8 MM

• USA 8MM (více)

Soukromý detektiv Tom Welles (Nicolas Cage) vede se svou manželkou (Catherine Keenerová) a novorozenou dcerou poklidný život v pensylvánském Harrisburgu, kde tráví většinu času nad rutinními případy nevěrných manželů. Když je však pověřen úkolem, který se týká malého, neškodně vyhlížejícího 8mm filmu, zabředne do nejtemnějších zákoutí lidské společnosti. Neúnavné pátrání po osudech nezvěstné dívky z filmu, která zcela pohltí jeho mysl, jej zavádí přes chodníky slávy v Hollywoodu až do newyorské čtvrti Meatpacking district. Posedlý Welles, jemuž pomáhá protřelý prodavač knih pro dospělé v podání Joaquina Phoenixe, opustí rodinu i svůj dosavadní život poté, co si uvědomí, jak smrtící může být jeden osmimilimetrový film. (HBO Europe)

Willynka

Ultradepresivní sonda do underground porn průmyslu s páterem Tomem, která vás obzvlášť v poslední třetině sežvíka a vyplivne, jako by toho humusu v laciných kinech a castingách nebylo už tak dost. Scéna s pistolí je snad to nejsilnější, co jsem v devadesátkových thrillerech viděla. Po tomhle by skoro člověk přestal i na to porno koukat. ()

Radek273

Naprosto geniální, a zároveň jeden z nejodpornějších snímku, které jsem dosud viděl. Přesvědčivost a identičnost kulis, prostředí, mluvy, terminologie .. je naprosto skvělá. Zároveň ani nevím, koho z plejády hereckého obsazení chválit dříve. Suverénního vážného Nicolase Cage? Vtíravého, ale sympatického Joaquina Phoenixe? Bláznivého chlípného Petera Stormare? Nebo snad někoho dalšího? Všichni hráli skvěle! Snad jediný okamžik se nezdál být logický, a to úprk Wellese od už jasně vyřízeného tria vrahů. Ale co, nic není dokonalé. Každopádně je to jeden z nejděsivějších filmů, co znám! ()

buchannon

Naprosto promyšlený thriller bez chyby, ale taky dost nechutný, ta atmosféra, mj. i díky hudbě, byla prosáklá nechutností. Musím pochválit dokonalý scénář od Andrewa Kevina Walkera, který má na svědomí i pecku Sedm. Kdysi jsem četl názor, že Cage zde hraje neustále s udiveným výrazem a jednotvárně, no jo ale já bych se taky tvářil udiveně, kdybych byl v kontaktu s výrobci snuffu. Jediná chyba je v až příliš přeslušnělém českém překladu, což vůbec nechápu, je přece jasné, že na film se nebudou dívat děti. Toto úplně bije do uší: "Vy svině, vy krysy, vy zrůdný žluklý neřádi." Samozřejmě v originále Cage říká "you fuckers". Tady se překladatelka, jistá Petra Jungwirthová, opravdu "předvedla". Fakt mě dost irituje český překlad u spooousty filmů, ale bohužel s tím nic neudělám, jedna z výjimek je Méďa 2. P.S.: POMO píše: "Neodporúčam psychicky labilným divákom." Nevím, co na to napsat, např. já takový jsem, a přesto jsem tento snímek přežil ve zdraví, v rámci možností. :) ()

PTuranyi

Solídny krimi thriller, v ktorom sa Nicolas Cage zisťuje pôvod drsného filmu, končiaceho vraždou neznámeho dievčaťa. Kvôli tomu sa musí ponoriť pekne hlboko do stoky porno priemyslu, v čom mu pomáha mladík, ktorého stvárňuje Joaquin Phoenix. Film si udržiava slušné tempo a napätie. V okamihu odhalenia však príbeh skĺzne na B-čkovú úroveň a ďalší dej ako by bol zbytočným nadstavovaním. Tom Welles sa tak mení na súkromného pomstiteľa s cieľom zlikvidovať zostávajúcich páchateľov. Záverečný zápas už nesie všetky znaky lacného hororu, v ktorom robí hlavný hrdina všetko zle, len aby sa vystupňovalo napätie na maximum. Emotívny záver už neprekvapí. 75% ()

F2003F

Pamätám si ako ma to dávno na prvé celkom dosť dostalo, ale po druhom menej a neovplyvneným vnímaním to už na plný nie je. Prvotný šok funguje a určite je to stále tematicky jedinečný triler s dobrými výkonmi, scenárom (veľmi nedotiahnutým) a jeden zo Schumacherových lepších filmov. Nic, ako mal vtedy vo zvyku, stihol aj tu výborný výkon. Jeden z tých, čo treba vidieť. Mainstreamovo prevedený hlboký underground. ()

fafejt001

Po  delší  době  opět  shlédnuto  .  Opravdu  drsné  ,  nechutné ,  morbidní  až  zvrácené  . Prostě  místy  hnus .  No  a  samozřejmě   SKVĚLÝ    Cage . Místy  mi  bylo  až  trochu  nevolno  .  Už  jen  třeba  v  tom  úvodu   ,  jak  se  díval  Cage   sám  na  ten  film  s  tou  dívkou  ,    z  trezoru  toho  pracháče  .  Hnuuus  . Celkově  měl  film  spád  ,  napětí  ,  zvraty   .  Schumacher   prostě  umí  ,  včetně  scénáristy  .  I  herci   velmi  dobře  zvoleni  .  Prostě  krimi -  thriler   jako  krááááva .  Fakticky   nic  pro  slabší  povahy  .   Jěště   tedˇ   ,  po  týdnu  ,  vidím  některé  scény  v  hlavě  .  Snad  je  brzo  dostanu  z  hlavy ,  protože  je  to  dost  na  palici  . ()

ap2001

Na první pohled zdánlivě konvenčně natočený thriller. Ale v divákově pohodovém podvědomí dokáže ten film napáchat pěknou paseku. Je to možná ještě depresivnější než Se7en. ()

Xylobalsam

Dobry psychologicky snimek, kteremu nechybi originalita ani urcita uchylnost, presto mi tam jeste neco scházi k tomu, aby to bylo na plne hodnoceni. ()

Belerofonu

Tenhle je fakt Temnota s velkým T. Humus jménem "Snuff". Cage pomalu propadající vlastnímu šílenství a znechucení je opravdu přesvědčiví a Dino Velvet??no to je asi můj nej Parchant. Víc netřeba komentovat. Schumacher na tomto filmu zanechal znatelný rukopis, tak jak se patří. ()

Fill16

Naprosto brilantní, nervydrásající a hnusný thriller, který je tak hnusný a atmosferický, že ho přesto chcete vidět pořád a pořád dokola. I když po několikátém shlédnutí tohoto filmu víte, o co běží, vždy vás dostane a pohltí. Díky tomuto thrilleru se pojem "snuff film" vryl do každého, kdo tento film (a ještě jemu podobný "Hardcore" ze 70.let) mohl shlédnout. Někdo se k němu dostal blíže (internet), někdo méně, každopádně tento film Vás k němu přiblíží velmi působivě, bez nějakých jiných detailů všech těch hrůzných, odporných mordů. Nicolas Cage v tomto filmu exceluje, krom "City of angels" nehraje tak skvěle jako zde. Jeho chladný styl herectví je v tomto filmu moc sympatický. Režie, atmosféra, kamera - strhující. Použití hudby - geniální. Není třeba slov, snad jen "must see" a udělat si svůj obrázek sám. Jen je třeba pro začátek podotknout - je to pořádně silná depkárna, proto se na ni (pokud ji chcete sledovat ve večerních hodinách) důkladně připravte, možná budete mít problém se spaním. ()

shinlove

Co k tomuto filmu říct jiného, než že největší hovada jsou většinou lidé, o kterých to ani jejich nejbližší neví...Skvělý Cage a Phoenix, který ještě nebyl moc známý. Vynikající atmosféra, ale na mě až moc dlouhý film, takže sice téměř 4, ale přesto 3* ()

MTE

temny, drsny, odporny, zaludok zvierajuci... to su len niektore privlastky ktorymi by sa dal oznacit tento film.. vynikajuci, napinavy.. sice nedosahuje kvalitu Se7en ale urcite jeden z lepsich Cageovych filmov ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher