Zuřící býk

• slovenský

Zúriaci býk

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 1980, 129 min

Nakonec to měním kvůli De Nirovu výkonu na plnej. Je sic pravdou, že je mnohem lepší herec než boxer, jeho hlavní skill tedy vyčnívá při mimoringovém dění, no není vůbec proč naplákat, jelikož mimo boxu je Jake LaMotta taky hulvátský násilnický hovado, který nemá problém se porvat i po hospodě, dokonce ani nemá zábrany zliskat starou. Ostatně, je to Ital. Takových scén jako z itálské domácnosti je ve filmu několik a nejsou vůbec příjemné. V ringu naopak kraluje Scorsese, který mě překvapil originální kamerou a efekty. Ze začátku mě film moc nebavil, ale postupem času jsem mu přišel na chuť a ve výsledku ho můžu s klidem doporučit. 90%(18.1.2014)

De Niro je skvělý herec a Martin Scorsese je skvělý režisér. Zuřící býk pro mě není bohužel skvělý film, ale je to film velice dobrý. Má jen jednu jedinou vadu na kráse - je natočený podle předlohy jednoho nezajímavého týpka, který myslel pěstmi a dokázal si znepřátelit všechny kolem sebe. Šachy si dovedu představit jako sport mnohem víc než box, ty alespoň nikomu neubližují a zuštěchťují ducha. Ale přesto - Zuřícího býka vnímám jako umělecké ztvárnění, byť něčeho, co můj obdiv nemá.(10.10.2016)

Prvně jsem ten film viděl v kině, a často jsem počínání hlavního hrdiny nechápal. Podobně i jeho ženy. JAk může být ta žena tak lehkovážná a chovat se jako znuděná fuchtle? Nuda z filmu se přenášela i na mě. Váhala jsem, zda odejít uprostřed filmu, už jsem odcházel, ale zase jsem si sedl na jiné sedadlo, protože kino bylo tehdy poloprázdné a čekal, zda ještě něco herci předvedou, co by mě zaujalo. Nestalo se tak, ale později,když mě fascinoval Scorsese a celé jeho dílo, tak jsem si film opatřil, ale ale nemám chuť se na něho podívat znovu.(26.8.2010)

toto je zfilmovaný životní příběh boxera středně těžké váhy Jakea LaMotty! Je to one man show vynikajícího Roberta De Nira. On se jednoduše na celých 129 minut snímku stává Jakem LaMottou! R. De Niro touto rolí naprosto žil ( stačí se podívat jak vypadal na začátku a na konci tohoto snímku). Vše pod taktovkou mistra Martyho! Jeho režie je excelentní, stejně jako kamera a střih u tohoto snímku. Parádní zážitek, který ještě umocňuje fakt, že snímek je černobílý! Díky Marty a Roberte! Nemůžu jinak než 5*! p.s. málem bych zapomněl na svého oblíbence J. Pesciho, který zde odvádí svůj tradičně poctivý výkon!(4.1.2007)

Všichni o něm někdy slyšeli. A drtivá většina z nich se nad ním rozplývá. Já si dovolím konstatovat, že životní příběh boxerského mistra ve střední váze, podezřívavého žárlivého hovada (jak v ringu, tak i v kuchyni, že?) a posléze obtloustlého baviče v nočním podniku je sice díky De Nirovi a Scorseseho novátorském zobrazení boxerských sekvencí s dojmem bezprostřední účasti velmi působivý, ale k opakovanému zhlédnutí mě nedonutí. Klasické vyprávění o období slávy i pádů na hubu i kvůli napojení na mafii odezní, člověka zaujme De Nirův životní výkon i odcizení s bratrem Joeym, ale já dám stejně vždycky přednost Rockymu. I když jsou vlastně oba úplně o něčem jiném. Sorry..(9.4.2015)

• - Když Jake La Motta viděl film, prohlásil, že až teď pochopil, jak strašná osoba vlastně byl. (don corleone)

• - Martin Scorsese obsadil Joea Pesciho a Franka Vincenta do svého filmu poté, co jej oba viděl v nízkorozpočtovém mafiánském dramatu Death Collector (1976). (Karlos80)

• - Zvukové efekty úderů byly vytvořeny mačkáním rajčat a drcením melounů. Zvuk fotoaparátů byl zase vytvořen výstřely ze zbraně. Všechny nahrávky těchto efektů byly po natáčení zničeny, aby je nemohl už nikdo další použít. (don corleone)