Killjoys: Vesmírní lovci

• Kanada Killjoys
Kanada, (2015–2019), 35 h 22 min (Minutáž: 42–43 min)

Aaron Ashmore, Hannah John-Kamen, Luke Macfarlane, Tamsen McDonough, Rob Stewart, Sarah Power, Morgan Kelly, Mayko Nguyen, Sean Baek, Christine Horne (více)

Série(5) / Epizody(50)

John a Dutch pracují jako killjoys, nájemní lovci, jejichž úkolem je na objednávku chytat nebo zabíjet zločince. Problém ale nastane ve chvíli, kdy musí John zabít někoho ze své rodiny... (TV Prima)

sirien

Hodně silné 3*. Na jednu stranu to je taková béčková "křoupačka", na druhou stranu super space-opera. Většina seriálu stojí na dobře napsaných a zahraných postavách a jejich vztazích, jak hrdinů tak dlouhodobých protivníků. Z kraje to jsou samostatné epizody, ale časem se tam vynoří dlouhodobé nosné téma a seriál začne být postupně hlavně o něm - přičemž toto téma projde několika nárazovými skoky v gradaci, což je sice na škodu obecně, ale zvládnuté to je (zejméně oproti jiným seriálům) vcelku obstojně. Na tom seriálu není nic vysloveně špatně, ale bohužel, kromě postav a lehčí akční zábavy to až tak moc nenabízí - příběh je nadprůměr, ale nic extra, nějak nezvykle vtipné nebo dramatické to taky neni, nějaké extra nápady tam taky moc nejsou (i když koncepty a podoba věcí nejsou špatné). ()

Ben Nevis

Pilot 50%: Je to dělané pro děcka, tudíž herci jsou našamponovaní, aby vypadali cool i v tom největším sajrajtu. Postavy nejsou pravděpodobně 4%, přesto spolu nespí ani ve stylu "friends with benefits". Scifi tam moc není, ale herci se tváří, že už někde hráli, takže je to vcelku koukatelné. Pokud tam bude i nějaký děj a nejenom epizodní lovení zločinců, mohlo by mě to bavit, ale jenom že není z čeho vybírat. Celá první série 65%: Děj je nakonec chytřejší, než to vypadalo, dokonce i na nějaké dospělácké vztahy dojde, takže beru zpět, co jsem psala o pilotu. :-) Občas to sice je sociální agitka, ale líbí se mi temné ladění. ()

papaguy

Máte rádi Firely? Odečtěte dvě hvězdy a jste v obraze. Nenáročný sf popcorn pro mladší ročníky. S padouchy všeho druhu se pracuje s humorem a nadsázkou. Ve westernovském duchu a se sympatickou ústřední trojkou - tedy hlavně té dvojnohé kočce Dutch. Z vedlejších postav je nejvýraznější největší seriálová kikina všech dob. Je to ale poněkud předimenzovaná postava. Vydá za deset a neustále bude něčím "překvapovat". Scénáristé občas domotají zápletky a vymýšlí různé krkolomnosti (neboli - scénář zašustí papírem). Většinou však děj sviští hladce. KJ se nedá upřít skvělá kamera. Druhá série se nese v duchu depky o zkáze světa, civilizace a vůbec (už poněkud unavující, jako by nešlo vymýšlet pro sf žánr jiné zápletky)... i ty hlášky docházejí. A stává se z toho kybepunkový komiksový slizoidní před-apokalyptický trip. Občas to tvůrci odlehčí něčím sexy, ale nechutnosti přichází ke slovu čím dál více. Jo, někdo si asi v produkci plní svoje vetřelčí sny.... Trojka není špatná, ale slizoidní rámec zůstává. A bude hůř. Prý to má slíbené dvě další řady. ()

P.H.

Ale tak ne každej novorozenec se nadejchne hned po výlezu, žejo... Šanci to dostane, ale jen proto, že jsem měl rád jedno takový divný skladiště. ()

Rezet

Cože žádný problémy alá teenager? Úžasná, navenek harmonická rodina čelící apokalypse? Superhrdinové? No, naštěstí nic z uvedeného tu nenajdete- třikrát hurá! Konečně je tu normální vesmírný sci-fi, při kterým si nemusíte znechucením odblinkávat, na jakej kentus to zase koukáte. Nic novýho do žánru sice nepřidává, ale naopak neuráží a hlavně baví. Navíc se mě hrozně často zmocňoval pocit, že se dívám na mladšího brášku Firefly, a to je vždycky plus. ()

hwnd

Ať koukám, jak koukám, pořád mi to přijde takové nijaké, levné... prostě slabé. Jakási mejdlovka ve vesmíru, někdy pobaví, spíše nudí. První série nic moc zábava. Druhá série už ale byla docela koukatelná, fungovala chemie postav, děj a bráchové celkem slušně hláškovali, tak upravuji hodnocení na koukatelný nadprůměr. Třetí mě nedokázala vtáhnout do děje, seriál delegovala na kulisu "aby v tý televizi něco hrálo a mně to konečně zmizlo z watchlistu". Když už se člověk nenamáhá zmáčknout pauzu, když odchází na cígo, tak je se seriálem zjevně něco špatně. Čtvrtou sérii si nejspíš odpustím, nevím, kam se dá ještě klesnout. A nakonec povzdech: "a to to dostalo prodloužení a Dark Matter ne, svět se prostě zbláznil". ()

Sakulnikov

První série nemastná neslaná, trochu zmatená, ale ve druhé, která už fungovala v lépe představeném systému byla dobrá. ()

blazma

Seriál který začal skvěle, úvodní duo je skvělý, pak se přidá brácha, z nepochopitelných důvodů převezme otěže seriálu a jde to do kopru s každou řadou. Škoda. ()

Richi007

Dost dlouho nebyl žádný nový seriál z vesmíru a rok 2015 konečně nějaké dotáhl. Sice to není úplně to ono, co bych chtěl, ale celkem velmi příjemně se na to kouká. Chybí mi tam nějací ti mimozemšťani a nějaký ten silnější příběh s tajemnem. Hold asi něco podobného jako BSG se už nedočkám. No uvidíme, jestli nás to zavede k lepším zítřkům nebo ukončení po první sérii. ()

Jareda

Dávám 5 hvězd za to, že mám rád scifi a styl těchto týmovek... Oceňuji snahu autorů a jsem rád, že něco takového vzniklo. Samozřejmě je to 1. série( viděl jsem a hodnotíl celou) to člověk musí brát v potaz, že 1. série scifi seriálů nemívají takový rozpočet a tudíž sem tam je nějaký záběr levnější - to prostě do bussinessu patří.. Nechápu diletanty(skrz celé csfd), kteří dokážou hodnotit seriál po jednom až dvou dílech a ani jim to nepřijde blbý. To je jak hodnotit film po shlédnutí první scény, nebo po prvních pěti minutách... Ale diváci nejspíše chtějí zánik seriálu po jedné serii, oni totiž chtějí brečet jako nad Firefly apod... A vážně by mě zajímalo kdo komentáře o jednom až dvou dílech čte a bere je nazřetel... ()

Eygam

Viděl jsem jen pilot a jediná dobrá věc, co se o tom dá říct, je, že to má začátek, prostředek a konec. Jinak nudný postavy, nudný prostředí, nudná zápletka, celý to vypadá jak natočený u někoho ve sklepě, závěrečná přestřelka v dlouhý rovný chodbě to dorazila. Dokonce i výběr dvojčete v hlavní roli je na tom lacinej... ()

Heywood

Odsledoval jsem 50 dílů a sám jsem na sebe zíral. Normální sci-fi seriál se sympatickými představiteli..... ale ne, tak to úplně nebylo. Mělo to spád, často velmi vtipné hlášky, nezřídka tam objevíte výbornou muziku (Danger Twins, Gemma Hayes, Pale Seas, GAITS, Adam Agin atd.), následuje urputnost s odpovědností a boj se zlem, dále globalistickou společností (málo kritizována), ale jinak běžná hrabivá politika a náboženství se sklonem k sektářství. Inteligentní robot Lucy (žádný HAL 9000) a Mayko Nguen tak nenávidíte, až ji začnete obdivovat a hlavní hrdinka Hannah John-Kamen je přesvědčivá a rozhodně se na ni dá dívat. Však ji také vizážisté načinčávají v každém díle. Na velkém umění si to nehraje (na exteriérech se zjevně šetřilo), ale i tak si to zaslouží vidět. ()

Thug_Leo odpad!

no fuj!!! scénář, herci, hudba i vizuál působí jako kdyby to scénáristu napadlo při průjmovém sraní, dokoukány první dva díly a u třetího jsem po 5.minutě vypnul, je to hnůj! ()

Vinki

Tajně jsem doufal, že to bude další Firefly. Marně. Původní dva hrdinové se zdáli být relativně v pohodě, to ale neplatí v dále. Třetí je hrůza od začátku. Celkově o tom není moc co říct, takže se raději vyvarujte. Po 8. dílu zatím 2*. ()

numan

Spíš než od SyFy bych takovouhle taškařici čekal od CW nebo MTV - specialistů na seriály pro adolescenty. Jako většina podobných téměř dětských (dětinských?) "sci-fi" se tváří jako story z velmi vzdálené budoucnosti, ve které lidstvo obývá každou druhou sluneční soustavu v galaxii a vydat se na sousední planetu je věc tak samozřejmá jako každodenní pravidelná stolice. (No i když... :-) ) Přitom na vás během děje místo adekvátní scénické muziky prakticky neustále ječí mládežnická rádiová popina 2015, po které ve vzdálené budoucnosti už nepochybně neštěkne ani pes. Tak tak snesitelná módní přehlídka s Barbie-Kenovským castingem a Nickem Slaughterem v jedné z hlavních rolí. Celkem zklamání. ()

faborka

Hodnotím stejně jako jeho bratříčka Dark Matter. Už v tamním hodnocení jsem napsala že mi to připadá že natáčeli oba dva seriály ve stejných levných kulisách, se stejným štábem a se stejným nulovým rozpočtem. Na Killjoys jsem se těšila moc, věděla jsem že to nebude druhé Firefly, ale aspoň třeba možná trochu zachytí ten duch seriálu. A mrzí mě že se to nepodařilo. Potěšil Aaron Ashmore, kterého mám ráda, líbila se mi Tamsen McDonough, kterou jsem neznala. Jsem ráda že seriál prodloužili, budu doufat že bude nosnější příběh a třeba budou mít trošičku více peněz na kulisy. A protože to je space opera tak dávám tři hvězdy, více nemůžu. Ale pokud bude druhá série dobrá, tak se vrátím a opravím (přidám). Ale nyní je to až moc. Dodatek : tak se vracím po druhé sérii a hodnocení neopravím. Naopak, můžou být rádi, že jim hvězdičku neuberu. Druhá série byla o dost slabší, kulisy ještě levnější a skutečná práce vesmírných lovců se nekonala. Seriál je prodloužen, takže uvidíme co dál. ()

pvlkohout

Nenáročný oddychový sci-fi seriál. Hlavně v pozdějších sériích se to více rozjede, když z Killjoyů už nejsou jen nudní lovci odměn, ale jediná šance na záchranu lidstva před "šmejdem z vesmíru"... ()

Garretto odpad!

Tak špatné že jsem nedokoukal ani pilot...nevím, jestli jsou horší toporné výkony céčkových herců, příběh bez nápadu nebo laciná výprava, kde scifi znamená "přidame na oblohu cool měsíc a je to jiná planeta". Těšil jsem se na scifi seriál, ale místo toho nastalo veliké zklamání a žádný důvod v tom pokračovat ve sledování ()

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

29.08.2022

Po úspěchu s komiksovou Umbrella Academy se showrunner Steve Blackman ujme na Netflixu rovněž adaptace populární hry Horizon Zero Dawn. Nebude na to navíc sám, po ruce bude mít ještě producentku… (více)