Adonis Creed (Michael B. Jordan) bojuje se životem i sám se sebou. Snaží se ze všech sil, aby se věnoval svým nejbližším a zároveň nezanedbával přípravu na důležitý souboj v ringu. Čeká ho silný soupeř, jehož jméno se navíc spojuje s dávným neštěstím v jeho rodině, a blížící se zápas bude proto nejen náročný, ale i velmi osobní. Spolu s Rockym (Sylvester Stallone) po svém boku se Adonis pokusí naplnit dávný odkaz a získat odpověď na otázku, za co se vyplatí bojovat. Creed II je filmem o návratu, který oživí vzpomínky a znovu připomene, co dělá šampióna šampiónem. Poselství zní jasně - nezáleží na tom, jak daleko ve svém životě dojdeš, tvá minulost a tvá rodina bude vždy s tebou. (Forum Film CZ)

Dejvecd

A čo, že dej je dosť predvídateľný a plný klišé, mne to nevadilo. Krásna, emocionálna a štýlovo natočená pecka, pri ktorej sledovaní som mal miestami pocit, že som tam, že stojím v pódiu a sledujem epický súboj dvoch mužov, ktorí bojujú pre niečo viac, ako len obyčajný titul a jednému z nich fandím celým svojím srdcom, pretože Creed je tak neskutočne dobre zahratý Michaelom B. Jordanom, že tak sympatickú postavu som už dlho na obrazovke nevidel. Skvostné dielo o páde a vzostupe tvrdou a namáhavou cestou. Hneď mám chuť vybehnúť von a začať boxovať! 10/10 ()

Mamlas

Nejdříve čekání na zápletku, pak velký zmlátí menšího, pak menší trénuje a nakonec zmlátí velkého. Tolik k ději. Vlastně tam jsou jen ty 2 zápasy, ale i to je furt dokola, jak do sebe ti yntelektuálové buší, zbylé 2 hodiny času jsou nezajímavá rodinná vata a jiné výstelkové věci. Připadalo mi to jako panoptikum herců, co letěli před 40 lety, a teď se svezli na značce Rocky a, protože už sami nemůžou, tak tam nastrčili nějaké 2 mladší ročníky, ať se oklepávaj, ať to není úplná zívačka. (12%) ()

Gamekeeper77

Stejně jako u jedničky relativně pomalý tempo a scénář opět bez špetky nápadu, ale Ivan, Viktor, Rocky a Donnie super. A poslední trénink a finálovej zápas za tu čtvrtou sice s odřenejma, ale stojí. 70%. ()

helrohir

Veľmi dobré pokračovanie taktiež solídnej jednotky. Hlavne teda to nostalgické prepojenie na Rockyho IV a návrat účastníkov oného filmu dodáva príbehu silnú dejovú nadstavbu. Všetky súboje sú kvalitne natočené, nechýbajú emócie a stále poteší aj účasť legendárneho Sylvestera. Celkovú dynamiku deja však výrazne kazí totálna dejová hlušina v prostrednej časti filmu, nakoľko tieto rodinné výlevy ma nikdy nebavili ani v rámci "Rocky" série. 75%. ()

tomasseko

Mne osobne se to libilo vic nez jednicka. Je to zkratka takovy klasicky boxersky film. Dokonaly soundtrack, rap k tomuto zkratka patri. Libil se mi vykon MBJ i Stallona. Za me - 8/10. ()

jokino

Je to už len starý dobrý kultový Rocky, v novom šate.. Nebolo to zlé, ale nezaujalo ma to. Už skutočne 100x prevarená látka. ()

petrsponar

Další díl do Rockyho velké série už vlastně ,,8,,díl rozhodně neurazil ani celé sérii nedělá ostudu,oproti prvnímu Creedovi to je malinko slabší nemá to takový ten feeling zejména v zápasech ,ale je to zase především o postavách,které jsou dobře napsané i zahrané.Velkou roli v tom též hrají emoce což je jedině dobře.Když se vrátím k postavě Ivana Draga/Dolph Lundgren,která se po tolika letech celkem změnila prošla zajímavou změnou a jeto defakto pořád ten starý a i zaroveň nový muž,události z konce Rocky IV se na něj podepsaly a postavu to dostalo jinám což se mi zamlouvalo.Kdybych to měl zakončit,jeto poctivě odvedený sportovní drama,který by měl nadchnout jak fanoušky sportu/Rockyho tak i lidi kteří si chtějí jen zpříjemnit večer.Kdyby trojka nebyla ikdyž veřím že bude,tento snímek mi připadal jako skvělé zakončení. ()

LdVk

Měl sem pocit, jako když vidím Rockyho IV po třiceti letech a ono to tak vlastně bylo. Já sem starší, Rocky a Drago taky. Byl tam ale přece jen malý a přitom podstatný rozdíl. SPOILER: Ke konci sem nefandil Creedovi, ale mladýmu Rusákovi, jehož otec se opět nedočkal vítězství. I když někdy i prohra je vítězství, které si uvědomíme až později. Každopádně kluci sorry, Vaši fotři a strýcové si to rozdali o něco víc a proto „jen“ 4*. ()

a0001

Spoiler - alebo asi ani nie. Veď kto by čakal niečo iné ako prehru a v druhom zápase výhru?! Jednoducho klišé. U Rockyho to bolo kultové, no v dnešnej dobe Creeda je to už trápne. Box? Maximálne nereálny. Príbeh & postavy? Plytké, nudné. Zase ruské zlo vs usa dobro. Človek by sa už z toho mohol aj posr.ť. Posledný pozeratelný príbeh Rockyho je vo filme Rocky Balboa. ()

DonBraso

Na ty slabší tři hvězdy Creed 2 obstojí,ale už je to docela rána pod pás.Je to čistá pohádka,která už bohužel se kope do zadku na stejným místě a Sly díky nostalgickýmu ujmu sepsal to,co už člověk viděl předtím.Neskutečně předvídatelný film,který tu nebyl sakra dlouho.Nechápu,proč si někdo myslí,že když tam bude Ivan Drago a vše se to postaví víceméně okolo něho,protože Creed zažije tak leda nový přírůstek,který trvá 130minut.Jak už někdo psal,když se třikrát odpočítá většinou je konec,zde nikoliv.CGI efekty na arénu byly slabšího zrna,protože tomu už z dálky nevěříte,že jste v tý aréně.Film nepřinese zhola nic,jen stokrát odkaz na starýho Apolla Creeda.Tohle je fakt bohužel všechno.55% ()

Blazis34

Druhá spolupráce Creeda a Rockyho byla opět kvalitně vyobrazená. Po třetině filmu se dá lehce uhádnout, jak to vše dopadne, i tak mě zajímala cesta na vrchol. Přišlo mi, že Stallone už docela ztratil dech, alespoň jeho dialogy jsou uchu lahodící. Naopak Michael B. Jordan nabírá na kvalitě a rozhodně je tím nejlepším, co Creed II nabídl. Dávám 75%, lepší tři hvězdy. ()

baclajean

Tréning, predchádzajúci druhému zápasu, aj Creedov nástup naň, mali grády. Zvyšok by sa dal nazvať dobre pozerateľným priemerným filmom s uspokojivým diváckym zážitkom. Som ale (naozaj) veľmi rád, že záver tvorcovia nepocukrovali zázračným uzdravením ušného ústrojenstva najmladšieho člena rodiny Creedovcov. To už by bolo príliš. ()

JollerCZE

Creed II je zvláštní v tom, že ho dokážu pojmenovat jako pokračování filmu Creed, tak i jako nástupce Rockyho IV. A protože oba dva předchozí filmy byly skvělé, jsem rád, že se i tento snímek celkem povedl. Z hlediska sportovního zážitku se nám dostává úplná kupa boxových scén. Z filmu srší adrenalin na všechny strany a nenechá diváka jen tak sedět v křesle. V prvním dílu jsem velice vychvaloval emoční a celkově lidskou stránku postav, a i když nám za těch pár let Adonis trochu zpyšněl, tak tam pořád je dost prostoru pro emoce. Jak Rocky, tak i Ivan Drago přináší do filmu mimo jiné i tu atmosféru čtvrtého dílu. Nostalgie se pere se současností, mladí se perou se starými a pak i se sebou navzájem a se sebou samými. To vše je podloženo pěknou a hlavně zapadající hudbou. Bohužel už neslyšíme původní soundtrack tak moc. Na herecké výkony se kouká dost dobře, stejně jako na celý film. Za sportovní drama se staví Creed II do první řady. Dobrý kus filmařiny. ()

rogger

Filmove klise, scenaristicky predvidatelne, hereckye vykony, no dajme tomu, ze priemerne. 3 hviezdy su s prizmurenym ockom. ()

Allgreen

Nie je to ten pouličný rváč a bojovník Rocky, nie je to ani showman Apollo s jeho bleskovými údermi a nie je to ani zdanlivo neporaziteľný bijec Ivan. Je to Creed junior, ktorý aj keď sa snaží tak proste mu niečo podstatné chýba. Nebyť silného závanu nostalgie, pri ktorom si človek rád zaspomína, tak by to bolo dosť slabé. ()

vodkasesemte

When a fighter aint got nothing to lose, hes dangerous. Raw (not experienced). What would I be afraid of? I m a fighter. This is what I do. Its who I am. You are much smaller than your father. You in my house, homie. Come on, man, hold the phone on that. You think I dont know that shit (přesně)? Well, if you know it, do it! Hes disconnected. Doesnt matter to him right now. Hes grown man. Hes got to heal from the inside out. Trust me, I have been there (mom). Tune-up fight. Put your bodyweight into that glove. I was scared I couldnt do what he couldnt. I used to feel like he was apart of me. Now I cant hear him, or that thing. That thing that tells me to get in the ring. Hit anything that gets in my way (to potřebuje každá kurvička dostat jednou pořádně přes hubu, aby se už - na rozdíl od muže - nezvedla). I only know how I lost. Your natural style just wont work with a guy that big (muj style). I won (jeho styl je dostat tolik ran až se soupeř unaví, a pak už je to jedno, jak ho dodělá). Easy to remember. Se cant let it get to a judges decision. So we train here tomorrow, 5 AM. Listen, you wanna change things in a big way, then you need to make some big changes. Place where fighters go to start over. Get reborn. Looks like HELL to me. Since you are going back to hell, you might as well get used to it. Lets get ready to rumble. ()

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Další Transformers našli režiséra

Další Transformers našli režiséra

17.11.2020

Po dlouhém a náročném hledání zdá se studio Paramount konečně našlo režiséra příštích Transformers. Snímku, jenž si klade za cíl restartovat celý vesmír a začít s čistým štítem, se tak nakonec ujme… (více)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (více)

Studio United Artists znovu ožívá

Studio United Artists znovu ožívá

06.02.2019

Sto let poté, co legendární tvůrci D. W. Griffith, Mary Pickford, Charlie Chaplin a Douglas Fairbanks založili první distribuční a produkční společnost na podporu nezávislých filmových umělců, studio… (více)