8 MM

• USA 8MM (více)

Soukromý detektiv Tom Welles (Nicolas Cage) vede se svou manželkou (Catherine Keenerová) a novorozenou dcerou poklidný život v pensylvánském Harrisburgu, kde tráví většinu času nad rutinními případy nevěrných manželů. Když je však pověřen úkolem, který se týká malého, neškodně vyhlížejícího 8mm filmu, zabředne do nejtemnějších zákoutí lidské společnosti. Neúnavné pátrání po osudech nezvěstné dívky z filmu, která zcela pohltí jeho mysl, jej zavádí přes chodníky slávy v Hollywoodu až do newyorské čtvrti Meatpacking district. Posedlý Welles, jemuž pomáhá protřelý prodavač knih pro dospělé v podání Joaquina Phoenixe, opustí rodinu i svůj dosavadní život poté, co si uvědomí, jak smrtící může být jeden osmimilimetrový film. (HBO Europe)

Kozlowski8

Nicolas Cage jako soukromé očko pátrá po dívce, která byla hlavní nechtěnou hrdinkou brutální videonahrávky, a po jejích autorech. Film plný napětí a násilí. Výborně vystižena atmosféra bizardního prostředí doupat, kde se provozují a natáčejí ty nejhrůznější sexualní praktiky. Slušné herecké výkony Cage a především Phoenixe a skvělá hudba toto eroticko-nasilnické dusno ještě umocňují. ()

klapqua

prvé vzhliadnutie ma bavilo, no pri druhom a treťom mi už volačo chýbalo... škoda... film je to určite pozoruhodný a aj obsadenie ok, ale skrátka niečo mi tam vadí, či chýba... ()

Braga

Znovu bych to vidět nemusel, ale je to dobrý film. Ponurost a depresivita příběhu je dobře vyjádřena. Jen děj by mohl být očas dynamičtější. Herecké výkony dobré, ale nijak nevybočují. Pro mě i dost šokující téma, podobné věci se často netočí. Takže doporučuji shlédnout, stojí to za to, má to myšlenku. ()

LilySnape

Výborný thriller se vším všudy ! Welles ( Nic Cage ) se dostává příliš hluboko, příliš ho to pohlcuje a i když se snaží ( a jistě i zůstane ) tím slušným občanem, tak tím, jak se z něj stalo zvíře, když umlátil a zapálil Poola , se z něj stal " jeden z nich ". A jak řekl Pooley " líbí se Ti to, nemám pravdu ? ". Musím říct dvě věci... Za prvé - osobně mám ráda velmi lehkou formu SM . A za druhé - tohle co předvedli v tomto filmu je drásavé a bolestné ( myslím tím , že se děje něco takového jako snuffy a někoho to vzrušuje ), takže film rozhodně je jeden z nejlepších thrillerů , ale doporučuji ho zhlédnout a trošku se připravit, že místy se budete dívat přes ruku. Každopádně Wellsovi budete fandit od začátku do konce. Odhalení maskovaného mučitele na hřbitově bylo výborné. Cage zjistil, že to není monstrum, ale obyčejný člověk. Jenže právě přesně ten týpek co by to do něj člověk řekl. Žijící s matkou v nuzném baráčku... skoro jsem si říkala, že mi ho bude líto, ale sotva promluvil přála jsem si, aby ho Cage umlátil přímo tam, na hřbitově. Ještě chci podotknout jednu scénu, která se mi moc líbila... když Welles poprvé vidí tu kazetu s něčím, co je buďto vražda, nebo snuff. Tam je Cage výborný ! Nemusím ani vidět na co se dívá a přesně ta bolest a nechuť je na něm vidět každým kouskem mimiky. Dávám pět hvězdiček a moc ráda !!! ()

Czexx

Jeden z těch filmů, které nám znechutí večer (ale jedná se o kvalitně provedené znechucení, takže je to vlastně poklona). Naštěstí ale po psychickém mučení přijde cca poslední třetina filmu a všechno se nám to tak pěkně spravedlivo-krvavě vybarví, nicméně ani to nás asi příliš nerozveselí. ### Upozornění pro pány: Hrozí narušení zážitku ze sledování filmů pro dospělé, ale to nemám z vlastní zkušenosti :D ()

MFJD

Aj keď tancuješ s diablom, diabla nezmeníš. Diabol zmení teba! Trefné ale pravdivé. Z histórie ľudstva je známe že kto pasie po moci a preukazuje ju peniazmi si môže dovoliť aj to čo sa len tak nedá. A to len tak shianuť na život človeka. Zvrátenosť človeka je v ňom samom, človek vždy bude najslabším tvorom ktorý kedy kráčal po zemi. Rodí sa ako bezbranný, nevie sa ani postaviť ani na vlastné hneď po narodení ako napríklad iné živočíchy. Jedinné čím sa líšime je rozum a slobodná vôla nad zvolením si cesty. Rozpoznať dobro od zla, vônu od páchnuceho hovna. Ale aj tak mnohí radšej siahnu po ňom a je im jedno ako budú smrdieť na druhej strane. To je prípad aj u tohto filmu. Zvrátenosť akou trpíme je neporovateľná z iným druhom na plánete. Dostali sme ju od Boha, či Nás do toho vedie niekto iný to je otázka?. Sexualita je prirodzená pre každého avšak ak niekto nevie ukojiť svoje podvedomie masturbáciou, či palcovaním či uspokojivím sexom a potrebuje tomu iskierku ohňa humusu aby sa urobil, tak to už je choroba. Porno priemysel je dnes výhodnejší ako prostitúcia a dnes na nete najdete všehochuť všetkého od hardcoru, gayou, lesby, pedofilov, sodomistov, fekalistov až po najvyššiu triedu snuff. Práve tento opisuje tento snímok s vynikajúcim Cageom. Zaplatiť niekomu za sex končiaci vraždou a pritom sa ukájať, to nie je iné kaffe, to nie je zvrátenosť či choroba. To je zatratenie. Lebo aj život toho dievčaťa má takú istú cenu ako aj toho čo si to svinstvo objednal. Nezapomenuteľná scéna s tohto filmu vychádza, keď sa Welles pýta matky zavraždenej ako moc jej na nej záležalo! A vtedy by to malo každému dôjsť, že človek sa zlým nerodí ale sa ním stáva alebo staňe. Za všetkým treba hľadať hlas v sebe, ktorý Nás k tomu vedie a nezapočúvať sa doň. Aj keď je to ťažké odmietnúť. Diabla máme každý v sebe, či chceme či nie. Je v našom podvedomí ako aj dobro. Je len na Nás s ktorým si budeme chcieť hodiť tanček. Po Sedem môj druhý najlepší Thriller. ()

Londi

Na filmy se dívám proto, abych se pobavila, kvůli pěknému zážitku. Z tohoto filmu jsem, navzdory jeho dobrému hodnocení zde na ČSFD, měla jen pocit hnusu. Opravdu se lidi na tohle chtějí dívat? Opravdu je baví filmy, kde týrají a vraždí bezmocné dívky? Ještě dlouho po shlédnutí tohoto snímku jsem přemýšlela nad tím, co všechno může lidi bavit sledovat. Hodnotím jednou hvězdičkou, jen kvůli Cageovi v hlavní roli. ()

jjjerry

Velmi ponurý a depresivní film. Přijde mně podobný severským filmům, deprese, ponuro. Cage ve skvělé formě. Film měl původně režírovat David Fincher - už vím, proč asi tak skvěle natočil Girl with the Dragon Tatoo. Přijde mně to hodně podobný žánr. ()

jessic

Temný, nadprůměrný thriller Joela Schumachera z nechutného prostředí pornoprůmyslu, natočený bez zbytečné brutality, ale s vynikající dusnou a syrovou atmosférou. N. Cage je v roli posedlého vyšetřovatele a pak i mstitele přesvědčivý, formálně je film natočený skvěle, ale z tématu sadistické pornografie mi bylo chvílemi zle, takže rozhodně podruhé 8 mm neshlédnu ()

LeePriest

Temnější a ponurejší thriller se vidí málokdy. Špinavá nevlídná prostředí, před vzhledem některých postav - hlavně před "Mašinou" by člověk utekl, drsná zápletka, smutný průběh. Pokud Vám však nevadí filmy typu Sedm, Purpurové řeky atd., rozhodně doporučuji. ()

kacer4

Škoda tej hororovej atmosféry ku koncu filmu, kedy sa z detektíva stal osamelý pomstiteľ. No do vtedy to bol výborný thriller, od ktorého som musel niekedy až odvrátiť zrak. Realisticky natočené scény mi niekedy dvíhali žalúdok. ()

unclejack

Poviem len toľko, že by bolo zaujímavé vidieť Amenábarovu Diplomovú prácu. Práve zápletka tvorí hlavnú výhodu Schumacherovho filmu a chcel by som si porovnať v akej miere je pôvodný film prepracovaný a v čom spočíva vklad A.K. Walkera. Každopádne je bez debát, že Schumacher vytvára dusivú a temnú atmosféru naozaj precízne, napätie vie dávkovať a spád filmu vie pozdržať - snád až na záverečné zúčtovanie s Gandolfinim, na druhú stranu je však práve ono spolu s Mašinovým zabitím emocionálne najničivejšie. A čakal ste snád netvora? Som normálny chlap... Podarený cast číta jednu z najlepších úloh pre Cagea, ostentatívneho Stormarea a slizkého Gandolfiniho, najlepšou postavou však pre mňa zostáva Max California - nielen pre výkon Joaquina Phoenixa, ale okrem toho sa mi zdá, že práve na ňom sa scenárista najviac vyhral, čo dokazuje množstvo citovaných poznámok vo Phoenixovom chladnom podaní. Inak jednu hviezdu uberám práve za scenár, pretože miestami si vypomáhal z rezerv scenáristických ťahákov a za miestami prehnanú hudbu. ()

Goumen

Skvělý krimi thriller, děj se odehrává v pomalejším tempu, ale i přesto ani na chvíli neztrácí dech. Naopak umožňuje vychutnat temnou atmosféru drsného podsvětí a přemýšlet nad tím, co jak bylo ()

Pavlosos

Sedm má bratříčka, akorát má "jen" 8mm... Téměř bych po třetím shlédnutí chtěl říci, že AKW zde mistrně rozepsal psychologii práce, jednání a každodenní činnosti detektiva Millse z filmu Sedm a zde jej nechal gradovat až do samotného závěru. Navíc film nevykazoval zádné známky sklesnutí do nudné a nezáživné polohy, byl čím dál víc depresivnější a já celkem pěkně o pár kilo méně díky pocení lehčí... ()

Isobel

Husí kůže! Sonda do temných zákoutí lidské duše, pokřivené sexuality a hraniční pomsty... ano, mohlo to být temnější, ale proč v devadesátkách vznikaly takové filmy a teď už ne? ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher