Sen Rubina "Hurikána" Cartera vyhrát šampionát v boxu ve střední váze se hroutí poté, co je zatčen společně s dalším mužem za vraždu tří lidí v baru v New Jersey. Nespravedlivě obvinění Carter a John Artis byli usvědčeni a odsouzeni na doživotí ve věznici, kde se Carter rozhodl dát průchod své frustraci a svému zoufalství tím, že sepsal svůj příběh. O několik let později mladý Američan žijící v Kanadě poprvé v životě pochopil směr, kterým se má ubírat, když si přečetl Carterovu knihu. Začal si s ním psát. Ani ne dvacetiletý mladík byl natolik přesvědčený o Carterově nevině, že přesvědčil sociální kurátory, aby rozjeli kampaň za jeho propuštění. Ačkoli byl Carter nejprve vůči těmto aktivitám opatrný, brzy si ho získali svým výjimečným nadšením a nesobeckým nasazením v jeho případu, což okomentoval slovy: "Nenávist mě přivedla do vězení, láska mě dostane ven." Carter v sobě našel víru a rozhodnost pustit se znovu do boje za spravedlnost, nakonec opustil stěny věznice jako svobodný člověk. (TV Nova)

Masquerade

jeden z nejlepsich filmu za posledni dobu,kerej bylo mozny shlednout v televizi sqelej vykon Denzela, akorat ta rodina me trochu zklamala. to podani bylo takovy tuctovy. A konec byl fakt moc rychlej. Vubec by mi nevadilo kdyby to bylo o hodku delsi ()

epsyn5

Téma už sice hodněkrát omílané. V tomto podání se mi ovšem líbilo. Nic převratného nenabídne, ale ukáže, jak důležité je mít pří(á)tele, na které se dá skutečně spolehnout. ()

shinlove

Je jen jedna věc, kterou tomuto filmu vytýkám - že moc neupravovali vzhled Denzela s přibývajícími léty (ano, bradka a knírek nepovažuji za dostatečné. Jinak jeho výkon, i zbylých zúčastněných skvělý, silně to člověka zasáhne (alespoň nás, kdo nejsme rasisty) a opravdu příjemné pokoukání. 4* ()

Pointed

Skvěle natočený snímek podle skutečné události, včele s vynikajícím Denzelem Washingtonem - není nic co dál dodat. ()

Jevablo

No já jsem čekal něco o boxu:-) Takže po dvou minutách, kdy vše o boxu skončilo, ztratil i tento film dost ze své přitažlivosti. Takže žádný nový Rocky, ale drama nespravedlivě (?) obviněného a odsouzeného muže. Kdyby nebylo Denzela, byl by to jen průměr. ()

Agnostik

Přiznám nikdy jsem nebyl,na box a ani jiný podobný druh sportu,který kdykoliv šel,nebo jde jako nějaký zápas v TV tak jej nesleduji.Nakonec jsem objevil náhodou tento film z Denzelem Washingtonem a nelituji.Výborné a poutavé vězenské drama o neprávem odsouzeném černošském boxérovi,na základě rasových předsudků za trojnásobnou vraždu v jednom baru v New Jersey se spoustou falešných důkazů,svědků v čele z nenávistným a rasistickým policistou.Film je natočený podle skutečného životního příběhu ůspěšného boxera Rubina Hurricane Cartera a nutno dodat že v boji za spravedlností a pravdou se jeho příběhu v hlavní roli pan Washington zhostil naprosto dokonale. ()

veroniccca

Hurikána v ringu miluju takových dobrých 10 let... Nevím zda je to tou Cartrovou odhodlanou vírou pro spravedlnost a svobodu, a nebo díky hercům, hudbě, myšlence, pojetí filmu a nebo proto, že je tento snímek podle pravdivého příběhu... Nejspíš to bude všechno dohromady. TOP ZÁLEŽITOST... fakt se tady může dát jen 5 hvězd? :( :D ,,Vždycky budu Hurikán, protože být Hurikán je skvělý " :)) ()

pivson22

Jeden z nejúžasnějších filmů vůbec. Občas se zde oběví nějaká nudná pasaž, ale jako celek je film skvělý. ()

Pompeius

Aniž bych o případu něco věděl, přesto jsem měl pocit, že je v něm hlavní postava poněkud andělská a všichni proti němu zase až moc velcí zlouni. Prostě všechno podezřele černobílé, ždímající emoce, což je škoda u filmu, který má být podle skutečných událostí. ()

kodwin

To je Amerika! Až moc ... Pokud čekáte film o boxu, jste vedle jak ta jedle. Story o dokazování neviny vraha, který mimochodem boxoval je to, co dostanete. ()

Bogrant

Strastiplná sonda do vnútra jedného krivo obvineného černocha. Mňa táto téma ešte stále dokáže pohltiť. K tomu navyše nervózny a famózny Denzel. Psychologicky napínavý film, ktorý nepustí a v závere náramne vyhovie očakávaniam a to i bez najmenšieho pocitu klišé. ()

66JIRINA

Skvělý herecký výkon hlavní postavy, a velmi silný příběh. Denzel Washington je neuvěřitelně dobrý od začátku do konce. A pro mne příjemné obsazeni v roli soudce se objeví skvělý Rod Staiger (kterého jsem si oblíbila z filmu ,,Ve jménu cti") ()

ghostwo

Pro ty kteří film ještě neviděli, bych jen řekl, že je to sice film o boxerovi, ale ne o boxu a už vůbec ne ve stylu "ze sportovního prostředí". To je konstatování faktu, neříkám to jako negativum.Já toto nevěděl a docela bych tu informaci uvítal. Naráží se zde na otázky rasismu, křivého obvinění, nespravedlivého uvěznění. Ve vězení Hurikán trošku filozofuje (co tam má taky dělat, že), pere se s vlastní psychikou a snaží uniknout od kruté reality vězení, trochu ve stylu Motýlka.Velká část filmu se odehrává ve vězení a na konci je z toho soudní drama a trochu hraní na city (poměrně uspěšné hraní). Trvalo to déle než mě film začal bavit, ale poměrně to stálo za to (Denzela mám prostě rád). 3 a 1/2 hvězdy. ()

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison