Phar Lap: Národní hrdina

• Austrálie Phar Lap (více)

Phar Lap byl závodní kůň, kterému nikdo nevěřil. Naději a víru v něj měli jen zkušený trenér Telfort a malý chlapec Tommy, který se o něj staral. Snili o tom, že se kůň stane šampionem bez ohledu na jeho pět prvních porážek na začátku jeho závodní kariéry. Byla to právě dětská láska a emotivní sepětí mezi chlapcem a zvířetem, která udělala z Phar Lapa neporazitelného závodního koně. Jeho výsledky však byly mnoha lidem trnem v oku... (Mercury Praha)

miza

Moc mě tyto filmy o osudech zvířat neberou.Ale tento film je světlou vyjímkou. Osud slavných bývá tak krutý.A většinou to dopadne zle.Ať jde o lidi nebo jak ukazuje tento film i zvířata. ()

Desmi

Marně jsem v tomto filmu hledal zalíbení. Možná i díky tomu, že dostihy nesleduji a takřka nic o nich nevím. Nedokáži tedy docenit, jak vyjímečný kůň Phar Lap vlastně byl. Ať byl ale jakýkoliv, tenhle film mi přišel jen jako suchý a nazaujatý průvodce jeho osudem. Ve všech ohledech to je průměrný film, který vytahuje výše jen dostihová legenda Phar Lap.. ()

JoeSO

Krása. Nádherný příběh, bohužel se smutným koncem. Pamatuju si, že jsem nevěřil vlastním očím, co ten koník všechno dokázal. ()

allegria

Odjakživa nesnáším jakékoli zvířecí závody, stejně jako býčí zápasy a cirkusy. Je to zneužití zvířat, a ty řečičky o tom, že "je to baví", jsou podle mě alibistické kecy. Přesto mě ten film dostal, je to skvěle natočené a jen doufám, že Phar Lap přišel rovnou do nebe (křesťané, kteří by se snad mohli pohoršovat nad takovým výrokem, nechť si najdou v Bibli pasáž o zvířatech od Kazatele). ()

kacudzde

Film mě uchvátil už jako dítě a nejen proto, že se okolo koní "motám" odmala. Phar Lap se stal legendou a tento film je krásnou vzpomínkou na jeho vyjímečnost. Konec musí dojmout všechny... ()

pop.z.pop

Viděl jsem to na velkém plátně v kině, když jsem byl ještě malý prcek. Bože ještě teď mi buší srdce jenom si na to vzpomenu. Nechci si tento film pamatovat jinak a proto ho už nikdy neuvidím znovu. +++++ Z 51 dostihů jich vyhrál 37, z toho zaznamenal sérii 33 vítězství za sebou, což je dodnes platný světový rekord. I když byl handicapován zátěží 10 až 20 kg, vyhrál. ()

luphick

„Ve světě sportu se občas objeví fenomén, který je o třídu lepší než ostatní.“ Už ani nevím, kolik mi bylo, když mi na kazetě pustili příběh o mohutném ryzákovi, který přepisuje dějiny australského dostihového sportu. Fakt je ten, že je tento film tak mimořádný, že si ho pouštím už dobrých cca 15 let a stále mě neomrzel. Australské filmy mají něco do sebe. Na rozdíl od našich starokontinentálních filmů, se režiséři snaží expandovat do světa nejen kvalitní příběh, ale i tamní překrásnou krajinu a atmosféru což platí u Phar Lapa trojnásob. Scéna cvalu v poušti, tréninku, prvního vítězství a vítězství v Agua Caliente - záruka stojících chlupů a běhání mrazu po zádech. Do toho krásná hudba. Opravdu velká srdcovka. ()

Tomas.Abi

Tento film jsem viděl poprvé na ČT2 v roce 2000 a bylo mi v té době 9 let. Rodiče to nahráli na videokazetu a já to poté neustále sjížděl dokola i přestože jsem od poloviny filmu neustále brečel, když jsem viděl, jak dostihoví hodnostáři přidávají Phar Lapovi do sedla závaží a on přesto i neustále vyhrával. Pokud jsem v 9 letech prožíval takto emotivně jednoduché scény, kde jsem viděl jak dávají železné pláty na hřbet koni, který vítězil o několik délek, aby přestal vítězit a přitom cítil vztek, bezmoc a smutek, tak musí jít o geniální film, neboť jak herci, tak režiséři tvrdí, že nejhorší disciplínou jsou  pro ně pohádky, neboť děti poznají když někdo něco pouze hraje. Toto byl film pro dospělé a já už v té době cítil, že jsem součástí velkého a krásně zpracovaného příběhu. ()

Mjunďa

Jednoznačně jeden z nejlepších filmů, které znám. Existuje dvojí střih filmu - jeden vypráví příběh koně od začátku a druhý začíná od konce a pokračuje vzpomínkani na život koně. Viděl jsem obě verze, ta první mne vzala za srdce a bere doteď. Jeden z mála filmů, u kterého vyčistím slzní kanálky nejen díky ději, ale i díky skvělé hudbě absolutně se hodící do doby i děje. ()

luek

Nejlepsi film z prostredi konskych zavodu, poutavy pribeh, skvela hudba, vynikajici atmosfera, opravdu smutny konec. Velmi povedeny cesky dabing, original jsem nevidel ale nemyslim si ze by to predcil... Neni co dodat, tohle ani nemohlo skoncit jinak nez za 5 hvezdicek. ()

liborzel

Samozřejmě-americký svi*ně-kdo jiný by mohl stát za smrtí tohoto nádherného "obra" ?Chamtiví,bezcitní,sobečtí maniaci z oné "země neomezených možností".Ve filmu tomu decentně říkají "syndikát".I když tu generalitu australského dostihového sportu bych taky nejraději postavil ke zdi....Nádherný film o skvělé kariéře a tragickém konci fenomenálního koně-smutný-moc smutný konec.Podle všeho je Phar Lap stále nejlepším koněm všech dob. "V roce 2006 přišli vědci s převratným důlkazem o tom, že Phar Lap zkonzumoval arzen asi 35 hodin před smrtí." Co víc k tomu dodat? ()

Devoon

Nádherný film, ktorý ukazuje skutočný príbeh o asi najslávnejšom a najlepšom dostihovom koni všetkých čias. Film je krásny, smutný a pravdivý. Ukazuje čo všetko sú ľudia schopný spraviť zo žiarlivosti a keď chcú vyhrať. Je to krásny príbeh o koni s naozaj veľkým srdcom, ktorý vyhrával aj keď už nevládal a prekonával každú prekážku. Phar Lap bol kôň, ktorý si ten film naozaj zaslúži. ()

Zellie

Phar Lap je legenda. Dovolím si tvrdit, že větší než Secretariat. Pravdivý příběh jednoho neobyčejného koně. To, co ve svém životě prožil Phar Lap, nezažil a nikdy už nezažije žádný jiný kůň. Děkuji, že jeho příběh byl stvořen na filmové plátno. Phar Lap je natočen velmi mile, emoce ve scénách jsou tam, kde mají být. Nejlepší životopisný příběh koně, který si to opravdu zasloužil aby ho znal celý svět. ()