67. Emmy Awards (TV pořad)

67th Primetime Emmy Awards, The

Publicistický

USA, 2015, 120 min

Andy Samberg, Uzo Aduba, Laverne Cox, Viola Davis, Taraji P. Henson, Terrence Howard, Regina King, Peter Dinklage, Lena Headey, Amy Schumer, Amy Poehler, Tina Fey, Jaimie Alexander, Louis C.K., Lisa Cholodenko, James Corden, Jamie Lee Curtis, Emma Roberts, Will Forte, Lady Gaga, Ricky Gervais, Colin Hanks, Jon Hamm, Tony Hale, Marcia Gay Harden, Allison Janney, Keegan-Michael Key, LL Cool J, Julia Louis-Dreyfus, Jane Lynch, Tatiana Maslany, Frances McDormand, Ben McKenzie, Seth Meyers, Tracy Morgan, Fred Savage, Jill Soloway, Jeffrey Tambor, Bradley Whitford, Kerry Washington, Evan Peters, Gwendoline Christie, Maisie Williams, Sophie Turner, Denis O'Hare, Don Cheadle, Jimmy Fallon, Jimmy Kimmel, Rob Lowe, Jon Stewart, Sofía Vergara, Adrien Brody, Michael Strahan, Ariel Winter, Sarah Hyland, Joe Manganiello, Taylor Schilling, Dascha Polanco, Laura Prepon, Nolan Gould, Rico Rodriguez, Danielle Brooks, Ellie Kemper, Natasha Lyonne, Julie Bowen, Heidi Klum, Joanna Newsom, Lauren Lapkus, Christina Hendricks, Kate McKinnon, Nikolaj Coster-Waldau, Aubrey Anderson-Emmons, Aubrey Plaza, Retta, Mason Vale Cotton, Peter Facinelli, Emily Robinson, Samira Wiley, Nazanin Boniadi, Nancy O'Dell, Julianne Hough, Amy Landecker, John Bradley, Alfie Allen, Conleth Hill, Taryn Manning, Gina Rodriguez, Abigail Savage, Eric Stonestreet, Amanda Peet, Derek Hough, Zoe Kazan, Niecy Nash, Kiernan Shipka, Paul Dano, Joanne Froggatt, Jackie Cruz, Trevor Noah, Carrie Brownstein, Caitlin Gerard, Chelsea Peretti, Christine Baranski, Felicity Huffman, Jessica Paré, Carice van Houten, Jane Krakowski, Zachary Levi, Maggie Gyllenhaal, January Jones, Tracee Ellis Ross, Anna Chlumsky, Joan Cusack, John Stamos, Jordan Peele, John Oliver, Jane Anderson, Liev Schreiber, Mindy Kaling, Reg E. Cathey, David Benioff, D.B. Weiss, David Nutter, Mel Brooks, George R.R. Martin, Angela Bassett, Selenis Leyva, Adam Driver, Jerry Foley, Rob Simmons

Potešilo ma, že sa ostrihali nepotrebné vsuvky (hlavných hercov a herečky naozaj netreba predstavovať v šotoch), Andy Samberg je sympaťák, uvádzači občas pobavili (Ricky Gervais, Jimmy Kimmel), ale uvítal by som aj zopár vtipných skečov, či pamätných momentov. Palec hore ale za fakt, že šou trvala len 2 hodiny čistého času. V skratke som teda nedostal všetko, čo som chcel, rozhodne sa mi však dostalo toho, čo som potreboval.(21.9.2015)

• coffee...

Aneb jak mi akademici zase jednou zkazili moje dvě nejoblíbenější televizní hodiny v roce. Místo oslav geniality televizní produkce posledních let jsem musela sledovat: ospravedlnění opomíjení GoT v tu nejnemístnější dobu, ujišťování o antirasismu, přehnanou nostalgii, a v neposlední řadě, zase zazdění bohyně a Parks and Recreations. Už vůbec nemluvim o ignoraci ,,renesance" roku a jejího nejgeniálnějšího lidožrouta. Já už jim na to seru! A spoiler-montáž je to nejdementnější, co jsem v televizi za celej rok viděla! Tak nějak jsem to vydržela, protože Andy Samberg byla pro jednou příjemná volba, John Hamm (konečně!) a nevyhrála teda Modern Family.(21.9.2015)

• Mertax

Je to sotva usledovatelné i bez reklam. Desítky cen se sice předávají v rychlém sledu, ale znamená to, že úplně chybí záběry ze seriálů, hudební vystoupení nebo nějaké skeče. Nejlepší vtipy byly v úvodní řeči Samberga, sem tam něco vtipného řekli předávající či ocenění (John Oliver, Jimmy Kimmel, John Hamm)./// Letos se mluvilo o právech transgender komunity, divadlo dojímala Viola Davis o hereckých příležitostech pro černošky a úplně mimo zůstalo světové dění, potažmo politika, kdy jsme slyšeli jen narážku na kandidujícího Donalda Trumpa./// Katastrofou večera byla spoileroidní montáž, která vyzradila finále (!) několika (!!) před maximálně rokem skončených (!!!) seriálů jako Mad Men, Sons of Anarchy, Boardwalk Empire a dalších, což je obzvlášť trapné a stupidní vzhledem k tomu, že na začátku show je poměrně dlouhý výstup utahující si z toho, že sledování seriálů zabere hodně času a vidět všechny trvá měsíce. Výsledky samotné by vydaly na rozbor. Omezím se na to, že Stewartova show brala cenu spíš z nostalgie, že pořad skončil, Hamm byl konečně oceněn, když si akademie uvědomila, že má poslední šanci a Hra o trůny vyluxovala Emmy 12 soškami (včetně technických), protože když máte za sebou bohatou HBO, konkurence nemá šanci. P.S. Tak a teď si dáme módní koutek->............ :-((8.10.2015)

Slušně to letos odsýpalo, pár trapných momentů se sice dostavilo, ale Andy Samberg se s moderováním večera popasoval velmi slušně. K samotným cenám... vítězství Game of Thrones je solidní přešlap, holt hype už se rozšířil i mezi Akademiky. Poslední série Mad Men či v podstatě jakýkoli jiný nominovaný seriál si to zasloužil více. Ale to mě naštěstí tolik netrápí, protože po těch úmorných letech čekání získal Jon Hamm za Mad Men konečně svou první Emmy. A potřeboval na to "pouze" osm nominací. Jeho celkové dosavadní skóre je tedy úctyhodné, šestnáct nominací a jedna cena. No, bylo načase.(21.9.2015)

Hodně fajn moderátor, jeho vtípky povedené, ale bohužel druhá polovina docela o ničem, velká škoda. Celkově se jedná jen o průměr a to absolutně neřeším výsledky.(21.9.2015)