Přes čtyřicet let se Michael Myers marně snaží připravit o život Laurie Strode (Jamie Lee Curtis). Navzdory tomu, že výčet jeho obětí připomíná telefonní seznam, Laurie se vždycky podařilo vyklouznout. Z role bezbranné čekatelky na smrt se navíc během let transformovala v neohroženou bojovnici, která ví, že nejlepší obrannou je útok. Přestože na Michaela připravila celou řadu pastí a některé z nich dokonce úspěšně sklaply, vyřešit problém jednou provždy se jí nepodařilo. Co se týče vzájemné konfrontace, mají prostě oba neskutečnou smůlu. Jenže i ta musí jednou skončit. Stejně jako Halloween. Příběh hororu Halloween končí se odehrává čtyři roky po tragických událostech, které městečko Haddonfield a rodinu Laurie Strode postihly ve filmu Halloween zabíjí. Ocitáme se v současnosti, kterou by měl příběh silně reflektovat. Kromě zabijáka s maskou tak budou městečko terorizovat i „noční můry“, které poslední dva roky všichni dobře známe. (CinemArt)

SidneyP

Mno. Zatimco druhy dil uz tak spousta lidi neskousla, ja - i kdyz to samozrejme melo sve mouchy - jsem vuci tomu tak kriticky nebyl. Bylo to brutalni, melo to nejaky jakz-takz dej a jako rijnovou jednohubku na podzimni vecer jsem to bral uplne na pohodu. Ale toto? Jakoze fakt se nam snazili tvurci tvrdit, ze Michael videl v nekom sebe sama a tak ho nechal zit? Nebo se mi to jen zdalo, protoze jsem v dobe sledovani snimku mel v sobe 4 braniky? Nepochopil jsem cestu vsech postav po druhem dile, jakoze pred jednickou se Lorrie chysta x let na Michaela, KTERY BYL ZAVRENY, a ted, kdyz je na svobode, tak je ji u prdele? To si delas srandu. Kdyby zaver nebyl tak konecny a jednoznacny, tak se z toho filmu asi poseru. Slibne to zaclo (2018), dobre pokracovalo (part 2), adekvatne (ve velkych uvozovkach a s obema ocima zavrenyma) skoncilo. Celou trilogii skousnu, ale vic po mne nechtejte. ()

M.Myers

Tak kdyby posledních patnáct minut připojili k předchozímu Kills, nemuseli by točit žádný Ends. Protože sledovat nějakou podivnou romanci vnučky od Laurie a nějakého ublíženého trouby fakt není třeba. Neohrožený terminátor Michael se potom, co vykosil posledně půl města vypařil a šel bydlet do kanálu, měl i fajn souseda co bydlel hned vedle pod mostem, alespoň měl s kým pokecat no. Pak se skamarádili s tím nešťastným chlapcem a chodili pak po městě spolu... Jo Greene, ty seš debil! Za první Halloween z roku 2018 jsem jen chválil, ale tyhle další dva kousky si strč víš kam. ()

CaptainCzech

Po skvělé "jedničce" a jejímu podprůměrnému pokračování jsem měl na snímek očekávání velmi nízko. Každopádně nebylo to až tak tragický jak jsem očekával (avšak nebylo to ani dobrý). Potenciál tu rozhodně byl, ale byl spláchnut do kanálu, kde trávil celý film i Myers. Nejhorší je tu snaha o budování romance (což scénárista vůbec neumí a tak to působí hrůzostrašně). Zabijácké scény bývali TOP na filmu, bohužel tady není téměř nic vidět a buď si má divák domyslet co se stane anebo je to v rozostřeném záběru (velmi smutná realita). Avšak bylo tu pár zářných momentů, které se mi líbili, i několik myšlenek nebo dějových linek (bohužel zůstali nevyužity). Za mě stejná úroveň jako předchozí snímek a tak dávám 2* ()

BOURQUE

Z novodobého reštartu ságy najslabšia časť a to aj napriek tomu, že z hľadiska konceptu scenáru sa to snaží najviac venovať duši niektorých hlavnejších postáv. Koncepčne vedený síce solídne, ale bez jediného nečakaného momentu (a s mnohými klišé prvkami). Sľubovaný finálny „súboj titánov“ je bez väčšej sily, podobne ako záporná postava. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

Rathalos

Ono je pravdou,ze tento diel nie je ziadna pecka,ale kto miluje Halloween a Michaela Myersa,tak nebude sklamany,nie je to taky masaker,ako je clovek zvyknuty,ale dojde k niekolkym vrazdam,hlavne v druhej polovici filmu,herecke vykony su fajn,pribeh je mozno tak trochu odlisnejsi od ostatnych,no a podla toho,ako to skoncilo,by to mal byt vazne koniec,ale ja verim tomu,ze opat sa najde nejaky reziser,ktory tuto moju oblubenu hororovu seriu ozivi a Michael sa vrati v tej najlepsej forme a bude zase roz*ebavat mestecko Haddonfield...:⁠-⁠) ()

helloween93

A já si myslel, že Halloween Kills byl špatný film. Halloween Ends byla opravdu ztráta času, a to mám rád sérii Halloween. První hodinu jsem byl zmaten, jestli koukám na nějaké teenage drama nebo finální střet Laurie Strode a Michaela, na tomto filmu bylo hloupé snad úplně všechno. Běžte raději hodinu a padesát minut programovat, to vám dá víc. ()

panvasik

Já opravdu doufám, že tohle není bráno jako zakončení téhle slashrové klasiky, protože jestli ano, tak se lidstvo dopustilo omylu... 1/10 ()

kkarx

Sice je to nejlépe napsanej, natočenej a nejzajímavější díl nové trilogie, kterej vykrádá jeden díl Pátku třináctého, ale podle mě by bylo o dost lepší, kdyby v něm Michael Myers vůbec nebyl a to by se zase nelíbilo fanouškům, ale těm se to nebude stejně líbit, protože se  Myers objeví akorát na pár minut na konci. Právě ten stupidní konec film úplně pohřbil. Největší problém celé trilogie vidím v tom, že do toho cpali postavu J.L. Curtis, a to nemohlo nikdy fungovat bez toho, aniž by to působilo totálně křečovitě, nevěrohodně a trapně. ()

stepankoby1

Nápady Halloween Ends jsou mi velice sympatické (relativizace vzniku sériového vraha a Alysson "I can fix him" Strode, evil breeds more evil, pokus Laurie o normální život). Jejich provedení bohužel není moc chytře napsané. Corey je vynikající v konceptu, ale dost slabý v provedení, které nezvládá potřebnou náznakovost a místo toho funguje stylem "dědic Michaela Myerse" jako čistý hororový crowdpleaser. Což podle komentářů ale taky nefunguje, protože diváci chtěli hlavně Michaela, ze kterého je tu pošetilá troska. První polovina byla fajn minimem vražd a soustředěním na postavy (jako jistý film z roku 1978), jen aby se druhá polovina utrhla z řetězů a s gore to nad míru přehnala. Konec by byl celkem uspokojující, kdyby se nesnažil o optimistickou vlnu (v kontrastu s vyzněním linky Coreyho - evil doesn't die, it just changes shape) a zařazení příšerného prostředního dílu trilogie přidáním matoucího srazu městské komunity ve scéně u drtičky. Takže asi tak. Je to fajn, ALE za moc to nestojí. Z nové trilogie asi můj oblíbený kousek kvůli dobrým pokusům, ale že by byl kvalitní, to bohužel ne. A asi nebude ani poslední. ()

MarekPlachky

Tak humorný horor můj zrak již dlouhá léta nespatřil, kdyby mě mé morální zábrany nezastavovaly, smál bych se na celý sál. Pět hvězd z pěti za komediální klenot. Jelikož se však nejedná o komedii, nýbrž o horor, jehož cílem nebylo být pokladem k popukání (tedy snad), nastává tím menší problémeček. Co dělat s hororem, který není příliš hororový a naopak má slušnou šanci rozesmát lidi? Odpověď je prostá, milý čtenáři, nejde s ním udělat nic. Nedovařené něco s postavami, nad kterými by si i Sigmund Freud hlavu ukroutil. (Tři hvězdy za kopec srandy, které jsem v kině zažil.) ()

S.U.E.S.

Chtěl jsem být po odchodu z kina spíše smířlivý, ale nakonec nebudu. Ani omylem. Čím víc mi to celé leží v hlavě, tím víc mi to v ní krystalizuje na pocit, že mě ten film v podstatě regulérně znechutil. Ale začnu jinak. Klasik by zvolal asi něco jako „Za co, Pane Bože, za co.“ Já, pokud bych se měl krotit ve výrazech, byl použil spíš něco jako „Pro Kristovy rány proč?!? Proč proboha takhle?!“ Troufám si tvrdit, že Halloween Ends je všechno, jenom ne film ze série Halloween. Už ze startu, při samotných titulcích, se změněnou barvou a úvodní částí, jsem měl takové zvláštní tušení, že tady asi bude něco jinak než možná všichni čekáme, ale bral jsem to tak, že se chce „závěr“ ságy pouze ozvláštnit. A to se mu ve výsledku skutečně povedlo. Bohužel ale tím téměř nejhorším způsobem, jakým v dané situaci mohl. Jediné, co totiž připomene „staré dobré časy" a naplní onen „odkaz“ filmu, potažmo Halloweenu jako takového, vzhledem ke svým kořenům a historii, je pouze posledních snad cca 10 – 15 minut, které ve své podstatě šlapou dobře a svým způsobem opravdu onu jednu ságu rozumně ukončí. I toto ale bohužel nese, vzhledem ke všem okolnostem a předchozímu ději, mírně hořkou pachuť protože to, co samotnému závěru předchází v oněch asi 90 minutách, je s prominutím a vší úctou k sérii, neskutečná srágora která dle mého osobního názoru neměla nikdy spatřit světlo světa. Minimálně ne jako Halloween, ale možná jako nějaká teen drama/romance se zvláštním twistem během toho všeho. Protože přesně takhle to ve výsledku dopadlo. Dovolím si tvrdit, že jsme všichni čekali hlavně na Míšu a jeho potenciální závěrečný, snad i velkolepý, souboj nejen s Laurie, ale potenciálně i se všemi dalšími zúčastněnými, kteří za všechny ty roky přežili a jsou nějakým způsobem s Myersem a jeho legendou spojení, aby se snad i nějak střetli a celé tohle hrůzné řádění ať už tak či onak ukončili. Ha! Mám pro vás skvělou zprávu. K ničemu z toho až na výjimku v závěru v podstatě absolutně nedojde a na ono jakžtakž důstojné finále si musíte z oné 111 minutové stopáže opravdu počkat oněch cca 90 minut. Což je prostě směšné. Pokud to rovnou není výsměch tvůrců všem fanouškům série. V oné hodině a půl se řeší a dělá snad všechno možné, ať už více či méně směšné, a přestože jistý dobrý potenciál a náběh na nějaký přesah v rámci série to určitě mělo, stejně jako možná i velice snadné, případné nenápadné pomrkávání na nějaký nový, budoucí Halloween, je nakonec tohle všechno ve výsledku rázně a krátce spláchnuté do hajzlu naprosto debilním vyvrcholením, které musel nakonec ukončit až samotný Míša, který se na to už asi taky nemohl dívat. Předtím se ale téměř celých těch předchozích 90 minut + 4 roky k tomu v ději, klepal zimou v jakémsi kanále, kde patrně uvízl ve škvíře a vzhledem k tomu, že nemluví, nedovolal se ani pomoci a tak tam musel trčet až do jednoho osudného momentu, ke kterému ve filmu dojde, vtipně ale bohužel úplně naprostou náhodou. Neptejte se proč nebo jak. Odpovědi nedostanete. Vlastně vůbec na nic. Tam, kde Halloweeen Kills příjemně začal rozvíjet jakési Michaelovo podhoubí a nakousl jeho mysteriózní podstatu a motivaci, Ends naprosto bez vysvětlení a prakticky jakékoliv i byť jen elementární motivace, vysílá v podstatě Myerse úplně ale úplně náhodně do závěrečného zúčtování, které vzhledem k předchozí stopáži tohoto filmu, vlastně ale vůbec nedává smysl. Celou dobou je to vlastně úplně jiný film, až tvůrcům při točení nejspíš došlo, že na to vlastně musí nalákat tu hlavní cílovou skupinu a fanoušky, tak tam narychlo dotočili právě oněch závěrečných 10 minut aby se neřeklo, že to nejen není Halloween, ale aby to korespondovalo alespoň i s tím podnázvem Ends. Strašné. Opravdu neskutečná bída a to píšu jako člověk, který až do posledního momentu před zahájením promítání v kině věřil, že tak špatné to po recenzích být nemůže. Bohužel je. Vskutku je to tak. Všem fanouškům a znalcům série, kteří čekají na nějaký alespoň trochu uspokojivý závěr, doporučuji film po sehnání opravdu přetočit na posledních cca 10 – 15 minut a budete myslím alespoň trochu spokojení. Ne nadšení nebo radostní, ale možná trošku spokojení. Zbytek, tedy asi 95% filmu, je opravdu neskutečná, nelogická, až nudná srágora, navíc dělající z Míši Majerů totálně neschopného bezdomovce, který dokázal zlikvidovat celou hasičskou jednotku a asi dalších 20 nebo 30 lidí v závěrečné bitce v H:K, no tady není schopen si poradit s jedním poloslepým, zraněným klukem. A víc už asi ani nebudu prozrazovat, protože mám dojem, že by tomu snad většina ani nevěřila. Jak by totiž opět řekl jeden klasik, nedá se to popsat. Musíš to vidět na vlastní oči. Závěrem bych ještě dodal, že kdyby alespoň nezprasili celou tu novou linku, která prostupuje těmi prvními 90 minutami, a nevyústili ji do takové debility, bylo by to alespoň trochu snesitelné a snad i ve výsledku obhajitelné. Takto, v tomto provedení, ale v žádném případě. 2* PS. Jediné, co tady zůstalo opravdu ve stejné kvalitě, jako v předchozích dvou snímcích, je hudba, respektive soundtrack pánů Johna Carpentera, Codyho Carpentera a Daniela Daviese. Chlapci prostě umí a jde to moc dobře slyšet, stejně jako v předchozích částech. Oni a samotný závěr, včetně samozřejmě Jamie Lee Curtis a taktéž Andi Matichak, která mi tu ale chvilkou taky lehce pila krev, jsou jediní, kteří to alespoň trochu drží nad vodou. Bez nich by to pro mě byl čistý odpad. Což je vzhledem k sérii, a předchozím dvou dobrým dílům, opravdu velice nezasloužený, smutný pomníček. Ale přesto všechno, pamatujte na slova Laurie Strodeové, které v tomto filmu zazní. „Evil doesn't die. It changes shape.“  () (méně) (více)

helraiser

Tak takhle nasranej jsem už hodně dlouho nebyl, takhle dojebat zásadní hororovou sérii a naprosto degradovat jedno z největších a nejlepších zabijáků slasherového světa to je opravdu umění. Všechno špatně, Michael se v podstatě objeví až na konci asi tak na deset minut a tím to končí. K čemu je dobré, že tu je docela slušné Gore, když po naprostou většinu filmu to je strašná nuda a místo Michaela tu sledujeme jednoho troubu, který se chce stát masovým vrahounem. Těžký zklamání. ()

pumpkinqueen

Já vlastně vůbec nevím, co napsat... Nejsem si jistá, jestli tohle vstřebám. Jako obrovský fanoušek původního Halloweenu jsem šla do kina na jistotu, stejně jako na jeho předchozí díly. Je to přece Halloween! Halloween znamená Michael Myers a Laurie Strode. Halloween znamená Haddonfield. Jasně, že mě to bude bavit, i kdyby to nebyl žádný filmový převrat, už jen kvůli nim a kvůli návratu do jejich města, ve kterém to na předvečer všech svatých svítí rozsvícenými dýněmi na zápraží a vy i přes obrazovku skoro cítíte tu vůni popadaných listů křupajících pod nohama. Tak přesně nic z toho nám tenhle Halloween jako jediný ze všech nedá. Počkat, ještě je tu vlastně Halloween III: Season of the Witch z osmdesátého druhého. Takže buď jsou ty třetí díly prokleté a nebo se  chtěl pan D. G. Green držet "tradice". Já nechci hanit jeho tvorbu a jeho příběh o hodném dospívajícím chlapcovi, který se kvůli tragické nehodě během hlídání cizího dítěte končící smrtí dostane do vězení, město ho odsoudí a šikana ostatních ho dovede k opravdovému vraždění. Ale proč ne, zní to sice trochu jako béčko, ale tohle klidně může ve schopných rukách fungovat. Jen ne proboha v Halloweenu! Jen ne v závěrečné epizodě celé letité ságy kterou charakterizuje to neskutečně silné a vražedné pouto Michaela a Laurie! Kdo si sakra myslel, že tohle bude dobrý nápad? Šlo o to překvapit diváky něčím, co absolutně nečekají? Bravo, tak v tom případě to obstálo na výbornou. Troufám si říct, že my jsme nechtěli ve finále Halloweenu mermomocí originalitu a doufám, že teď budu mluvit za všechny, když napíšu, že jsme chtěli prostě jen naposledy vidět Laurie ve spárech Myerse. A ne nějakého nového blbečka, kterému šibne ve věži a vytlačí Myerse na druhou kolej.   Druhá věc je ta, jakým absurdním způsobem příběh toho nováčka pokračoval. Takhle špatný milostný příběh jsem neviděla hodně dlouho, pokud vůbec někdy. Allyson se chovala nepochopitelně spratkovsky, což vzhledem k předchozím dílům nedávalo nejmenší smysl. Ona přece byla svědkem toho, čím si její babička musela opakovaně procházet dlouhé roky, jak takové holce může najednou, během pár chvilek, vymýt mozek psychopat? Po dobrých třech čtvrtinách filmu a spatření Michaela v kanále jsem ztratila veškerou víru, že se to napraví. A to jsem byla vážně naivně důvěřivá a trpělivá. A říjnová atmosféra Haddonfieldu? Tak tu tady fakticky nečekejte. Tohle se mělo jmenovat spíš Halloween Hurts... Protože takovéhle finále mi zlomilo srdce. ()

geek.ondra

Upozadit vyvražďovačky i samotného Michaela a hodit do popředí dialogy a jakýsi pokus o funkční dramatický oblouk bylo pro tenhle film šílené rozhodnutí které samozřejmě nefunguje na maximum a logicky na to ani zde není dostatečně kvalitní scénář. Šikovná režie, působivý zvuk i sebevědomé řemeslo ale i na potřetí vévodí téhle trilogii a strhávají na sebe většinu pozornosti. Když si navíc jakožto obrovský fanoušek zlaté slasherové éry uvědomím že Green s Carpenterem za zády právě uzavřeli jednu z legendárnějších ság v historii hororu i filmu celkově tak prostě musím zatleskat a poděkovat. V době nepovedených restartů, remaků a reebotů je totiž tahle trilogie opravdovým příkladem toho jak se to má dělat. 7,5/10 ()

Vabr

Tak jako lidi, co tohle má bejt? Po Halloween Kills vidím výrazné zlepšení ve všech ohledech a vy tomuhle dílu fláknete 45 %? Byl to teda dost velký risk upřednostnit psychologii a zrod Coreyho a drama před samotnými killy, ale za mě se to 100% vydařilo. Bohužel zdejší recenzenti jsou jen konzumenti hororu bez zájmu o drama nebo o postavy. Zatímco se předchozí díl snažil o největší kill count v historii Halloweenu a tolik se mu to vše nedařilo držet pokupě, zde je všechno zase při starém. Michael Myers je děsivý a jde z něj strach. Jsem úplně cítil ten respekt. Vraždy byly nepříjemné a záživné. Atmosféra gradovala. Nastávaly zvraty, přičemž ten největší byla nová postava Coreyho, jehož psychologickou stránku jsem baštil. O to víc jsem se to toho dílu ponořil, když to bylo tak trefné, podařené a inovující pro tuto celou Halloween ságu. Bohužel nemůžu víc prozradit. Není to takové roztřesené lokacemi, dějem a dialogy jako v předchozím díle. Konec je vydařený a fight se mi líbil. Oceňuju taky na tomto filmu pár záběrů z původního Halloweenu, při kterých se nostalgie dostavila. Co však musím vytknout je lehká levnost, která jde čas od času cítit - někdy v dialozích nebo ukázkovým příkladem je scéna, kdy Corey nesmyslně vyskočí za Laurie a má to být jumpscare. Levnost je ale tak trochu způsobena předešlým dílem, který byl výrazným poklesem kvality. Prostě nějaké scény třeba působily hodně dobře, ale zároveň šla cítit ta levnost - to bylo nevychytané. To jsem u jedničky nezažil ani jednou. Dál bych vytkl celkem hloupé chování Allyson, která to celé slyšela a věděla o tom a nic s tím nedělala, přestože nesnášela Michaela Myerse ve svém životě, ale tohle jí asi tolik neobtěžovalo. Rozhodně to počítám za vydařený (konečný) díl a myslím, že v sáze Halloweenu najdete mnohem horší díly (Halloween 3, 5, 6, Zmrtvýchvstání, Haloween od Roba Zombieho). Řekl bych to takto: Jednička je šíleně dobrá, profesionální a bez jakýchkoliv chyb. Dvojka je poněkud levná, hloupá a je těžší se do děje dostat. A trojka je něco mezi jedničkou a dvojkou. Vyhodnocení: Po jedničce zase mega dobrej soundtrack ()

Johny M.

Měl jsem tendenci dát plnejch 5*, protože mě Halloween Ends bavil, zejména likvidační finále jsem si užil a hlavně kvůli těm přiblblům, co tady střílej odpady (to jsou buď trollové nebo dementi). Za mě o něco málo lepší než Halloween Kills... ()

TheSompeque odpad!

CO. TO. SAKRA. BYLO? Já jsem člověk, který má rád horory. Moc se u nich nebojím, takže se přinejhorším bavím nad tím, jak jsou ty filmy plné klišé a předvídatelných událostí a zvratů. Takže se i když je to z pohledu scénáře totální odpad, tak se málokdy stane, že by se mi nelíbilo. Ale Halloween Ends tohle změnilo. Po fenomenálním Halloween 2018 přišlo slabší, ale pořád koukatelný Halloween Kills. A jelikož tenhle reboot trilogie, který ignoruje všechny díly, co se natočily po úplně prvním filmu Halloween z roku 1978, potřebuje nějaký závěr, tak vyšel letos DOUFÁM poslední díl a to Halloween Ends. Halloween jako filmová série má momentálně 12 filmů, z čehož vyloženě dobrý jsou první dva, pak první od Roba Zombie a pak Halloween 2018. Jste zmatení? Nedivím se, série má solidní problém s nějakou celistvostí. Nějaké díly na sebe navazují, některé popírají jiné, další navazují jenom na první díl. Jo... je v tom krapet bordel. Takže tvůrci museli přijít s něčím novým, co by diváky překvapilo a dalo to už tak moc vyčpělé sérii nový dech. A tím novým přístupem bylo to, že se tvůrci totálně vykašlali na fanoušky Halloweenu, Michaela Myerse a všeho, co Halloween dělalo Halloweenem. Ve filmu je představena postava Coreye, dvacetiletého kluka, který během hlídání omylem skopne malého kluka z dobrých tří pater na zem, kde pochopitelně zemře. Coreye nesnáší celé město, ale nakonec najde útěchu a vztah ve vnučce Laurie. (Ano, ta ženština, co je v Halloweenu od vůbec prvního dílu.) Corey je šikanovaný, parta generických šikanátorů ho shodí z mostu a myslí si, že je mrtvý. Co netuší je to, že pád přežil a že ho jakási postava odtáhla do kanálu. A tou postavou je nikdo jiný než Michael Myers. Ano, asi až po hodině filmu se konečně dostane taková malá vedlejší postava na scénu, hurá. Stárnoucí Myers, který zevlil čtyři roky po událostech Halloween Kills, ochmatá Coreye a tím mu předá (nejspíš, ve filmu to působí fakt zvláštně) něco jako schopnosti a chtíč zabíjet. Corey získá sebevědomí, párkrát vyděsí Laurie, která od té doby má strach o svou vnučku a nechce, aby se bavila dál s Coreyem, protože jí připomína Myerse. Mezitím se odehraje pár pseudo-romantických scén mezi tou vnučkou a Coreyem, který však po rande zajde kuchnout pár lidí. A aby to byl Halloween, aby diváci náhodou nezapomněli, tak má za kámoše Myerse, který mu dělá doslova poskoka. Ano, ten dominatní osamělý vrah je teď zabíjecím asistentem nějakého kluka. Parádní. Corey zabije všechny lidi, co mu nějakým způsobem ublížili, a následně se rozhodne zabít i tu poslední - Laurie. Ta je na něj ready, předstírá, že se chce sama zastřelit, což se zdá poměrně pochopitelné, protože jí doslova celé město nenávidí. Bum prásk, Laurie postřelí Coreye, který doslova ukradl Myersovi masku. (Jen chci připomenout, že v minulém díle Myers doslova zabil 20+ lidí sám během asi tří minut v jedné scéně, ale tady mu dělal problém jeden týpek. Corey leží na zemi postřelený a pak zandá něco ve stylu, že když nemůže mít tu vnučku, nebude ji mít nikdo. A pak se sám podřízne. V ten moment přijde vnučka, vidí mrtvolu svého BF, naštve se na Laurie, protože si myslí, že ho zabila, a jde pryč. Mezitím se do domu dostane skutečný Myers, chvíli bojuje s Laurie, ta ho přišpendlí noži ke kuchyňské lince, podřízne ho s asistencí vnučky, která se nakonec vrátí. Pak s celým městem odvezou Myersovo tělo na vrakoviště, hodí ho drtičky odpadů. Hurá, konec, titulky. xD V tomhle filmu reálně nic není udělané dobře. Film je všude promovaný jako epický závěr série, kde se utká Myers a Laurie. Spolu tihle dva mají screentime tak 5 minut z těch dvou hodin filmu. 95 % času je věnováno Coreymu a vnučce Laurie a jejich romanci, která prostě nefunguje, nepůsobí přirozeně. Pak ta celá myšlenka toho, že Myers předá tu moc na Coreye je sice jako nápad dobrý, v Pátku 13. se stalo něco podobného, ale i tam to bylo udělané líp. A to je co říct. Tady Myers působí vážně směšně a je zoufalé od tvůrců, že se báli ohlasů a radši veškeré trailery a plakáty zabíraly hlavně Myerse a Laurie, ačkoliv o tyhle dva ve filmu reálně nejde. Jsou spíš na pozadí a nemají zas tak zásadní vliv. Jestli mám něco pochválit, bude to náročné, tak možná vizuál. Soundtrack docela nic moc, hlavní téma je reálně jenom u titulků. Ve zbytku filmu nic zapamatovatelného. Co se týče brutalit, tak jako jo, krví a násilí se nešetřilo. Ale kdybych se chtěl dívat na tupý krvák, radši se podívám znova na Žižku. Nečekal bych, že by mě horor jako Halloween unudil. Ne, tohle se vážně nepovedlo a jsem rád, že Halloween skončil. Tohle byla čirá bolest. Odpad. () (méně) (více)

Daiker

Nevím proč na závěr trilogie vybrali tenhle koncept..... Hodně lidí to asi nasralo.... Tenhle film je psycho drama s nádechem Halloweenu.... Samotný vrah jde stranou a je tu nový vrah, co se teprve hledá..... Jako WTF? A Mike v něm vidí spřízněnou duši? WTF.... Celou dobu nám předkládali, že žádnou duši nemá a je to samotné, čisté zlo..... Vůbec to nechápu, proč se rozhodli pro tenhle koncept..... Jinak třetí díl funguje samostatně a ani nemusíte vidět předešlé filmy..... Jako závěr trilogie je to katastrofa a měli nám dát pořádný slasher, když Curtis s rolí skončila, ale jako samostatný film je to zajímavé a bavil jsem se..... Konec byl asi jen pro samotnou herečku a pro diváka byl takový divný..... Halloween zůstane klasika, ale je už na čase vymyslet jiný slasher, který bude děsit milióny lidí.... Ikdyž za pár let.... ()

Nový Vymítač ďábla je v problémech

Nový Vymítač ďábla je v problémech

12.01.2024

Hollywoodská studia Universal Pictures a Blumhouse Productions měla velké plány, co se týče nedávného oživení série Vymítač ďábla s podtitulem Znamení víry. Společnost NBCUniversal v roce 2021… (více)

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

Práva na sérii Halloween jsou na prodej