Robin Hood

Velká Británie, (1984–1986), 22 h 8 min (Minutáž: 50–102 min)

Hudba:

Clannad

Michael Praed, Jason Connery, Mark Ryan, Clive Mantle, Robert Addie, Ray Winstone, Philip Jackson, Richard O'Brien, Phil Davis, Anthony Steel, Nick Brimble (více)

Série(3) / Epizody(22)

Nebylo jich mnoho, ale strach dokázali nahnat dokonale. Vždy se z čista jasna objevili na tom nejnepravděpodobnějším místě a odvážně se stavěli na stranu chudých. Když bylo třeba, neváhali tasit meče a napnout tětivu. Málokdy minuli cíl. Jejich vůdcem byl sympatický Robin, kterého tajemná bytost rozkročená mezi dvěma světy, Herm, pověřila úkolem bránit zlu v jeho rejdech. V tehdejších dobách se o rytířství, gentlemanství a právu dalo mluvit jen stěží. Vždyť když i šlechta kradla a loupila kde jen mohla, jak to potom mělo vypadat mezi poddanými? Robin, jeho milá Marion, Will, Much , Malý John, tlouštík Tuck a saracenský bojovník Nasir se záhy proslavili a to se správci kraje kolem hvozdu Sherwood, siru Guyi z Gisburne, dvakrát nelíbilo. Proto se na Robina snaží všemi možnými prostředky nastražit léčku... (Siriuss)

Rattus Rattus

Vynikající seriál, kdo zatím neměl možnost shlédnout tento seriál, tak doporučuji srovnání např. se seriálem Robin Hood, který nedávno odvysílala televize. První dve sezóny jsou klasika, třetí sezóna už značne zaostává, navic Michaela Praeda nahradil bezkrevný výkon Jasona Conneryho. Výtečný scénář, dabing, exteriéry, casting a samozřejmě hudba skupiny Clannad. ()

eraserhead666

Tohle je pro mě dodnes srdeční záležitost mého dětství. Strašně jsem ten seriál žral a dodnes je to pro mě nejpovedenějším, nejzajímavějším a nejlepším ztvárněním legendy Robina Hooda. Už pro to zapojení mytologie a nadpřirozena. To spojení fantasy legend a horrorových prvků prostě funguje. Dodnes mám v živé paměti, jak jsem se třásl strachy při dvojdílu s názvem Waylandovy meče. Skvělé herecké obsazení a vykreslení postav (Philip Davis dal Krále Johna naprosto grandiozně). Pravda, blonďatý Robin je trošku slabší, hlavně mi vadilo, že Connery byl na tu roli podle mě moc mladý a díly s ním jsou už spíše komediální, ale i tak jsou fajn. A jedna zásadní věc - Marion může hrát klidně Cate Blanchet, Mary Elizabeth Mastrantonio nebo třeba Uma Thurman, ale nejlepší (a pro mě jedinou pravou) Marion vždy byla a bude Judi Trott. Ta v nás, pučících puberťácích, dokázala zažehnout zápal pro pihovaté zrzky. ()

Beastmaster4

Naposledy jsem viděl seriál jako malý kluk, když ho dávali v TV. I dnes si vybavuji zejména ducha lesa a to, jak jsem se ho bál :-). Souhlasím s golfistou, seriál byl opravdu velmi zvláštně natočen a v tom bylo právě jeho kouzlo. ()

6thSun

Páč jsem jedináček, musel jsem bejt při dětskejch hrách vždycky Robin Hood, jinak jsem s brekem utekl domů a stěžoval si mamince. Co na tom, že jsem pak zůstal na všechno sám, ale JÁ JSEM BYL ROBIN, jasný?! ()

Lacike

Ďalší seriál môjho detstva u ktorého ma sralo, že u nás uviedli len prvé série v ktorých na konci Robina picnú. Takže ďalšie diely s novým Robinom som musel pozerať na nejakej britskej TV a to ma už zďaleka tak nebavilo. Nezaujal ma nový predstaviteľ + som aj tak prd rozumel. Z pôvodnej série si už síce veľa toho nepamätám, ale rád som ju sledoval. 8/10. ()

BoPo

V časoch keď Magion a Vega vládli detskému TV svetu, tak Robin Hood prinášal dosť hmatateľné lesné dobrodružstvá, ktoré ako keby prekračovali doporučený divácky vek. V pamäti do dnešných čias zostala najviac zarytá predovšetkým použitá hudba. ()

Dale

Tento seriál je typický príklad toho, ako neobjektívne len zo spomienok po rokoch hodnotíme niečo, čo sme v detstve milovali. Keď to išlo začiatkom deväťdesiatych rokov v TV, stal sa z toho takmer kult. Podobne ako na Winnetoua, hrávali sme sa aj na Robina Hooda. Dokonca, keď som o niečo neskôr videl Costnerov film, ten ani zďaleka neohrozil pozíciu najlepšie sfilmovaných osudov sherwoodskeho zbojníka, ktorá patrila práve tomuto seriálu. Keď som si však tento seriál pozrel znovu po zhruba 15 rokoch, nemohol som prísť na to, ako sa mi to mohlo páčiť viac ako film, dokonca, čo sa mi vôbec na tom páčilo. Fajn, postavy Robinovej družiny sú sympatické, hudba je príjemná, ale to je asi tak všetko. Príbehy sú veľmi nudné, správanie niektorých postáv je detinské a keď náhodou dôjde k stretu zbojníkov a šerifových "vojakov", tak si pripadám, ako na školskom divadelnom predstavení. Náš filmový vkus sa časom mení a vyvíja a mám veľké obavy, ako by dopadli ďalšie klasiky môjho detstva, keď by som si ich dnes pozrel znovu. ()

Agatha

Do nynějška jsem si myslel (a mnozí jiní si asi myslí i nadále), že nejlepším zpracováním legendy o Robinu Hoodovi je film z roku 1991 s Kevinem Costnerem...ano tak dlouho mi to trvalo než jsem objevil tenhle kdysi tak populární seriál. Všechny ty, kteří stojí za skladbou programů našich tv stanic, by měli zavřít až by zčernali! Nechápu totiž, jak se mohlo stát, že si na tenhle seriál celých 20 let nikdo ani nezvzpomněl a neřekl bych, že se do rovzpomínání někdo bude mít. V době jeho vysílání jsem byl buď ještě na houbách, nebo jsem byl hodně malý harant na to, abych si z toho něco pamatoval:-) Nicméně velké díky csfd a internetu za to, že jsem na tenhle seriál narazil. Co vyzdvihnout dřív...jako celek to prostě nemá chybu. Herci sice nezmámí a vesměs nehezcí, ale o to více zajíměvější a autentičtější. Výprava jednoduše božská, středověká Anglie učebnicová a Sherwood ze všech Sherweoodů ten nejsherwoodovatější:-) Hudba od Clannad tak divná, až ke krásná a nakonec si to bez ní snad ani nejde představit. V poslední řadě s Jasonem Connerym se sice už nastavuje kaše (obzvlášť příběhy už nejsou tak nápadité), ale musím uznat, že se jim to podařilo nastavit celkem slušně. Jak mnozí píšou, má to své neopakovatelné kouzlo a i v roce 2011 to působí jako malý zázrak mezi seriály. Je neodpustilené, že to ještě nevyšlo na DVD a je mi upřímně líto všech co to neviděli, neboť o hodně přišli... Prostě zlatá televizní legenda. ()

PanCitron

No atmosféricky to rozhodně nebylo špatný a působí to rozhodně i dnes, přesto na plný počet mi trochu vadila rozvleklost jednotlivých dílů. Co se týče "výměny" Robina, docela jsem si zvykl a celkově i tat třetí řada měla měla parádní epizody. Ostatní postavy už nebyly tak registrovatelný, třeba takovýho Nasira rozhodně mohlo být víc. Nejlepší epizody: 1x04 - Seven Poor Knights from Acre, 2x05-06 - The Swords of Wayland a 3x07 - Cromm Cruac. ()

corpsy

Hodnotím len časti s Michaelom Praedom. Vynikajúca dobrodružná fantasy, ktorá občas pripomenie Boormanov EXCALIBUR. Nostalgická spomienka, keď väčšina z nás vtedy školoupovinného veku chcela byť buď Robinom Hoodom, alebo Nasirom. A ku tomu pecka soundtrack od Clannad. ()

Turiec

Pri spomienke na seriál mojej mladosti sa mi hneď vynoria všetky postavy a mnohé ich dobrodružstvá. Hlavne však hudba rodinky Clannad a frajersko-pózerský postoj a chôdza Robina "Hooded Man" zo Sherwoodu Michaela Praeda. Z nostalgie dávam **** ()

Pirkaf

I v dnešní době má tento seriál velkou sílu (myslím první dvě série, zbytek nepočítám), na čemž se výrazně podílí geniální hudba kapely Clannad. ()

PKD

Kulervouci hudba, atmosfera, scenare a to vyvolavani meho pana, Satana/Lucifera/Svetlonose/Jitrenky, pomoci jistych mecu, je neco tak neskutecne dokonaleho!!!! ze jsem to dodnes! nedostal z mysli. Predlohu od Dumase mam, ale na tohle nema! Ni, omylem! A reziroval to Carpenter... hihi, skoda, ze ne TEN. ()

YURAyura

Ano, takto nejak si predstavuju dobre udelany serial. Neni to takove psycho jako Deti z kourove hory nebo ta uchylarna o te mimozemske forme strasici osmileteho chlapecka. Na druhe strane na ostrovniho Caryfuka to nema ;] Kdyz jsem to hltal poprve, tak jsem o nemel o Boormenovem Excaliburu ani poneti, ale jeho velky vliv na cely serial je vic nez jasny. Mozna i proto mne to tak sedelo. Nektere dily bych klidne klidne dal i tedka. ()

cariada

Klasika s dětství ,kterou by tv měli konečně začít taky opakovat.Bylo to docela ponuré ,ale krásné. PS. Teď po 30 letech jsem se na to konečně podíval a musím říct že to zase tak perfektní není. Konečně jsem viděl i 3. sérii a nijak to nevybočuje z celku. Konec byl celkem zajímavý, kdy Mariana skončí v klášteře. 27.1.2021 ()

Dannysek4U

Nezpomenutelny, hlavne parohatej Hern :o)))))) Mimochodem, zrovna na to koukam znova, a co do atmosky je to vazne parada!!! Pravda, ctyri hvezdicky jsou asi trochu moc, ale komu by to vadilo:o) ()