Futurama

• USA Futurama (více)
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

Série(9) / Epizody(160)

Vojcl

Velká škoda, že tenhle seriál zatím nekoupila žádná z českých televizí. Vedle Simpsonových asi nejlepší animovaný seriál pro dospělé, který jsem kdy viděl.. Futurama vládne inteligentním humorem, ve kterém nechybí parodie na celou řadu jiných filmů a seriálů, dokonce i na sebe sama.. Originální postavičky, které si oblíbíte stejně jako rodinku ze Springfieldu nebo 4 spratky ze South Parku. ()

zipper111

BAM! Tendle seriál me zasáhl jak prásk z vepříka pepříka! 1000x lepší než Simpsnovi, 100000x lepší než všechy ostatní animáci, Futurama rozjíždí neskutečnou jízdu po všechny série, a komu se z toho nezatočila hlava, ten jí ještě neviděl. ()

Zelilu007

Miluju ten humor miluju ty postavy a proste miluji a miluji to. Bender Bending Rodriguez je můj nejoblíbenější zloděj, Fry je vážně "Pako", Leela je jako malá s brýlemi jedinečná, Zojdberg je nejlepší když se chce vytratit, profesor se svými dioptriemi by asi v normálním životě nemohl číst noviny, slečna Wong a její zelený obojpohlavní přítel, rasta mužík, který dokáže podlézt všechno ( nejlepší byla jeho snaha o legalizaci marihuany ).......A tisíce hlav prezidentů a lidí, které tu budeme v budoucnu krmit žrádlem pro rybičky, mno to bych tu byla do večera vyjmenovat všechny ty nezapomenutelný postavy a hlášky a vtípky........... :) A absolutně nejlepší příběh budoucnosti. ()

gogos

První serie mě naprosto dostala. Neskutečná dávka vtipu, narážek a výborných gagů... Kladně hodnotím také český dabing... Pro mě je to o dost lepší, než klasičtí Simpsonovi... ()

Tirion

Good news everyone! Pro mě rozhodně lepší než Simpsonovi. Bender a Zoiberg s jejich hláškami - to je můj denní evergreen. Kiss my shiny metal ass! :o) ()

blackrain

Trošku drsnější Simpsonovi z budoucnosti bez rodinných vztahů. Humor je místy tvrdší a cyničtější. Komické situace byly někdy docela šílené. ()

ABLABLABLA

Tak jo.. právě jsem dokoukala s07e15 (víc nemám až do září k dispozici) a jsem naprosto spokojená. 4-5*. Faktem je, že kdybych hodnotila po třetí nebo čtvrté řadě asi by to bylo suverénních 5*, ale bohužel tak od půlky 6. řady už je to takové trochu utahané, ztrácí to tempo, často jsou tam takové "výplňové díly", které sice nepostrádají na vtipnosti, ale nějak extrémně nezaujmou. Jinak všechny postavy si mě naprosto získaly. Hlavně samozřejmě Bender, Leela a Fry, ale i Profesor, Zapp Brannigan a jiní jsou skvělí... Se seriálem jsem byla seznámena až dlouho po jeho hlavním úspěchu, až letos v červnu, takže jsem byla odproštěna od té 7. leté propasti (ale musím říct, že navázání 6. řady hypnožábou byl geniální nápad) a taky od toho super boomu, kdy se seriál začal vysílat nevím, jak už je to dlouho, na Prima Cool. "Ona se zasekla v nekonečné smyčce a on je idiot."...... "Povedlo se vám mě přesvědčit, že život stojí za to žít, tím že jste mi ukázali, jak blbej budu mít pohřeb."...... "Zase mám takovou tu migrénu s obrázky. - Myslíš nápad?"...... "Fry je idiot, je svůj vlastní dědeček."...... "I'm walking on sunshine ooooo...."...... "I dolní rohy těchto lidí jsou pře.ce boží stvoření, živé věci, jak velké tak i malé.. - V tomto případě malé. (Bender) - ...mají svou vážnost, svou jiskru božství."...... "Jak si jen můžu být jistej co doopravdy je. Je třeba možný, ne-li až pravděpodobný, že celý můj život je jenom bujným výplodem něčí fantazie? - Ne padej, další."...... "Realita je taková, jakou si ji uděláš." .... "Omluvte mě, ale jsme hosté na vaší planetě. Mluvte anglicky!" Prostě do toho zakomponují spoustu aktuálních témat, mezilidských problémů, různých parodíí apod. Jinak NdNd je fakt boží jméno:D a Lrr taky není špatné. Bomba byla scéna s bílou velrybou ve 4D dimenzi aneb "Bender Bender Bender hej.. Bender Bender Bender":D A jinak s06e25, jak si Fry a Leela četli jejich budoucnost... jsem si nemohla pomoct, ale to bylo tak dojemné a upřímné, naprosto beze slov, že jsem měla slzy v očích. Úprava 29. 10. 2013: Tak dnes jsem viděla poslední díl s07e26, tedy pokud to opět někdo po nějakých pěti nebo sedmi letech neobnoví, ale pochybuji. A musím říct, že s futuramou jsem prožila spoustu vtipných a skvělých chvil a ten konec zněl tak hezky pateticky:) Celkově hodnotím do 5. řady 5*, ale je fakt, že už od poloviny šesté, to bylo jak na houpačce. Semtam perfektní díl, semtam dost slabý díl. A tak tedy 4,5* ()

YURAyura

10/10 The best of americka animace/humor poslednich 30 let. Matt je buch! Takto ryt do amiku si nedovoli ani Moore. Dokonce i AlGore pouzil do sveho ekofilmu cast z Futuramy! ()

charlie.x

Myslel jsem si že můj nejoblíběnější seriál Simpsonovi nemůže nic překonat, omyl však byl pravdou. Naprosto jedinečný seriál se skvěle vymyšlenými postavami. Pohodář FRY, jeho nej kámoš, věčne "střízlivej" BENDER, kterému neni nic svatý nebo Dr. Zoidberg který si občas jen splete muže se ženou. Neskutečné gagy tohoto seriálu ho vynáší na úplný vrchol ve velmi nabité konkurenci, ze kterého jen těžko může spadnout. Jedině snad novým seriálem od stejných tvůrců. ()

swed

Humor "Futurami" je o něco drsnější než u sousedních "Simpsonových" (s kterými má společné autory) a nejen z tohoto důvodu je určen převážně pro dospělé publikum. Od diváků se také očekává určitá popkulturní obeznámenost. Neznalý divák může mít značné problémy a mnoho vtipů mu unikne. Jelikož se seriál odehrává ve vzdálené budoucnost, mohli si tvůrci dovolit naplno rozvinout svou fantazii. Realita, která je u "Simpsonových" svazovala, zde nefunguje a postavám se může stát skutečně cokoliv. To je největší klad i zápor (případně rozdíl) "Futurami" oproti sousednímu seriálu. Na jedné straně je neskutečně originální a dynamický, na straně druhé však někomu může vadit právě ona vzdálenost od běžného život (dána obalem sci-fi). Kdo však bude sledovat pečlivě, časem zjistí, že mnohé postavy řeší i obyčejné lidské problémy (láska, přátelství, krize osobnosti...). I když u mě žlutá rodinka v konečném součtu vede, rozhodně si nenechte "Futuramu" ujít. Po pár epizodách si Vás jistě získá tak jako mne. 1. řada 10/10, 2. řada 10/10, 3. řada 10/10, 4. řada 8/10, 5. řada 8/10, 6. řada 7/10 ()

MATADOR

Fry, Leela, Bender, profesor Farnsworth, Dr. Zoidberg, Hermes, Amy. Skupinka čítající pozemšťana, kyklopku, jamajčana, oliheň a robota. Tak tahle skupinka šla jednoduše mimo mě, až konečně se Futurama objevila i an naší stanici a seriál jsem si oblíbil! Výlet do roku 3000 je jednoduše vynikající. Jistěže jsou některé díly slabší, některé na druhou stranu zase úplně suprové, i přesto je Futurama slušný počin a skvělý odpočinek od rodinky Simpsonových. Bezbolestný výlet do roku 3000. ()

džanik

Hodnotím po shlédnutí první série. Je to tak na 75%. Vzhledem k mé oblibě sci-fi obecně, reminiscencím na Ládínka a sexy laracrofťácké kyklopce dávám 4*. ()

Bones!

Úžasný seriál, o kterém by "páni z ČT" měli alespoň uvažovat...:-) Nedovolím si ho porovnávat se seriálem Simpsonovi od stejného tvůrce, už jen proto, že jsem zase tolik dílů Futuramy neviděl...Nicméně už teď vím, že i po poněkud pomalejším rozjezdu, mě tento seriál nadchnul. Hlavní zásluhu má na tom postava Bendera a Dr.Zoidberga, především první jmenovaný se svými hláškami podílí na silném vytížení mé bránice:-)) ()

Mr.Pumpkin

Futarama je asi můj nejoblíbenější animovaný seriál. Každý díl je protkaný velice nápaditým humorem a je tudíž zábavný od začátku až do konce. Bender, profesor, Hermes i Fry mě dokáží vždy rozesmát, ale naprostou hvězdou tohoto seriálu je pro mě Dr. Zoidberg. Tento mimozemský krabík, kterého nikdo nemá rád, i když se tak moc snaží, si naprosto získal mé srdce. 100% ()

Toshiro

Naprosto výbornej kreslenej seriál. Simpsnovy překonává trochu dospělejším humorem a sci-fi prostředím. Je to jeden z mých nejoblíbenějších večerníčků. Každej díl sem uz aspoň 10x viděl :). ()

Gann

Naprostá bomba. Seriál od tvůrců simpsonů, který jimi nastavenou laťku přeskakuje s 2 metrovou rezervou - a to simspony mám opravdu rád. Nemůžu říct, že bych měl oblíbenou postavu - ano je tu nekompromisní Bender, vždy hladový doktor Zoidberg, šílený profesor, nevyzpitatelný Fry... je jich moc a všechny si člověk musí zamilovat. Kdo se u tohoto seriálu nezasměje, tak není člověk, nebo je po smrti. :)) ()

CageDepp

Lepší než simpsonovi to fakt není jak skoro každej tvrdí. Vtipy jsou tam občas dobrý, ale není jich tolik. Proto musim dát 4 hvězdy. Kdybych měl porovnat Bendra a houmra tak to mluví samo za sebe. Prostě 70% ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006