Jak hodnotit film, jehož hlavní postava mi nebyla příliš sympatická (nesnáším italské typy) a děj mi nepřišel nějak zvlášť zajímavý - avšak na druhou stranu jehož způsob zpracování, kamera, režie.. mě naprosto uchvátily? První část, ve které jsou ukázky zápasů, mi přišla zajímavější než ta druhá - různé vychytávky v záběrech (např. zaostření na zvlněný horký vzduch nad ringem byla naprostá lahůdka!), větší spád, atp. - avšak na druhou stranu, úplný konec mě opravdu dostal (při závěrečných titulcích jsem měla náběh na slzy, ani pořádně nevím proč...i když...)! Byla jsem si téměř jistá, že za tu úžasně odvedenou řemeslnou práci budu moct dát krásné 4*, ale po tom silném závěru jsem trochu na rozpacích - k 5* schází tak málo...(5.1.2007)

Příběh boxéra, který nezávisle stoupá vzhůru, ale jako paranoidní násilník pak padne na držku. Nepříliš sympatický až lehce bezcharakterní Jake LaMotta - De Niro, se mi nedostal pod kůži, nakonec stejně jako celý film. Ne že bych se nudil, ale sledoval jsem toto klasické dílo spíše s takovým povinným zájmem, než že by to nějak opravdicky dopadlo.(3.12.2010)

Tak tenhle biografický film zvládnul Scorsese na jedničku. Z celéhu snímku je cítit atmosféra Bronxu a De Nirův La Motta působí opravdu autenticky. La Motta není žádný chytrák, ale je to chlapák, který má svou hlavu a řeší vše po svém. Divák si neví rady, zda La Mottu brát jako kladného, či spíše záporného hrdinu a tento rozpor činí tento film netradiční a unikátní.(3.6.2005)

,,Vzdej chválu Bohu. My víme, že ten člověk hříšník jest“....,,Jestli je hříšník nevím. Jedno vím, že byv slepý, nyní vidím“..... Málo boxu, hodně soukromí. Životopisy nemá rád! Film o šampiónovi, který byl magor ukazuje nejdůležitější období života boxera Jakea LaMotty hodnověrně, ale já z toho odvázanej nebyl. Spíš než o sportovní film jde o drama o neskutečným blbci, pro kterýho nemám pochopení. Souhlasit můžu maximálně s ovacemi na režii, kameru a R. de Nira. I když víc mě asi zaujal J.Pesci. A tak opakuji: NEMÁM RÁD STARÝ FILMY! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem Scorseseho věrný příznivec. 2.) Stále říkám, že Rocky je zbytečná komerční záležitost. 3.) Chci vidět Joe Pesciho v jeho dost možná nejlepší roli. 4.) Miluji starý filmy. A když jsou černobílý, tak dvojnásobně! PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(24.1.2011)

De Niro je skvělý herec a Martin Scorsese je skvělý režisér. Zuřící býk pro mě není bohužel skvělý film, ale je to film velice dobrý. Má jen jednu jedinou vadu na kráse - je natočený podle předlohy jednoho nezajímavého týpka, který myslel pěstmi a dokázal si znepřátelit všechny kolem sebe. Šachy si dovedu představit jako sport mnohem víc než box, ty alespoň nikomu neubližují a zuštěchťují ducha. Ale přesto - Zuřícího býka vnímám jako umělecké ztvárnění, byť něčeho, co můj obdiv nemá.(10.10.2016)

• - Když Robert De Niro přebíral svoji zlatou sošku pro “nejlepšího herce“, skutečný Jake LaMotta seděl v publiku. (džanik)

• - Jedná se o první ze tří Scorseseho filmů, kde si vedle De Nira a Pesciho zahrál Frank Vincent (Salvy). Dalším filmem byli Goodfellas (1990) a Casino (1995). Ve všech filmech hraje Vincent gangstera. (bohhous22)

• - Scorsese odmítnul točit boxerské scény více kamerami, spíš trval na pečlivé choreografii a přirozeném pohybu kamery, která by měla působit jako třetí zápasník v ringu. (don corleone)