Creepshow

Show hrôzy

Komedie / Horor / Fantasy / Povídkový

USA, 1982, 120 min

• Pirabin

Za každou dobrou povídku...Ta s Lesliem Nielsenem je skvělá, ale byl bych rád kdyby skončila dřív, než tím koncem, kterým skončila, protože jsem se rozhodoval mezi jednou hvězdičkou nebo žádnou. Jinak pokud to čtete a neviděli jste, ani jednu vyhněte se té druhé, něco tak hrozného jsem dlouho neviděl.(31.8.2012)

Pět hororových povídek, s pointou ve stylu nelsonovského "cháchá", nabízí zábavu typickou pro rozverná osmdesátá léta. Zapomeňte na civilnost, vše je tu podřízeno nadsázce či smyslu pro třeskuté vtípky z obchodu s legráckami. Nedokážete-li se zasmát zvuku prdícího polštářku, patrně pro vás Creepshow nebude tou správnou volbou. Po krátkém prologu s malým vášnivým čtenářem hororů, jehož ztrestá chrapounský otec, se nám představí první povídka Otcův den. V hlavní roli olezlá, vylezlá a vlezlá mrtvolka toužící po sladkém dortíku. A že si jej nakonec upeče sama, to by čekal málokdo. Roztomilá zombie vybíjená. Pak přichází na řadu to nejhorší z celého souboru, Osamělá smrt Jordyho Verilla. Jordy Verill je farmář, Stephen King a debil. Po nálezu meteoritu počne obrůstat mechem, koukne na televizi, vypije pivo, vykoupe se a zastřelí. Byl jsem rád. Třetí příběh s mnohoznačným názvem Něco, co tě úplně pohltí, nemá nic společného s deepthroatem, ale pro mě osobně byl tím nejlepším, co mi tahle antologie nabídla. Parádní výjeb s Leslie Nielsenem alá Carpenterova Mlha. Poté najdeme pod schody staré univerzity Bednu z roku 1834 a v ní uskladněný a hladový „asiYetti“ sežere, na co přijde. Milé a krvavé. A na závěr si dáme rendez-vous se šváby, kteří v množství větším než malém navštíví byt jednoho starého a protivného dědka a dezinsektor nemá zrovna čas. Krásně nechutné. V epilogu pak už jen dostane chrapoun, co si zaslouží a zábavná projížďka panoptikem hrůzy končí. Příjemně nostalgická čtyřka.(12.1.2017)

• Z0oMb3E

Klasika/neklasika, raiting/neraiting Creepshow mi absolútne nič nepovedal. Hororové komix poviedky ktoré mali byť rádoby vtipné prinášali trapas za trapasom. Som síce veľký milovník filmových béčiek, ale vie ma rozčúliť, keď sa hrajú na niečo väčšie ako v skutočnosti sú. Navyše nevyrovnanosť jednotlivých poviedok nedovolí ohodnotiť film ako celok. Ďalšie moje mínus je už prešlá doba spotreby ktorú som vo filmoch nikdy nedokázal naplno oceniť. Chápem, že v 82-hom kostými a efekty vzbudzovali nejaký údiv no od súčasného štandardu sa veľmi ťažko odosobňuje. Hororový fanúškovia či vyznávači kultu Pištu Kinga na mňa určite vyrukujú 30 pádnych argumentov prečo "áno", u mňa však "nie"! OT: Creepshow-u som však vďačný za to, že dal vzniknúť a prepožičal meno jednej z mojich obľúbených hudobných srdcoviek...malá ukážka...(21.8.2011)

Hudba: John Harrison...soubor hororově laděných povídek z hlav autorů Stephena Kinga a George A. Romera slibovala velký zážitek. a velký zážitek to skutečně je. nejedná se sice o extrémně mrazivou a strašidelnou podívanou, ale všechny povídky jsou natolik kvalitní, že se ani chvilku nenudíte a Creepshow je tak především velmi zábavným dílem. vyzdvihnu kvalitní masky, creepy hudbu a neobvyklé herecké výkony některých představitelů (Leslie Nielsen záporákem, Stephen King retardem...)(22.1.2011)

PROLOG: Tento film má naprosto stejný komentář s filmem "Creepshow: Plíživý děs": Mám rád (a především při podzimních večerech) takovéto projekty. Tedy pár cca dvacetiminutových příběhů tvořících film. Nejedná se ani tak o horror jako o mystery žánr. Takovýchto projektů bylo natočeno nepočítaně, ale tyto horroro-mysteriózní u mne mají vždy dveře otevřené.(10.10.2010)

• - Jordy Verrill (Stephen King) sleduje ve svém domě zápas wrestlingové federace World Wrestling Federation, ve kterém se střetli Bob Backlund a The Samoan No. 1.

• - Skupina The Black Dahlia Murder natočila podle filmu klip k písni „Everything Went Black“. (The_Second)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 15. (Zdroj: ČSFD.cz)