Padlí andělé (TV seriál)

Fallen Angels

USA, 1993, 30 min

Předloha:

David Goodis (povídka), Dashiell Hammett (kniha)

Gary Oldman, Meg Tilly, Peter Coyote, Gabrielle Anwar, Paul Guilfoyle, Vondie Curtis-Hall, Dan Hedaya, Wayne Knight, John Putch, Bruno Kirby, Marg Helgenberger, Tom Hanks, Joe Mantegna, Bonnie Bedelia, J.E. Freeman, Peter Gallagher, Isabella Rossellini, Nancy Travis, Laura Dern, Alan Rickman, Diane Lane, Michael Vartan, Gary Busey, James Woods, Tim Matheson, Marcia Gay Harden, Brendan Fraser, Benicio Del Toro, Adam Baldwin, Christopher Lloyd, Dana Delany, Cindy Ambuehl, Mädchen Amick, Dick Miller, Vinessa Shaw, Dean Norris, Patrick Breen, Kelly Lynch, Aimee Graham, Cynda Williams, Thomas Kopache, Eric Stoltz, Edward Bunker, Heather Graham, Elaine Hendrix, Lynette Walden, Danny Glover, Peter Scolari, James DuMont, Bert Remsen, Ken Lerner, Bill Erwin, Barbara Howard, J.J. Johnston, Nicholas Sadler, Harry Northup, Kathy Kinney, John Mese, Bob Minor, Wayne Grace, Larry Joshua, Jack Thibeau, Hank Stone, Norman Large, T.J. Ramini, Brian T. Finney, Matt O'Toole, Sandie West, Tyrin Turner, Jeanine Jackson, John Reilly, Jean Speegle Howard

Hodnotím jen povídku Murder, Obliquely, což byla druhá skutečná zkušenost mého oblíbeného režiséra Alfonse Cuaróna, který i zde exceluje. Příjemní herci (Alan Rickman s Laurou Dern) a zajímavý příběh.(26.5.2017)

Nevidel jsem zatim vsechny dily, tezko se to shani. Slavni herci a herecky, kazdy dil od jineho rezisera. - - Hned uvodni "Dead End for Delia" je ale pro noiristy prava nirvana. Naprosto dokonale udelanej filmek, u kteryho jen litujete, ze nema misto 30 alespon 90 minut... Nadhera. V dile "The Quiet Room" zase potesi mirne zvracena policajtka Bonnie B. ... Laura Dern se pro role zvlastnich zen narodila, coz muzete videt v dile "Murder, Obliquely", kde zaroven oko divakovo potesi Diane Lane :-) ...atd. Pro noiristy povinnost. 5-(26.3.2014)

Hodnotím jen povídku Dead End For Delia v režii Phila Joanoua, která měla fajn noirovou výpravu a Garyho Oldmana. Ostatní snad časem doplním, ale je oříšek jednotlivé díly sehnat.(16.5.2012)

Hodnotím příběh nazvaný Good Housekeeping, kde hráli William Petersen, Marcia Gay Hardenová a Benicio Del Toro. Otázka, kdo je padouch a kdo postižená oběť, to je to, oč tu běží...(10.4.2013)

Moc si z toho nepamatuju, ale vím že se mě to libílo. Kriminální mysteriozní drama. Pamatuju si že jeden díl natočil Tom Cruise.(18.5.2011)

• - Alfonso Cuarón získal cenu CableACE za nejlepší režii. Ocenění mu vynesla epizoda "Murder Obliquely". (Terva)

• - Danny Glover soutěžil ocenu Emmy za rok 1996 v kategorii nejlepší hostující herec. Ocenění mu vynesla epizoda "Red Wind". (Terva)

• - Bonnie Bedelia soutěžila o cenu Emmy za rok 1994 v kategorii nejlepší hostující herečka. Nominaci jí vynesla epizoa "The Quiet Room". (Terva)