• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Sportovní

USA, 2018, 130 min

Z filmu Creed II (2018) mohla vzniknout stejná pecka jako Rocky IV (1985), ale bohužel se to nepovedlo. Snímek je zbytečně dlouhý a ztrácí tempo. Ivan Drago (Dolph Lundgren) měl dostat mnohem větší prostor, aby dovyprávěl svůj životní příběh a chyběla alespoň malá pěstní konfrontace s Rockym (Sylvester Stallone). Brigitte Nielsen byla také docela nevyužitá. Trénik Adonise Creeda (Michael B. Jordan) v poušti se povedl. Skoro to vypadá, že Rocky Balboa se definitivně loučí, protože v boxerském ringu naučil mladého Creeda vše podstatné.(13.2.2019)

Chlapský doják roku. Opravdu jsem nečekal, že mě to potěší v tolika rovinách. Asi nejvíc mě dostalo polidštění otce a syna Dragoových - na tom mohl celý film totálně ztroskotat, ale nakonec je to jeho možná největší deviza. V souvislosti s tím musim ocenit i to, jak ladně a přirozeně Creed II navazuje kromě předchozího dílu právě na kultovního Rockyho IV, což je z mého pohledu možná nejultimativnější 80's hollywoodský akční film ze všech ultimativních 80's hollywoodských akčních filmů (Komando, Rambo 2+3, Cobra), přičemž se jeho specifickému cheesy stylu nesnaží nijak podobat (pouze na něj odkazuje a variuje některé jeho ikonické scény) a drží se moderního "seriózního" pojetí prvního Creeda. Další díl vůbec nepotřebuju, o hlavních postavách teď už bylo řečeno vše podstatné (o Rockym každopádně) a jejich linie jsou zakončeny krásně a stylově (MINISPOILER za ty sluchátka v závěru jsem tomuhle snímku ochotný odpustit pomalu jakýkoliv fail). Nicméně spin-off s Lundgrenem a jeho synkem bych bral asi okamžitě, tam potenciál k vytěžení podle mě nepochybně je... 80 %(23.11.2018)

Neviem ako môže Creeda II vnímať divák, ktorý nevidel Rockyho IV, ale pre fanúšikov štvorky ide o poriadne nostalgickú nálož. Priznám sa, že mi miestami dokonca zaslzili oči. Mimo návratu Ivana a jeho syna ide prakticky o dokola tú istú hru od pádu až po opätovné nadobudnutie vrcholu, ale čo... funguje to.(27.3.2019)

Obojí funguje a nefunguje. Zase rockyovský dojáček dle zaručený bojovnický šablony, je super vidět zpátky Lundgrena a vůbec vsadit na dragovský brand, boxovačky jsou tvrdý a efektní (byť tu není žádná ultra paráda jako minule fight v jednom záběru). Utopila mě ale delší vážná pasáž ve druhé třetině - nepřišla dost přesvědčivá, tedy vtahující, navíc mě v ní zklamalo ublížený chování hlavní postavy. Vesměs ale fajn, že sága pokračuje, už tři díly si drží ctihodnou kvalitu, B. Jordan má nějaký charisma a Stallone se vrací a vrací a vrací... než už tu jednou nebude. Na co jsem ale předně zvědavý: s čím asi přijde pátý Rambo?💘(22.11.2018)

Cinema City Chodov (ČSFD projekce) - Nebýt trapného Kazmy, dal bych 100%. Co to proboha mělo být?? Ne, to sem přece nepatří... Nový Creed nezklamal, byť jednička se mi líbila o chlup více. Zejména měla naprosto perfektní akční scény z ringu. Dvojka se mi jevila spíše jako drama, než sportovní. Sází se zde na důkladnější vykreslení postav, samozřejmě hlavně Adonise a jeho rodiny. Nicméně i Ivan Drago a jeho syn dostali celkem dost prostoru. Někdo už tu psal, že mu bylo líto mladého Draga, s čím souhlasím. Jeho osud a osud Ivana byl krutý. Všichni herci hráli velmi dobře, až teda na Brigitte Nielsen, která vypadala strašně, skoro jako chlap. Závěrem musím říct, že jsem rád za tuto projekci, díky tedy čsfd a pokud bude za další roky další pokračování, jisto jistě budu opět divákem v kině. 75%(21.11.2018)

• - Část písničky „Gonna Fly Now“ (Rocky theme song) zazní v 1:53:22, a to ne při tréningu, jak tomu bylo ve filmech Rocky, ale při Creedově vítězství v zápase. (asdfasdf)

• - Přípravy na film začaly 5. ledna 2016, kdy Stallone a ředitel společnosti Metro-Goldwyn-Mayer Gary Barber potvrdili pokračování Creeda (2015) . (Varan)

• - Ve filmu měla původně být i scéna rvačky mezi Rockym Balboou (Sylvester Stallone) a Ivanem Dragem (Dolph Lundgren). Ačkoliv scénu oba herci skutečně natočili, z konečné verze filmu byla nakonec vystřižena. (fifox)