VOD (1)

Hororový klasik George A. Romero spojil sily s literárnym hororovým klasikom Stephenom Kingom a na základe filmového scenára Romero natočil poviedkový film s riadne čiernym zmyslom pre humor. Deň otcov je o chlapíkovi, ktorý vstal z mŕtvych, aby konečne na svoj sviatok ochutnal tortu od svojich detí, Jordy Verrill (King) je farmár, ktorý objaví meteorit, ktorého sa dotkne a začne sa meniť na rastlinu. Debna je o debne, v ktorej je niečo živé a hladné. Nasledujú ešte dve poviedky v duchu Alfred Hitchcock uvádza a Poviedky z hrobky. (tron)

Trailer

Z0oMb3E

Klasika/neklasika, raiting/neraiting Creepshow mi absolútne nič nepovedal. Hororové komix poviedky ktoré mali byť rádoby vtipné prinášali trapas za trapasom. Som síce veľký milovník filmových béčiek, ale vie ma rozčúliť, keď sa hrajú na niečo väčšie ako v skutočnosti sú. Navyše nevyrovnanosť jednotlivých poviedok nedovolí ohodnotiť film ako celok. Ďalšie moje mínus je už prešlá doba spotreby ktorú som vo filmoch nikdy nedokázal naplno oceniť. Chápem, že v 82-hom kostými a efekty vzbudzovali nejaký údiv no od súčasného štandardu sa veľmi ťažko odosobňuje. Hororový fanúškovia či vyznávači kultu Pištu Kinga na mňa určite vyrukujú 30 pádnych argumentov prečo "áno", u mňa však "nie"! OT: Creepshow-u som však vďačný za to, že dal vzniknúť a prepožičal meno jednej z mojich obľúbených hudobných srdcoviek...malá ukážka... ()

Pirabin

Za každou dobrou povídku...Ta s Lesliem Nielsenem je skvělá, ale byl bych rád kdyby skončila dřív, než tím koncem, kterým skončila, protože jsem se rozhodoval mezi jednou hvězdičkou nebo žádnou. Jinak pokud to čtete a neviděli jste, ani jednu vyhněte se té druhé, něco tak hrozného jsem dlouho neviděl. ()

Slasher

Jste-li malý hororový nadšenec, určitě vás potěší nové číslo komiksu Creepshow - pěti úsměvných, strašidelných povídek. Jenže pokud je váš otec kretén jako v tomhle případě a nechce aby z vás vyrostl úchylák, dlouho se ze čtení radovat nebudete a vysněný sešit honem rychle letí z okna. Takže to chce fotříka naučit, kdo s koho... Tak vypadá nadrámec tohohle filmu - zatímco si komiks poletuje ve větru, my jsme svědky všech pěti krátkých příběhů. Vesměs to je šedý průměr, asi jako slabší počiny z Věřte Nevěřte. Nebo se na to možná chce koukat tak ve věku deseti až čtrnácti let... Radši bych to jako ten komiks než jako film. ()

Han22

Klasická osmdesátková jednohubka - pár fajn hororových povídek, které narozdíl od dvojky nejsou pro mě tak kultovní. EDIT: Tak si ty povídky trochu rozeberu: 1. Father´s Day: Rodinka pořádá oslavu narozenin svého předka, který se tentokrát hodlá dostavit, i když je dávno po smrti a přitom pozabíjet pár členů. Jednoduchá a značně braková zombiárna, useknutá uprostřed - 2/5. 2. Lonesome Death of Jordy Verrill: Stephen King hraje naprostýho vidláka, který se po kontaktu s meteoritem začne měnit na rostlinu jako celé jeho okolí. Neskutečná stupidita - 1/5. 3. Something To Tide You Over: Starý boháč přijde na to, že mu jeho mladá žena zahýbá s milencem a oba je chladnokrevně zakope na pláži a ponechá na pospas přílivu. Úžasný psychopat v podání Nilesena, brilantní finále a nejlepší povídka - 5/5. 4. Crate: V bedně na univerzitě je nalezeno monstrum a profesora napadne, že by ho mohlo zbavit jeho příšerné manželky. Zajímavě vymyšlený příběh, ale opravdu laciná příšera - 3/5. 5. They´re Creeping Up on You: Zlotřilý boháč čelí ve svém supermoderním apartmá invazi švábů, jako pomstu za vše špatné co udělal. Nic víc, nic míň, ale bohatě to stačí - 5/5. Spojující příběh o klukovi, kterému jeho tatík vyhodí komix a on se mu mstí voodoo panenkou stojí za prd natolik, že nemá smysl jej ani pomalu zmiňovat, celkově ponechávám původní tři hvězdičky. ()

fcreading

Výborné poviedky od Stephena Kinga. Romero to dobre previedol na plátno a je to vidieť. Niektoré fázy sa zachovali, je tu vidiet aj komixové prevedenie medzi jednotlivými poviedkami. Prvá poviedka ma zaujala o chlapíkovy ktorý na deň otcov vstane z hrobu, aby ochutnal svôj koláč. Zahral si tu aj Ed Harris. 80 percent, o humor tu je postarané. 2 poviedka je o farmárovi ktorému spadne pri dome meteorit, a začne sa mu vytvárat nejaké zelenie. Zahral si tu aj Stephen King. 60 Percent. 3 poviedke si zahral aj Leslie Nielsen, ktorý svoje obete zakopáva po hlavu do zeme a ked je príliv, voda ich zaplaví 80 percent. 4 poviedka je o nejakej debne, v ktorej sa skrýva príšera 90 percent. 5 poviedka a aj posledná je o hnusných šváboch 80 percent. Celkovo sa jedná o velmi kvaliné poviedky s troškou humoru režíroval George A. Romero. ()

• Mramorový popelník, který hraje celkem významnou roli v prvním příběhu, se objevuje ve všech pěti povídkách. (Chatterer)
  • Stephen King měl alergickou reakci na makeup, který musel nosit při ztvárnění role Jordyho Verrilla. Aby byl vůbec schopný svou roli zahrát, musel být nadopován prášky proti alergii. (Zdroj: ČSFD)
  • Místem natáčení byl Pittsburgh. (Chatterer)

Související novinky

Creepshow znovu

Creepshow znovu

31.10.2005

V roce 1982 spojil své síly kultovní hororový režisér George A. Romero se spisovatelem a scénáristou Stephenem Kingem a dali dohromady film Creepshow. Soubor pěti hororově komediálních povídek se… (více)