Porota

M.i.k.e

thriller s prvky soudního dramatu, který působí jako kdyby utekl z devadesátek (koneckonců nemá k nim rokem výroby moc daleko) a který se ve snaze pokrýt poměrně závažná témata v průběhu lehce rozpadá. Na druhou stranu je ale své nedostatky schopen vyvážit nejen dobrými herci, ale hlavně slušným tempem, takže se ani divák nestihne nudit, nebo přemýšlet nad tím co nefunguje. Možná je škoda, že tvůrci nedokázali z dobrého tématu ovlivňování poroty a ohýbání spravedlnosti vytěžit víc než jen svižnou jednohubku, ale je celkem možné, že ani takové ambice neměli...70% ()

WoWoW

Filmy ze soudního prostředí bývají většinou rozvleklá dramata s velkou porcí nudy. Tady to bylo jiné, dlouhé to sice bylo, ale bylo to skvěle vystavěné a nenudilo mě to. A navíc jediná filmová scéna, kde se na kus řeči objeví Hackman a Hoffman a ta je super. ()

bourec

Soudní drama opepřený celkem solidní zápletkou. Tohle připomenutí dvacet let starýho filmu se skvělým obsazením, a se skvělejma výkonama. Zvednu o jednu, protože na rozdíl od současný produkce mě to fakt přikovalo do křesla.  80%. ()

C0r0ner

Závěrečná pointa je hodně slušná a emotivní a těm dobrým charakterům člověk přeje úspěch, ale celý koncept bohužel trochu dojíždí na stopáž, ze které kdyby se ubralo nějakých dvacet minut, tak mohla být z Poroty špičková záležitost. I tak ale Grisham jako obvykle válí a já jsem byl spokojený. 75% ()

pakobylka

Snímek, který nabízí poměrně netradiční pohled do zákulisí jednoho soudního procesu. Možná je z určitého pohledu maličko zjednodušený ... a z jiného úhlu zase poněkud zidealizovaný, přičemž postava advokáta žalující strany v podání Dustina Hoffmana dostává na můj vkus žalostně málo prostoru - to ale neznamená, že by byla špatně zahraná. Leč výsledek je přitažlivý a ve svém úsilí kupodivu vcelku vyrovnaný. ()

Juto

Je to napínavé. Fleder a jeho zdatné herecké obsadenie poskytujú svižný príbeh, ktorý si aj napriek občasnej namáhavej dôverčivosti vyslúži môj pozitívny verdikt a nie je potrebné žiadne neprimerané zmanipulovanie publika. 8/10 ()

emo

Slušná a napínavá HOLLYWOODska dráma so super námetom, ale slabším scenárom a priemerným, neinvenčným spracovaním. Z hercov stojí za zmienku snaď len Cusack a Hackman. Hoffman a Weiszová podávajú len nevyhnutné minimum. ()

Icefist

Jedno z několika filmových zpracování knih mého oblíbence Johna Grishama. Jeho thrillery prostě žeru a i tady asi platí, že knížka je lepší než film. Což ale neznamená, že tento snímek zatracuju. V první řadě exceluje Gene Hackman, jemuž role jednoznačně sedí. Hoffman neměl tolik prostoru, aby něco většího ukázal, John Cusack v mých očích předvedl solidní výkon, ačkoli ho obecně mezi své oblíbence nepočítám a je mi tak nějak ukradenej. Dějová linka se dá počítat do kolonky "neotřelé" a poměrně spolehlivě vás drží až do konce více či méně v napětí. Našel bych určitě několik lepších filmů z právnického prostředí, avšak to mi nebrání dát tomuto 80 %. Oblíbená část- Cusackova odpověď Hackmanovi na konci filmu, jak získal tolik porotců ()

majo25

Zaujímavý film, aj keď oproti skutočnosti je to ovplyvnovanie poroty mnohonásobne premrštené. Napínavý po celú stopáž, s dobrým výberom postáv. Gene-ho v zápornej roli jednoducho musíte milovať - je skvelý. Je fajn, že zápletka, v ktorej hrájú proti sebe až 3 strany, nie je veľmi zauzlená, len tak akurát. Rovnako ako Hackmana aj mňa zaujímalo, ako nakoniec ovplyvní kvázi porotca svojich kolegov, bohužiaľ to neukázali, čo je na škodu. Rovnako záver mohol byť menej happyendovský. Ale inak ma tento akčný polothriller zaujal. Rovnako ako vlnité boky Rachel Weiszovej. Hodnotenie: 85% ()

Radiq

Čau. Herecky to nebylo vůbec špatný, ale i kdyby bylo, tak tohle byla Grishamovka a ten soudní dramata fakt umí. Nevím, co víc dodat. Bylo to dobrý. ()

URBAN

Filmy složené pouze ze samých dialogů jsou obvykle nudné, ale stačí to jen trochu okořenit a hned je o zábavu postaráno. John Cusack se do toho opravdu opřel a to i s ostatními herci, každý porotce měl svůj osobitý charakter a doplnoval skupinu. Jen škoda že takových filmů není více. ( 19.8.1č/MAC ) ()

vesper001

Je zajímavé, jak si některé záležitosti dovedou počkat až na ten okamžik, kdy jste přesvědčeni, že je máte plně pod kontrolou, a pak se dokonale poserou. Vezměte si třeba tuhle porotu. Pečlivě ji vyberete, obětavě podplácíte a poctivě vydíráte, ale stačí jeden šikovný manipulátor a všechna vaše tvrdá práce přijde vniveč. Ne, tohle prostě vůbec není spravedlivé! ()

andrii

Žaluji...Nechť můj žal s milionovým právníkem D. Hoffmanem vaší firmy hrobem... Případ: Klient. Jsem otřesen. Nikdo nebude ušetřen. Každý člen je otřen, svému kostlivci ve skříni vystaven. Naším detektorem od vrchu dolů prosvícen. Odhalíme každé slabé, citlivé místo, tajemství, které se vine pod kůží 12 rozhněvaných mužů a žen, kteří se v zasedací místnosti na verdiktu usnesli. Žádná emoce v soudní síni nezůstane u ledu. Zákulisní praktiky Genea Hackmana nepostrádaly zákeřného jedu. Stačil jeden pokyn bance, platba za nervy ze železa a... šach mat. Podrážděné hnízdo hada. Kremace jeho profese. ()

tatanapope

Porota jako film mě neskutečně zklamal.Kdo nečetl knihu v podstatě vůbec neví o čem film je.Všechno to podstatné vysekali a zbylo jen hvězdné obsazení. Dokonce i samotné charakteristiky lidí mi přišli úplně jiné a upřímně,takhle zprznit Grishamovku se nepovede snad už nikomu.Pokud se budete dívat na film doporučuji přečíst si nejdříve knihu,aby jste věděli o čem celí film vůbec je ()

chelseaman22

Pokud jste podprůměrný režisér a máte k dispozici výše uvedenou skvadru, tak je úspěch zaručen. Poutavá zápletka o pozadí soudních procesů v USA. Abych pravdu řekl, tak porotcem bych byl hned - zaměstnavatel vám platí jako byste byl na pracovišti a navíc dostanete oběd gratis. 80% ()