Zuřící býk

• slovenský

Zúriaci býk

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 1980, 129 min

Nejednoznačné vyobrazení Jakea LaMotty si alespoň po mě žádá ještě několikeré shlédnutí. Ze Shraderova ambivalentního podání nemám totiž úplně jasno. De Nirovi ale vzdávám holt, takhle brutálně se vyžrat pro potřeby filmu, to respektuju.(1.2.2014)

Příběh boxéra, který nezávisle stoupá vzhůru, ale jako paranoidní násilník pak padne na držku. Nepříliš sympatický až lehce bezcharakterní Jake LaMotta - De Niro, se mi nedostal pod kůži, nakonec stejně jako celý film. Ne že bych se nudil, ale sledoval jsem toto klasické dílo spíše s takovým povinným zájmem, než že by to nějak opravdicky dopadlo.(3.12.2010)

Nejlepší boxerský film vůbec, jedna z nejlepších De Nirových rolí a pro mě nejlepší film Scorseseho.(28.8.2008)

Je to boxerský film s opravdu vyjímečnými záběry (kam se hrabe Rocky), ale o box jde až v druhé řadě. Tenhle černobílý klenot nabízí pohled na život šampiona v boxu z úhlu jeho vznětlivé povahy, žárlivosti a rodinného zázemí. Výkon Roberta De Nira je naprosto vyjímečný. O jeho obětování se ztvárnění role svědčí porovnání jeho "vizáže" na začátku a na konci filmu. To vyráží dech.(19.4.2003)

No asi všechno tady už bylo řečeno, ale neodpustim si pár negativních poznámek... Film mě, bohužel, chvílema nudil. Zejména od toho okamžiku, kdy hlavní postava přestane s boxem, mi připadalo, že se film plácá od ničeho k ničemu. Naopak některý části filmu by si podle mě zasloužily víc prostoru (např. pasáž z vězení). Nejsem žádnej vizuální fetišista, takže fakt, že někdo v roce 1980 natočí černobílej film, mě spíš irituje. Spousta lidí tu třeba vychvaluje úvodní titulky, ale timhle u mě film prostě nazaboduje. A v neposlední řadě musim napsat, že scény ze zápasů mi přišly celkem na hovno. Občas bylo vidět, že rány padaj jen tak do vzduchu a navíc po 10-ti kolech v ringu často oba soupeři byli akorát zpocený a jinak vypadali celkem bez poskvrnky. Celkově je to pro mě tak někde na rozhraní 3 a 4 hvězdičky, ale kvůli výkonu De Nira se nakonec přiklonim k vyššímu hodnocení - 71%(16.6.2007)

• - Aby vypadala krev opravdu výrazně v černobílém podání, používala se čokoláda. (don corleone)

• - Důvod, proč byl film natočen černobíle je ten, aby se odlišil od ostatních filmů s boxerskou tématikou, kterých v 80. letech vyšlo celkem 8. (don corleone)

• - Časopis Entertainment Weekly zvolil tento film jako pátý nejlepší v anketě "Greatest Films of all time". (don corleone)