Přes čtyřicet let se Michael Myers marně snaží připravit o život Laurie Strode (Jamie Lee Curtis). Navzdory tomu, že výčet jeho obětí připomíná telefonní seznam, Laurie se vždycky podařilo vyklouznout. Z role bezbranné čekatelky na smrt se navíc během let transformovala v neohroženou bojovnici, která ví, že nejlepší obrannou je útok. Přestože na Michaela připravila celou řadu pastí a některé z nich dokonce úspěšně sklaply, vyřešit problém jednou provždy se jí nepodařilo. Co se týče vzájemné konfrontace, mají prostě oba neskutečnou smůlu. Jenže i ta musí jednou skončit. Stejně jako Halloween. Příběh hororu Halloween končí se odehrává čtyři roky po tragických událostech, které městečko Haddonfield a rodinu Laurie Strode postihly ve filmu Halloween zabíjí. Ocitáme se v současnosti, kterou by měl příběh silně reflektovat. Kromě zabijáka s maskou tak budou městečko terorizovat i „noční můry“, které poslední dva roky všichni dobře známe. (CinemArt)

veverysiak

Podľa mňa to až také zlé nie je, okej, mudruje sa tu jedna radosť namiesto toho, aby sa rezalo a ťalo, ale myšlienka vzkriesenia starého zla v novej generácii prostý príbeh snaživého dušičkového vykosťovača určite obohatila, opäť môžeme namietať, že to nie je žiadne nóvum, ale čo už na takomto žánri pri toľkom pokračovaní chceme očakávať, keby to chlapi zobrali viac od podlahy, mohla byť aj hviezda naviac, takže 55%. ()

Jason_1988

Tento film si nezaslouží 44% ale 85%  JE TO MASTERPIECE  Hlavní postavy 10/10 Vedlejší postavy 8/10 Hudba 10/10 Kamera 10/10 Vraždy 10/10 Bohužel michael až na konci :( ()

st4nford

Zajímavé je, že nejlepší stránka filmu je zároveň jeho slabinou. Film by byl na 5 hvězd, kdyby šlo o spinoff nebo předposlední díl, ale aby Myers dělal v 90% stopáže druhé housle a v závěru z něho tvůrci udělali opět hlavního antagonistu a hned přišlo velkolepé finále, to mi přišlo přitažené za vlasy. Fungovalo by to, kdyby se v závěru Myers vrátil ke kormidlu a čekal by nás další (poslední) díl. Dostat se pod povrch do psychologie postav a hledat motivaci v Coreym jako paralelu k Myersovi je určitě fajn před velkým finále, ale rozhodně to není dobrá volba jako velké finále.  Uškodilo to oběma antagonistům. V důsledku nejde o špatný film, ale vygradování a uzavření by mělo vypadat jinak. Myšlenka dobrá a řekl bych i originální, jen v rámci chronologie dílů nevhodně zvoleno. ()

Mangano

...a je tomu tak dobře. Tohle hrdlo se samo podřízlo už před čtyřiceti lety a ačkoli z něj po celou tu dobu vytýkalo kdeco, co nám tu chlejstalo na koberec, potácelo se to od rohu do rohu, přičemž to pomalu celou dobu chcípalo, chcípalo, nějakejch pár drobounkejch posledních záchvěvů kreativity a jakmile to vykrvácelo a ztvrdlo - konečně to definitivně zdechlo. Dámy a pánové série Halloween. Jen mi řekněte, co tady s tím teď budeme dělat, protože to právě začalo smrdět. Aby to k nám totiž náhodou nepřilákalo nějakýho šmudlu s chutí oživovat zdechliny. ()

argo.smile odpad!

Keby to bol samostatny film o premene outsidera, ktoreho poznamenala nestastna udalost a nasledky spravania sa k nemu obyvatelmi mestecka, bol by to sviezy zavan do horror/thriller kniznice. Samozrejme s mensimi prepismi a skrtmi z toho scenara. Lenze zamiesali do toho ikonu Michaela a ponizili ho na plnej ciare. A este mu pomaly k tomu rozkazoval a dal cez drzku debilko, co sa hral na vyssie a nepremozitelne zlo. Boha, a ten koniec? Proste KILLS ENDS hodili do odpadu a ja bez zlutovania tiez. Prepac Michael, pre mna si uz nadobro Rest In Hell. ()

Lilith03

Někomu zřejmě stačí sledovat neustále dokola to samé... Nuda, nezáživný příběh s klišé, se sice fajn herci, ale absolutně nevyužitým potenciálem. Mně to ovšem nestačí, jsem už zvyklá na nějakou kvalitu a viděla jsem už hodně horrorů a mám spoustu oblíbenců, Halloween tam bohužel nepatří a byla bych asi radši, když by název "Halloween končí" byl pravdivý. Tvůrci se nesnaží experimentovat a nebo alespoň poučit z předešlých chyb a tak akorát kazí jméno, které si tahle série vybudovala. ()

marekspanel

Škoda, že si další dva díly neudrželi nastavenou laťku z 2018. Druhý byl alespoň slušný slash a zajímavá byla ta davová psychóza. Nicméně konec k posměchu a tento konečný, poslední díl je až neúctou k nejkultovnější postavě žánru, tak i k Jamie Lee a její životní roli. ()

titi74

Veľmi nedôstojné rozlúčenie Z Michaelom , ktorému som fandil . Začiatok sa stroho rozbiehal až do zmätku , pri hodení dvojky sa to motalo viac . Pri zaradení trojky ani neviem či to roztlačia. Nakoniec hodili 5ku a zadreli motor. Ach , hádam nabudúce dajú lepšiu rozlúčku. Kliatba Michaela bola lepšia a 3 diel slabší. Asi tak by som zaradil .  Jamie bola inak skvelá , ale na to ,že rozmačkol jednému hlavu a jej nie na to by mala hrubý krk. Poslanie to mohlo mat , keby sa to volalo inak , ale takto to má len do celku asi len toľko , že neviem kto by si prial ďalšiu náveznosť na tento diel. ()

Vaisak

Tak tohle mě dost zklamalo. Jsem velký fanoušek ságy Halloween, takže jsem se těšil jak to všechno dopadne a byl jsem docela natěšený. Ale to co jsem viděl, to Halloween vůbec nebyl. Spíše to byl dost nepovedený romantický film mezi Allyson a Coreyho. Hodinu a čtvrt se tam vůbec, ale vůbec nic nedělo. Žádná smrt, Žádna krev skoro, prostě NIC. Mrzí mě, že to takhle špatně skončilo. Pár pozitiv to má, a to finalní bitka mezi Michaelem a Laurie, to mě docela bavilo + mě nezklamala aspoň ta hudba. Takže aspoň tomu dám 2* Je to ZKLAMÁNÍ ROKU. ()

chytri

Za mé velmi povedené loučení s Michaelem. Film se ubírá absolutně jiným směrem, než by se očekávalo a to se mi líbilo. Pomalejší stopáž v ničem nevadila, ba naopak se zde o to více vykreslily některé postavy ()

Honzich odpad!

Halloween (2018) nám dal naději že má tahle série v dobrých rukou stále co nabídnout a film jsem si fakt užil. Proto jsem s chutí vyhlížel loňské pokračování Halloween zabíjí. Do teď mi hlava nebere kde se stala chyba a jak se to mohlo tak nechutně zvrtnout že jsme dostali takový odpad. No a teď tu máme 3 snímek s názvem Halloween končí a já opravdu doufám že opravdu skončil. Během sledování jsem měl chuť si vyškrabat oči a udělat cokoliv proto abych to nemusel sledovat. Absolutně bez nápadu bez logiky a bez Halloweenu. V tomto filmu se děje všechno jenom ne Halloween. S obrovským zklamáním dávám 0 hvězd tedy odpad! ()

Ado.Erdelyi

Čo si predstavíte pod pojmom Halloween Ends? Samozrejme že koniec príbehu Laurie a Michaela, miesto toho tu ale máme úplne novú postavu ktorá zaberá viac ako 80% času, Allyson ktorá už mala byť viac prepracovaná v minulej časti než v záverečnej a obidvaja tu majú romantickú stopáž ktorá trvá viac ako polovicu filmu. Na Halloween je to trochu neobvyklejšie a vyzerá to tak že sa pokúsili zase skúsiť niečo iné čo vôbec nebolo treba lebo sme DOSLOVA na úplnom konci a stačilo len zreplikovať niečo čo už tu bolo. Celé mi to príde že Halloween Kills a Halloween Ends sa mohli vymeniť a dostali by sme o dosť lepší zážitok. Na pozitívnejšiu notu, finálna sekvencia mi prišla dosť dobrá a s koncom som bol spokojný. Celok mi nevadil tak ako viacerým ale tiež by som bol radšej keby sme sa skôr držali klasiky :) ()

Polux

4/10 | "Měli jsme ty nejlepší úmysly, ale dopadlo to jako vždy, totiž posledně", aneb vzácný to úkaz vzít světoznámou hororovou značku, která je už tak dost kvalitativně nízko (po všech předchozích marných pokusech) a strašlivě ji zprznit hned dvakrát po sobě, ovšem pokaždé trochu jinak. Jak jsem psal u předchozího filmu - od trojky jsem, po slaboučké dvojce, nečekal už vůbec nic a podíval jsem se na ni jen z povinnosti, protože "velké finále" a sága se jakože uzavírá a přesto mě dvojice Green a McBride dokázala překvapit, jelikož trojka je snad ještě o něco horší než prachbídná dvojka (evil, totiž franchise dies tonight indeed:-)). Dobrá práce hoši, neděkujeme a vypadněte. | Zatímco minule nepochopitelně odklidili z cesty JLC a děj se věnoval naprosto nezajímavé skupině postav (které byly stejně odsouzeny k odpravení a divákům byly naprosto fuk), tady se pro změnu, opět nepochopitelně, odklidí z cesty JLC rovnou s MM a děj se znovu věnuje naprosto nezajímavé skupině postav (se kterými to dopadne jako v téhle trilogii pokaždé, tudíž divákův nezájem nadále přetrvává). Už u dvojky jsem psal, že když mám ve filmu JLC a její dceru/vnučku, tak sakra chci ve filmu vidět JLC a její dceru/vnučku, jak si poradí s MM a žádné jejich instantní náhražky, přičemž se odvážím tvrdit, že nejsem zdaleka sám. Green s McBridem na to ovšem mají očividně jiný názor. | A copycat příběhových prvků, ať už z vlastní série nebo od souseda odvedle, rovněž vesele pokračuje. V předchozím díle to byla kopírka JV v podobě killfestu snad co pět minut hlava nehlava (na rozdíl od původních filmů, kde si MM oběti vybíral a divák během filmu zůstával v napětí, zda ta která postava setkání s MM nevědomky přežije nebo ne), tady naopak aby nějaký obstojný kill člověk pohledal, plus proč nezkusit rip-off série Friday the 13th ještě jednou a tentokrát s neschopným rádoby následníkem hlavního masokombinátu? Podobné příběhové experimenty v rámci série zoufale nefungovaly ve trojce (původní), nefungovaly v šestce, nefungovaly minule a nepřekvapivě absolutně nefungují ani tentokrát (jak šokující:-(). | Expozice (než se na scéně objeví MM) trvá hodinu, na jeho řádění se pak logicky čeká ještě déle. Proč proboha? Kdo je zvědavý na nějaký nesmyslný hodinový build up, týkající se úplně jiné a naprosto nezajímavé postavy (dále již jen jako loser), ve filmu o MM s JLC? V podstatě se valnou většinu stopáže jen čeká na to, až se JLC ve finálním aktu setká s MM, bohužel má film ke dvěma hodinám, takže to čekání je opravdu dlouhé a značně nudné (ve druhé polovině se sice bodycount rozroste a stran gore se také přitlačí na pilu, ale to je už pozdě). Celý film prostě vypadá, jako by někdo napsal a natočil 10 minut finální akce pro dvojku, ale někoho jiného napadlo, že by z toho přece mohl být třetí film a stačí k tomu dopsat hodinu a půl nějaké vaty (a něčím zakončit dvojku) a okamžitý profit je na cestě, ne? | Kromě toho vedlejší linka s relativizací zla, které je "v každém z nás" a "jen čeká, kdy se dostane ven", vůbec nefunguje, protože je jednak jen zhusta naťuknuta (zhruba tak půl minutovým monologem JLC) a v případě losera přichází na scénu úplně odnikud (zkrat, proč loser začne vraždit, není vůbec vybudován) a jednak působí vedle zavedené linky o démonickém a nesmrtelném zlu, personifikovaném v podobě MM, úplně nadbytečně. Divák se tak může jen dohadovat, co tím asi chtěli tvůrci sdělit. | No, a se špatnými zprávami se ještě zdaleka nekončí. Charakter hlavní postavy od minula prodělal razantní otočku. Z bojovnice JLC ve stylu Ripley/Connor se nově stala tetka pekoucí koláče a léčící si své trauma psaním knihy, přestože MM náhle zmizel neznámo kam, tudíž je JLC naprosto ve stejné situaci jako v jedničce a dvojce, ovšem tentokrát je blahosklonně klidná, vždyť je to přece už 4 roky a znovu je Halloween, co by se asi tak nepěkného mohlo stát, že? | Nechybějí pochopitelně ani logické nekonzistence, nebo vysloveně nesmysly. Policajt sleduje losera, kterého podezřívá z nekalých činů, jen s baterkou v ruce (zbraň asi zapomněl doma). MM je přemožen loserem (!) a jen tak si nechá vzít (!!) svou masku (tohle si chudák Shatner, alias ktp. Kirk, vážně nezasloužil). Dlouhý pohled do očí, jakožto důvod, proč MM nezabije losera, je k smíchu a dokonce s ním ještě spolupracuje (!!!). Závěrečné zúčtování s konvojem a to za účasti místní policie je pak už jen jedno velké wtf (policejní vyšetřování, ohledání místa činu, důkazy, pitva, soud, nic?). Mimochodem, co MM ty 4 roky jako v kanále dělal a proč se zčista jasna vydal znovu za JLC, neví někdo? Protože Green s McBridem očividně ne. A znovu si musím postěžovat - proč v trilogii vymazali tu rodinnou vazbu mezi JLC a MM? Ta dodávala vztahu obou postav větší dynamiku, ale hlavně přinášela alespoň nějaký smysl stran toho, proč MM neustále pronásleduje zrovna JLC a její rodinu, když je to jen další z řady jeho potenciálních obětí. Čím si tedy jeho pozornost znovu a znovu zasluhuje? | Jediná věc, která tady stojí za pozornost, je Carpenterův OST a jeho geniální hlavní hudební motiv, který funguje na jedničku (tak jako vždy), plus samotná finální konfrontace JLC s MM (pomineme-li to, že má JLC plot armor, v opačném případě by ji totiž MM pochopitelně naporcoval několikrát za sebou, tak jako ostatní vedlejší postavy). Jen je škoda, že Green a McBride neměli odvahu JLC zabít, nebo ukázat ksicht MM pod maskou a alespoň tímto způsobem diváka překvapit / zaskočit. Což je na slušné pokračování, natožpak zakončení ságy (tak určitě:-)), dost málo. Z těch spousty pozdějších pokračování téhle série je prostě starý, dobrý H20 nadále nepřekonán a v případě současné trilogie budu předstírat, že se dvojka a trojka vůbec nestala a MM (prozatím) uhořel na konci jedničky ve sklepě toho baráku JLC:-)). | P.S. Upřímně trochu nechápu tu všeobecnou adoraci prvního filmu Greena a McBridea, ale jejich dvojka s trojkou snad všem naivkům názorně dokázala, že tuhle dvojici patlalů, která nějakým zázrakem dala dohromady jeden slušný film (ale žádný zázrak), si chudák MM fakt nezasloužil a bez nich (a Bluma) bude značce, až se po pár letech znovu probudí ze spánku, protože "dojit" se musí pravidelně, o dost lépe (tedy alespoň doufám). Ještěže práva na další filmy Blumovi s aktuální trojkou skončila, protože si už nedovedu představit, jak více by tuhle značku dokázal zruinovat, ale jsem si jistý, že kdyby náhodou dostal další šanci, tak by mě jistě vyvedl z omylu. Naštěstí se to, snad, nestane. | PeZet () (méně) (více)

Destoroyah

Obrovské sklamanie, a to už zo začiatku. Čakal som na epický záver celej trilógie a ukončenie celej série no namiesto toho som dostal nudný a nezaujímavý film. Ja som sa snažil nezaspať pri takejto nudnej kravine ale to sa proste nedalo. Tak veľké sklamanie som nezažil už sakra dlho a to som sa na to naozaj tešil. Prvú hodinu filmu sa tam doslova nič nedeje, okrem prvých 5 minút pretože to na mňa zapôsobilo celkom fajn. Ale potom to takto dosrať a zašliapať celú sériu je naozaj hanba. Myslel som si že aspoň ďalšia hodina filmu bude o niečo lepšia. A aj áno, posledných 40 minút sa tam toho dialo celkom dosť ale taký stupidný dej vytvoriť takej klasike ako je Halloween...no nemám slov. Tento film bol doslova čisté zlo. Bez akcie, bez nejakého nádychu akcie. Bolo to doslova mŕtve. Dať väčšinu času filmu lovestory ktorá je ešte k tomu tak blbo napísaná je úbohé. Naozaj som neľutoval že som na tento film nešiel do kina pretože verím že by som tam zaspal. HODNOTENIE: 4/10 ()

I.ball

Až na ten závěr, který byl pro všechny asi něčím úplně novým v této sérii, neboť doposud to bylo vždy jen prázdné místo činu se spoustou těl a po Mikovi, jakoby se slehla zem, to byl slušný horůrek s prvky parodie sebe sama. Super vraždy, i když jich bylo méně - hořák a nůžky byly skvělým kořením filmu. A moc se mi líbila ta myšlenka probuzení psychopata, i když  nebyl, dle mého, plně využit její potenciál tak, jako třeba v Zombieho verzi. Zkrátka to teď muselo skončit. Mrzí mě jen, že scénáristé neměli dost odvahy vyčistit po téměř čtyřiceti letech více to geriatrického oddělení. Mohla to být větší lázeň. Takto jen 65%. ()

Sopholojong

Necakany "middle finger" zakonitostiam zanru hned uvodnou, vtahujucou scenou padu "maleho zmrda" zo schodov... a cakany "middle finger" smadnym priaznivcom Myersa, ktoreho tvorcovia ukazu asi po 40 minutach v smradlavom kanali ako nejaku krysu. Medzitym si Jamie "rosamundo-pilcherovsky" pospomina, povzdychne, "look-a-like" Willema Dafoea niekoho rozseka, ci prepichne a vnucka pritom "vlhne" o stosest. Mordy v druhej polovici vysoko stavnate, ale tie vztahy medzi postavami a twisty ako od Tromy. Zaver s Myersom na aute ikonicky a vysoko emocionalny. ()

Exanys

Hned na začátek bych chtěl poznamenat, že jsem původní filmy neviděl. Avšak mám pocit klesání kvality filmů napříč Hollywoodem. První díl byl super a to říká člověk, který nemá rád horory. V druhém díle už jsem si začal říkat: "Proč jsou lidi tak blbí v hororech?", ale stále se na to dalo koukat. Toto je však prosím co? Horor určitě ne. Jediné, co film s tímto žánrem spojuje, je krev, vnitřnosti a občas nějaká vražda. Jinak bych to spíš přiřadil k béčkovému romantickému filmu. Lekačky žádné, vše jsem předpověděl několik minut dopředu a dokonce i temná atmosféra se vytratila. Jestli to tak s horory půjde dál, asi se na ně přestanu dívat ne ze strachu, ale z nudy. ()

The_Ninkisek odpad!

Myslel jsem si že to nejde udělat hůř jak u předchozího dílu, ale jde. Nudné a nezáživné ve dvojce se aspoň něco dělo. Tady? Tady se nic celý film neděje. Celý film sledujeme úplně jiné postavy něž ono ikonické duo, které to celé začalo. Nacházi se tu zoufalý pokus o rozklad osoby, jenže herec to hraje otřesně a napsané je to ještě hůř. Postavy se chovají velice nelogicky.  Škoda že dobrý nápad nebyl využit akorát byl zkažený špatným scénářem, střihem a hereckými výkony a taky efekty. Jednička to odpálila tak dobře, jenže pak to celé dopadlo fiaskem. ()

Nový Vymítač ďábla je v problémech

Nový Vymítač ďábla je v problémech

12.01.2024

Hollywoodská studia Universal Pictures a Blumhouse Productions měla velké plány, co se týče nedávného oživení série Vymítač ďábla s podtitulem Znamení víry. Společnost NBCUniversal v roce 2021… (více)

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

Práva na sérii Halloween jsou na prodej