Creepshow

• slovenský

Show hrôzy

Komedie / Horor / Fantasy / Povídkový

USA, 1982, 120 min

Jako vášnivý čtenář S.Kinga se vždy dopředu děsím, jak bude vypadat jím inspirovaný film (většina je velmi nepovedená). A vida, spojení sil s Romerem přineslo své šťavnaté ovoce. Povídky v comicsovém hávu mají napětí, tajemno, krev, nemrtvé, brouky, překvapení i humor. Osobně mám nejraději Den otců a Bednu, ale i zbylé jsou velmi dobré, zejména švábi, švábi, švábi...Ve Dni otců je nádherný hammerovský hřbitov s báječnou zombie mající oči plné červů. Cosi z bedny má stále hlad a nesmíme zapomenout na Kingovo oblíbené: mrtví se někdy vracejí! Jen nechápu, proč je nahoře kategorie fantasy? Že by krátké obcování s voodoo panenkou hned předurčilo žánr? Jinak zájemcům doporučuji následné comicsové zpracování od Berniho Wrightsona, špičkově nakreslené a hlavně místy daleko brutálnější než film.(15.1.2012)

Ďalší komediálny horor,ktorému by prospelo keby bol iba horor.Ale detinský humor nie je to čo mi na Creepshow vadilo.Horšie je,že aj keď lakačky fungujú a pár scén je vážne nechutných; celé je to takmer úplne bez atmosféry,bez napätia a hlavne je to nuda.Pomohlo by vystrihnúť štvrtú poviedku.Film by tak mal okolo osemdesiat minút a hneď by sa to ľahšie pozeralo.A vlastne by mi stačila iba druhá,tretia a piata.Veľmi slabé tri hviezdy(21.2.2013)

Výbornej povídkáč, kterej potěší Kingovým perem, spoustou známých tváří, různorodostí a také příznivce Romerových splatter masek. Nepotěší snad jen močopudým hereckým výkonem samotného Kinga, přičemž zajímavostí jest herecká účast tehdá desetiletého Kingova syn, dnes již známého spisovatele Joe Hilla. Za nejlepší považuju prostřední povídku se záporákem Leslie Nielsenem, kterou bych díky důmyslné vraždě nazval možná až exploitační. Na tento typ filmu spokojenost. 80%(10.2.2015)

Rozhodně lepší než Creepshow II, ale do pěti hvězd mi něco chybělo. Možná kdyby druhou povídku s Kingem, nebo pátou s brouky vyměnili za Raft. :))) _____________________ EDIT: Tak to co chybělo už se našlo. Byla to neovladatelná chuť, pustit si to zase znova a navíc jsem objevil pár drobných plusových detailů. 90%(27.3.2011)

Výborné poviedky od Stephena Kinga. Romero to dobre previedol na plátno a je to vidieť. Niektoré fázy sa zachovali, je tu vidiet aj komixové prevedenie medzi jednotlivými poviedkami. Prvá poviedka ma zaujala o chlapíkovy ktorý na deň otcov vstane z hrobu, aby ochutnal svôj koláč. Zahral si tu aj Ed Harris. 80 percent, o humor tu je postarané. 2 poviedka je o farmárovi ktorému spadne pri dome meteorit, a začne sa mu vytvárat nejaké zelenie. Zahral si tu aj Stephen King. 60 Percent. 3 poviedke si zahral aj Leslie Nielsen, ktorý svoje obete zakopáva po hlavu do zeme a ked je príliv, voda ich zaplaví 80 percent. 4 poviedka je o nejakej debne, v ktorej sa skrýva príšera 90 percent. 5 poviedka a aj posledná je o hnusných šváboch 80 percent. Celkovo sa jedná o velmi kvaliné poviedky s troškou humoru režíroval George A. Romero.(11.6.2008)

• - Malý chlapec Billy (sběratel časopisu Creepshow) na začátku příběhu je syn Stephena Kinga Joseph Hillstrom King. (Chatterer)

• - Mramorový popelník, který hraje celkem významnou roli v prvním příběhu, se objevuje ve všech pěti povídkách. (Chatterer)

• - Stephen King měl alergickou reakci na makeup, který musel nosit při ztvárnění role Jordyho Verrilla. Aby byl vůbec schopný svou roli zahrát, musel být nadopován prášky proti alergii.