Dominic Toretto (Vin Diesel) si myslel, že si konečně bude moci začít užívat klidný život s Letty (Michelle Rodriguez) a synem Brianem, jenže pak se ozvala jeho minulost. V týmu lumpů, kteří se rozhodli ovládnout svět, figuruje i člověk, který je stejně odvážný a nebezpečný jako Dom. A taky skvěle řídí. Koneckonců je to jeho bratr Jakob (John Cena). Rozešli se ve zlém po smrti otce a je jasné, že pokud se jejich cesty znovu zkříží, bude je to asi oba hodně bolet. A protože Jakobovi pomáhá s realizací jeho plánů geniální hackerka Cipher (Charlize Theron), se kterou jsme se seznámili v předchozím díle, musí Dominic tváří v tvář přesile dát znovu dohromady „rodinu“ rychlých a zběsilých řidičů. S nimi se vydá na neuvěřitelnou štreku, která vede přes Londýn, Tokio, středoamerickou džungli a historické uličky Edinburghu až do Ázerbájdžánu. Tam všude budou porušovat dopravní předpisy a fyzikální zákony a pokoušet se přitom zachránit svět. (Cinemart)

Martin741

Vyfukove Becko 10nesie honosny nazov Fast and Furious 9. Pan Nafta zohnal teda poriadne multi kulti tim. To mi nevadi, stret civilizacii aj tak povazujem za dementalne picoidy. No nic, trochu k filmu. Kvalita ide teda poriadne dole vodou, uz  mi nestaci rev motorov a krasne baby, lebo vsetko sa to akosi vlecie, hercom som neveril ani tie kecy o rodine.Chyba Staticka Sunka i pan Skala, dialogy su tu len vatovo plane kecy. Uz ani hrat sa  s autami ich nebavi evidentne, hlavne ked reziser Justin Lin je len rutiner bez akejkolvek inovacie. Mohli aspon po druhykrat ukotvit tank na dialnici jak tomu bolo v jednom z dielov. Nic take nebolo, upada to a rychlo   : 30 % ()

Vyhy

V nejlepším se má přestat. Jasně, všichni jsme si asi zvykli, že je to dávno přitažené za vlasy a možná i tu přepálenost v tom hledáme. Ale tohle bylo fakt už moc. Z celé grupy udělat nesmrtelné superhrdiny, které nezraní vůbec nic, mají tolik štěstí, že přežijí všechno a hlavně, vždy vybruslí z prekérních situacích tak nějak zvláštně a pompézně. Je to už nuda. Natahovaná nuda, kterou se snaží ještě dál posunout, ale zde je tenká hranice přepálenosti a trapnosti. A zde vše trapně působilo. ()

Chen

I absurdita by měla mít své hranice. Je hezké, že se Rychle a zběsile 9 nebere vždy úplně vážně, ale s tím, co se ve filmu děje, už se dostáváme skoro do žánru parodie. Když se zamyslím nad tím, jak vypadal první díl a jak devátý, tak je to hodně velký posun, ale pro mě ne dobrý směrem. Ale Elle byla fajn. ()

Figu

Jako mě už ani neserou ty nesmysly (kurva je to akční film - vypni a bav se), ale furt pořád dokola ty kecy o rodině, ty nařádkovaný fráze plný rádoby top hustých trapných hlášek, ta digitální smršť krávovin, který už nikoho nebaví atd... Nejvíc mě sere právě ten, kvůli kterýmu jsme pro ten seriál dejchali! Diesel! Ježiš, když už si s toho děláme prdel, tak furt nebuď tak vážnej a taky to trochu odlehči! Jako ten "herec" mě fakt v téhle sérii točí a to si pamatuju, jak jsem byl tenkrát fakt nadšenej, že se do "4" vrací! Nedávno jsem viděl jedničku a je mi smutno, kam až se ta série dostala! 50% ()

Rocky88

Minule jsem si dělal prdel, že tímhle tempem se v dalším dílu tohoto seriálu podíváme do vesmíru. No a vono fuckt. Od 5. dílu musí člověk akceptovat, že turbodieselova pseudorodina jsou Yodové všech bojových umění, 50kilový pičky tím pádem budou házet s metráčky, Superman závidět létací schopnosti, Rambo neprůstřelnost, Riddick sílu a tak dále, a tak dále. Tohle je ale hovadina největšího kalibru, a pokaždé, když se na scéně objevil obří magnet, můj mozek už takovou porci hovadin prostě nedal. Jakkoliv efektně to mohlo vypadat. Tohle je ještě větší chujovina, než spin-off s černým übersoldierem. ()

bourec

Justin Lin má na pažbě už nějaké zářezy jako režisér zavedené značky Rychle a zběsile, ale tenhle díl už opravdu přehnal. Fyzika nebyla vždy bratříčkem děje téhle série, ale jak Wan, Cohen nebo F. Gary Gray to dokázali umně ukočírovat. Když pominu blbou Tokijskou jízdu, tak pětka i šestka se Linovi povedla ale poslední dílek už ne. Cesta do vesmíru, hrátky s obříma magnetama, neuvěřitelný ničitelský schopnosti, přebujelý trikový sekvence. Bohužel všechno na úkor emocí, uvěřitelnýho děje a dobrýho scénáře. Spíš slabší díl série.40%. ()

moviefreak

Chuck Norris začína mať vo Vin Dieslovi poriadného konkurenta, a po 11tom diele budú všetky vtipy určite už len o nesmrteľnom Dieslovi a jeho tielku. Pokiaľ beriem túto sériu ako nie Hollywoodsky ale Bollywoodsky film, tak je všetko v poriadku. Logika/fyzika sú nepotrebné a stačí, aby všetko vyzeralo COOL a bolo tu veľa akcie... Avšak aj tá akcia je nezapamätateľná, bitky sú asi najslabšie v celej sérii a áno dvojica Stathická Šunka/The Kameň chýbajú. Ešte že majú vlastnú sériu... ()

S.W.A.T

Desátý film z mojí oblíbené akční série a bohužel to není žádná hitparáda. Akčních scén je požehnaně, ale chybí nějaký zajímavý nápad a působí to jako kdyby to Lin ani točit nechtěl. Všechny postavy stojí za hovno (a nejvíc se zamete s postavama z trojky) s čestnou vyjímkou Jona Ceny, ale ten zase nemá prostor pořádně zazářit. Bitky nemá ani cenu zmiňovat (jen snad ta holčičí v Tokyu není úplně špatná). Děj je ještě horší než v předchozích dílech, vysvětlení Hanova přežití je hrozná kravina (přísahám, že jestli se ukáže, že tý nehodě byl přítomen ještě někdo další, tak už dám regulerně odpad) a celkově to retkonování dělá v timeline docela bordel. Klady jsou asi tři odkazy na spin-off Hobbse a Shawa a potitulková scéna (což je zároveň nejlepší scéna filmu). Jen pro moji slabost k sérii jdu na 70% a slabší 4*, ale jinak se jedná vedle trojky o neslabší díl. ()

boogieman

Riadna sračka, a to mám hranicu tolerancie voči hollywoodskemu trashu nastavenú veľmi benevolentne. Jedna hviezda za zábavu s magnetmi. Patetické. ()

C0r0ner

Tak tady už to se soudností fakt nemá nic společného. Osmička byla fajn, Hobbs a Shaw zábava, ale tohle už je vyloženě hloupé a plné fakt velkých wtf momentů (magnet, vesmír...), kdy člověk jen nevěřícně kroutí hlavou. Neumím si představit, co bude v desítce. 30% ()

necisty

Buzici si po roce sezení na gauči s brambůrkama a pivkem v ruce zašli do kina, že? Co jste proboha čekali? Vždyť snad od 4ky bylo jasně dáno, že si z toho dělají prdel a je to nereálné, jak premiérovi čisté úmysly. Já se těšil na řežbu a rachot a to jsem dostal. Pravda bylo to až příliš málo krvavé, flashbacky s Torreto tátou mě zas tolik nenadchly a magnet (i když přehlédneme, že je to taky samozřejmě přitažené za vlasy) dělal jen to, co se jim hodilo (když už si vymýšlí vlastní fyzikální zákony, tak ať fungují všude stejně). Přesto jsem se u toho bavil a to je hlavní. ... GA Cinema ()

PROCESOR

Jak už jsme asi zvyklý u téhle série, je potřeba se nechat bavit a vypnout mozek. Stejně jsem se, ale u některých scén neudržel a vyprsknul smíchy. Protože vypnout mozek nejde, je to jakoby vám někdo říkal, přestaňte dýchat. Takže zábavy a honiček byla spousta, takže by mohla být spokojenost, jenomže...Když si vzpomínám na první díl, jak to začalo, závodění na ulici a dneska už s autem plachtěj ve vesmíru, tak nevím, kam to tvůrci chtějí ještě posouvat a jestli to už není příliš. Možná by bylo nejlepší to típnout, jenomže dokud to ponese, tak to pojede dál. No jsem moc zvědavej na desátý díl. ()

Juto

Toto je nudné dobrodružstvo, zaplavené nostalgiou za minulými momentmi v sérii. A necháva diváka v presvedčený, že tí, ktorí riadia sériu, nemajú pevnú výziu, kam smerovať. 4/10 ()

Gaaron

Když zrovna nemáte po ruce Supermana, nebo atomovku, použijte rodinu! Tenhle level chirurgicky přesně vyvážené přepálenosti prostě žádná jiná franšíza neumí. A furt je to skvělý. ()

mortak

Asi nejvíc tento díl charakterizuje scéna, kdy divák čeká divokou akci za účelem záchrany Vin Diesela a dostane se mu místo toho trapného camea Cardi B. Stárnutí nezastavíš, a tak fyzická akce a kaskadérské kousky pomalu a jistě ustupují do pozadí, zatímco superbílé Vin Dieselovo tričko v sošných postojích začíná přebírat hlavní roli. Naštěstí úlohou herců je tu sednout za volant a pak nechat auta jezdit, ničit všechno kolem, a vybuchovat. A i když už i tady se začíná projevovat únava, pořád se na to dá dívat. Alespoň že Gal Gadot nastartovala kariéru a nemusí se potupně vracet. ()

campix

Opět je to šílená kravina, která se dějově i formou akčních scén posouvá stále dál za hranice absurdna. Vin Diesel to tahá všechno na ''rodinu'' a na city. Každý díl si tak musí vycucat nějaké postavy z minulosti. Bohužel mu tady pak zůstává nesourodý mix těch méně zajímavých postav, které mu zbyly. Musel se už poohlédnout i na cast méně povedené Tokijské jízdy. Furt to sice odsýpá a jako odreagování, u kterého člověk může vypnout to stále může být použitelné, ale s původní sérií už to nemá nic společnoho. Kvalit těch ''tranzitních'' dílů to nedosahuje a nové postavy nejsou vůbec tak zajímavé a charismatické. Nejlepší je deváté Rychle a zběsile při flashbacích do minulosti (nástup na sprint za remixu Breathe od Prodigy), ale to jsouz bohužel krátké epizodky. Vin by se měl vrátit ke kořenům. ()

CinemaRanger

Druhé letošní kino a zrovna zklamání. Čekal jsem fajn blbinu, při které se zasměju a vypnu mozek. Nepovedlo se! Justin Lin zrežíroval nudně a bez nápadu. Svíjel jsem se v sedačce nudou a na chvíli i usnul. Pár dobrých momentů to má, ale je jich opravdu málo. 3/10 ()

StanislachKo

Všeobecné mám túto frenčízu rád. Logické diery a pátos mi v minulých častiach až tak neprekážal, ale toto bolo čosi hrozné! Dávno som nemal z filmu ten pocit, že "No tak niečo natočme, keď už musime". O tzv. "deji" nemá zmyseľ ani hovoriť, ale kriste ježíšu! Dvaja týpci z geta vo vesmíre, zblíženie sa s bratom, ktorý je padouch do momentu, kým ho ostatní padouši nepodrazia, rodinné bláboly typu "Nemusíš byť najlepší, stačí byť najväčší" (toto nech mi niekto vysvetlí, čo táto veta vlastne znamená...). Nevadilo mi, keď v minulom filme odolalo mafii pár nahatcov so sekerkami, lebo to bolo síce infantilné, ale vtipné, akčné a tak trochu cool. Tu sú ale také diery až hanba. V akcií, humore a coolovosti celkovo. FF ide do riadnych sračiek a žmurk na záver, že pozooor, nabudúce bude aj Statham ";-)" je strašná lacnota. Tady ja končím. ()

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

02.01.2022

Herec Dwayne Johnson (Red Notice) byl nucen znovu veřejně potvrdit, že se do filmové série Rychle a zběsile coby detektiv Hobbs už nevrátí. Za vše může jeho spor s hlavní hvězdou Vinem Dieselem … (více)

Lake Changjin v Číně láme rekordy

Lake Changjin v Číně láme rekordy

28.11.2021

Už dva měsíce v Číně vládne kinům snímek The Battle at Lake Changjin. Tamější cenzoři pochopitelně domácím tvůrcům umetli cestu prakticky bez jakékoli hollywoodské konkurence, a snímku se tak povedlo… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (více)