• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Sportovní

USA, 2018, 130 min

První Creed byl ne jen pro mě velkým překvapením. Pamatuji si, že film ale byla jedna velká jízda Slye a jedné z jeho ikonických postav. 2ka je jiná. Tvůrci i Sly plní slib a z Rocka se stává skutečně vedlejší postava. A to se vším všudy. Méně prostoru ale dělá to, že film musí utáhnout postava Creeda. No a to se podle mého nedaří. Film ovšem zachraňuje rudý roh ringu. Tandem Ivan a Viktor Drago je vynikající. Člověka hodně zamrzí, že toho prostoru na úkor jiných postav nemají pánové víc. Lundgren si je dobře vědom, že této postavě určitým způsobem dluží a splácí vše měrou vrchovatou. Často slyším, kritiku na Slye, slyším kritiku na postavu Creeda. Kritika padá i na děj jako takový. Já tohle vše ale přehlížím a užívám si toho, že na velkém plátně vidím co vidím. Něco ale vytknu. Je to první film s Rockym, kde mě trénink, ani zápas nebolí a chybí mi mé vlastní emoce. Za to dávám 75 procent.(3.12.2018)

Sérii Rockyho miluji a tak mi nechybí ve sbírce Blu-ray. První Creed to bylo ještě velké překvapení. Bohužel na druhý díl už jsem se těšil a přišlo zklamání. Bylo super vidět Rockyho, Ivana Draga, nebo Creeda ml. Bohužel Viktor Drago byl samej sval, ale jinak na tom klukovi nic není. Prázdno. Další nevýhoda je, že člověk může porovnávat a tak jsem si říkal nejen záporák, ale i ten trénink je slabota, box to taky není žádná sláva a nejvíce chyběl ten parádní soundtrack. Je to průměr, ale k lásce k Rockymu a hlavně Slyovi přimhouřím oči. 6/10(25.11.2018)

Moje letošní guilty pleasure. Creed II nepřichází vůbec s ničím novým, je to pořád ta samá boxerská pohádka s dokola omílanou šablonou, kde Rocky/Creed musí nejdřív dostat na držku, aby se pak heroicky vzepřel osudu a porazil fyzicky silnějšího soupeře. Pokud člověk viděl předešlých 7 filmů, tak tady se opravdu nestane nic, co by už předtím neviděl a co by od toho už dopředu neočekával. Ale přesto to na mě tentokrát zafungovalo. Jednak díky tomu, že film je na vysoký technický úrovni, ale hlavně asi díky nostalgii. Přiznám se, že jsem tuhle sérii už tak trochu odepsal a po posledním filmu jsem neměl potřebu vidět další pokračování, ale nakonec jsem na to dokonce šel do kina. Důvodem je právě ona nostalgie a jmenuje se Drago. Creed II sliboval návrat legendy a pokračování podle mě nejlepšího dílu celý série a tomu jsem zkrátka neodolal. A i přes tu šílenou předvídatelnost jsem neprohloupil. Slabší 4*.(27.11.2018)

Ano, není to tak silné jako první díl. Ano, je to nastavovaná kaše, jenže zatraceně chutná a plnotučná nastavovaná kaše. Přiznám se ale, že tu čtvrtou hvězdu u mě vyloudilo cameo rockyho syna s navrátivším se Milo Ventimiligou. Ivan Drago v podání Lundgrena by zřejmě zasloužil trochu větší hloubku a propracovanost, ale jde přeci jen o příběh Adonise Creeda, takže je těžké někde ubírat a někde prostor přidávat. Celá rockyho série byla hlavně o dojmech a atmosféře a přestože je Creed II slabší, než první díl, pořád jde o velice důstojný a příjemně sledovatelný přírůstek.(21.11.2018)

Obojí funguje a nefunguje. Zase rockyovský dojáček dle zaručený bojovnický šablony, je super vidět zpátky Lundgrena a vůbec vsadit na dragovský brand, boxovačky jsou tvrdý a efektní (byť tu není žádná ultra paráda jako minule fight v jednom záběru). Utopila mě ale delší vážná pasáž ve druhé třetině - nepřišla dost přesvědčivá, tedy vtahující, navíc mě v ní zklamalo ublížený chování hlavní postavy. Vesměs ale fajn, že sága pokračuje, už tři díly si drží ctihodnou kvalitu, B. Jordan má nějaký charisma a Stallone se vrací a vrací a vrací... než už tu jednou nebude. Na co jsem ale předně zvědavý: s čím asi přijde pátý Rambo?💘(22.11.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 14. listopadu 2018 v New Yorku v Lincoln Centru. (Varan)

• - Pôvodne sa mal réžie chopiť Sylvester Stallone. Avšak po dohode s produkciou a Michaelom B. Jordanom, teda predstaviteľom titulnej role, tento post opustil v prospech Stevena Caple Juniora. Vysvetlil to následovne: "Adonis Creed je súčasná postava so súčasnými problémami, mal by ju teda priniesť na plátna kín súčasný tvorca." (zdroj: fandimefilmu.cz)  (Paldiny)

• - Režisér filmu Steven Caple Jr. byl ze začátku nadšený, že může být součástí téhle série, zároveň měl i obavy. Věděl, že tahle série je hodně dobrá, nechtěl ji ublížit. Nakonec se splnilo režisérovo přání, a to že bude mít volné ruce při práci. Producent Coogler (režisér jedničky) a Stallone ho nikterak neomezovali. [Zdroj: fandimefilmu.cz] (maruna0007)