Reklama

Reklama

Přes čtyřicet let se Michael Myers marně snaží připravit o život Laurie Strode (Jamie Lee Curtis). Navzdory tomu, že výčet jeho obětí připomíná telefonní seznam, Laurie se vždycky podařilo vyklouznout. Z role bezbranné čekatelky na smrt se navíc během let transformovala v neohroženou bojovnici, která ví, že nejlepší obrannou je útok. Přestože na Michaela připravila celou řadu pastí a některé z nich dokonce úspěšně sklaply, vyřešit problém jednou provždy se jí nepodařilo. Co se týče vzájemné konfrontace, mají prostě oba neskutečnou smůlu. Jenže i ta musí jednou skončit. Stejně jako Halloween. Příběh hororu Halloween končí se odehrává čtyři roky po tragických událostech, které městečko Haddonfield a rodinu Laurie Strode postihly ve filmu Halloween zabíjí. Ocitáme se v současnosti, kterou by měl příběh silně reflektovat. Kromě zabijáka s maskou tak budou městečko terorizovat i „noční můry“, které poslední dva roky všichni dobře známe. (CinemArt)

(více)

Videa (6)

Trailer 1

Recenze (291)

POMO 

všechny recenze uživatele

Lepší než předešlý, zbytečný Halloween Kills. Michael Myers je sice na druhé koleji, ale linka s novou postavou Coreyho zajímavě relativizuje příčiny vzniku absolutního zla (odpovědnost společnosti kolem nás) a funkčně paraleluje samotného Myerse. Kdy jsme viděli hollywoodský mainstream, ve kterém se takřka hlavní postava, kterou chápeme a stojíme při ní, vyvine tímto způsobem? Neotřelé a dvážné. Čímž netvrdím, že bych uzavření kultovní série neviděl raději v jiných rukou a pojmutou jinak… ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Líbilo se mi více než dvojka, méně než jednička, ale líbilo se. Po druhém filmu neměli tvůrci už moc kam dál zajít, a tak se rozhodli ukázat, že z Halloweenu může být i něco víc než jen další slasher, což bylo odvážné rozhodnutí... Které z mého pohledu vyšlo. Má to myšlenku, je to dobře zahrané, a i když to samozřejmě je další slasher a dějově nijak nepřekvapí, není vůbec ubíjející a je vlastně příjemně originální. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Slasher krámek hrůz, kterému přes čtyřicet let v masce a s nožem v ruce šéfoval zabiják jménem Michael Myers, se pomalu a jistě zavírá. Ale počkat! Spielberg přece také kdysi oživil dávno mrtvé dinosaury. Takže třeba za mnoho let se bude nějakému filmaři enormně stýskat po primitivním lidském monstru a ono samotné opět nějakým způsobem oživí a vrátí do hororové hry. Režisér David Gordon Green novodobou hororovou ságu neopustil ani tentokrát a servíruje další chod. A ten je oproti předchozím dvěma anabázím - Halloween a Halloween zabíjí - uchopen a směrován z pohledu outsidera Coreyho (Rohan Campbell), který začne být maniakem a lízat ve svém běsnění zadnici věkem vetchého Myerse. Pochopitelně se to neobejde bez velmi kontroverzních scenáristických postupů, což se projevuje následujícím způsobem. Maniak je neskutečně nesympatický a krásy také moc nepobral, ovšem nějakým záhadným způsobem padne do oka vnučce naší staré dobré Laurie Strode (Jamie Lee Curtis), která se okamžitě (na povel scenáristů) do něj vaginálně zamiluje. Dotyčná patrně doma nemá zrcadlo, pravděpodobně má neblahé myšlenky, že by v městečku Haddonfield na ni s pícháním čekal pouze ježek a kaktus a celkově už nechce čekat na jakéhokoliv švarného jinocha. Zjištění, že onu vnučku hraje vnadná Andi Matichak, která by za příčetných scenáristických okolností mohla roztahovat nohy nagelovaným frajerům z posilovacích strojů, je opravdu nemilé. A tu jejich nepravděpodobnou love story, která se táhne napříč celým filmem, bude divák skousávat s velkými obtížemi. Režisér v tom ale měl celkem jasno. Nechtěl opakovat v x-té variantě zažitý koncept stereotypního pronásledování a vražedného nahánění jednoho sourozence druhým. A pustil se do nečekaného směru, který v podstatě Myerse odsunuje na druhou kolej, do popředí staví nové Zlo, přičemž celé to pojetí příliš typickou značku Halloween až tak výrazně nepřipomíná. Nezapomnělo se na zabíjení, které tentokrát působí svěže a neotřele a pochopitelně i brutálně. Radostná je už scéna před úvodními titulky, která odvážně odklízí ze scény dětského otravu. A různá další zabití jsou rovnoměrně rozeseta po celé délce filmu. Známý halloweenský hudební motiv se také na úvod rozezní v titulkách, dál už se objevuje jen sporadicky. Herecky je film v pohodě, každý z účastníků se snaží. Proslulý zabiják Michael Myers ušel od svého zrození, které učinil v sedmdesátých letech minulého století proslulý tvůrce John Carpenter, pořádný kus hororových cest a prošlapal je s rozličnými režiséry rozličných kvalit. Na svých toulkách se vždycky nepotkal s ohromující příběhovou kvalitou, dokonce to s ním v devadesátkovém období vypadalo dost mizerně. Ovšem s kvalitním režisérem se vzchopil a vstoupil s ním následně do trilogie, která má celkem zajímavé vyústění a odvahu dát filmu novou krev a směr.  8/10 ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Halloween FINALLY Ends! Tahle série, která se kdysi dala nazývat kultovní, se poslední roky proměnila v nejhloupější béčko a všechny jenom srala. A to, že se finální díl věnuje z 90% nudné lovestory mezi dvěma nezajímavýma postavama a Myers se objeví všehovšudy 5 minut, rozhodně není důstojné zakončení ságy. Další prodělečný brak, který si nezaslouží pomalu ani tu lítostivou jednu hvězdu. Greene, ty teda dokážeš věci posrat... ()

tron 

všechny recenze uživatele

Spoilery. Chápem, že to mnohým nesadlo, ale ja som si to užil práve vďaka novátorskému prístupu. Green a McBride k tomuto ostatne mali našliapnuté už v „jednotke“. Pamätáte na postavu psychiatra? Nakoniec od tohto skvelého nápadu v poslednej chvíli upustili. Škoda. Ale v „trojke“ sa v tomto smere konečne utrhli z reťaze a tak sa na scéne zjavuje „nový“ Myers, ktorý teoreticky zabije viac postáv, ako samotný originálny Myers! Skvelé je aj to, že Myers sa celé roky (!) ukrýval pod Haddonfieldom. Bál som sa, že scenár bude variť z vody. Že na ňom bude poznať, že vznikol len preto, že „jednotka“ bola komerčný hit a tvorcovia nemali vopred naplánované, akým smerom to v ďalších dieloch nasmerujú a tak narýchlo varili z vody a bude to zlé. Našťastie nie je a skutočne to posunuli zaujímavým, sviežim, miestami nebál by som sa použiť až slovo revolučným smerom. Súhlasím s JohnnymD, že mohli (a mali) lepšie zapracovať na deštruktívnom vzťahom Allyson k mužom. Lebo takto, ako je to napísané a sfilmované teraz, to pôsobí mierne neprirodzene. Ale inak fakt skvelá jazda. Ja sa fakt teším na to, ako budú na TOTO preboha nadväzovať. Žeby zase raz prídu s dielom, ktorý bude väčšinu ságy ignorovať? ()

Galerie (29)

Zajímavosti (19)

  • Na otázku, či tento film bude posledným filmom série, Jason Blum potvrdil, že môže byť ešte viac filmov, pretože Malek Akkad sa rozhodol v sérii pokračovať. (Zeker)
  • V čase 01:05:35 předvede Michael Myers (James Jude Courtney) svůj slavný kousek, při kterém svoji oběť zabodne nožem do zdi. Jedná se o naprosto absurdní nesmysl. Vzhledem k velikosti nože a délce samotné čepele, síle, úhlu a rychlosti Michaelova nápřahu, délce následně trčícího ostří a rukojeti z těla, tloušťce těla oběti a pevnosti stěny není možné, aby se Michaelovi podařilo zabodnout nůž do stěny skrze lidské tělo tak, jak je zobrazeno ve filmu. Zároveň je také vzhledem k nemožnosti dostatečného zabodnutí nože do zdi a váhy těla oběti naprosto vyloučeno, aby tělo zůstalo posléze na zdi viset a nespadlo. (Mangano)
  • Původně se měl snímek natáčet souběžně s předchozím dílem, ale vzhledem k vytíženosti herců muselo být natáčení přesunuto. Nově zvolený termín (tedy léto r. 2020) ovšem překazila pandemie covid-19, a tak první klapka padla až 19. ledna 2022 v americkém městě Savannah (stát Georgia). Dále se filmovalo v Salt Lake City (Utah). (fiLLthe3DD)

Související novinky

Nový Vymítač ďábla je v problémech

Nový Vymítač ďábla je v problémech

12.01.2024

Hollywoodská studia Universal Pictures a Blumhouse Productions měla velké plány, co se týče nedávného oživení série Vymítač ďábla s podtitulem Znamení víry. Společnost NBCUniversal v roce 2021… (více)

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

28.09.2023

Ačkoliv jsme se posledního filmu ze série Halloween dočkali loni, kdy režisér David Gordon Green se snímkem Halloween končí uzavřel svoji hororovou trilogii navazující na úplně první film, podle… (více)

Reklama

Reklama