Joe Hallenbeck býval elitním tajným agentem, který kdysi dokonce zachránil život americkému prezidentovi. To už je ovšem minulost. Nyní se živí jako soukromý detektiv, jehož nejvěrnější družkou se stala láhev levné whisky. Když mu přítel Mike Matthews dohodí jako kšeft ochranu barové tanečnice Cory, netuší, že se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Nejprve exploduje auto s Matthewsem a vzápětí je i přes veškerou jeho snahu Cora přímo na ulici zavražděna chladnokrevnými zabijáky. Joe společně s jejím přítelem, fotbalistou Jimmym Dixem, zjistí, že se pokusila vydírat majitele fotbalového klubu Hřebců Marconeho s cílem dostat Jimmyho, který byl distancován kvůli drogám, zpět do hry. Tím, že našli materiály kompromitující Marconeho, stávají se sami cílem mafiánských zabijáků a Joe podezřelým z vraždy Matthewse, protože policie zjistila, že byl milencem jeho ženy Sáry. Navzdory všem překážkám zjistí Joe, že Marconi se chystá zabít senátora Baynarda, předsedu komise rozhodující o sázkách na fotbalové zápasy. Přestože to byl právě on, kdo se postaral o Hallenbeckovo propuštění, když detektiv odhalil a překazil jeho sadomasochistické hrátky, riskuje Joe s pomocí Jimmyho život, aby atentátu zabránil. (TV Nova)

dex2man

Hodně přeceňovaný film.Dodnes nechápu,proč na tom všichni tak "ujížděli"...Bruce má šmrnc a hlášky jsou vychytaný,ale to je tak všechno. ()

Campbell

Kdybych nevěděl že se to jmenuje Poslední skaut dal bych název Die hard 2.5. Willis opět dokonale exeluje a hláškuje jak o závod. Celej film jsem se modlil za další hlášku, ani jedna nebyla slabá(naprostá bomba když mluví že spal s jeho ženou), Scott dokazuje že akčňáky umí. Navíc Wayans je dobrej Willisův kolega. ()

predators

Jsou dva hruhy filmů. Ty, na které se komentáře píší v podstatě sami a ty, na které se komentáře v podstatě nepíší sami. :-) Toto je ten první případ. Jedna hustá hláška za druhou! V tomto směru se může s Posledním skautem rovnat snad jen Smrtonosná past, ale i tak je mu na míle vzdálená. :-) Jsou to právě slovní přestřelky, které dělají tento film tím nejdůležitějším a to je, zábavným. Samozřejmě nesmíme opomenout čistou akci, ta je odpovídající létům vzniku filmu, ale právě v kombinaci s arogantním humorem B. Willise jde o smrtící dávku té nejlepší zábavy. Zajímavosti: Zajímavé jsou některé hlášky, např.: "Při této rychlosti předhoníme čas." Ano, opravdu jej předhonili. Nikdo však přesně neví, jak k tomuto jevu došlo./ A ještě pár oslovení, které se můžou hodit do života... "Jdi do prdele -----" (zde dosaďte jméno např. své přítelkyně) nebo "Jsi prolhaná děvka". Jak sme mohli vidět v závěru filmu, jistě to zabírá. :-) 85% ()

Slartibarkfast

Brutalita, syrovost, násilí a to vše doplněné veselými dialogy. Prostě nakopávačka co se s tím moc nepáře a komu se nelíbí, má smůlu. Jak by řekl Willis: "Ještě jednou na mě šáhni a zabiju tě". Nehledejte v tom Shakespeara. Je to prostě čistá akce a nemá chybu. Velmi odpočinkový akční film na jaký jsme od Willise zvyklí. 95% ()

nascendi

Na získanie objektívneho pohľadu na hodnotu tohto snímku stačí, aby ste si ho púšťali opakovane. Každou reprízou bude vo vašich očiach klesať a hlášky, pri ktorých ste pôvodne išli do kolien začnú trápnieť, postava Joa Hallenbecka začne rambovatieť a celý príbeh by ste najradšej scenáristovi otrepali o hlavu. Jediným kladom filmu je, že pobaví. A pobaví tým viac, čím menšie očakávania pri ňom máte. Ale filmu s takýmito kladmi nemôžem dať viac ako tri hviezdičky. Na to sú úplne iné filmy. ()

nash.

Nějak nesdílím všeobecné nadšení. Bruce Willis je sice dokonalý, a to nejen jako hláškovací kulomet, a některé scény jsou opravdu nezapomenutelné, ale jinak mi to celé připadalo jako docela tuctový akční film, který má blíž k lepšímu béčku než k žánrové elitě. ()

Arsenal83

Scenáristicky jedno z najlepších diel vôbec s nezabudnuteľnými hláškami a vynaliezavosťou hlavného hrdinu. Rýchle tempo, akcia, mnoho vtipu, a to všetko na mieru ušité Bruceovi Willisovi, ktorý sa v podobných rolách cítil ako ryba vo vode. To všetko udrží divákovú pozornosť po celý film. Staré dobré deväťdesiate roky, keď sa ešte akčňáky robili s gráciou. ()

Vitason

Joe Hallenbeck je opravdový švihák. Vždy je z něj cítit drahá vůně O´de Whiskey. Na tváři nosí stylové strniště, protože je vzorným zastáncem nedbalé elegance. A samozřejmě používá ten nejvybranější slovník, ve kterém vždy nalezne slovo chvály pro své nepřátele či pro členy své rodiny. Poslední skaut je parádní akční jízda, která byla symbolicky natočena v roce 91, kdy svalnatým hrdinům z 80. let definitivně odzvonilo. Teď už to chtělo něco víc, než jen pozabíjet padouchy (,,Tohle jsou devadesátý léta. Nemůžeš někoho jen tak zmlátit. Musíš k tomu říct něco vtipnýho.") Filmu vévodí skvělý scénář Shanea Blacka, který se sice trochu vykrádá, ale dělá to tak vtipně, že je to úplně fuk. K tomu byl Scott v nejlepší formě a navíc měl dost štěstí, protože se k němu ve dvou letech dostal scénář od Blacka a hned po něm od Tarantina. Willis je zde klasicky naprosto skvělý, takže je hodnocení jasné. ()

Bachy

Super oddychový akčňák, ale toť vše. Nejlepší frajeřina přišla hned na začátku, kdy auto odbouchnou Chip s Dalem. Hlášky dobré, ale ten šílenej závěr s prostřeleným míčem...bože. Spousta dalších Willisovek je mi o mnoho sympatičtější. ()

klerik

Lavína hlášok a nezabudnuteľnej akcie, pri ktorej si ani nevšimnete, že má menšie chybičky (zábery mohli byť napr.krajšie). Napasovanie DIE HARD na schému LETHAL WEAPON je skrátka úžasnosť, ktorú musí každý vidieť ...a zamilovať si ju... ()

Chrustyn

Asi nejlepší "Willisovka". Skvělý hlášky, akce, dokonalý scénář s nezapomenutelnými dialogy a hlavně perfektní Bruce Willis. Nějak nevím ale role ožralů mu sednou více než neohrožení hrdinové. Nejlepší film Tonyho Scotta, který nikdy nezestárne. ()

SeBig

Hodně libová akčnárna s hromadou neuvěřitelných hlášek co slovo to hláška Bruce Willis je týpek! Paradní film! ,,včera sem šukal tvoji ženu...jak víš že to byla moje žena?...řikala že jeji muž je velkej čurák a nosí klobouk" :DDDD ,,upadla mi cigareta!" ()

dopitak

Hláškující Pavel Soukup a Tonda Navrátil a pár čůráků ve vzduchu ještě z dob, kdy se i nad překlady anglických fuck a motherfucker někdo důkladně zamýšlel (konkrétně Firma Heletip pro Warner Home Video, 1992). Film který buď musíte vzít jako akční pecku se vším všudy, anebo se smířit s tím, že se vám v něm něco líbit nebude. Damona Wayanse mám ve svých zhlédnutých i z Policajta z Beverly Hills, ten mě ale bavil víc. Bruce ještě v době, kdy měl vlasy a nebyl totální ultra akční star celého světa, byl přeci jen snesitelnější a vtipnější. V původním dabingu se sice vystřídalo asi šest lidí na celý film (předvším pár mladých postav na Pavla Pípala bylo vážným přehmatem), za skvělého Pavla Soukupa to ale stojí (nové dabingy mají samozřejmě Lexu Pyška). Této legendě jsem se vyhnul. ()

classic

Mierne nadhodnotený akčný film 90. rokov, v ktorom Bruce Willis opäť dokazuje, že nepatrí do starého železa, je vo forme, hláškuje o stošesť, všade rozdáva päste, pokiaľ si to dotyčný zaslúži, nezaváha, za to poriadne nadáva, ako pohan, a ani sa mu nie je čo čudovať, keď mu žena zahýba s najlepším kamošom, ktorý čochvíľa vybuchne v aute, a ostane z neho iba mastná fašírka, onedlho sa spojí s bývalým, profesionálnym futbalistom, ktorému rozstrielajú na franforce nádhernú frajerku, pričom práve on ju mal ochraňovať, bohužiaľ, už je neskoro, darmo plakať nad rozliatým mliekom, teraz neostáva nič iné, ako ísť po tých smradoch, ktorí to majú na svedomí, a tak sa do pomsty znenazdajky zapojí aj jeho dcéra, ktorá veľa vlastností zdedila po otcovi... _ Tony, Shane a Joel, Brucea som spomínal, to sú renomovaní tvorcovia, ktorí si očividne chceli vyhodiť z kopýtka, odviazať sa, uvoľniť sa, a k tomu nakrútiť osviežujúci, dynamický, akčný nárez, nad ktorým, z môjho hľadiska, visí : „Damoklov meč” ,t.j. v skutočnosti film nie je taký dobrý, COOL, ako sa po celý čas ksichtí ! _ Má svoje nespochybniteľné kvality, ktoré v žiadnom prípade neohrozí ani môj negatívnejší postoj, ale skrátka mi na filme čosi vadí... ?! Možno škrípajúci scenár, v ktorom nie je núdze o tradičné vulgarizmy, ktorými je snímok Tonyho Scotta extrémne presýtený, alebo vsuvka Darian Hallenbeck, ktorej prítomnosť bola na väčšiu škodu, ako na úžitok, či čo ? REPETE u mňa len tak nehrozí, a kvôli tomu dávam slušných 60%. ()

Idris Elba ve víru akce

Idris Elba ve víru akce

08.05.2021

Už v letošním roce se dočkáme Idrise Elby v novém Sebevražedném oddílu Jamese Gunna coby Bloodsporta, žoldáka, jemuž akce v žádném případě není cizí. Ostatně Elba už se v akční poloze objevil i před… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012