Neviditelné hledí

(TV seriál)
  • Východní Německo Das unsichtbare Visier (více)
Krimi / Drama / Thriller / Akční
Východní Německo, 1973, 16 x 60 - 90 min

Peter Hagen

Armin Mueller-Stahl, Siegfried Loyda, Hannjo Hasse, Helga Göring, Walter Niklaus, Jessy Rameik, Klaus Gehrke, Marie Málková, Alfred Struwe, (více)

Seriál produkovala televize NDR ve spolupráci se studiem DEFA pro celovečerní filmy. Hlavním hrdinou je Werner Bredebusch (Armin Mueller-Stahl), který pod krycím jménem Achim Detjen pracuje v SRN pro rozvědku NDR. (sator)

Flego

Vo Východnom Nemecku bol seriál veľmi populárny, lebo miešal atraktívne žánry - politicko špionážny akčný thriller. Pochopiteľne sme mali možnosť podeliť sa s nimi o dojmy v našej televízii. Treba uznať, že v socializme boli podobné seriály veľmi úspešné ( u nás Zeman, v Poľsku Klos, v Rusku Stirlitz ). Tento bol azda najodvážnejší vo vyzdvihovaní vlastnej štátnej bezpečnosti ( STASI ), taktiež sa, ak si dobre pamätám odohrával na exotických miestach a bol atraktívne natočený. ()

sator

Série byla produkovala televize NDR ve spolupráci se studiem DEFA pro celovečerní filmy. Hlavním hrdinou je Werner Bredebusch (Armin Mueller-Stahl) , který pod krycím jménem Achim Detjen pracuje v SRN pro rozvědku NDR. Propagandistický 16 ti dílný seriál se připravoval ve spolupráci se STASI, německou státní bezpečností a vznikal od roku 1973 do roku 1979. Pro seriál bylo napsáno volné pokračování, už jako celovečerní snímek pod názvem Feuerdrachen, ()

honajz

Slušný špionážní seriál, ale jen do 9. dílu. A to proto, že pak zde již nehraje Armin Mueller-Stahl a že díly už nepsali Bonhoff se Schauerem, ani se na nich nepodíleli. Tato autorská dvojice totiž dokázala ještě vyvážit, kdy co říct, aby to nebyl komunistický patos, měla smysl pro napětí i určitou logiku věci. Achim Detjen jakožto v podstatě trojitý agent byl takový východoněmecký Bond, ale řemeslně šlo o velmi slušně odvedenou práci. ()

• Seriál se připravoval ve spolupráci se STASI, německou státní bezpečností. (sator)
  • Natáčelo se i na zámku Hrádek u Nechanic. (M.B)