• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Sportovní

USA, 2018, 130 min

Pokud nemáte rádi filmy ve kterých už po pěti minutách tušíte jak to celé dopadne, tak se tomu radši vyhněte. Nepřiznaný, ale zase je pravda, že maximálně tak z půlky dobrý remake Rockyho 4 je totiž tento počin. Bohužel opravdu bez čehokoliv překvapivého nebo nějakého wow momentu který to vytáhne z průměru. Nejlepší scéna je pochopitelně ta kdy namachrovaná negerská držka dostane od Draga Juniora co proto. Samotná odveta v Rusku už je pak naprosto předvídatelná. Nicméně Dolph v roli Draga Seniora naprosto přesnej za něj ta 3*50%(23.11.2018)

Dá se v boxerské tématice vymyslet ještě něco nového? Naposled to se povedlo ve filmu Warrior (taky je ten film o 15% lépe hodnocen), ale tam se spíš povedla zvláštní chemie mezi Hardym a Edgertonem a taky celkové vyznění, spíš než že by šlo o principielní inovaci. Tím spíš bude tenhle sedmý (nebo kolikátý) Rocky v pořadí stále o tom stejném a ta šablona chtě nechtě ctí díly předešlé až příliš okatě. Akce mohlo být určitě víc, ale když na ni dojde, máte pocit, že takhle tvrdý rány, jako rozdává mladej Drago, se jen tak nevidí a celou dobu si pak lámete hlavu, jak se takovej film asi točí, aby vypadal uvěřitelně, ale zároveň aby mladej Creed nehledal zuby po zemi, protože ten vzrůstovej nepoměr je opravdu hanebnej :D. Z toho důvodu je pak závěrečná řež už spíše očekávatelné klišé aneb jak je možné složit golema, i když jste o půl tuny a o hlavu menší? Za podívání to určitě stojí, prostředí ringu je mimořádně atraktivně nasnímáno, ale že to žádný milník boxerské kinematografie nebude, to snad muselo být předem jasné...(14.3.2019)

Od druhého Creeda jsem nečekal žádné zázraky. Vzhledem k tomu, že samotný Rocky už byl vyždímaný do morku kostí a Creed téma po devíti letech znovu oživil, člověk by si řekl, že už není o co stát. Souhlasím s tím, že se nejedná o dílo "neviděné". Musím ale s radostí konstatovat, že Caple spolu se Stallonem a Cokerem natočili emocemi nabitý snímek, který vás dokáže pohltit. Svůj podíl na tom mají hlavně herci a dobře napsané postavy. Neměl jsem totiž ani sebemenší problém svým způsobem soucítit s Dragovým osudem (jak mladším, tak starším). Ano, linka příběhu je sice víceméně jasná, ale když se necháte vtáhnout, je to paráda. Pokud vám film z nějakého důvodu nesedne, asi u vás upadne v průměr. U mě se to naštěstí nestalo...(21.11.2018)

Nečekal jsem moc a odešel jsem náramně spokojen. Sice si neodpustulit klišé prohraju, abych mu potom rozbil držku. Trochu jsem v koutku duše doufal v konec ala Se7en, ale přesto všechno je to celé tak zvláštně celistvé. Chápete počíná postav a ve finále fandíte ve skrytu duše Rusákům. Opravdu jsem to napsal zrovna já? Mimo to Sylvestr se našel v civilnější poloze, kde mu věříte snad každé slovo. Jsou tam hluché děti. Kdo by tohle čekal. Jsem velice překvapen celkovým výsledkem, nutno podktnout, že velice pozitivně. Navíc jde snad o 7 díl? Vyždímali z toho maximum83%(21.11.2018)

Chcel som dať menšie hodnotenie, ale akosi sa ten film od polky prebral a stal sa rovnakým kvalitným filmom ako je prvý diel. Séria Rocky už toľko toho ponúkla, že už vymyslieť príbeh, ktorý by nebol otrepaný je naozaj ťažké, preto Creed dvojka skĺbila udalosti s Rockyho dva, tri a hlavne štyri, na ktorú sa tu najviac odkazuje. Adonis Creed je už tento krát šampión, ktorý už ma niečo za sebou, zakladá rodinu ako Rocky v dvojke, prehráva zápas v polke filmu ako Rocky v trojke a v závere vyhráva nad Dragom ako v Rocky štvorke. Ako vidieť nieje tu nič, čo by tu už nebolo, no Creed alebo Michael B. Jordan vie potiahnuť film a na druhu stranu mu tu mentorsky stále kryje chrbát Rocky, ktorý vždy vie čo ma povedať v dôležitých okamihoch (a stále to znie super, nie trápne). Oproti jednotke mi tento krát prídu lepší Creedový vyzývatelia, ktorý lámu všetko okolo seba a čo je najdôležitejšie a na čom film stojí - jeden Drago už jedného Creeda zlomil. Lundgren ma v roli Draga potešil a nebyť tu jeho na opačnej strane, zrejme by ma to toľko len tak s nejakým neznámym súperom nebavilo. V skratke povedané, je to opäť kvalitne natočená športová dráma, ktorá je tento krát osobnejšia, viac prepojená s Rockyho sériou a podobne akčne nabuchana ako štvrtý diel. Hudba od Göranssona mixnuta Contiho legendárnym motívom je znovu fantastická. Obľúbený soundtrack: Wheeler Fight, Drago's Walk Out, It's Your Time. 90% - 5*(26.11.2018)

• - Pôvodne sa mal réžie chopiť Sylvester Stallone. Avšak po dohode s produkciou a Michaelom B. Jordanom, teda predstaviteľom titulnej role, tento post opustil v prospech Stevena Caple Juniora. Vysvetlil to následovne: "Adonis Creed je súčasná postava so súčasnými problémami, mal by ju teda priniesť na plátna kín súčasný tvorca." (zdroj: fandimefilmu.cz)  (Paldiny)

• - Celosvětová premiéra proběhla 14. listopadu 2018 v New Yorku v Lincoln Centru. (Varan)

• - Rocky (Sylvester Stallone), který trénuje Creedova syna, je o 2 roky starší než Mickey, když trénoval Rockyho v původním filmu Rocky (1976). (NifKor)