Rychle a zběsile 8

• USA The Fate of the Furious (více)

Dominic Toretto (Vin Diesel) zradil svou rodinu. V jedné z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob je sice možné cokoliv, ale tohle je víc než automobilové seskoky padákem, průlety aut mezi mrakodrapy, nebo tažení obřího trezoru ulicemi Ria. Rychle a zběsile 8 rozhodně nepojede na neutrál. Na stranu zla přetáhla Doma legendární kyber-teroristka přezdívaná Cipher (Charlize Theron), která je stejně krásná jako nebezpečná. Není tedy divu, že Toretto naprosto ztratil hlavu a vykašlal se nejen na Letty (Michelle Rodriguez), ale i na všechny staré kámoše. Že s ním má Cipher jiné plány, než jsou romantické večeře při svíčkách, je nabíledni. Kombinace její inteligence a jeho svalů a řidičských schopností z nich mohou udělat neporazitelný tandem. Aby svět zůstal v rovnováze, převezme otěže v osiřelé rodině Hobbs (Dwayne Johnson), který do ní proti své vůli přibere nového člena – Deckarda Shawa (Jason Statham), vysokooktanový záporák ze sedmého dílu, který měl původně shnít ve vězení. Společně s nimi se budeme přesouvat z divokého pobřeží exotické Kuby, přes ucpané ulice New Yorku až na pusté ledovce v Barentsově moři, abychom si užili další zábavnou a nezapomenutelnou jízdu. (CinemArt)

draggo

A víte co? Mě už to nebaví. Tuhle sérii jsem měl fakt rád, když ještě byla hlavně o rychlejch autech a závodech. Pětka to celý povýšila na plnokrevnej akčňák a bylo to super, ale od šestky dál akorát přibývaly efekty za miliony, a postupně ubývalo všechno ostatní. Když to vezmu zpětně, tak jsem šestku i sedmičku se čtyřma hvězdama dost nadhodnotil, a to hlavně proto, že mě to pořád i přes zvyšující se idiocii docela bavilo. Ale tady už fakt ne. Nečekal jsem to, ale Paul Walker tu jakožto sympatická postava fakt chybí, a jeho potenciální "náhrada" Scott Eastwood bohužel dostal trestuhodně malou a debilně napsanou roli, takže velkou část času plátno okupuje parta uřvaných neg... čer... hně... ehm, nepřizpůsobivých individuí, kterým člověk přeje tak akorát brzkej smrťák. Z hereckého obsazení tak lze vyzdvihnout zejména skvělou záporačku Charlize Theron, který člověk skoro až fandí a Jasona Stathama, který se vrátil jako o dost zajímavější postava než minule. Vin a Rock předvádí svůj standard, o pro jinak skvělého Scotta Eastwooda nepřejícím scénáři jsem už mluvil a zbytek obsazení je více či méně na zabití. Příběh je debilní, předvídatelný a nelogický, prostě klasika týhle série, ale ještě větší problém je, že tentokrát hodně drhne i humor - u mě většina hlášek který asi měly bejt vtipný vyšla naprázdno a jen jsem trpce obracel oči v sloup. Co se akce týče - nepopírám, že na CGI určitě padlo ještě víc peněz než minule, ale - já už tuhle bezinvenční megalomanii odzívávám. Od určitýho bodu mě prostě všechny ty digitální hovadiny přestávaj díky až moc velkýmu odtržení od reality bavit. Takže suma sumárum - s fanděním téhle sérii jsem skončil (upřímně, bylo načase už před drahnou dobou) a další díl v kině milerád vynechám. /40% a 2*/ ()

VojinRyan

Hobbs vs. Deckerd vs, baby v lietadle je to najlepsie, co tato seria ponukla. Nazov je trosku iny oproti ostatnym dielom serie, a musim povedat ze opravnene. je pravda, ze Brian s Miou tu chybaju, ale par krat ich spomenuli v dobrej viere. Za co som rad. Co sa tyka aut, nahanaciek a prekonavanie zakonov fyziky, to sa nezmenilo uz od 5. dielu. Za mna zasluzeny a miestami vtipny oddych pre mozog. 85% - 4* ()

Adasin

Občas jsem nevěřila svým očím. Normálně se bojím, co přijde příště. Už ani ten let do vesmíru nebo auto s tryskama by mě nepřekvapily. Jak někteří píší, tady už ani vypnout mozek nepomůže, zároveň se od toho ale nejde odtrhnout, protože je svým zvráceným způsobem fascinující, jak moc mimo to je. Možná by to bylo lepší, kdyby příběh za něco stál, ale ten se už asi v pětce zacyklil bez šance se někdy někam posunout. Pořád někdo zrazuje a vrací se, záporák z minulýho dílu je v dalším klaďas a nejlépe rovnou člen rodiny (o který se mele prostě furt dokola), i když jí předtím půlku vyvraždil. Pak se to na jednu stranu bere hrozně vážně a v další chvíli se všichni smějou, jak v autě na ledu utekli střele z ponorky. Buď ať už konečně přiznají, že točí sci-fi komedii nebo parodii nebo se aspoň na oko vrátí do reality (zlatá jednička). 4/10 ()

SaNcHeZ_cz

Naivní, hloupé a neskutečně pitomé v některý momentech, přesto ale hodně slušně akční, působivé a adrenalinové, s tou správnou porcí hláškujícího Jasona Stathama a Dwaynea Johnsona. Osmé rychle a zběsile je přesně to, co fanoušci od téhle série v současné době čekají a F. Gary Gray jim přesně to servíruje. Pokud chcete u něčeho akčního v kině na dvě hodiny vypnout a přemýšlení a logické myšlení nechat na chvíli na střídačce, pak směle do toho. [65%] ()

Paxxx.cz

V pořadí již osmý díl populární série, která už (co si budem povídat) není vyloženě zaměřená na auta. Hlavním postavám už sice táhne na 50, ale pořád přežijou nemožné a pokud si to s nimi rozdáte v závodě, kdy Vy budete řídit ferrari a Diesel trabanta tak hádejte kdo vyhraje? Nicméně film má drive a v kině si jej docela užijete. Co se týče hlášek určitě se pobavíte, navíc je zcela jasné, že se nejedná o poslední film série, takže uvidíme s čím přijde Dom a jeho rodina přiště...6/10. ()

agentmiky

S každým dalším přibývajícím dílem očekávám, že to bude propadák, ale pořád se na to dá dívat. Nevím, jestli změna režiséra prospěla, ale každý si dá do filmu kus sebe. Na začátku chci pochválit choreografii automobilových honiček, které působily nápaditě, i když se v zásadě pořád opakují. Auta jsou opravdu ta nejlepší, co film může nabídnou, stejně jako úžasné exteriéry, kde se film natáčel (již úvodní scéna z Havany velmi navnadí). Příběh je už ale slabší stránkou, někdy se zamyslíte nad věcí, co jste právě mohli vidět, a řeknete, že to je totální nelogičnost, ale právě takhle přemýšlet nesmíte. Je to film především na odreagování, kdy jen relaxujete a nějaká logika jde stranou. Typický produkt dnešní doby, který se pyšní přepychovým audiovizuálem s ucházejícími hereckými výkony, ale docela ho sráží průměrný příběh s dost přepálenou zápletkou. Klady: 1. špičkování mezi Stathamem a Johnsonem 2. Theron coby záporačka (náramně jí ta role sedla) 3. honičky 4. hudba 5. vtipná scéna s dítětem v letadle 6. ukázka nejmodernější techniky. Zápory: 1. nic moc příběh, z kterého si po pár dnech budete pamatovat minimum 2. scéna s torpédem, do kterého kopne Johnson za účelem změny směru 3. americký happyend konec.....Kdyby to nebylo tak zábavné a oči si to tak neužívaly, tak by to možná byl i propadák. I proto se to pořád drží na hladině nadprůměrných filmů. Za mě dávám 71 % ()

ArsenalEagle

Pravděpodobně lepší, než byla šestka se sedmičkou. O´Connor a Mia chybí, o tom žádná a určitě bych alespoň jednu scénku s nimi uvítal, ale nevadí. To v čem je film naprosto výjimečný jsou bitky. Hlavně to, co předvádí The Rock se Stathamem, stojí za to. Dále tu máme spoustu vtipných scén, o které se nesnaží pouze Roman Pierce, ale překvapivě velmi dobře funguje jiskření Johnson-Statham a v neposlední řadě Statham s prckem. Co se týká zápletky a záporáka.. určitě je co vytknout, ale přeci jen, tohle není film na přemýšlení, ale je jen a jen o čistokrevné akci. Slabší příběh se naprosto ztrácí ve směsi hlášek, akce a efektů. ()

Ellmariachi

Tak hned z kraje. Jedná se o neskutečnou hovadinu, která vysmívá ne přímo plive do tváře všem zákonům fyziky, gravitace, biologie a já nevím čemu všemu ještě. Dále se jedná o nastavovanou kaší předchozích dílů, hlavně toho sedmého. Například s pátým dílem je to od sebe už vzdálené pomalu jako dokument s parodií. Jenže co naplat. I když tohle vše víte nestíháte se nudit a hned jak si pomyslíte, že tohle už je vážně moc a a říkáte si, proč jednal zrovna takhle? Vždyť stačilo.... Tak už přepínáte zpátky, protože se děje něco dalšího. Co musím ale vyzdvihnout je důraz kladený na postavy. Sám nevím jestli do podobný hovadiny dávat příště další prachy. Jenže kde jinde si užít takovej nášup akce, super vizuál a zvuk než v sále kina? Takže jak říkám naprostá slátanina jenže zábavná a to stejně šíleně jako sama podstata filmu. 70 procent za Stathama a Rocka. ()

Wysch

Solidní B zábava, který do áčkovýho hodnocení chybí lepší tempo hlavně v druhém aktu. V každým případě ale ani s osmým dílem neztrácejí Zběsilí dech, což bych po smrti Paula Walkera, dej mu Pámbu věčnou slávu, opravdu netipoval. F. Gary Gray byla režijně překvapivě opravdu dobrá volba. Scénář nadupaný v hláškách, klišovitý v charakterizaci postav (i.e. Stathama, skrze to mrně); trikově pastva pro oči, a tak dvě věci, který zamrzí, jsou, že se tohohle (pravděpodobně druhého) restartu série nedožil Walker; a že Gal Gadot dělá Wonder Woman, protože mi chybí taky. Letos prozatím nejzábavnější (byť ne nejlepší) film do kina. ()

Praxis

Juch, zábavné, pompézní, velkolepé a luxusně naspídované v akčních sekvencích, ve kterých rozum nečekejte, tupé a trapné v kecech o rodině a neskutečně vtipné během libovolné scény se Stathamem. Příště prosím víc tohoto pána. Jo a ve Fast 9 čekám konečně ty létající talíře. Poctivá esence nejčistšího popcornu. 70% P.S.: divné CGI... ()

JJ.Gibson

Po roce se opět setkávám s mojí oblíbenou šílenou partou, která řeší všechno pomocí aut a kde si fyzika bere v tomto světě dovolenou! To, že další díl bude přepálený, to je každému jasné a vlastně se na to člověk těší! Ale když už přijde na řadu vytrhování betonových lavic ze zdi holýma rukama, gumové projektily nikoho nezraní a roztáčení či neroztáčení vrtule ponorky přes über-hacking, to začíná i mě trochu urážet. Né, že bych snad bral tuto sérii vážně, ale nesedlo mi to. Btw. jestli si to pamatuju správně, nezabil Statham milule toho Japonce z Torttovi party?!? Asi už mu všichni odpustili. Protože famiiiiiiillyyyy, vždycky je tu nějaká nová famiiiiiiillyyyy. P.S. myslim, že Vin by měl hrát příštího Batmana, ten hlas, bomba! ()

filmsim

Krásný příklad tvůrčího vyčerpání. Nápady nejsou tak šílené, akce ne tak zběsilá. Nežli nastartování nové trilogie se spíše jedná o dodatek odkazující na díly od pětky výš, aniž by cokoli sám do série přidal. Snímek drží pohromadě jen tři vyvedené akční scény (vězení, Statham v letadle a Tyrese Gibson na ledě v pozici agenta 007) a komediální špičkování a hláškování The Rocka se Stathamem. Zbytek je jen vata bez nápadů se stále špičkovou režijní prací (zajímavě využité zpomalené záběry, skvělý výběr lokací), nadprůměrnými akčními scénami (ne v porovnání s jinými díly série, ale akčňáky celkově) a výše zmíněnou ústřední dvojicí. Vin Diesel doby měl zamířit do důchodu. Statham s Rockem ho přebíjí stylem, že Vin nemá žádnou šanci. Škoda že Vin SPOILER: na záporné straně nezůstal anebo že si nezaloží rodinu na opuštěném místě spolu s Brianem a nechá tak zbytek týmu odřít tu veselou práci, u které se celé obsazení tak baví a plnými doušky si celou tu kokotinu užívá. Fanouškovských 7/10 ()

Riddick77

Prej rodina... ten pokrytecký důraz na tuto hodnotu ve filmu, v němž vnitřní amorální logika funguje na principu "co je moje, to je moje, co je tvoje, mě nezajímá (burn it to the ground)", mi přijde jako zdaleka největší úlet celé série... a v tomto případě raději nukleární holokaust než... Diesel, omlouvám se fandům, ja opravdu asi idiot... jinak obecně z hlediska logiky se na F8 nejde zlobit, tohle se přece brát vážně nedá, a proto to aspoň jako vypatlanej blockbuster plnej "wtf akce" funguje... 5/10! ()

Alementina

Čeho je moc, toho je příliš. Tohle je akční kýč nejhoršího kalibru, představte si nějakou totálně šílenou akční scénu s autem, která je uplně mimo realitu, pak to vynasobte deseti a dostanete Rychle a zběsile 8. Vin je z cely party nejslabsi, na ten jeho samolibej ksichtik se neda divat a vtipne vubec neni. Helen Mirren je rozkošná maminka, za me nejlepsi. No a bohuzel zrzek s "prekladatelkou" jsou pro me jen ti z Game of Thrones :) ()

zipper111

Je to debilní, akce je přepálená až moc, a přesto mi to docela uteklo. Vlastně je ten film jen slepenec zběsilých honiček, výbuchů a CGI digibordelu. Kdyby tu bylo jen to tak by to divák asi nepřežil, a proto se do "děje" snažili propašovat i nějaké postavy. Nejvíc si to dává Jason Statham, hlavně scéna s mrňousem je top. Je vidět, že s Rockem si fakt sedli. Proto taky vznikl spin-off, který je od třídu lepší než tohle. Absence logiky tu už není ani zarážející, ale přesto, ten scénář musel psát někdo na tripu. Úvodní scéna je jedna z nejhorších co jsem snad kdy viděl a měl jsem to sto chutí vypnout už po závodě, ale s Rockem se hned všechno zlepšilo. Výbornej je taky Kurt Russell, svojí roli si užívá, což se podle mě nedá říct o božský Charlize. Ostatní jsou jenom gumový panáci a ze všech nejhorší je Diesel, ten hraje ještě hůř než vypadá. Eastwood byl v pohodě, není to ani z desetiny dobrej herec jako jeho táta, ale tak děsnej jak se všude říká taky nebyl. 2,7854* ()

R.A.D.A.R.

Po příznivých prvních ohlasech jsem doufal, že dostanu díl aspoň na úrovni 5. No, nestalo se tak. Chválený byl humor, nadsázka a Statham. Hlášek ve filmu je opravdu spousta. Bohužel 90 % z nich je klasicky na hranici průměr/trapnost, takže v tomto směru žádná změna. Zasmál jsem se dvakrát, což je smutná bilance. Hlavně scéna z vězení a duo Rock/ Statham si říkalo o varianci na Tango a Cash, bohužel se scénou z TaC se to nedá srovnat. Nadsázka místy vidět je, ale čekal jsem jí poooodstatně víc. U Stathama jsem 2/3 filmu přemýšlel, co všichni chválí. Nakonec to zachrání pár posledních scén, ale taky mohlo být podstatně lépe. Akce je je velmi fajn, s tím se ale při takovém rozpočtu počítá. Potěšilo také pár dějových zvratů a Charlize, která si záporačku užívá a naštěstí má dost prostoru. To, že je FF čím dál tím více debilní, to nepřekvapí. Problém je ale, že příběh je až zvrácený. Najdete situace typu, v minulém dílu jsi zabil pár mých kámošů a tunu civilistů, ale čert to vem, teď jsme nejlepší kámoši. Závěr tedy jako vždy, debilní až na půdu, ale na akci je jednou kouknout dá :-) ()

kaylin

Z téhle série se stala moje srdcová záležitost a je hodně pravděpodobné, že už nebudu hodnotit ani další díly jinak než 100 %. Pro mě je tohle prostě skvělá parta, ke které se rád vrátím, jsou v tom emoce, je to zábavné a je to kurva parádní po stránce trikové. Ty akční nápady jsou tak nádherně ujeté, že vrním blahem. ()

Makky

Niet sa čoho obávať, opäť ide o ešte rýchlejšie a zbesilejšie prevedenie nadupanej akcie a rýchlych áut. Je to prakticky stále to isté už posledných 5 častí. Otázkou len zostáva, ako je divák na taký jednoduchý blockbuster práve naladený. Osobne mi osmička krásne sadla, postavy sú zábavné a sympatické a film sa vôbec neberie vážne. ()

blackrain

Poctivá popcornová zábava to teda je. Při mém štěstí bych létala po kinosále i s tím popcornem. Zábava to byla jako hrom. Při sledování jsem se nechala tak unést, že jsem měla pocit, že jedu taky v nějakém nadupaném bouráku. Kdyby mě někdo v tu chvíli viděl, tak by se musel smát nebo při nejmenší ťukat na čelo, ale díky bohu, bylo takových postižených osob více. Potěšila mě přítomnost Charlize Theron a Helen Mirren. Obě herečky mám moc ráda. Chci vidět Charlize Theron jako ještě větší bestii a pokud u toho bude zase vést filosofické řeči, tak budu vrnět blahem. ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Další herní značka míří do kin

Další herní značka míří do kin

19.07.2020

Přestože si Hollywood na drtivé většině herních adaptací vylámal zuby, studia i tvůrci nadále vidí obří potenciál, který herní příběhy ukrývají. A tak to zkouší dál. Po The Last of Us, Falloutu nebo… (více)

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

05.08.2019

Následující článek není ani tolik novinkou, jako spíš zajímavostí. Točí se kolem hereckých hvězd, respektive mužských hereckých hvězd, z akční série Rychle a zběsile a nově také spin-offu Rychle a… (více)

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

15.05.2019

Studio Universal Pictures momentálně těžce sází na svoji nejvýdělečnější akční sérii Rychle a zběsile. Devátý díl nekonečné ságy vstoupí již brzy do produkce, ještě předtím ale do kin dorazí první… (více)