Rychle a zběsile 8

• USA The Fate of the Furious (více)

Dominic Toretto (Vin Diesel) zradil svou rodinu. V jedné z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob je sice možné cokoliv, ale tohle je víc než automobilové seskoky padákem, průlety aut mezi mrakodrapy, nebo tažení obřího trezoru ulicemi Ria. Rychle a zběsile 8 rozhodně nepojede na neutrál. Na stranu zla přetáhla Doma legendární kyber-teroristka přezdívaná Cipher (Charlize Theron), která je stejně krásná jako nebezpečná. Není tedy divu, že Toretto naprosto ztratil hlavu a vykašlal se nejen na Letty (Michelle Rodriguez), ale i na všechny staré kámoše. Že s ním má Cipher jiné plány, než jsou romantické večeře při svíčkách, je nabíledni. Kombinace její inteligence a jeho svalů a řidičských schopností z nich mohou udělat neporazitelný tandem. Aby svět zůstal v rovnováze, převezme otěže v osiřelé rodině Hobbs (Dwayne Johnson), který do ní proti své vůli přibere nového člena – Deckarda Shawa (Jason Statham), vysokooktanový záporák ze sedmého dílu, který měl původně shnít ve vězení. Společně s nimi se budeme přesouvat z divokého pobřeží exotické Kuby, přes ucpané ulice New Yorku až na pusté ledovce v Barentsově moři, abychom si užili další zábavnou a nezapomenutelnou jízdu. (CinemArt)

classic odpad!

DOMINIC, skrátene DOM, TORETTO, mal jednu bokovku ? , počas ktorej si VRZOL so sexy príslušníčkou zákona, a tá počala dieťa. A čo na to povie jeho súčasná priateľka Letty ? To teraz neriešme. Líder bandy bude vydieraný, inou sexy teroristkou, ktorá unesie práve jeho POTOMKOV, čiže zradí FAMILY, a to mnohí nevedia stráviť, na čele s mohutným svalovcom Hobbsom, ktorého nechal ležať na holičkách. A ja som opätovne zažil maximálny výplach mozgu, lebo vôbec nie je jednoduché absolvovať túto šialenú jazdu, v ôsmom pokračovaní, ktoré nemá absolútne nič spoločné s pôvodnou myšlienkou, starou 16 rokov, keď prišlo nové, svieže, napínavé dobrodružstvo kamarátov, ktorí milujú veľkú rýchlosť. Dnes sa táto séria vykryštalizovala do niečoho tak debilne pôsobiaceho, že normálne krútim hlavou, a sám seba sa pýtam, kam až to takto zájde ? Paradoxne, scéna v New Yorku sa môže pokojne zapísať do Guinnessovej knihy rekordov, čo sa týka počtu hromadnej likvidácii automobilov, i taký Michael Bay, by mohol závidieť ? Je to vskutku parádna, dynamická, až excelentná scéna, ale ako sa povie : „Poriadne pritiahnutá za vlasy ” ! Des a hrôza, to ma sprevádzalo okolo Dominica Toretta ! A to som ešte nespomenul, čo si na mňa prichystala PONORKA v ľadovom, zasneženom Rusku ! Túto hlúpu sériu zrovna nemusím, pozerám ju z čistej zotrvačnosti, a viem, že čoraz VIAC na INTENZITE, sa budú prepadať do hlbšej a hlbšej, absurdnej, filmovej žumpy ! PS : Syn LEGENDY CLINTA EASTWOODA, SCOTT, bohužiaľ nepodedil gény po svojom bravúrnom OTCOVI, ktorý sa môže popýšiť so zárezmi do dejín kinematografie, na čo môže táto verná replika zabudnúť, podobajú sa ako vajce vajcu, a to je asi tak všetko ! ()

korbitch22

První díl který jsem kdy vynechal v kině a upřímně toho teď docela lituju. Sice mě neskutečným způsobem štve jak se ze záporáků stávají hrdinové a přátele naší slavné rodinky, takže teď kór působí šestý a sedmý díl totálně zbytečně včetně smrti několika hlavních postav a samozřejmě totální WTF vrácení Michelle Rodriguez do děje, které nemá sebemenší logiku a odnesla to naprosto skvělá Elsa Pataky a to v tomto díle doslova definitivně. To jsou asi největší negativa, která šla např. v 6. díle jen hodně těžko polknout a odsoudila šestku do jasně nejhoršího dílu série. V sedmičce sme to všechno odpustili kvůli památce a rozlučce s Paulem Walkerem a na další díl už se mi teda vůbec nechtělo. Jénže ono ejhle, osmičku dostal do ruky perfektní režisér, který ze všech herců vymačkal naprosté maximum. Akce ať už je jakkoliv šílená a opět ujetá má perfektní CGI efekty a ve finále nevypadá přepáleně ani honička s ponorkou, automobilová akce v New Yorku je naprosto skvělá a útěk z vězení je neskutečná prdel. Skvělé hlášky Rocka, Jasona a klasicky Gibsona. Do toho všeho ultimátní bitch Charlize Theron a vynikající Diesel, který po třech dílech a asi 10. svých filmech konečně opět hraje a předvádí to, za co sme ho dřív všichni milovali a jednoznačně si krade celý film pro svojí postavu. Je to pořád ultimátně blbé, se svými kecy family, family, family už je to taky mrtě patetické, ale je to kurva pořádná zábava. Jednoznačně nejlepší díl od pětky a třetí nejlepší díl vůbec.80%. ()

Flego

Nie som fanúšik tejto série, ale od nástupu Johnsona v piatom filme sa úroveň trochu zdvihla. Dokonca by som povedal, že tento snímok je bezpochyby najlepší zo všetkých. Má prepracovaný príbeh, v mnohom originálny a dobre sa naň díva. Síce ignoruje fyzikálne zákony a v istých sekvenciách je prvoplánovitý, ale ako zábava funguje. Tak fajn. Lepší priemer. ()

Darneth

Přepálenou 8 zachraňují tři scény. První - úvodní na Kubě s Dieselem, druhá ve věznici - Statham + Rock a třetí - Statham + děcko. ()

BMW12

Každý film této série se překonává v akci. I tenhle díl je neuvěřitelně akční, opravdu akční bomba. Je neuvěřitelné, co vše tvůrci vymyslí, prostě akce na jedničku. Příběh také fajn, musím hlavně říci, že Charlize Theron je výborný záporák, opravdu psycho maniačka. Jinak dost se mi líbila dvojice The Rock a Jason Statham, jak se špíčkovali, dále Helen Mirren měla dobrý hlášky. Samozřejmě stará dobrá parta je fajn. Akorát Scott Eastwood mi tam vůbec neseděl. No a jediným hlavním problémem filmu je, že už tam není Paul Walker. Bez něj už to nikdy nebude pětihvězdičkový rychlý a zběsilý film. Proto také poprvé v této sérii dávám jenom 4*. ()

Ivoshek

Ten film je strašně, strašně blbej. Tak moc, že si myslím, že je to úmysl. Veškerá logika příběhu, postav a vůbec, je zcela debilní. Mezitím se závodí s hořícími auty, oživují se samoovládací vozy a vybuchují ponorky. Kdyby se vynechalo všechno mluvení, dal bych tomu 3 hvězdičky. ()

virus10

Po sedmičce Rychle a zběsile jsem byl rozhodnutý, že na další díl do kina nepůjdu, přesto jsem to nakonec porušil. Ono to přece jen láká, když vám obsadí do role záporačky Charlize Theron a ještě k tomu slýcháte spíše jen pozitivní ohlasy na film, víte o rekordních tržbách a k tomu si přidáte dvojici Jason Statham a Dwayne „The Rock“ Johnson. O tom co se mi nelíbilo se snad už ani nemá cenu rozepisovat, to bych se mohl opakovat. Přece jen bych ale raději viděl Jasona Stathama zase na druhé straně, bratříčkování s „rodinou“ není nic pro mě. Zlepšení oproti sedmičce je u vtipných momentů a akční scény mě v rámci možností bavily. Vlastně pořádně nevím jak to ohodnotit. 3 a půl hvězdičky. ()

honajz

Tyhlety kolektivní sporty. Jedno, jestli se ten tým jmenuje Avengers, Guardians, X-Meni, Transformeři, nebo jako tady Torettovci, vždy se můžeme těšit na rozflákaná města, na poslední chvíli uskakující obyvatele, spousty mrtvých, hromadu digitálního b.ordelu, ryčný soundtrack, spoustu výbuchů a barviček. A tak zde máme osmé mistrovství rychlých aut, okořeněné akčními hrdiny dnešní doby, pokusy a vtipné hlášky a pokusy o vtipné špičkování dvou "mlaďochů", neuvěřitelnými situacemi a nečekanými záchranami na poslední chvíli, kdy ani oheň nezničí jakékoliv auto, pokud toto chrání hlavního hrdinu. Je nutno uznat, že autoři měli spoustu nápadů - "zapršíme" se mi třeba moc líbilo, odkazy na původního Jamese Bonda mne alespoň nostalgicky potěšily, a jo, i akční scéna s nemluvnětem v náručí pobavila. Ale celkově je to maglajz a asi po hodině už jsem všechny ty akční nápady nedokázal docenit, protože jsem z nich již byl unavený a tak nějak mi bylo jedno, jestli v následující scéně budou skákat v autech přes Brooklynský most nebo jestli je třeba nebude honit na ledové pláni ponorka. Na občasné oddechové zabavení a vypnutí to ujde, ale jinak žádná sláva. ()

AlfaNumerO

Pokud chcete hodnotit uvěřitelnost scén, akce, scénáře, dejte rovnou odpad. Pokud ale přistoupíte na hru, která tahle série nastolila, nemůžete odejít nespokojeni. Je sice pravdou, že finální výbuch aut před Torettem byl hodně i na mě, ale co už. Jízda to je neskutečná a naprosto věrná svému názvu. 67% ()

TheEvilTwin

Pro mě nejlepší díl serie, předčil i 5ku. Tenhle díl je jak nasypaný akcí a závody, tak nasypaný vtípkama, že se zasmějete víc než u komedie. Tip do kina ()

eraserhead666

Ty vole, to byla teda zase nuda. Záživností návrat někam před čtyřku. A to už se mi nechtělo vůbec přemýšlet, zda jedna ta zápletková linie, respektive hlavní tahoun celé linie trochu nepopírá posloupnost děje jednotlivých dílů. Ale koho by to u podobných filmů zajímalo. Ale fakt jsem se docela nudil. Přišlo mi to takové plytké, bez dechu a překvapení. Jediný zážitek byl asi "pršící" auta. Možná už stárnu... Chci návrat Devon Aoki. 2.5* ()

HellFire

Stejně hloupé a over the top (bohužel však tím směšným způsobem), jako předešlé díly. Vin Diesel zestárl a při jeho drsném pohledu mám chuť se spíš usmát. O příběhu nemůže být řeč a akční scény mě prostě nebavily. Místy to byla až šaškárna a u finále jsem se válel smíchy. ()

claudel

Tuhle sérii hodnotím zásadně v rámci žánru a bez nějakého hloubání, naprosto odmítám se bavit o nějaké logičnosti či reálnosti. Je to pořádná akční zábava, která člověka přivede na jiné myšlenky a evidentně se pořád daří napsat solidní scénář, který má nějaký děj, poskládat s každým dalším dílem silnější a silnější hereckou sestavu, najít výrazného záporáka , zarámovat to do amerických klišoidních vzorců o rodině a přátelství, nasázet několik povedených hlášek, obsadit sexy komparsem a samozřejmě vymyslet pro auťáky co nejpůsobivější akční scény. Kina praskají ve švech, za první promítací týden je pokořen další rekord a můžeme takhle jet donekonečna. Anebo najde se alespoň pět procent fanoušků této série, kteří by křičeli - "nechceme další díl"? Myslím, že ne, že už se zase všichni těšíme, s čím nás Toretto a spol. překvapí v devátém díle. No, ruku na srdce - většina filmů totálně tápe už při prvním pokračování a tady se bavíme již o devítce. Ať si všichni realisté a zapřísáhlí filmoví intelektuálové vytrhají všechny hlasy na hlavě, zrodil se fenomén. ()

ARI50

Tak jako předchozí díly tak i tento další byl našlapaný, od začátku na plné obrátky, první závod a akce s rozpadlým autem, přitáhla jemně za vlasy ale tady mi to vůbec nevadí, ostatní akce taky suprove, jako pálení gum na městě hordy naočkovaných aut které se sešli v jednom bodě padající z budov paráda, neuprosná zima plna akce se mi líbila neskutečně moc, jeden výbuch za druhým, konečná záchrana Dominika výborná, Tyrese by jsi neměl vybírat auta podle krásy no málem se mu to vymstilo, ale to je komik který tady nesmí chybět, Jason a dítě pěkný pohled a ze zloducha může být dobrák, Dwayne je prostě kračející skála které to už zůstane potvrdil to opět v base, což byla pěkná podívaná a příchod do FF nebyla vůbec žádná chyba, Charlize jako záporačka nebyla vůbec špatná ale ty vlasy jsi prostě nesedli. Vin samozřejmě že s něho bude nesmrtelný člověk ale to asi tak má byt, on snese až moc :) Nováček v podáni Luke Evans trošku déle mi potrvá než ho zařadím mezi ostatní uvidíme příště. Tahle vlčí smečka musí držet při sobě a jít dál, at se děje co se děje i když musím podotknout že mi hrozně Paul W. chybí protože byl pro FF stvořený jeto škoda že nás nečekaně opustil, :( bylo těžké sledovat další díl bez něho. Konec filmu byl velmi pěkně udělaný a to jsem spokojený. A samozřejmě soundtrack zase pecka . ()

Will_X

Nevím, na čem jede ten, kdo psal scénář, ale chci to taky! To musí být naprosto unikátní materiál. Na druhou stranu, některé scény byly fakt povedené, to se musí nechat. Každopádně osmička zvedla zase stupeň absurdnosti F&F. IMO Nejlepší je duo Johnson&Statham a jejich "pošťuchování a scéna ve vězení. Zápletka je jasná úplně od začátku a naprosto všechno je to dokonale průhledné #Brian. Není to nic, co byste potřebovali nutně vidět, ale pro pobavení je to naprosto dostačující snímek, už jen kvůli hercům, docela fajn písničkám a kameře. ()

luka4615

Já se snažil. Vážně. Snažil jsem se ve filmu najít ten odlehčený styl, s jakým mě zaujal předchozí díl. Bohužel, tato série se začíná brát až nějak moc vážně, čímž se mění i celkové vyznění snímku - v tomto případě k horšímu. I když jsem takříkajíc "nechal mozek doma", přesto mě udivovalo, kolik nelogických, či přímo infantilních scénáristických chyb ve filmu je. Celé to jde ruku v ruce s herci, kteří jsou zde, vyjma Jasona Stathama a Dwayna Johnsona, vážně "na ránu", pročež jsem celý film doufal, že celý ten slavný tým už konečně někdo odstřelí. Ano, narážím zde na zcela nevyužitou postavu Kristofera Hivju, která by si rozhodně zasloužila více prostoru a výraznější zasáhnutí do děje. Příběh, to je samostatná kapitola. Po celou dobu je průhledný jako křišťálové sklo a vaří z vody. Celý koncept "rodina vždy na prvním místě" už se mi začíná lehce zajídat a působí vážně lacině. Ale abych snímek The Fate of the Furious jenom nehanil, musím uznat, že některé akční scény vypadají vážně velkolepě, což také zahrnuje skvělé kamerové sekvence. Avšak až na tyto atributy, kromě ještě větší absurdity a přehnaného ega Vina Diesela, nepřichází snímek s ničím převratným. Vážně bych si přál, aby se mi snímek líbil více. Ale už mi (bohužel) není patnáct, pročež čekám od filmu něco víc než jen prázdnou popcornovou jízdu. (Viděno v kině CineStar Jihlava) „Let me tell you something. Me and you. One on one. No one else around. I will beat your ass like a Cherokee drum.“ ()

Bauer

Musím se přiznat, že po hodně přestřelené sedmičce jsem se opravdu bál osmého dílu. Očekával jsem zájezd do vesmíru, kdy taťka Dominic Torreto vezme svojí rodinu na dovolenou do vesmíru. Naštěstí se tak nestalo a já můžu říct, že osmý díl je určitě o něco málo lepší než díl předchozí. Opět to nemá nic společného s původním rychle a zběsile, kde by se hodně závodilo a auta měla pořádný tunning. Úvodní závod na Kubě nebyl vůbec špatný, působil sice trošku směšně - "turbo pro chudé" - nicméně bylo to dobré. Potom Dominic zradí svojí rodinu a přehoupne se to do Jamese Bonda. Byl jsem velmi rád, že se na scéně opět objevil Jason Statham, který má naprosto výborné slovní přestřelky s Dwaynem Johnsonem. A vlastně vůbec je zde hodně povedených hlášek. Scéna v letadle s dítětem se nedá vůbec brát vážně (co se vlastně dá brát vážně v této sérii?), to už bylo opět přestřeleno, ale scéna mě velice pobavila. Bohužel je tu opět pár úsměvných scén jako je například, když Johnson ručně směřuje vystřelené torpédo. Akční scény jsou velice dobře natočeny a dokonce mi zůstali v hlavě. Scéna v New Yorku je skvělá! Vynikající je v záporné roli Charlize Theron. Konečně žádný rádoby gangster v obleku, co se tváří drsně. Pro mě se jedná o dobrou zábavu s tím, že další díl bych opravdu už nemusel. Když jsem viděl trailer na Hobbs a Shaw, tak ten geneticky upravený Idris Elba...... Musí se prostě tahle kravička dojit, dokud to jde. ()

Lucasion

„In another life you could've done some serious damage. - With all due respect captain, when this whole thing is over, we're gonna find a location and I'm gonna knock your teeth so far down your throat you're gonna stick a toothbrush right up your ass to brush them.“ Když mi Expendables skončili, a další točit nehodlají, tak musím přesedlat na jinou filmovou sérii, která mi dá poctivou áčkovou akci, plejádu hereckých jmen a oblíbené herce pospolu. Fast Five (2011) byla skvělou akční náhražkou za Loupěž po italsku (2003), Furious 6 (2013) byl dosud nejlepší díl série, protože spojil nejoblíbenější postavy a skvělou smysluplnou akci v Londýně. Šťastná sedmička (2015), kterou natočil Wan, byla perfektním ukončením série jako takové a díky Stathamovi to dostalo zcela jiné grády. O čem že je Osmička ? Měli jsme tu krádeže trezoru, alter ego tým, pomstu… zbývá tedy zrada. Už úvod, který oběd ukazuje pěkné ženy, moře, rychlá auta, dá hned předzvěst akční jízdě. Intro je hrozně super a je dost možná nejlepší z celé dlouhé série. To co následuje je akční sraz těch největších borců. Johnson a Statham je boží dvojka a jejich neustále špičkování patří k nejlepším z nového pokračování. To, že tentokrát kopou za jeden tým mi báječně vyhovuje. Oba mají navíc scény, které si vyloženě říkají o hlasité zasmání. (Dwayne - fotbal, Jason - scéna v letadle) Charlize Theron v roli záporačky Cipher nezklamala. Dredy jí seknou a její charakter si bere něco málo z každé její předchozí role. Scott Eastwood jako zelenáč do série jsem zapadl zcela hladce. Mohu něco Furious 8 vyčítat? Asi ne. Film mě bavil od začátku do konce. Dotáhl do konce, to co začala pětka. Akční jízda bez kompromisů. Takhle si já představuji akční film. Plný hlášek a drsných chlapů, co se vyhazují z letadla a hážou po sobě dveře od tanku. Popcornová zábava v plném proudu. Cítil jsem, že všichni drželi nohu na plynu a sundali jí teprve v New Yorku na střeše. Jestli takhle bude pokračovat i devítka a desítka. Tak já říkám klidně! PS: Ta Nathalie Emmanuel je k zulíbání! (90 %) ()

Morholt

Osmička se poučila z chyb předchozího dílu a místo opakování únavných replik na téma rodina se soustředila na ještě víc akce, která v tomto případě překonávala hranice nemožného. Tolik úžasně zábavných pitomostí jsem snad ještě v jednom filmu neviděl a díky tomu se postavy prakticky vyhnuly tomu, aby blábolily nesmysly. Potěšil i větší prostor pro Stathama, který ho v závěru perfektně využil a Charlize Theron je záporačka jako ze žurnálu. No ale jestli mi něco zůstane strašit v palici, tak je to úvodní haka v podání fotbalového týmu nasraných desetiletých holčiček. Nečekaně velká spokojenost. 85% ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Další herní značka míří do kin

Další herní značka míří do kin

19.07.2020

Přestože si Hollywood na drtivé většině herních adaptací vylámal zuby, studia i tvůrci nadále vidí obří potenciál, který herní příběhy ukrývají. A tak to zkouší dál. Po The Last of Us, Falloutu nebo… (více)

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

05.08.2019

Následující článek není ani tolik novinkou, jako spíš zajímavostí. Točí se kolem hereckých hvězd, respektive mužských hereckých hvězd, z akční série Rychle a zběsile a nově také spin-offu Rychle a… (více)

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

15.05.2019

Studio Universal Pictures momentálně těžce sází na svoji nejvýdělečnější akční sérii Rychle a zběsile. Devátý díl nekonečné ságy vstoupí již brzy do produkce, ještě předtím ale do kin dorazí první… (více)