Zuřící býk od uznávaného režiséra Martina Scorseseho je životopisným snímkem boxerského šampiona střední váhy Jakea LaMotty, jemuž se během jeho krátkého pobytu na výsluní přezdívalo Býk z Bronxu. První, co se LaMotta v životě naučil, bylo krást a rvát se – být drsnější než ostatní. La Motta, který byl od přírody samotář a nikomu nevěřil, používal svou agresi v boxerském ringu jako prostředek k potlačení svých hluboce zakořeněných obav a emocionálních úzkostí. Jeho odhodlání a zuřivost, díky nimž se z mladého násilníka stal mistr světa ve střední váze, však zůstaly mimo ring neovladatelné. LaMottův vášnivý zápal pro vítězství mu nakonec zničil osobní život a miliony dolarů, které vydělal, promrhal svým nezřízeným životním stylem a pletkami s ženami, jejichž city sahaly jen tam, kde byla jeho peněženka. LaMottu nakonec opustila jeho krásná manželka Vicki, která už měla plné zuby nekonečného fyzického i duševního zneužívání. Dokonce i jeho bratr Joey, který boxera vždycky obdivoval, byl nyní znechucen. A když pak LaMotta přišel o svůj titul, začal se nezadržitelně řítit ke dnu. Ze zápasníka ve špičkové kondici se tak rázem stal odulý vepř, který skončil jako uvaděč striptérek ve špinavém nočním klubu – a nakonec i jako vězeň ve floridském nápravném zařízení. (Cinemax)

Ruby_87

Proč je Robert De Niro můj oblíbený herec? Tak kromě toho, že je to můj jmenovec:-), je to také kvůli filmu Zuřící býk, ve kterém jsem viděl jednu z nejlépe zahraných rolí v životě. To jak De Niro ztvární boxera Jakea LaMottu je opravdu zážitek, kvůli kterému stojí za to film vidět (i když třeba nemáte moc rádi box). ()

PavHer

Výborný snímek z boxerského prostředí se skvělým De Nirem v hlavní roli. Výborná práce kamery přímo v ringu nám servíruje lepší záběry, než v případě Rockyho. 80% ()

montel

Jake La Motta (Robert De Niro) je profesionální boxer střední váhy, který netouží po ničem jiném, než po titulu. Manažera mu dělá je mladší bratr Joey (Joe Pesci), který se o Jakea stará. Jake je ale velmi tvrdohlavý a i v soukromém životě velký hrubián a násilník. Jeho chování pocítí i jeho krásná manželka Vickie (Cathy Moriarty), ktereu Jake mlátí a neustále podezřívá z nevěry. Jeho chování má na něj dopad nejen v ringu, ale i v soukromí...Skvěle natočené drama o boxerovi, kterého skvěle ztvárnil Robert De Niro. Vyníkající Joe Pesci jej skvěle doplňuje, škoda jen toho trošičku divného střihu. Zuřící býk je ale jinak perfektní. 75% ()

pavont

Nudny a nezaujimavy film kde prechod na ciernobiely filter sa u mna minul ucinku. Efektne vykreslenie zapasov - ani nahodou moji drahi. A nebyt hereckej dvojice De Niro, Pesci. Hodnotil by som este horsie. 2 hodiny nudy, otravy a ano - hudba usla. ()

Spike86

Neberu tomuto filmu to, že je dobře vyprofilovaná hlavní postava a poměrně zajímavé záběry z ringu, ale to co bylo kolem, když se neboxovalo, a že to byla většina stopáže filmu, bylo prostě slabé a nezáživné. Já jsem se tedy příliš nebavil a tento film mě moc nezaujal. 69% ()

xion

Fenomenální výkon fenomenálního herce (Robert De Niro), špičkový výkon špičkového herce (Joe Pesci), dokonalá režie dokonalého režiséra (Martin Scorsese) a neuvěřitelný příběh od neuvěřitelného scénáristy (život). Tak bych ve stručnosti popsal tento film. Snad jediné nad čím si stýskám, je absence barvy. Je tolik filmů, kterým sluší pouze černá a bíla, ale bohužel pro tento případ to neplatí. I přes tuto drobnou vadu na kráse, dávám filmu plný počet hvězd. ()

Hellbilly

Príbeh muža, ktorý v ringu dokázal odolať každej rane, no v súkromi ho rany od okolia aj od seba samého nakoniec položili. Božský De Niro. Jeden z najlepších filmov o boxe a jeden z najlepších filmov o športe vôbec. ()

Tomulka

Robert DeNiro zahrál opravdu famozně jeho pojetí je naprosto dokonalé. Joe Pesci se také předvedl hlavně ve scéně s žárlivostí u televize to byla naprostá bomba a poté po letech u auta tak to se Pescimu také moc povedlo. Ale musím říci, že tento film nebyl nijak záživný a chvilkama už mi to přišlo moc dlouhé. Každopádně hlavně díky herectví hlavních postav mezi které počítám také Cathy Moriarty, která není jenom hrozně nádherná, ale také se do své role vložila s verbou. Také je třeba brát v potaz, že je to film let osmdesátých. Nic méně za ty famozní herecké výkony dávám čtyři hvězdy. ()

ragtime

Rozpozeral som to už pred pár rokmi, ale nedopozeral. Tak som si povedal, že tomu dám šancu. A aj keď mám veľmi rád Martina Scorseseho a Roberta de Nira, tak tentokrát ma tá nuda totálne ubila a tie 3 hviezdy dávam len kvôli výbornému de Nirovi. ()

mentos.

Postupně se prokousávám těmi nejlepšími snímky Martyho Scorsese. Jako jeho první jsem viděl perfektní Prokletý ostrov a Skrytou identitu. Pak pár dalších lehce slabších snímků. Teď se vracím do minulého tisíciletí a sleduji, že Robert De Niro je Scorseseho "múza", protože hraje ve spoustě jeho starších filmů. Vlastně podobně jako nyní Leonardo diCaprio (Letec, Gangy New Yorku, Skrytá identita, Prokletý ostrov). Takže nyní jsem se pustil do filmů dvojky De Niro- Scorsese. Casino příliš nezaujalo, ale Zuřící býk se mi líbil. Zpracováním, nápady, příběhem. Na sportovní filmy moc nejsem, ale pár se mi jich líbilo hodně, tenhle řadím k těm lepším. 5 hvězd dát nemůžu, ale tento snímek doporučuji! Teď mě ještě čeká Taxikář a Mafiáni, uvidíme zda tahle dvojka ještě více překvapí. ()

lajkus

2 bratři se celej film jen posílaj do prdele, hlavní hrdina touží po změně, ale jelikož je to pitomej Talián, tak všecko jen víc kurví a co jsem si z filmu odnesl, pěkný hovno.... ale jinak to bylo fajn... ()

otecBobby

"Jsem šéf, jsem šéf, jsem šéf." Jsou dny, kdy si to musím říct několikrát denně. Zuřícího býka si pouštím jednou za rok. Neberu drogy, víru uchovávám v nádobě hliněné, moje filmová láska patří Bobbymu a Martymu a naději upínám k tomu, že spolu třeba ještě natočí jeden film. ()

gatuso

Spolu s Heat, nejlepsi herecky vykon pro De Nira. Macho jak prase, by mely videt dnesni mamky co si stezuji jak je ten jejich manza pasivni co se tyce rodicovske role otce...:-] ()

BesnaSrnka

Žiaden Scorseseho film si odo mňa po prvej projekcii neodniesol viac, než tri hviedy a bohužiaľ, Raging Bull nie je výnimkou. Celý čas čakám, kedy sa niečo poriadne začne diať a ono nič. Okrem scény, kedy Jakea dovedú do basy som tento film nijak intenzívne neprežíval a to je u životopisnej drámy veľký problém. Slabučký scenár nezachránil ani DeNiro s Pescim. Sklamanie. ()

gizi

Příběh jednoho magora s jemným mafiánským pozadím. De Niro bez diskuse výborný, ale nemohu zde hodnotit čistě jen film po filmové stránce, musím přihlédnout i k obsahu, který je mi nepříjemný, proto prostě víc než 3* (při 70%) nedám. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

23.08.2017

Drak přichází... opět

Drak přichází... opět

16.08.2007

Neděste se, tahle novinka není o pokračování Eragona (studio 20th Century Fox o dvojce fantasy zmetku naštěstí mlčí). Je o novodobé verzi klasiky, která udělala z Bruce Leeho mezinárodní hvězdu a… (více)