Neporazitelný: Návrat krále

• USA Boyka: Undisputed IV (více)

Imrwere

Po lehce nadprůměrné dvojce Neporazitelného se z dostal Boyka na mnou vysoce hodnocený snímek Vykoupení. Zde se mi tato ruská mlátička, jež nepozná soucit, vryla do kůže natolik, že jsem se těšil na další pokračování oné postavy. Čekání se naplnilo, jenže z vysoko nasazené laťky se třetí Boykův film opět propadl, když se kolem něho dělalo zbytečně mnoho povyku a očekávání bylo větší, ale … Scott Adkins se v této postavě opravdu našel a nutno uznat, že mu sedí. Na béčko to pořád kvalitu má a souboje chytnou za prdel každého. Jsou perfektně promyšlené a následně propracované do posledních detailů. Velice mile mě překvapil i fakt, že Yuri není jen bezcitná mašina, ale má i city a dokáže projevovat emoce. Myslím si, že se Scott do těla tohoto ruského mukla ještě vrátí a ukáže, že to smysl má, o čemž já samozřejmě nepochybuji. Tahle postava mě prostě baví. Když to shrnu, udělím Boykovi tentokrát 70%. ()

Hernycztek

Tak tohle jo, dostal jsem se k tomu náhodou, když jsem projížděl novinky 2017 a netušil jsem, že je to již čtvrtý díl těhle ,,vězeňských fightů". Tím pádem jsem na to koukal jako samostatný film a nemůžu porovnávat. Každopádně má tohle všechno, co se od takového akčňáku očekává. Scott Adkins jako hlavní bojovník na výbornou, jeho vražedný výraz tváře mluví za vše. Výborná kamera, která do detailu ukazuje každý úder a občasné ,,slow-motiony" tomu dodaly grády. Ozvučené to je také parádně, třeba křupání kostí, svalů a šlach. Příběh je vcelku dobrý, kdy chce Yuri pomoci z problémů ženě, které zabil v ringu manžela. Ovšem zpracování bylo přitažené za vlasy, protože jeden chlap asi nedokáže zlikvidovat celou mafii. Celé to vyšperkoval Martyn "The Nightmare" Ford. Povinnost pro každého fanouška dobrých akčních filmů. PS: Co musím vyzdvihnout je perfektní výslovnost angličtiny s ruským přízvukem, protože se tomu dalo opravdu rozumět. ()

Flopik

Boyka je späť a s ním aj neskutočné súboje ktoré sa opäť vydarili na jednotku, radosť pozerať. Príbeh bohate postačujúci nato aby vypĺňal súboje. Ohromne mi chýbal nejaký lepší soundtrack na posledný súboj a celkový akčný koniec šiel mimo mňa. Ale čo sa týka posledného protivníka tak vybratý výborne, riadna hora svalov. U mňa za 4* trojka sa mi páčila viac. ()

fr3ak

Kdybych měl hodnotit jen ty souboje, tak je to na za plnou palbu ani bych nemrkl. Scott Adkins je pořád neskutečnej masér, některý kousky co tu předvádí jsou nadpozemský a hlavně výborně nasnímaný. Ale kurva, kdo píše ty scénáře? Boyka jako duchovně založený fuckující dobrák? :D ()

skipercak

Boyka splnil očakávania. Dostal som presne to čo som čakal, no bohužiaľ ani o chlp viac. Príbeh asi nemá význam riešiť. Ten je ako vystrihnutý z klasických 80tkových béčiek. Adkinsonov Undisputed vždy zaujal akčnou stránkou a tá je absolútne dokonalá. Smelo sa takto môže postaviť vedľa svojich starších bratov. Je zbytočne nejako bližšie analyzovať choreografiu alebo fighty. Vo filme jednoducho nie je jediná - zle natočená akčná scéna. Adkins si Boyku dávno osvojil ako svoju najlegendárnejšiu postavu.Arnie má Terminatora, Sly Rockyho, Norris Braddocka a Adkins Boyku. Dúfam že ešte pár dielov uvidíme a Adkins sa nebude snažiť neškatuľkovať a prechádzať na nejaké dramatické úlohy alebo komédie. Je to borec do ringu a Boykom to len zase potvrdil. ()

zelda82

Nejvetsi devizou tyhle serie je to, ze boje jsou natoceny prehledne, ve dlouhejch, souvislejch zaberech. Dokud to tak zustane, budu Jireje Bojku mit rad... ()

Faila

Tenhle film bych si ke sledování sama určitě nezvolila, přichomýtla jsem se k němu náhodou a jsem za to vděčná. Jasně, zápletka i její rozvádění docela jednoduché, tak trochu i ohrané, ale snad právě proto, že v jednoduchosti je krása, tentokrát mě nesložitost příběhu nijak neotrávila. Snad taky proto, že to vše bylo z mého pohledu zahrané velmi civilně, hlavní hrdina se trochu rozparádil jedině, když rozdával rány kolem. A co se těchto scén týče, tak tady smekám. Nejsem na tenhle druh filmů moc zvyklá, tak třeba to už tady všechno bylo stokrát, jen já jsem to neviděla, ale z pohledů kamery i z detailnějších záběrů nebo stopek, z toho všeho jsem byla doopravdy nadšená. ()

Raziel_cz

Přestupní díl, který má Boyku dostat zpátky tam, kde ho mít chceme – do kriminálu. Solidní bojovka, jež boduje ruční kamerou, co zápasy často zabírá skoro videoherním stylem přes rameno účastníků a zůstává stoprocentně přehledná, zatímco mírným pohupováním znásobuje imerzi. Teda, hlavně boduje samozřejmě přesdržkami, které sice nejsou tak impresivní jako ve trojce, kde Adkins předváděl fakt šílené věci, ale pořád jsou zatraceně impresivní. Jenom ta trojka prostě byla mnohem víc epická, lépe vygradovaná, Boyka v ní nebyl takový chuj a i příběhově byla mnohem víc naplňující. Zdejší agitka o vykoupení se bere moc vážně a ve výsledku působí přebytečně a hloupě. O scenáristické flexibilnosti zraněných zad nemluvě. Má to ale tempo a ta hodina a půl uteče rychleji, než byste čekali. Další díl je nutnost. ()

Hapretor

Tak jako co se týče soubojů, tak na trojku to nemá ani náhodou. Adkins samozřejmě borec jak něco. Ten chlap snad neni člověk. To je neskutečný ta jeho fyzička v jeho věku - fakt total respekt - co se týče posledního souboje tak si myslím, že by bylo mnohem lepší, kdyby jako soupeře dostal Boyka někoho, kdo není jen uřvaná, potetovaná, nasteroidovaná hora svalů, ale pořádnej masterkicker a total badass zápasník, aby dal Boykovi pořádně zabrat a taky předvedl něco podobnýho, co zvládne sám Adkins. Přišlo mi to dost nudné. I když nutno uznat, že z Martyna Forda šel strach - nadopoval se víc než kvalitně. Zabavilo, ale i zklamalo. Čekal jsem více. ()

Rathalos

Velmi dobre pokracovanie Yuriho Boyku,zaujimavy pribeh,opat skvele suboje,drsny Scott Adkins a sympaticka sexica Teodora Duhovnikova...:-) ()

Doomedx

"Televizní" budget béčkovka s dobrou choreografií zápasníků. Scott Adkins jako Boyka klasicky nezklame, ale horší jsou vedlejší bulharští herci, godlike mode na konci jak z nějaké singleplayerovky a celkově trochu pitomý hlavní děj. 65% ()

Johny M.

Boyka si udržel kvalitu a dělá tak z Undisputed (II-IV) nejlepší mlátičku, resp. mlátící sérii v 'béčkovejch' vodách... 4,5* ()

Torpid odpad!

V subžánru mortal kombat vybíjená se jedná asi o lehce nadprůměrnou záležitost. Hodnotí se především choreografie a ta je v rámci mantinelů na úrovni. Asi největší odpad si zasloužím sám, že jsem tomu vůbec věnoval čas. Minulé díly jsem hodnotil do průměru, ale tentokrát mně ta bulharská doba kamenná tak vyděsila, že splachuju. Dobro a zlo, Hu Hu . hu....... Divím se , že na ČSFD není plně rozvinutej subžánr porna, kde by sbíraly body techniky přírazu a orgasmické křeče. ()

bararich8

Klasika, která pokračuje ve šlépějích svých předchůdců, ani v nejmenším se nesnaží přidat nic nového, takže pokud čekáte jednoduchý příběh a pěkně natočenou akci a Adkinse v plné síle (tuhle mu totiž sedí naprosto nejvíc), jste na správném místě. Takže v rámci žánru super (vážně se na ty bitky moc dobře kouká a je to příjemný protipól asijské produkce) a celkově takový ten lepší průměr, 3*. ()

Kingjiri

Pokračuje se v zajetý sérii, která však pro mě začala být zajímavá až příchodem Scotta Adkinse ve dvojce, takže budu jinak stručnej. I tentokrát typicky béčkovej nenápaditej příběh dosatatečně vyvažujou perfektně nakroucený a vymyšlený bitkařský scény, který patřej k tomu nejlepšímu, co lze vidět a s jistotou překračujou hranice béčkovýho žánru, čtyři hodně slabý hvězdy. ()

AxelWers

Adkins nám predviedol svoje bojové umenie, bitky boli celkom fajn, tam nie je čo vytknúť (rýchly je fakt fajne!), ale inak to celé bolo dosť priamočiare až klišovité. Možno to chcelo nejakú hlbšiu zápletku, aby to malo poriadny dej. Takže je to skôr taký priemer, viac sa mi páčil predchádzajúci film Neporaziteľný: Vykúpenie. ()

Tamten

Velká spousta soubojů, které jsou sice na jedno brdo (v ringu, tvářící se drsňácky, ale jde spíše o choreografické vystoupení než boj), ale kouká se na ně dobře. Děj standardní, neurazí ani nenadchne. Ale jednu věc nedokážu pochopit - to, že hlavní hrdina dostane hrozně přes hubu, několikrát omdlí a pak vstane a jde bojovat dál, s tím bych se ještě smířil. Ale to, že bojuje stále stejně, skáče 560° otočky, salta a jiné krásy i poté, co mu málem úderama zlomily páteř a poté ho bejsbolkama zmlátili do bezvědomí a zlomilu mu nejmíň tucet kostí, to mi hlava nebere. Už i filmaři Rockyho pochopily, že v prvním kole může vesele poskakovat a tančit, ale v patnáctém kole po milionech úderů už jen stojí, funí a mlátí. O pár desítek let později to současní filmaři stále nepochopili. ()