Adonis Creed (Michael B. Jordan) bojuje se životem i sám se sebou. Snaží se ze všech sil, aby se věnoval svým nejbližším a zároveň nezanedbával přípravu na důležitý souboj v ringu. Čeká ho silný soupeř, jehož jméno se navíc spojuje s dávným neštěstím v jeho rodině, a blížící se zápas bude proto nejen náročný, ale i velmi osobní. Spolu s Rockym (Sylvester Stallone) po svém boku se Adonis pokusí naplnit dávný odkaz a získat odpověď na otázku, za co se vyplatí bojovat. Creed II je filmem o návratu, který oživí vzpomínky a znovu připomene, co dělá šampióna šampiónem. Poselství zní jasně - nezáleží na tom, jak daleko ve svém životě dojdeš, tvá minulost a tvá rodina bude vždy s tebou. (Forum Film CZ)

imaginer21

Asi půjdu proti proudu, ale pro mě zatím nejlepší "Creedovka". Tvůrci zde vytasili skvělý vztahový propletenec, využili vhodných mostů mezi sériemi, jak Creedovi tak Rockymu dali patřičné charakterní motivy, které počítaly i s nedokonalostí jejich postav a tedy s lidskými chybami a chybnými úsudky. Lundgren fajn, jeho Drago je stále démon, navíc ještě silněji motivovaný pro svou pomstu. Temný i decentní nádech krásně umocňuje geniální Göranssonův hudební podkres a potěší celkem milá i citlivá linka s Tessou Thompson. Oproti prvnímu Creedovi se jde hlavně cestou fyzického trápení a s ním přichází i výrazně extrémnější tréningová pasáž. Chybělo mi jen jakékoliv zakončení linky mezi Rockym a Dragem starším, který coby nejdrsnější antipostava celého Rockyovského univerza jistě mohla napáchat větší zlo a nabídnout tak oběma hrdinům příležitost pro silnější katarzi. Namísto toho změkla a stala se jen bezduchou karikaturou. Stalloneho příspěvek ve scénáři je ale znát, zejména v první polovině stopáže a na samotném konci. ()

PTuranyi

Creed II ponúka príbeh Rockyho IV v novom generačnom háve. Miesto Rockyho jeho synovec, namiesto Draga jeho syn. Studenovojnová atmosféra amerického patriotizmu ustúpila osobným ambíciám. Po technickej stránke perfektný film. Žiaľ emocionálne vypchávky s rodinnými boliestkami jednotlivých protagonistov úplne zbytočne rozrieďujú testosterónovú atmosféru na hranicu únosnosti. Hoci aj v týchto scénach sa nájdu svetlé momenty. Klišé v podobe nakladačky a následného obrátenia zápasu nemusím ani spomínať. 70% ()

Hockauf

Pokračování Adonise Creeda sice nepřináší vůbec nic nového, přesto je vřele vítaným přírůstkem do již kultovní řady. Boxerské scény nakonec nejsou tak holé, jak bylo předem zvěstováno, a potěší zbytečně se nezdržující plynulost filmu. Nutno však podotknout, že nesmírná předvídatelnost nejen děje, ale i dialogů, je místy až iritující, stejně jako veškerá hudba (krom té z původních dílů samozřejmě). Na druhé straně taková dávka chlapských emocí a nostalgie především se dnes už téměř netočí. A o tom to přeci je. ()

Luciaaas2

Čekal jsem víc a dostal jsem víc. Naprosto výborné pokračování, které předčilo první díl a skvěle zapadá celé do Rockyho série. Sly konečně po delší době v pořádném filmu a to nemluvě o Lundgrenovi, který bych po delší době opět v kinech a doufám, že mu teď příjdou lepší nabídky.. Film vás strhne hned od začátku. Kamera a souboje jsou dokonalé, soundtrack bez chyby a scénař sice nepřekvapí, ale co, je tam Rocky a Ivan Drago :-D ()

nedvva

Za mě další povedený "Rocky", který se snaží zasáhnout pamětníky, kteří milují Rockyho IV. Největší plus filmu vykreslení Draga sr. vs. Draga jr. a velmi "překvapující" konec. Sice od začátku víte kdo vyhraje, ale jakým stylem se k ní probojuje je velmi nečekaný. A tréninková pasáž také velice působivá ikdyž Sibiř byla Sibiř. 4/5 zasloužené. PS: Jenom doufám, že do případného Creeda III nebudou někde vyhrabávat syna Clubber Langa. ()

bigmatko

Osobnosť Rockyho je fenomén, ktorý vždy udrží vysokú úroveň drámy a napätia. Aj keby to bol posledný príbeh tak by to bola výborná rozlúčka so všetkými poctami. Otvorenie dejovej línie s rodinou Drago sa skutočne podarilo. Starý Rocky mladý Creed, nostalgia, Starý Drago a mladý Drago, oživenie konfliktu a osobnej pomsty, zlomenie ducha a znozrodenie bojovníka. Toto sa naozaj podarilo. Nejaké to filozofovanie bolo Rockymu vždy vlastné a nie je tomu inak ani teraz. Zoči voči mladému Dragovi nasratému na celý svet by sa veru nechcel postaviť hocikto. Ale Rocky pozná odpoveď na každú otázku a liek na každú bolesť či už fyzickú alebo psychickú. ()

PePiG7

krasny film, pro me plny emoci, Sly jako Rocky nikdy nezklame, cokoliv rekne je vzdy bud vtipne nebo to ma nejakou vahu !SPOILER! V odvete kdyz Viktor opet zlomil Adonise jsem procitoval kazdou ranu, kterou Adonis dostal do žeber. A když si Rocky na konci sedl na židli a predal pochoden Adonisovi, to bylo tak krásny.!SPOILER! ()

zurivymlok

Působí to tak nějak nedotaženě. Chápu, že pomalu Rockyho upozaďuji ve prospěch nového životního příběhu, ale faktem je, že ze scén mezi Rockym a Dragem se dalo vytěžit mnohem více. ()

teckax

Pořád dokola ten samej příběh. Kdyby ho tak nepitvali přes dvě hodiny. Boxovací a tréninkové scény byly ovšem ligové. ()

Ja.Malachi

zbytočný film...rockyho 1-5 mám pozreté xkrát a stále je to super séria..ale toto je už len recyklácia...to isté len v novšom kabáte...to si radšej pozriem rockyho znova...2* sú za veteránov rockyho a draga... ()

Camel91

Scénář očekávaný, předvídatelný, s rodinou Drago to mělo celkem dobrou atmosféru, rodina Creeda je mi u pr.... Spoiler! Co se mi ale nelíbí opět, v úvodu hrdina vybojuje titul mistra světa a pak zkape v druhým kole proti někomu kdo se zrovna zjevil a titulovaného mistra světa přejel jak kombajn ale to už jsme viděli v Rocky III. Ano v podstatě jej Drago porazil nedovoleným úderem což alespoň bylo poprvé. Čili oficiálně neprohrál ale dostal tak přes budku že si říkám kam na ty mistry ty filmaři chodí... Mě by se líbilo kdyby se tvůrci nechali inspirovat zkutečností s čímž vlastně Rocky začínal a nemusejí chodit ani daleko, typologicky stačilo krásně zápas Joshua Jackson vs V. Klitschko, taky jeden z nej zápasů 21 st.. Jen první match bych otočil ve prospěch Draga a to prohrou Adonise na TKO kdy mu rozhodčí nedovolí pokračovat kvůli zranění ikdyby třeba ve 3 kole. Hrdost v prdeli, musí požádat Rockyho a jde se na věc, drsný trénink, odveta kde Draga porazí KO ve 12 kole...Takhle bych řekl že pecka. Ted je to slušná kopie právě Rockyho III čemuž nedám víc než 3* ()

WardaR

Pro mě absolutní ztráta času, příběh o ničem, nudné a nesmyslné scény, jediné co bych pochválil byli příchodové scény creeda a poslední fight. ()

Raziel811

Tohle asi nemohlo dopadnout jinak. Což není dobře ani špatně. Už u prvního Creeeda si většina lidí říkala, jak by tohle mohlo být super. Já to spíš chápu jako kompletní a konečnou rozlučku s Rockym, který tu s námi byl neuvěřitelných 43 let !!!! Ano je to recyklace Rockyho 3 a 4, ale zkrátka je to pořád Rocky, vlastně Creed :) Na dnešního diváka tento snímek logicky nemůže udělat takový dojem jako na někoho, kdo u těchto filmů vyrůstal a defakto stárnul společně s Rockym. Ale třeba Southpaw ukázal, že i tyto snímky se dají pojmout trochu jinak, co se řemesla týče. ()

Michal118

Silný příběh o osobních výzvách a soubojích, které člověk musí podstoupit bez ohledu na riziko, jinak se nebude moci podívat sám sobě do očí. Vynikající boxerský film s několika překvapivě emotivními momenty, které ocení především starší ročníky. Takhle má vypadat návrat legend, které předávají otěže nové generaci! Příběh mohl být obohacen rvačkou Rockyho s Ivanem, která ale byla z filmu vystřižena. Ten konec.. všechno je pořád tak předvídatelné. Za mě je velmi obdivuhodné, že tato sága drží svůj velký úspěch i po tolika letech a tolika filmech. Úspěch. ()

asdfasdf odpad!

O spoustě filmů se říká, že jsou to zbytečné předělávky - remaky starých dobrých původních. Pokud je je toto pravda, tak bych měl mít, a nejen já, mínění stejné, protože toto je prostě jenom jednoduchá předělávka starých filmů o Rockym, akorát s novým hercem a minimem změněných věcí, prostě se to, co jsme viděli v Rockym opakuje. Hned jakmile jsem uviděl novým plakát na film, který působil hodně drsně, tak jsem se těšil, to mě trošku přešlo po shlédnutí traileru, ale po shlédnutí filmu je mně nanic. První díl Creeda rozhodně vnesl do série (prostě si nemohu pomoct, asi bych neměl, ale beru Rockyho a Creeda prostě jako jednu sérii) něco nového, co člověka zaujalo a bylo to zajímavé oživení. Ale dvojka nic nového k sérii nepřinesla, jen omílala to co bylo i v Rockym - borec vyhrává, pak přijde někdo, kdo s ním chce zápasit, borcův trenér říká, že jna něho není připravený, odmítne ho trénovat, borec ale neváhá a do zápasu i přes dobré rady jde, a jak jinak než prohraje, jakmile se vyléčí ze zranění, tak trenér změní názor, začne ho trénovat a po posledním velkolepém souboji borec vyhraje a je Happy End. No tak to pro mně asi těžko!! Nejzajímavější z filmu je asi začátek, ten se ještě celkem dá - je takový tajemný atd. uvalí na diváka mylný pocit, že by to mohlo za něco stát a dále byl pro mne zajímavý akorát tréning v poušti, jinak zhola nic. Rocky je jedna z mých oblíbených sérií a toto je fakt velké zklamání, takže je mi to velice líto, ale nemohu jinak...... ()

Tomas182

Velice důstojné pokračování perfektního prvního dílu. Film mi nedal absolutně šanci abych mohl sundat oči z obrazovky. Dostane vás atmosféra, super kamera a situace a příběh spjaty s minulostí. ()

Sebicek888

Super kamera opravdu se mi líbila. Ze scénáře se vyždímalo vše co se dalo. Ani jsem tak dobrou režii nečekal. Rocky skvělý Sly musel zavzpomínat na Rockyho chůzi připadalo mi jako bych se vrátil do dětských let kdy jsem Rockyho hltal, hrál ho skvěle. Mladej Creed ušel užíval si roli boxera nevadil mi. Finale grandiozní s trochou nostalgie i ukaplo. V celku za tři a doufám,že byl poslední. ()

Hekman

Tak jsem se k tomu dostal az ted a moje obavy se potvrdili. Stallone doji znacku co to da, az divaci buci bolesti. V podstate je to treti dil Rockyho, akorat prohodili osud cernyho s tvarohovou hubou a kdyz to meli hotovy, tak si rekli - no copak udelame, aby to nebylo tak napadny ? Co bylo popularni, ale nebylo to v trojce ? Dame tam draka, teda jako Draga. Ale to jeste neni ono, mate. Mas pravdu. Tak malyho Draka, teda Draga a jeho svista. A proti nemu nasadime Rockyho spratka ? Si jse zblaznil ne ? A cernej zmizel kam woe ? Aha, nj, tak mladyho Creeda ? Tak mladyho Creeda ... ()

zekon

Natočeno dobře, jsou tam emoce, jenže je to utahaná verze Rocky IV verze 2.0 a o to určitě nikdo nestál. Okopírovat a upravit scénář dokáže každý, ten film nemusel vůbec vzniknout. A v reálu pokud by Drago udělal co udělal hned poprvé už by si nezaboxoval :) Pár postřehů: překvapilo mě minimum použitých mobilů za film a Brigitte vypadá jak chlap. ()

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Další Transformers našli režiséra

Další Transformers našli režiséra

17.11.2020

Po dlouhém a náročném hledání zdá se studio Paramount konečně našlo režiséra příštích Transformers. Snímku, jenž si klade za cíl restartovat celý vesmír a začít s čistým štítem, se tak nakonec ujme… (více)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (více)

Studio United Artists znovu ožívá

Studio United Artists znovu ožívá

06.02.2019

Sto let poté, co legendární tvůrci D. W. Griffith, Mary Pickford, Charlie Chaplin a Douglas Fairbanks založili první distribuční a produkční společnost na podporu nezávislých filmových umělců, studio… (více)