8 MM

• USA 8MM (více)

Soukromý detektiv Tom Welles (Nicolas Cage) vede se svou manželkou (Catherine Keenerová) a novorozenou dcerou poklidný život v pensylvánském Harrisburgu, kde tráví většinu času nad rutinními případy nevěrných manželů. Když je však pověřen úkolem, který se týká malého, neškodně vyhlížejícího 8mm filmu, zabředne do nejtemnějších zákoutí lidské společnosti. Neúnavné pátrání po osudech nezvěstné dívky z filmu, která zcela pohltí jeho mysl, jej zavádí přes chodníky slávy v Hollywoodu až do newyorské čtvrti Meatpacking district. Posedlý Welles, jemuž pomáhá protřelý prodavač knih pro dospělé v podání Joaquina Phoenixe, opustí rodinu i svůj dosavadní život poté, co si uvědomí, jak smrtící může být jeden osmimilimetrový film. (HBO Europe)

Boudyy

Joel Schumacher opět odvedl parádní práci. Čekal jsem příběh, v němž bude hrát prim hardcore porno a podsvětí plné nejrůznějších deviantních zmrdů, ovšem Schumacher z toho vytěžil takovou spoustu, že i já měl chvílemi docela křivý ksicht, a to snesu hodně. Atmosféra podsvětí se mu povedla na výbornou, do toho výborné obsazení (Cage je vážně frajer, ale zalíbil se mi i Phoenix jako sympaťák ve světě plném úchylů a co se týče Petera Stormare, ten tady opravdu válí, tomu šel šílený producent z očí). Do toho fajn akce, o kterou jde však až v druhé řadě, plno emocí (hlavně hnus a pocit zadostiučinění) a taky hudba (sakra, z některých tonů mám husí kůži ještě teď). Scénáristicky i režijně dobře odvedená práce. ()

kubilov

Děsivá snuff-porno deprese v ultratemném podzemním hávu aka Fincherovo Se7en našlo v jednom z Joelových úletů konkurenci, minimálně tedy v zabarvení a náladě, která celý film provází. Cage, Phoenix, Stormare totálně top! ()

lusa

Vo svojej ponurosti, temnosti a zvrátenosti tak geniálne ako sa len dá. Neviem, či by niekto do úlohy Toma pasoval viac ako Nicolas Cage so svojom anjelskym kukučom. 5* ()

MutantMarana odpad!

Nic jako otresny, syrovy, brutalni, nebo zvraceny se nekona. Ve sve dobe mozna nekdo vejral, po shlednuti dnes mohu jen konstatovat, ze tydle veci jsou v kdejakym BDSM pornu a aspon ne hrane. Film bohuzel nezraje, jak vino, rychle zastarava a neni z nej nic jinyho nez radobysokujici detektivka. Nuda. ()

mirkath1

Po druhém zhlédnutí zvyšuji na plnou palbu-napomohlo tomu hodnocení uživatele Matty. Ti co nemají rádi Cagea mi nevadí, ale ignorovat skvělý výkon je už trochu trapné.Právě jak působil občas rozervaně a sám bojoval s démonem uvnitř zahrál dokonale.Zabíjet ze zoufalství, že nelze nic jiného dělat, musí být hrozné-leč pochopitelné. ()

mrclTV

Tak surové prostredie len tak ľahko vo filme neuvidíte, ale nenarážam tým na tému filmu, ani na záporné postavy. Mňa zaujalo ako aj hlavná, pozitívna postava ukáže svoje zmietanie sa rýdzimi, surovými emóciami. Staré dobré časy, keď Cage ešte hral v dobrých filmoch. Asi najlepší film Joela Schumachera (spolu s Phonebooth). Ale to neznie ako úplná pochvala, veď na jeho konte sú aj poriadne prepadáky. Ten istý človek spravil Batmana a Robina? Na neuverenie. Toto bolo veľmi solídne pozeranie. ()

PlayEasy

Ufff, tak postava Nicka Cage si v tomto snímku musela projít "pěkným" sajrajtem. Na tomto prostředí samozřejmě Schumacher celou dobu (úspěšně) buduje mrazivou atmosféru, která vyvrcholí ultraděsivým - ale uspokojujícím - finále. To vše s přehledem zakryje místy béčkové vzezření a dokazuje, že A.K.  Walker musí být pěkný magor (8MM není jeho první zářez v oblasti hardcore kriminálek ;)! 80% ()

murkl

Velice dobrá detektivka s perfektním Joaquinem. Mám rád, když herci do toho jdou all in, protože nebýt šíleného Cage a Phoenixe, ten film by stál za houby. By to bylo strašný béčko, nebo spíše péčko. Je to taková policejní dvojice, kde jeden je vážný a druhý je úchyl. Nejhorší, ve smyslu scéna, která mě bude dlouho strašit, je ta z burzy uchyláků, kde byl pult s nápisem KIDS. Nejsem fanda dětské pornografie a jsem rád, že scénka trvala pouze pár sekund. Působivý a dobře natočený film. ()

jayman

Nie zlé, nie zlé. Tieto staré thrillery majú svoje čaro a keby to pozerám sám so zhasnutým svetlom, tak by som sa snáď aj chvel. A vlastne som sa aj - pri záverečnej scéne v dome. Ale okrem toho vôbec a to je veľká škoda. 8 MM je taká šestka, ale veľmi, veľmi si to pýtalo vytočiť aspoň na deviatku. A to zlyháva na viacerých úrovniach, jednou z nich je Cage, ktorému sa ten prerod nedá veriť; nie po tom, čo sme videli iné prerody. Ďalšou úrovňou je určite hollywoodsky kontext, deviatková pochmúrna depresia by asi bola pre štúdio neprijateľná. Ale neboli sme zhnusení, neboli sme nervózni, neodvracali sme pohľad. Nepíšem to často, vlastne takmer nikdy, ale toto je jeden z filmov, ktorý si zaslúži remake v roku 2020, kedy sú konvencie posunuté a žalúdky pripravenejšie. ()

Marg

Slušně pochmurný film s odvážným námětem. Některé scény jsou hodně působivé, ale jsou tam i okamžiky, kde je Cage málo přesvědčivý. Phoenix byl na objem své role myslím lepší. ()

Mejsy

Působivý film, který je bohužel odrazem skutečnosti a nejedná se o čirý výmysl. Po je shlédnutí jsem stále kontrolovala, jestli mám nablízku mně svěřené holčičky a nehrozí jim žádně nebezpečí ze strany úchylných jedinců. ()

Frix

Velmi drsne, velmi dobre konstruovane a predevsim do hlouby duse desive. Chvilemi jsem mel nutkani preskocit minutku tady, minutku tam, protoze 8MM se dovede na fenomenu snuff films dokonale svezt bez zbytecnych "pridanych hodnot" a clovek je tak pravem zhnuseny. Snad jen Nick Cage se mi v roli prilis nezamlouval, jednud chvili prilis labilni, v dalsi zase prehrava. Scenar je excelentni. ()

PROTIVETRU

Výborný thriller u ktorého by som možno trošku skrátil stopáž alebo zahustil scenár ale to úplne zastiera záver pri ktorom som s Tomom sympatizoval, pretože väčšina kladných hrdinov sa vo všetkej svojej čestnosti nezachová tak ako by sa mali ale tu nadelil tak ako mu jeho vlastné svedomie a morálka kázala.. ()

SB

Tohle bylo zklamání. Námět filmu a první polovina se mi líbily, ale v té druhé už to začalo dost skouzávat k naivitě: Soukromý detektiv se vydává do velkoměsta hledat původ filmu, přitom náhodou ten studentík, co dělá v půjčovně, zrovna ví, kdo ten sniff točí, detektiv se poměrně bezproblémově dostane k producentovi, případné další střety končí pro detektiva vcelku zdravě (počítám, že dlouho by nepřežil), ... takové trochu jak pohádka. Mimoto film trpí klasickou vadou (nejen) amerických filmů - kriminálníci a asociálové mají milé, oduševnělé obličeje (Stormare je furt eště krasavec), přitom opravdoví zločinci mají vlastnosti vepsané ve tváři... Pár hvězdiček je za to, že film mě seznámil pro mě s dosud neznámou problematikou a velice oceňuji, že režisér nespadl do zbytečných, přiblblých, rádoby šokujících krvavých výjevů. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher