Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hirnlego
  ****

  Jak hodnotit film, jehož hlavní postava mi nebyla příliš sympatická (nesnáším italské typy) a děj mi nepřišel nějak zvlášť zajímavý - avšak na druhou stranu jehož způsob zpracování, kamera, režie.. mě naprosto uchvátily? První část, ve které jsou ukázky zápasů, mi přišla zajímavější než ta druhá - různé vychytávky v záběrech (např. zaostření na zvlněný horký vzduch nad ringem byla naprostá lahůdka!), větší spád, atp. - avšak na druhou stranu, úplný konec mě opravdu dostal (při závěrečných titulcích jsem měla náběh na slzy, ani pořádně nevím proč...i když...)! Byla jsem si téměř jistá, že za tu úžasně odvedenou řemeslnou práci budu moct dát krásné 4*, ale po tom silném závěru jsem trochu na rozpacích - k 5* schází tak málo...(5.1.2007)

 • kinej
  *****

  Tak tenhle biografický film zvládnul Scorsese na jedničku. Z celéhu snímku je cítit atmosféra Bronxu a De Nirův La Motta působí opravdu autenticky. La Motta není žádný chytrák, ale je to chlapák, který má svou hlavu a řeší vše po svém. Divák si neví rady, zda La Mottu brát jako kladného, či spíše záporného hrdinu a tento rozpor činí tento film netradiční a unikátní.(3.6.2005)

 • Davies182
  ****

  Výtečná stavba, jedinečné zpracování a skvělá pointa. Scorsese předkládá vlastní pohled na zákulisí boxu a vypráví prostý příběh o úspěšném člověku. Čím výše na vrcholu, tím strmější pád - o tom Zuřící býk je, to se snažil režisér divákům vzkázat. Životní story jako každé jiné, okořeněné navíc tématikou populárního sportu. Mnohačetným srovnáváním s Rockym nerozumím, tohle je zcela jiný snímek - mě připomínal spíše gangsterské filmy s Al Pacinem, anebo sérii Kmotra. De Niro výborný, Torturra jsem přehlédl (to si nikdy neodpářu), ale nekoukal jsem úplně střízlivý, takže... Jinak český dabing totálně otřesný, myslím, člověk se asi musí stále přesvědčovat o tom, že originál je prostě ORIGINÁL.(15.1.2011)

 • LaciLC
  *****

  Ďalší majstrovský kúsok v brilantnej Scorseseho filmografii. Podľa môjho názoru hravo strčil do kapsy aj Rockyho. Príbeh plynie pomaly, ale snáď v každom zábere nás Scorsese presvedčuje, že on ovláda na sto percent, to čo robí. Vďaka jeho bezchybnej réžii a samozrejme aj excelentnému výkonu Roberta De Nira je Zúriaci býk výnimočný film na ktorý zaručene dlho nezabudnete.(16.9.2007)

 • viperblade
  *****

  První věc, která mě napadla ihned po skončení filmu, byla: "A Rocky se může jít klouzat." (A to mám sérii o Rockym i Slye fakt rád). Nicméně Scorsese jde až na dřeň a ukazuje nám duši rváče, která není jednoduchá. Stále žárlí, ale jen proto, že svou ženu miluje. Štve ho hlídat si váhu, ale musí, aby mohl získat titul. A dokáže se pohádat kvůli každé blbosti. A právě tohoto boxera dokonale ztvárnil Robert De Niro. Věděl jsem, že je to geniální herec, ale co předvedl zde, to nemá obdoby. Po celou délku filmu jsem neviděl Roberta, ale Jakea LaMottu. Jo, tomu se říká opravdová vysoká škola herectví… A když k němu připočtete i krásnou Cathy Moriarty a vynikajícího Joea Pesciho, dostanete zážitek, na jaký jen tak nezapomenete. Zuřící býk je zkrátka a dobře klenot filmového světa, který by se měl promítat všem budoucím boxerům. P. S. Mimochodem, je to jeden z deseti nejoblíbenějších filmů samotného Miloše Formana, kdyby to někoho zajímalo.(4.9.2010)

 • - Aby vypadala krev opravdu výrazně v černobílém podání, používala se čokoláda. (don corleone)

 • - Trenér, se kterým se Robert De Niro dostával do formy, prohlásil, že byl De Niro na začátku natáčení tak dobrý, že by seve střední váze dostal do první dvacítky. (Stanley619)

 • - Extrémní De Nirova příprava na roli Jakea La Motty se výrazně dotýkala všech stránek jeho života, duševních i fyzických. Došlo k odloučení mezi ním a jeho manželkou Diahnne Abbottovou. Dobře známé okolí a lidé byli doslova odříznuti od De Nira, jenž se psychicky připravoval na výkon, což byl proces, který trval měsíce. (Rocky62)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace