po pár minutách, kdy mi bylo jasné, jak ten film skončí, a došlo na strašlivé dilema. Protože to v sobě Kevin Costner (sympaťák až na půdu) pořád má, chtěl jsem aby to dopadlo podle předepsaných notiček, jenže nebylo by to jako celek zajímavější, kdy byl před koncem nějaký twist? ()

M.i.k.e

miluju tyhle sportovní dramata a pokud jde o baseball,americký fotbal,nebo basketbal nemá hollywood konkurenci.V případě Moneyballu navíc ukázal,že lze stvořit strhující sportovní film bez toho aby se sport jako takový prakticky objevil na plátně a přesně takový je i Draft Day.Ivan Reitman možná nestvořil vyjímečný kousek a nejsem si jist do jaké míry ho docení divák,kterému podobná tématika nic neříká,ale Draft day je přesně takový jaký jsem doufal,že bude.Zábavné a strhující sporotvní drama mapující zákulisí draftu,kterému nic neubírá na zábavnosti ani fakt,že už skoro od poloviny je odhadnutelné koho,že si vlastně hlavní hrdina vybere a jak vše dopadne...85% ()

Aljak

Fajn námet o celom tom pôsobivom zákulisí vyjednávania pred draftom a počas draftu. Aj keď hneď na úvod musím povedať, že oveľa viac by som ocenil, keby bol sfilmovaný radšej námet z hokejovej NHL, keďže NFL ide prakticky úplne mimo môjho športového sledovania a fandenia. Nuž, ale aj toto bolo zaujímavé a pekne vystihnuté aké šachy sa odohrávajú medzi manažérmi veľkých klubov. Aj keď musím s poľutovaním uznať, že ten záver mi prišiel dosť absurdný. Hlavne keď Seattle Seahawks vymenili všetko to čo ešte pred pár hodinami získali a v podstate boli zmierení, že Boa aj tak mať nebudú. Áno, šport síce často postráda logiku, ale žeby až takto? No nie... ()

kaposlav

Z jednej s prepáčením posratej veci urobiť celý film je ťažké. Možno je to veľká vec za oceánom, ale tu to nič neznamená a tak ten film nemá šancu výrazne bodovať nie len v mojich očiach. Je to relatívne dobre natočené, aj keď nechápem tomu, že keď si cez 1000km zatelefonuje jeden z druhým a dohovoria si obchod ako môže byť platný bez zmluvy, podpisu, ale vôbec niečoho behom pár sekúnd a všetci to hneď berú ako fakt inde o 1000km ďaleko a riadia sa tým. Slovo je slovo, ale zmluva je zmluva. Náhodou sa špatne v telefóne vyrozumejú, alebo to obaja pochopia rôzne po svojom a potom čo? Niekto v telefóne sa bude vydávať za inú osobu, tak potom čo? Zrušia to? Bude draft znovu? Celé je to divné asi založené na dôvere akože nikto neklame, neodrbáva a nerobí si srandu a nič sa vlastne nemôže pokaziť. Všetko okolo toho draftu je dokonalejšie ako samá dokonalosť :) Na čo vlastne plytváme papierom na kadejaké zmluvy, dohody, dokumenty a podpisujeme o stošesť, keď stačí sa dohodnúť po telefóne a všetci to budú rešpektovať? ()

bourec

Jo,jasně,Verbale,lidi který sport nehrajou,nechoděj na něj,a vlastně mu vůbec nerozuměj(myslim tim atmosféru,šílenství kolem toho),tomu bude film u prdele,ale já se do tý vášně dokázal fakt skvěle ponořit.Ty americký verze nejoblíbenějších kolektivních sportů je sice pro mě až moc megalomanská,ale jinak film to je doslova parádní.100%. ()

Pajky3

Jedna taková pěkná pohádka ze sportovního odvětví, kde opět hraje prim Kevin Costner. Draft a jeho zákulisí se mi líbilo a Kevinovi se opravdu dařilo smlouvat. Sakra takovýho manažera bych bral do svýho týmu všema deseti. Je pravda, že závěrečná půlhodinka byla pěkná hra nervů, ale to jak z ní vybruslil, to si nezaslouží pochvalu, ale místo v síni slávy. Bavil jsem se a to je důležitý, i když sportovní filmy to se mnou mají jednodušší... ()

zette

Jako fanousek NHL, kazdy rok intenzivne prozivam deni kolem draftu a pokud jen trochu muzu, prosedim noc na netu a samotny vyber sleduji. Ten z NFL asi bude temer totozny a tak jsem nemel problem se ve filmu hned zorientovat. Pro evropskeho divaka, ktery neholduje zadnemu americkemu profesionalnimu sportu muze film cinit problem. I kdyz jsem tusil koho si Cleveland vybere, tak me to bavilo. Je ovsem pravda, ze moc nechapu, proc se Seattle zbavoval prvni pozice..? Zajimavy je i fakt, ze je na CSFD film lepe ohodnoceny nez na IMDB, kde logicky hodnoti spousta divaku ze zamori, kterym je NFL daleko blizsi... Mozna maji zasadni otazku jako ja:-)! Film je natoceny dobre, Costner je dobry herec, jen hraje ve spatnych filmech, coz ovsem neplati pro Draft day. ()

Martrix

Americký fotbal považuji za mutanta mezi ragby a UPC, ale respektuji, že je to americký národní sport. Tento film stejně není až tak o sportu samotném, jako spíš o jeho zákulisí. Manažer Sonny bojuje v nejkrizovější části roku-době draftu-"výběru" nových hráčů z univerzitních týmů do první ligy, se svými ambicemi, svou matkou, přítelkyní, trenérem, majitelem týmu... . Reitman ukazuje práci klubového manažera tak, že máte sto chutí si nějaký ten tým koupit a jít do toho taky. Poslední půlhodina filmu je velmi dynamická a zajímavá a nenaruší ji ani ty občasné klišoidní zvratky, které tam scénárista propašoval. Costner hrál úsporně, nic na Oscara, ale svoje si odvedl, takže jaký je důvod proč neplácnout 4*? Protože jakkoliv je to dobře natočené, tak je to po obsahové stránce další nablýskaná, ale dutá američárna. A dutým filmům dávám vyšší hodnocení velmi výjimečně. ()

Flynn

Kevin se nám pomalinku polehounku zase vrací tam kam by měl a mohl patřit. Příjemné sportovní drama o tom jak se to všechno dá během jednoho dne zvrtat a zachránit.... asi to není určeno pro všechny diváky. Nevím zda fanoušci tohoto sportu spíše pískají nebo jásají radostí. Je to takové to mumlání o tom proč jo a proč ne... něco jako Moneyball... sice tak nějak úplně nevíte o čem to tam kecají, ale ve finále jste stejně tak nějak napjatí a držíte palce.. a ačkoli to ve finiši nějak dopadne a někdo někoho má, nebo nemá, tak je to konec dobrý a veselý. Je to takové dosti žánrové. Nevím zda to budu koukat znova, asi ne.... ale špatné to tedy není. ()

pakobylka

"Velký draft" jako velká hra ... hra plná adrenalinu, lstí a fabulací ... hra, která vás přitlačí ke zdi - přesto si nechcete připustit možnost porážky. Vyhlíží převelice přitažlivě a její atmosféra je svým způsobem opojná, takže mě částečně smiřuje s aktuálním neutěšeným stavem, kdy především kolektivním sportům nekompromisně vládne zákon nabídky a poptávky, který (dle mého ryze soukromého názoru) víceméně popírá smysl místně příslušných sportovních klubů - myslím, že jako správní patrioti by měly hrdě představovat výkvět svých vlastních místně příslušných odchovanců. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman