poster

Marťan

 • Velká Británie

  The Martian

 • USA

  The Martian

 • Slovensko

  Marťan

 • Nizozemsko

  The Martian

Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

Velká Británie / USA, 2015, 144 min (SE: 151 min)

Komentáře uživatelů k filmu (1 895)

 • Aluska88
  ****

  Jason Bourne pěstuje bio brambory na Marsu a poslouchá disko. To vše pod režijní taktovkou Ridleyho Scotta. Sešla se nám tu hackera Liz z Halt and Catch Fire, Anderson ze Sherlocka, Bucky Barnes a člověk je tak nějak potěšen, když je v přítomnosti Seana Beana zmíněn projekt "Elrond." V jednu chvíli, kdy je Matt Damon zarostlý, mi svým fyzickým i psychickým strádáním připomínal Lea z Revenanta. Marťan je vizuálně i filmařsky precizně zpracovaným snímkem. Očekávala jsem však, že se bude jednat o drsný, vesmírný survival. A dostala jsem v podstatě odlehčený, docela pohodový příběh o tom, jak dokázal jeden člověk díky své inteligenci a znalosti botaniky celkem v klidu přežívat dlouhé dny na Rudé planetě. Nejedná se o žádný strhující, nervy drásající survival. Film na mě působil spíš jako podívaná pro celou rodinu. A když jsem uslyšela legendární Waterloo, I was like 😂. "Nechci znít nafoukaně, ale jsem ten nejlepší botanik na téhle planetě.", "Posíláte ho do vesmíru pod celtou?" - "Jo." - "Můžu pokračovat?" - "Ne."(14.5.2016)

 • the_weaver
  ***

  Typická hollywoodska rozprávka so svojimi kladmi i zápormi.↵  Klady: výborná vizuálna stránka, dobre využité 3D, triezvy no zaujímavý príbeh s dejovými zvratmi (využitie Pathfinderu) Zápory: prílišné dramatizovanie i tam, kde to nie je treba (zranenie Marka, alternatíva Richa Purnella); zbytočná namistrovanost (veda nakope zadok Marsu); úlety od reality (zranenie Marka by znamenalo výbušnú smrť, k explózii Habu by nemohlo dôjsť, rozbitá helma by nešla zalepiť zvonku, vesmírna loď by nešla rozumne hacknúť)↵  ↵  Ak však tento film prispeje k lepším americko-čínskym vzťahom či skoršiemu letu na Mars, tak nech sú všetky jeho chyby zabudnuté.(28.12.2015)

 • sew810
  ****

  Moc příjemnej film.(29.12.2015)

 • Foogas
  *

  Typickej americkej feeling-good blockbuster. Koukatelný to je, ale přidaná hodnota veškerá žádná. Chybí tomu nějakej ten kulervoucí wow efekt. Nebo aspoň syrová survival atmosféra. Náznak realismu nebo psychologie. Rozhodně však nesmí chybět klišé, nereálná pohádkovost a slaďoučkej happy end. Všichni krásně spolupracujou, vytahujou na povrch tajný technologie a používaj dosud nepoužitý postupy. Nebo. Píšeš snad SMS nebo komentář a zároveň si ho pro sebe čteš nahlas, pěkně plynule? Asi ne. Herecký obsazení je plný znamejch tváří z kalendáře, ale ten, kdo by to měl táhnout, tedy Matt Damon, nepředvádí vůbec nic. Koncert se nekoná. Ze scifi-kousků poslední doby je mnohem lepší volba Moon, Gravitace či Interstellar.(31.12.2015)

 • RoyBatty444
  ****

  Knihu som ešte nečítal. Na film sa dá povedať, že je dojemný, veselý, napínavý a zaujímavo poučný. Hlavná postava síce prechádza ťažkým obdobím ale jediné na čo sa zmôže je sarkazmus a velikášstvo čo mi trochu vadilo. Prostredie na Marse pôsobí uveriteľné a herecky je film dobre obsadený.(1.1.2016)

 • fabregas1
  ***

  Marťan je taková ta akce na jistotu. Film, který vás vtáhne do děje a už nepustí. Krásný film, ale bez výraznějšího napětí a závěrečných slziček.(1.1.2016)

 • NSN
  **

  A vesmírná nálož se nekoná. Z těch jednoduchých kulis rudý planety, která je vybavená potřebnou a třeba i zahrabanou technikou k přežití, stává se jeden velkej trapas, kterej umocňujou další prvky zásadních nedodělků - především tu tedy postrádám stránku duševní; tu, která se postará o to, aby vyvolala strach, napětí, ale hlavně poukázala na přirozenou lidskou reakci na zoufalství a osamění. Nic takovýho se zde nekoná, Damon je chlapík, kterej zvládá všechno levou zadní, takže to pak vypadá, jako by ani na Marsu nebyl. Za ty měsíce tam vlastně nemám možnost se víc sžít s jeho charakterem, ani s panáčkama z NASA, ani s ničím dalším, co by mě přikovalo k židli a kde výraz odfláklost by bylo netřeba vyslovovat. Takto to byla jen nenáročná, rodinná a poučná parodie, kde jakýkoliv počin byl náležitě vysvětlen a ukázán, a kde místo katastrofický muziky rozezněly se tóny úplně jiný. Let's dance!(2.1.2016)

 • keepsmile
  **

  Neměl jsem se dívat na trailer - celý scénář tam je prakticky jasný hned dopředu. Tajně jsem doufal, že to někdo nepřežije, tady by se to celkem hodilo, diváky prostě trochu rozsekat, jelikož celý film je prostě americký patos, navíc s absencí jakéhokoli humoru. Pár vtipů ohledně disco hudby a intermezzo pro hipstery to nezachránilo. Celý je to tak trochu obšlehnutá MISE NA MARS, která se mi líbila mnohem víc. Matt Damon tady navíc nějak neumí hrát, škoda, dalo by se z toho odloučení od civilizace vytřískat mnohem víc. Celkově uplný průměr, leč audiovizuálně velmi dobrý. 40%(2.1.2016)

 • naytsirk
  ****

  Ale jo, bylo to vtipný i napínavý a takový celý hezký…(5.1.2016)

 • maryanuss
  ***

  Vizualne velmi dobre ale nejak mi nejde do hlavy ze sa tam na tom Marse toho pokazilo tak malo...(7.1.2016)

 • marrrrian
  ****

  Človeku ani nevadí, že opustenému astronautovi všetko ide tak nejak od ruky a v deji je len poriedko sekvencií zobrazujúcich krízové situácie z jeho marťanského života. Keď nejaká nakoniec príde, je dostatočne pútavá - či už ide o dianie na Marse alebo na Zemi - aby na seba strhla divákovu pozornosť po dlhých minútach sledovania vcelku idilického kolonizovania Marsu. Nechýba humor, Matt Damon utiahol svoje sólo a záver, aj keď nijak bombastický, je s prihliadnutím na v podstate pokojný dej príbehu výborne vygradovaný. Predlohu som nečítal, ale to sa dúfam v blízkej budúcnosti zmení.(7.1.2016)

 • ZetDaElO
  *****

  Po veľmi dlhej dobe veľké spektakulárne filmové dobrodružstvo, ktoré nepotrebuje depresiu ako hlavný námet. Skvelý Jason Bourne a.k.a. MacGyver a ešte lepší Ridley Scott sú zárukou vynikajúcej zábavy, ktorej neuškodí ani stopáž ani ABBA v soundtracku. V tomto prípade divák odpustí aj patetické nezištné medzinárodné priateľstvo medzi národmi. Zostáva už len tešiť sa na ďalšie Ridleyho sci-fi príbehy a potom už len na skutočné chipsy dovážané priamo z Marsu. 9/10(9.1.2016)

 • Bezejmený
  *****

  Pocitově příjemný snímek o tom jak přežít několik set dní sám. Matt je perfektní, především během jeho nahrávání poznámek, ale není v tom sám. Ostatní se i na malém prostoru neztratí, zvláště pak vědátor Donald Glover, nebo Kate s Mackenzie na které se pěkně dívá. Vizuálně je film nádherný, což u Ridleyho nepřekvapí. Měl jsem chuť okamžitě se projít po Marsu a objevit nějakou horu :-). Nápady hlavního hrdiny či vědců na Zemi i jejich realizace bez problémů uvěřitelná. Akroát nechápu, proč u filmových vesmírných lodích musí jedna část (ta největší) neustále rotovat. Musím říci, že jsem byl poněkud skeptický k filmu trvajícímu přes dvě hodiny postaveném na jednomu člověku, ale po jeho shlédnutí se mé obavy ukázaly jako naprosto chybné. Skvělá práce.(10.1.2016)

 • ghoston
  ***

  Film super, jsem spokojený. Ridley nezklamal, akorát jsem nepochopil, proč to oslavné finále nechal Ridley režírovat Michaela Baye. Throchu se mi z toho armageddonského finále zvedal žaludek. Představuji si, jak by asi to finále natočil Tarkovskij :-))). Asi by celou tu scénu od zachycení Damona nastřihnul rovnou tou lavičkou, to by bylo lepší a všichni by se vyhnuli trapnosti a Ridley by tak dostal o dvě hvězdičky v hodnocení navíc!(10.1.2016)

 • marekspanel
  *****

  Tak za prvé Ridley Scott a vtip? To bych nečekal a rozhodně to funguje kupodivu. Po otřesném výplodu Exodus je zase zpátky ve formě a nejen to, opravdu to bylo velmi zábavné a chytré. Do jaké míry by byly možnosti přeživšího skutečné to se nehodlám přít, no rozhodně by měl asi větší šanci, než když by ho třeba napadl obrovský medvěd, ležel několik dnů s krvácením v mrazu a ještě spadl ze skály, ale to je jenom "kdyby" pro srovnání..Matt tu předvádí docela výrazné momenty a vynikající úškleby až z toho dostal globovku a zaslouží si jí rozhodně! Role mu sedla jako facka 5-letému fakanovi a nejen jemu, i Jeff Daniels byl doslova přísný, jak jsem ho neměl příležitost ještě vidět. Má to své mezery, jako v některých fázích urychlený děj, ale kontexty se netrhají, jen si je člověk musí do-představit. Napětí je taky výrazné, i když konec lehounce urychlený a více méně předvídatelný. Odpustil bych si ty globální hysterie na náměstí, což bylo trochu přehnané, nicméně k takovému blocku to asi už po americku patří a dojímá seč jsem se snažil být imunní. Není to čistá 5*, ale tak mě to překvapilo a pobavilo a ještě pár dnů jsem nosil některé nabyté myšlenky v hlavě-jeden člověk z 9 miliard je někde zašitý a vynaloží se velké úsilí a peněz na jeho záchranu, jsme humánní společnost, která je ale zároveň tak pokrytecká, že tím zakrývá svůj sebedestruktivní soubor chování...(11.1.2016)

 • StixCZ
  *****

  Tenhle film je toho důkazem že pomocí lepicí pásky můžete opravit všechno.(12.1.2016)

 • ElisR
  ****

  Dalo by se přežít na Marsu a když jo, tak jak? Scifi film Marťan nám krásně vyobrazil, jak by se dalo přežít na Marsu, vše samozřejmě s nadsázkou a nereálností. Skvělý výkon Matta Damona, který stvárnil hlavní roli. Zajímavý příběh, ve filmu se nacházeli i vtipné momenty, vše nebylo řešeno tak vážně. Skvělý zvrat děje, když se protrhla jeho jediná šance na přežití, když přišla bouře. Konec, kdy Damon lítá ve vesmíru už je lehce přehnaný, ale pokud film shrnu, jedná se o povedený snímek(14.1.2016)

 • Zizou_
  ****

  Kdybych nevědel, že tenhle film natočil Ridley Scott, tak bych to asi nepoznal. Tento nenudný (!), vtipný, napínavý film je od Ridleyho? Vynikající Matt Damon, zcela zaslouženě Zlatý glóbus. Druhá půlka sice trochu moc americká na můj vkus, ale jinak nemám větších výhrad. Kam se hrabe Gravitace. Jo, a potěší přítomnost Seana Beana, a o to víc, že se dožije konce filmu!(14.1.2016)

 • Snakefinger
  ****

  První americký film, kde mi fakt nevadily stupidní a rádobyvtipné hlášky, hlavně pozemského perzonálu. Naopak Matt Damon to zahrál naprosto fantasticky s neuvěřitelným přehledem. Tohle byla naprosto milá + rodinná + popkornová podívaná, která nepůsobila ani trochu křečovitě. Proste Rydle Scott fakt umí. Krásný film. Kam se hrabe Gravity, který jsem snad ani nedokoukal.(16.1.2016)

 • R.E.M.
  ****

  85% za film, který příjemně ctí knižní předlohu. Vesmírná podívaná s novodobým trosečníkem, uvíznutým nikoli na pustém ostrově, ale, pro změnu, na pustém a nehostinném Marsu. Pěkný vizuál, příjemná kamera i střih. Sympatický a nezdolný Matt. Úsměv vzbuzující hudba, vtipně zasazená do děje (je skvělé, že za celý film rušila pouze jednou). Obávala jsem se, jak si Drew Goddard a Ridley Scott poradí s knižní předlohou, založenou především na deníkových záznamech. V této oblasti jsem byla mile překvapená. Jistě, předloha musela být pro potřeby filmu osekaná a přímočará. Vynechaly se mnohé důležité momenty (likvidace Paithfindera, rozhovor Johannesové s otcem), jiné se nelítostně zkrátily (cesta k modulu MAV). V knize zůstalo i několik bezvadných humorných momentů. Ale navzdory tomu všemu byl děj kompaktní a film si uchoval atmosféru nadhledu a sarkastického humoru. Tvůrci navíc přidali obrazy naladěné do vážnějšího tónu. Skvěle si pohráli s detaily změny vzhledu a váhy. Pokud vám přijdou šílené některé momenty marťanské mise - POZOR prozrazení části děje - třeba vykuchání MAVu a let s roztlemenými okny KONEC spoileru - vzpomeňte si na jednu nejmenovanou, diletantatsky organizovanou skutečnou misi na Mars, která plánuje zhruba od roku 2023 posílat na červenou planetu první lidskou posádku s jednosměrnou jízdenkou. Vzhledem k současným technickým možnostem, schopnostem lidského těla a nevyčíslitelnému množství možných selhání a poruch, se z chystané reality show, zaznamenávající osudy prvních "Marťanů" pravděpobně stane velmi drsný thriller, křížený s hororem. Závěrečné zúčtování: Marťan je tématem, hereckým projevem i zpracováním atraktivním filmem, po jehož zhlédnutí budete odcházet s příjemným pocitem nepromarněného času. Pokud teda máte stejný vkus jako já. A pokud ne - je mi líto.(16.1.2016)

 • tomino28
  ****

  Fantastický příběh o životu na rudé planetě, kterého se ujal zkušený a prověřený velikán Ridley Scott, naplnil očekávání do něj vložená. Vizuál, příběh, obsazení - to všechno se tady parádně doplňuje a utváří skutečný filmový zážitek. Plusem v tomto případě je, že filmová realita je tak přitažená za vlasy, že se ani nemůže brát příliš vážně, o čemž vás film několikrát přesvědčí celou řadou vtípků. Je zkrátka vidět, že být celou věčnost sám miliony kilometrů od domova nemusí být tragédie. Navzdory dramatičnosti příběhu působí Marťan pohodově, na druhou stranu ve vás zřejmě nevyvolá tolik emocí, jako například výborná Gravitace.(17.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace