Reklama

Reklama

Adonis Creed (Michael B. Jordan) bojuje se životem i sám se sebou. Snaží se ze všech sil, aby se věnoval svým nejbližším a zároveň nezanedbával přípravu na důležitý souboj v ringu. Čeká ho silný soupeř, jehož jméno se navíc spojuje s dávným neštěstím v jeho rodině, a blížící se zápas bude proto nejen náročný, ale i velmi osobní. Spolu s Rockym (Sylvester Stallone) po svém boku se Adonis pokusí naplnit dávný odkaz a získat odpověď na otázku, za co se vyplatí bojovat. Creed II je filmem o návratu, který oživí vzpomínky a znovu připomene, co dělá šampióna šampiónem. Poselství zní jasně - nezáleží na tom, jak daleko ve svém životě dojdeš, tvá minulost a tvá rodina bude vždy s tebou. (Forum Film CZ)

(více)

Videa (7)

Trailer 4

Recenze (474)

choze 

všechny recenze uživatele

Fajn nápad na osudovou synátorskou bitvu a další svedení Rockyho a Draga dohromady, bohužel prokoučovaný v šablonovitém průměru. Předvídatelný děj by nevadil, ale tady se daly prozkoumávat postavy a dojit emoce na úplně jiném levelu. Víc by mě bavilo sledovat příběh Dragových nebo kdyby si to celou dobu vyříkávali Rocky s Dragem v Rockyho restauraci. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Dvojka Creeda je příjemně nostalgická, emocionální a vizuálně solidní boxerské Drámo, kde Michael B. Jordan opět exceluje. Stallone a Lundgren jsou zde jen z nostalgie, jelikož jejich herecké dovednosti už za moc nestojí. Postavit proti sobě Apolla a Draga byl výtečný nápad a byť souboje jsou zde jen dva jsou výtečně natočené a dynamické,že se divák do arény vyloženě vžije. Chválím i skvělý trendy soundtrack a vizuální nástup obou hrdinů do ringu, s kterým si dal někdo dost práce. Škoda občas pomalejších pasáží, při kterých si divák zazívá, ale jinak spokojenost. 75% ()

Reklama

pepo 

všechny recenze uživatele

Creed II je kvalitným filmom a hlavnou výčitkou voči nemu tak je, že nejde o podobné prekvapenie ako v prípade tri roky starého reštartu. Ak si však uvedomíte, že ide o ôsmy diel série, tak to nemohlo dopadnúť omnoho lepšie. Ide silný žánrový nadpriemer, ktorý svojim predchodcom nerobí hanbu a dokáže na vyše dve hodiny zabaviť, zaujať aj strhnúť.Dočkáme sa všetkých overených ingrediencií série. Rockyho "múdrostí", tréningovej montáže, výborne natočených boxerských zápasov aj zdanlivo nepremožiteľného súpera. Rodine Dragovcov nakoniec patrí ten najzaujímavejší dramaturgický oblúk a ja by som si rád pozrel tieto udalosti z ich perspektívy. 8/10. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Boxerský film jdoucí proti všem tradicím. Bohatý černý boxer s nevymáchanou hubou porazí chudáka bílého kluka, který vyrůstá na ruské periferii se zapšklým otcem. :D Ale jinak, co si budeme povídat, je to předvídatelný reckylát od začátku do konce a odkazů ke čtvrtému Rockymu tu najdete hromadu i bez dvojice Dragů a oplastikované Nielsenky. Ale stejně jako první Creed i tohle dokáže hrát na tu správnou nostalgickou strunu, což je vedle solidně nasnímaných zápasů nejsilnější devíza filmu. Líbilo, ale po tomhle už by měl Stallone Rockyho poslat do nenávratného důchodu. 70% ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $50miliónov║Tržby USA $115,715,889║Tržby Celosvetovo $214,215,889▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,293,489║ Tržby za predaj DVD v USA $8,593,192║ Poctivé pokračovanie v rámci série, ktoré sa nevyhne ani neodolateľnému postkomunistickému pátosu, ten ale k tomuto zápoleniu Drago vs Creed proste patrí. Návrat pôvodného osadenstva z Rocky IV poteší. Je tu o niečo menej Rockyho ale vždy keď sa objaví nechýba jemu vlastné mentorstvo a ošľahaná, zunovaná tvár tu spraví svoje. Niektoré zábery ako keď stojí pred ringom v klobúku a má na sebe tímový dres s menom Creed sú veľmi silné, ikonické. Súboje majú razanciu, tú Creedovu bolesť pri zápolení slušne pocítime. Pri hecovaní sadnú tu aj raperské songy. Spokojnosť. /80%/ ()

Galerie (105)

Zajímavosti (26)

  • Pôvodne sa mal réžie chopiť Sylvester Stallone (Rocky Balboa). Avšak po dohode s produkciou a Michaelom B. Jordanom, teda predstaviteľom titulnej role, tento post opustil v prospech Stevena Caplea Jr. Vysvetlil to následovne: "Adonis Creed je súčasná postava so súčasnými problémami, mal by ju teda priniesť na plátna kín súčasný tvorca." (Paldiny)
  • Režisér Steven Caple Jr. byl zpočátku nadšený, že může být součástí téhle série, zároveň měl ale i obavy, protože jí nechtěl ublížit. Nakonec se splnilo jeho přání mít při práci volné ruce. Producenti Coogler (režisér jedničky) a Stallone (Rocky Balboa) ho nikterak neomezovali. (BROKEN_)

Související novinky

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Další Transformers našli režiséra

Další Transformers našli režiséra

17.11.2020

Po dlouhém a náročném hledání zdá se studio Paramount konečně našlo režiséra příštích Transformers. Snímku, jenž si klade za cíl restartovat celý vesmír a začít s čistým štítem, se tak nakonec ujme… (více)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (více)

Studio United Artists znovu ožívá

Studio United Artists znovu ožívá

06.02.2019

Sto let poté, co legendární tvůrci D. W. Griffith, Mary Pickford, Charlie Chaplin a Douglas Fairbanks založili první distribuční a produkční společnost na podporu nezávislých filmových umělců, studio… (více)

Reklama

Reklama