Rychle a zběsile 8

• USA The Fate of the Furious (více)

Dominic Toretto (Vin Diesel) zradil svou rodinu. V jedné z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob je sice možné cokoliv, ale tohle je víc než automobilové seskoky padákem, průlety aut mezi mrakodrapy, nebo tažení obřího trezoru ulicemi Ria. Rychle a zběsile 8 rozhodně nepojede na neutrál. Na stranu zla přetáhla Doma legendární kyber-teroristka přezdívaná Cipher (Charlize Theron), která je stejně krásná jako nebezpečná. Není tedy divu, že Toretto naprosto ztratil hlavu a vykašlal se nejen na Letty (Michelle Rodriguez), ale i na všechny staré kámoše. Že s ním má Cipher jiné plány, než jsou romantické večeře při svíčkách, je nabíledni. Kombinace její inteligence a jeho svalů a řidičských schopností z nich mohou udělat neporazitelný tandem. Aby svět zůstal v rovnováze, převezme otěže v osiřelé rodině Hobbs (Dwayne Johnson), který do ní proti své vůli přibere nového člena – Deckarda Shawa (Jason Statham), vysokooktanový záporák ze sedmého dílu, který měl původně shnít ve vězení. Společně s nimi se budeme přesouvat z divokého pobřeží exotické Kuby, přes ucpané ulice New Yorku až na pusté ledovce v Barentsově moři, abychom si užili další zábavnou a nezapomenutelnou jízdu. (CinemArt)

malylada

Je neuvěřitelné, kam dokáží tvůrci pokaždé sáhnout a jakým způsobem vytáhnout z rukávu neskutečná čísla, které tým kolem Toretta předvádí. Vůbec bych se nedivil, kdyby se příští výprava odehrávala na Marsu nebo na vesmírné stanici. Akce má opravdové grady, ale mě osobně už ta přehnanost v osmičce ubíjela. Vadil mi místy přepláclý digitál a příliš rychlý střih soubojů, než tomu bylo v předchozích dílech. Určitým pozitivem je neskutečně sexy Charlie Theron, vynikající prostor zde dostává Statham. Upřímně jsem čekal o něco lepší akční výplach, který díky bohu nezpomaluje, neboť ve všem ostatním tupostí evokuje s pokračováním XXX.......7/10 ()

GeusX

Dávka akční oddechové zábavné mega akce je zpět! Úvod a první půlka mi připadala snad až moc šablonovitá, opakující se a trochu rozvláčná. Poté se režisér pořádně utrhl ze řetězu a tak, jak jsme zvyklí, předvedl ultra hyper hi-tech zábavné blbinky popírající fyziku a kupí na sebe jeden šílený nápad za druhým. To ve svižném a zábavném balení u něhož logika a reálnost jsou sprostá slova. (Pátý díl se mi však zdá stále nejlepší ze série.) (viděno: 1x kino - ČSFD předpremiéra; 2x dvd cz) ()

Caszidy

Vítejte ve světě, kde se vyskakuje ve 150 km/h rychlosti bez sebemenších škrábanců, kde se závodí na ledu s atomovou ponorkou, kde se posiluje s betonovou lavičkou, vytrženou ze zdi, ale hlavně, kde je The Rock a Statham! S odchodem Paula Walkera se série ještě více přiklonila k videohernímu obsahu a fyzice. Nicméně hlavně díky rockově agentu Hobbsovi a nově i Stathamovi je to pořád zábava. Jen ten Vin Diesel už povážlivě vadne, byť se snaží tvářit drsněji, než kdy dřív. Nakonec jde ale přeci jen o popcornový výplach, tak si ho užijte, dokud to jde. ()

Lacike

Oproti minulej casti to uz po dejovej stranke nepôsobi ako zlepenec nahodnych scen, ktore stihli natocit pred Walkerovou smrtou. Tentokrat ta imbecilita pôsobi ako zamer. A bohuzial je to extremne imbecilne aj v ramci serie. Postavy menia strany podla toho ako to napadlo scenaristu, lebo je to cool a absolutne nikoho netrapi, ze to nedava vzhladom na minule diely zmysel. Uplne sa poslapalo posolstvo o rodine, ktore seria budovala od zaciatku a Dominic ho neustale omielal v kazdom diely. Najnovsie motto znie: zabil si jedneho z nas? Vitaj do rodiny. Pripadne. Skoro si mi zabil brata? Nevadi, ja budem riskovat zivot, aby som zachranil tvojho parchanta. A takych nezmyselnych zvratov je film natolko plny az sa mi chcelo zvracat. Cele je to naviac zlahcovane tak trapnymi vtipmi, ze sa nad ich imbecilitou smeju aj samotni herci a v jednej scene im to prislo vhod, tak to nechali vo filme. O to debilnejsie pôsobia obcasne dramaticke sceny, v ktorych sa herci snazia divaka dojat primitivnejsim spôsobom jak v nejakej telenovele. Dejova omacka proste vôbec nefunguje a vrcholom toho bolo to, ze ked zomrela postava, ktora bola niekolko dielov sucastou serie, tak mi to bolo uplne ukradnute. Nezaujali ma ani nove postavy. Motivaciu hlavnej zaporacky v podani divne sa tvariacej Charlize Theron som nepochopil. Scott Eastwood sa sice podoba na otecka ale hrat nevie a ani ziadnu charizmu nema. Jeho postava bola uplne zbytocna ale aspon sa nim nesnazili nahradit Walkera, ktory tu neskutocne chýba a po jeho odchode seria nevie kam ma smerovat a tak sa snazi uz len o humor a akciu. Humor mi cely cas pripadal detinsky a nevtipny. Zato akcia bola pre mna ostrovom osviezenia v tomto neskutocne nudnom filme. Je prehladne natocena a zostrihana. Tradicne sa dockame celkom originalnych spôsobov ako v akcii pouzit auta. Velka cast akcie je natocena v reáli, co ocenujem a len dodatocne je trochu zhovadena znasobenim hnusnych CGI aut, aby pôsobila velkolepejsie. Najviac ma bavilo pršanie aut z garaze alebo finale s ponorkou, lebo ponorky su proste cool. Na prvy pohlad ubudlo bitiek, ale to nie je celkom pravda. Len sa uz spolu nemlatia hlavne hviezdy na ktorych duel by ste sa cely film tesili, ale nasi hrdinovia vymlatia kopu anonymnych poskokov. V tomto smere mi to pripomenulo Expendables 3. Zaporacka je zredukovana na jednu osobu a ani sa akcie nezucastni, takze nasi hrdinovia nemaju dôstojných superov. To je dalsia dan za to, ze sa zo zaporakov z minulych dielov stali najvernejsi spojenci Torettovej bandy. Vzhladom na to, ze Cipher to nakoniec prezila, tak ocakavam, ze sa nabuduce tiez pripoji k rodine, pretoze sa objavi este zlomyselnejsi zaporak s nezmyselnejsim planom. Ale prevedenie bitiek je spickove. su prehladne, vyzeraju kontaktne a rany pôsobia tvrdo. Z akcie ma najmenej bavili obcasne prestrelky, ktore kvôli PG-13 ratingu pôsobia bezzubo a tradicne nam neukazu nielen krv ale umrtia prebiehaju radsej mimo zabery kamery, aby z toho nahodou nejaky teenager, ktory dennodenne drti ultrabrutalne videohry, nedostal dozivotnu traumu. Takze vysledkom je najhorsi diel serie, ktory sa vykaslal nielen na svoje autickarske ale aj rodinne korene a zmenil sa na velkolepu a extremne blbu variaciu na Bondovky. 4/10. () (méně) (více)

BoPo

Viac filmov zo série som nevidel než videl. Prvý film bolo treba vidieť. Predsa len, bolo to niečo "nové". Potom som skúsil, keď do rýchleho sveta vstúpil The Rock. Teraz som neodolal, pretože sa pridala Charlize Theron. Musím konštatovať, že som vynechávaním o nič neprišiel. Postavy sú stále rovnako inteligentné a sympatické. Autá stále vydávajú rôznorodé zvuky. Mení sa len výška rozpočtu. Pre mňa hlavný ťahák, Charlize Theron, ako keby hekla Angelinu Jolie z 60 sekund. Čo samozrejme nie je lichotka. Pokiaľ nemáte na miesto krvy diesel, tak sa na osmičku môžete v kľude vykašlať. ()

MoiJe

Pfu, tak po tomto naozaj chcem vidiet co vymyslia pre dalsie diely. 9 bude proti Transformerom a 10 na ich domovskej planete? ()

Johny_fork

Předchozí díly mě bavili víc, ale pořád je to šílenost, která je tak pitomá, až z ní nemůžu odtrhnout oči. Statham a scéna s kojence, pecka:). ()

Ouwen odpad!

Je to prostě nudný, chcípne jedna nedůležitá postava, na kterou si už vůbec nevzpomínám, vůbec se nic neplánuje, žádná taktika, všechno se zvládne, film je plnej nesmyslů, akční scény mě nebavěj, bitky maj hroznej střih a chování postav nelogický. Nefunguje to ani jako komedie, protože se film bere tak strašně vážně. Kecy o rodině a závěrečnej proslov je prostě WTF, když ohrožují běžně civilisty. Statham, Rock a chvíli Evans. Zbytek mi je u prdele. Diesel nesympatickej. Fascinuje mě, kolik chyb dokážou narvat do velkofilmu, přijde mi to odfláklé a o ničem. Záporačka je nudná. Asi je důležitější sledovat fotbal malej holek, než pořádnou strategii pro další akci... Jinak Paul Walker tam hrozně chybí. ()

jh666

Asi začínám stárnout. Po roce jsem se na osmé F&F konečně podíval (aneb když člověk viděl 7 dílů, tak se na 8 podívá taky), ale asi bych bez toho dokázal žít. To, že tu nefunguje logika, už ani neřeším (i když časová osa už mi přijde na pováženou), akce je přěpálenější než kdy jindy, ale co se týče diváckého zážitku, je to většinou na úrovni neurazí, nenadchne. Jediné, co stojí za to, je Jason Statham, jednak má skvělou chemii s Rockem (takže na jejich spin-off se asi podívám), a pak má netušený komediální talent. Prostě film na páteční večer, kdy nemáte nic lepšího na práci. 60 % ()

JohnCZ

Zábavná akční řežba, která posouvá celou sérii po stránce šílenosti ještě o kus dále. Oproti předchozím dílům mi ale přišel scénář zbytečně překombinovaný na to, jak byl vlastně banální a akce je po režijní stránce také docela sterilní a některé scény zbytečně dlouhé. Na Linovy a Wanovy díly to prostě nemá. ()

Torision

Vemte si k sledování tohodle sequelu dostatek kuželek (ani six-pack nebude stačit) a pokaždý, když z úst libovolné postavy zazní slovo "family", dejte si lok piva. Řekl bych, že začátkem druhé poloviny filmu už budete tak na káry, že nepoznáte, jestli se koukáte na Rychle a zběsile nebo Vesnicko má středisková. Film pluje na vlnách šestého a sedmého dílů, kde tuning a závodění má už jen takový lehký nostalgický podtón a jede se hlavně v přehnaných akčních scénách. Zápletku tady snad ani nemá smysl řešit, i když ta je díl od dílů blbější, neustálý kecy o rodině už mi ale lezly krkem. Dal to byla záporačka, která se brala až moc vážně, ale i akční scény, který kolikrát nebyly ani tak "přehnaný" jako spíš jen blbý... 2 roky hlavně za The Rocka se Stathamem. ()

corpsy

Táto séria sa od dokonalého FAST FIVE nezlepšuje, je ale stále rovnako dobrá. Žiadny iný,, akčňák,, nemá v sebe toľko energie, ako posledné časti tejto stále úspešnejšej franchise. Je až neuveriteľné, ako stále vedia pobaviť aj keď je to vlastne stále o tom istom. Família, akcia, família, akcia, família, akcia. Ostávam im verný a aj keď sa už obrátky v budúcnosti naberať nebudú ( čo si nemyslím ), bude to navždy jeden z najlepších dôvodov vyraziť do kina. ()

DEXTER099

Tak tu máme další rychle a zběsile ,nyní již osmé v pořadí....No moje moje pocity a hodnocení z projekce čsfd kde jsem tento film viděl jsou rozporuplné.Tak za prvé ulítlé je to pořád i když sedmička byla asi o chlup víc,ale tady je těch překombinovaných scén taky hodně.Další co se mi nelíbilo byly některé až parodické scény.Příběh už hodně vaří z vody a je to neustále rodina sem rodina tam atd což se dost opakuje.No ,ale co bylo pozitivní a možná to nejlepší na filmu,pro mě určitě,to byl Jason Statham,který si scény kde byl kradl pro sebe a Dwayne Johnson na něj neměl.Jeho role mu hodně sedla a akční scény zvládl bravurně.Celkově fandové téhle série budou spíše spokojení,ale jelikož to já moc nejsem a opravdu to na mě stále je hodně překombinovaný plus v tomto díle se to kolikrát až moc snažilo být vtipný,i když to pak bylo spíš rušivé a nehodící se v daný moment (Vyjma scény Jasona v letadle....) tak za mě tedy celkově spíš něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami,spíše ke třem ,takže 65% a tři hvězdy. ()

Marsik

CineStar Černý Most (ČSFD projekce) - UPOZORNĚNÍ: Těsně před začátkem filmu je opravdu velmi nutné vypnout mozek! Protože pak se Vám dostane parádní akční jízdy, kde vás nevyvede z míry řada WTF scén (viz padající auta ze střech garáží), ale zkrátka si jen užíváte všechny vaše oblíbené filmové hrdiny. Pokud mozek nevypnete, máte problém a snímek odkážete do patřičných mezí. Na velkém plátně vše skvěle funguje, je na co se dívat a soundtrack je také nadupaný. Za mě hodnotím v podstatě kladně a samotný závěr nám dává vědět, že FF má nového budoucího hrdinu, takže se můžeme těšit minimálně na FF27. 80% ()

Peterssen

Šel jsem do kina defakto bez očekávání, jen jsem doufal, že se tý ptákovině aspoň zasměju. A to se stalo - smál jsem se opravdu často a nahlas. Stačilo jen zapomenout na to, že někdo neumí hrát, děj a vůbec celý film a série je naprosto absurdní, vypnout většinu mozku a nechat se bavit. Musím přiznat, že celkem závidím tvůrcům takovou práci - máte obrovský rozpočet a můžete si evidentně dělat, co se vám zlíbí a lidi na to chodí - už po osmé! ()

salisbury

Plechová franšíza vtrhla Rychle a zběsile na plátna kin a symbolizující osmička dává tušit, že tohle jen tak neskončí. Z hrdinů se stávají superhrdinové, neskutečná akce střídá další neskutečnou akci a divák zůstává v transu nad nitrákovou zábavou, která sviští jak dobře rozevlátá centrifuga. Dwayne a Jason heroicky hospodaří s vtipem, který dopadá na úrodnou půdu a skvěle pobaví. Některé akční scénky bych trochu otrokářským bičem zkrotil a dal jim nádech reality, ale je možné, že filmu by to ubralo na adrenalinu, který jiní diváci k sledování potřebují. Závěrečná scénka se sluchátky na uších mi přišla nejlepším počinem tohoto velkobijáku a jen díky ní přidávám ve svém hodnocení nějaký ten hvězdný bod navíc. ()

ConanVJ

Další über přepálená akční popkorňárna, kterou kazí místy přepálený střih. Jsem fanda série a postupný posun k totální přepálenosti mi fakt nevadí. Příběh ničím neoslní a nepřekvapí ani vysvětlení jak je to se záporákem Dieselem. Fanda už od začátku musí tušit, jak to dopadne. Obsazení je opět našlápnuté a i když mi zde Walker prostě chybí, tak jsem rád, že se tvůrci neuchýlili k počítačovému návratu. Pár dialogů o Brianovi zde je a to bohatě stačí. Na jeho místo nastoupil záporák z minulého dílu a byla to volba opravdu skvělá. Stathamovo kočkování s The Rockem prostě baví a konec má Statham opravdu našlápnutý. The Rock zde má také velký prostor, což je pro mě vítaný posun. Záporné postavy jsou pěkně obsazení a Charlize je opravdu slizká mrcha. Akce je zde opravdu hodně a člověk jen kouká, co si ještě tvůrci vymýšlí. Na filmu je vidět, že dostal hodně peněz a triky jsou opravdu špičkové. Hudba ve filmu je klasická a skvěle dolaďuje atmošku filmu. Na filmu je už od začátku vidět, že ho tvůrci dělali jen pro zábavu,takže se nedá brát nikterak vážně. Hlavní postavy na sebe hází jednu hlášku za druhou a dělají si ze všeho srandu. Je to i taková parodie se spoustou vtipných momentů. Film mě opravdu bavil a v IMAXu jsem si ho maximálně užil. Nebýt té rychlé kamery, tak bych dal max. hodnocení. Takhle "jen" 95% :) ()

berny2468

Tohoto dílu jsem se celkem obával. A poněkud oprávněně. Sedmička byla příšerná. Nefungovalo v ní nic vyjma rozloučení s Walkerem, které bylo velmi důstojné. Ovšem 8 díl je naprostý opak dílu sedmého. Akce je zde výborně natočená. Je přehledná, triky výborné, povedená hudba. Ovšem skoro každá scéna jr naprosto nereálná. Ale povedla se i komediální stránka. Tu táhne především výborný Statham a právě jeho scéna s dítětem v letadle je vrcholem filmu. Povedl se vybrat i hlavní záporák. Charlize Theron je výborná herečka a tady to plně ukazuje. Jen škoda, že vypadala tak uměle. Celkově to hodnotím jako jeden z nejlepších dílů této série, ale bohužel nadmírou nereálných scén, nelze dát víc než 3 hvězdičky….. 55%. ()

PauloZ

Čistokrevná popcornovka, jak se sluší a patří. Stejně jako díly před tím. Asi žádná série nestojí na tak, byť ne nejinteligentnějších, ale pevných základech, kterými se může pyšnit Vinova parta! 8 díl a pořád to šlape do plných, pořád to má co nabídnout a pořád to kure*sky baví, takže za mě vcelku pohlazení po duši. Tentokrát ovšem trošku strádá hláškující duo Tyrese/Ludacris aby otěže převzal Rock se Stathamem, kteří si to ale strašlivě dávají! Takže to vlastně neni výtka, jen konstatování. Jediné, co bych si přál do dalších dílů, tak vrátit ty osobní rubanice, pěkně po staru z 5ky a 6ky a trošku to celé uskromnit z těch megalomanských akcí a cestování po světě. Každopádně převladá prostá spokojenost a těším se dál. Vzpomínka a odkaz na Briana (Paula Walkera) pohladí po duši a je strašně fajn, že to takhle Vin vede. 4,5* ()

F.man

Disclaimer: Na popcornově-testosteronovou zábavu téhle série jsem přistoupil dávno. Rád. Nic proti ní. Tady to ale nefungovalo. Blbej záporák, rozbitý tým a co hůř, akční scény, které moc neborou. Po skvělých předchozích dílech zklamání. Tak třeba zase příště. What's the matter Roman? Forgot the snow tires? ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Další herní značka míří do kin

Další herní značka míří do kin

19.07.2020

Přestože si Hollywood na drtivé většině herních adaptací vylámal zuby, studia i tvůrci nadále vidí obří potenciál, který herní příběhy ukrývají. A tak to zkouší dál. Po The Last of Us, Falloutu nebo… (více)

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

05.08.2019

Následující článek není ani tolik novinkou, jako spíš zajímavostí. Točí se kolem hereckých hvězd, respektive mužských hereckých hvězd, z akční série Rychle a zběsile a nově také spin-offu Rychle a… (více)

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

15.05.2019

Studio Universal Pictures momentálně těžce sází na svoji nejvýdělečnější akční sérii Rychle a zběsile. Devátý díl nekonečné ságy vstoupí již brzy do produkce, ještě předtím ale do kin dorazí první… (více)