Joe Hallenbeck býval elitním tajným agentem, který kdysi dokonce zachránil život americkému prezidentovi. To už je ovšem minulost. Nyní se živí jako soukromý detektiv, jehož nejvěrnější družkou se stala láhev levné whisky. Když mu přítel Mike Matthews dohodí jako kšeft ochranu barové tanečnice Cory, netuší, že se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Nejprve exploduje auto s Matthewsem a vzápětí je i přes veškerou jeho snahu Cora přímo na ulici zavražděna chladnokrevnými zabijáky. Joe společně s jejím přítelem, fotbalistou Jimmym Dixem, zjistí, že se pokusila vydírat majitele fotbalového klubu Hřebců Marconeho s cílem dostat Jimmyho, který byl distancován kvůli drogám, zpět do hry. Tím, že našli materiály kompromitující Marconeho, stávají se sami cílem mafiánských zabijáků a Joe podezřelým z vraždy Matthewse, protože policie zjistila, že byl milencem jeho ženy Sáry. Navzdory všem překážkám zjistí Joe, že Marconi se chystá zabít senátora Baynarda, předsedu komise rozhodující o sázkách na fotbalové zápasy. Přestože to byl právě on, kdo se postaral o Hallenbeckovo propuštění, když detektiv odhalil a překazil jeho sadomasochistické hrátky, riskuje Joe s pomocí Jimmyho život, aby atentátu zabránil. (TV Nova)

cheyene

Poctivá, nefalšovaná a klasická akční jízda natřískaná kvantem vynikajících hlášek a charakteristická přímočarým dějem přesně tak, jak to u starých akčňáků máme rádi. Bruce Willis je tu cool podobně jako v Die Hard či mladším Pulp Fiction, jeho parťák taktéž a potěší i Noble Willingham (C.D. Parker z Walkera texas rangera) v záporné roli. Nikdo tě nemá rád. Všichni tě nenáviděj. Posereš to. Usměj se, čuráku. :) ()

Jamal

Film plný hlášek a ledového humoru jako například TĚ ZABIJU. TAK TO SI BUDEŠ MUSET STOUNOUT DO FRONTY. : )), dnes už klasika. ()

juta

Joe Hallenbeck je chlápek, který se s ničím a s nikým nesere. Bez jeho charakteru a skvělým Willisem by to nebylo ono. "Sakra, já zapomněl, že seš hledanej pro vraždu!" "Ajo" :D Před absolutoriem jsem si pouštěl tuhle motivační formuli, která mi dokázala zlepšit náladu :D http://www.youtube.com/watch?v=k2mGwNQnxqE Film, na který jsem se podíval díky hlasování uživatelů čsfd na mém profilu a moc vám za to děkuju, víte co je dobrý. :-) ()

Fiftis

Jednoznačne film dominuje vtipnými hláškami dvoch hlavných postáv, ktoré sa neustále navzájom podpichujú. Willis, ktorý stvárnil úžasného Joa Hallenbecka sa mi spája s touto postavou viac než John McClane. So svojským drsným humorom a nezabudnuteľnými hláškami. "Moja dcéra má trinásť, niečo na ňu skús, vrazím ti dáždnik do riti a roztvorím ho". Ale najlepšie je to, že ak máte film radi môžete ho pozerať aj každý deň a stále vás to baví. Film právom patrí medzi akčné klasiky takže okrem peckových hlášok a výkonov tu je kľúčové slovo - akcia. Kto skauta videl vie, že o prestrelky, naháňačky a bitky tu nieje núdza od začiatku až do konca. Hallenbeck je proste akčný hrdina takže mu neublíži guľka a ani rany päsťou od kadejakých záporných parchantov ho nezastavia. A práve preto ho všetci milujú. ()

filmfanouch

Shane Black je prostě neřízená střela- Tento scénárista z kterého se později stal režisér se pravděpodobně jednou provždy zapsal do filmové historie. Napsal první Smrtonosnou zbraní, která nastartovala jednu z nejlépe fungujících akčních sérii všech dob, dále pomohl napsat Posledního akčního hrdinu, který je dodnes oukey filmovou záležitostí a především napsal a zrežíroval Iron Mana 3, pravděpodobně nejosobitější film z rozšířeného univerza Marvelu. V roce 1991 ale především napsal scénář k Poslednímu skautovi, který je dost pravděpodobně jedním z nejlepších buddy filmů všech dob. Historek kolem Prvního skauta vzniklo mnoho- Shane Black opustil Smrtonosnou zbraň 2, jelikož se studiu nelíbila jeho o dost temnější verze ve které měl navíc zemřít Riggs. Black se tedy poté rozhodl napsat Posledního Skauta. Produkoval Joel Silver, který stal i za Smrtonosnými zbraněmi, k režii se dostal Tony Scott a za psacím stolem psal sám Black- Co se mohlo pokazit? To je právě otázka. Shane Black i Tony Scott povídali, že původní scénář byl o hodně lepší než ten, který byl nakonec použit a oba tak na něj vzpomínali jako na film, který mohl být lepší. Black dost možná vzpomíná dodnes, Scott už tolik ne jelikož před 6 lety skočil z mostu, poté co zjistil, že má nádor na mozku. Sám jsem Posledního Skauta viděl poprvé před 3 roky kolem 12 lety a vlastně mně tolik nezaujmul a skoro vůbec jsem si ho nepamatoval. Teď viděno podruhé na velkém platně, o 3 roky později a dojem je o hodně lepší. Projekci Posledního skauta jsem si totiž vyloženě užil a bylo by to snad jako bych ten film viděl poprvé a to co jsem před 3 roky viděl byla nějaká zkušební verze. Ten film není dokonalý. Je pravda, že pravděpodobně mohl být lepší po všech těch historkách. Na internetu se snadno dohledají Blackovy původní scénáře, které navíc píše svým specifickým humorem a je v něm vidět, že původně mělo finále tvořit závod na lodích a žena Joa Hallenbecka měla být málem rozsekaná motorovou pilou. Jaký mohl být Poslední Skaut v té pravé oficiální Blackově verzi se nikdy nedozvíme, nicméně výsledný produkt stojí za to. Poslední skaut je především šňůrou perel perfektních, komediálně skvěle podaných hlášek. Režíruje vždy řemeslně perfektní Tony Scott a především skvěle pracující duo Willis- Wayans. Je úplně jedno, že se údajně ve skutečnosti příliš nemuseli a jde pouze o filmový trik- ve filmu totiž tato dvojka funguje perfektně. Akce je zajímavou stránku filmu, plná perfektních střeleb, automobilových sekvencí a podmanivé hudby. Blackeův scénář funguje tak proto, že je nekompromisní. Nechybí brutální vraždy, fuckují tu i děcka a proto je film svěží zábavou. V roce 1991 šlo o kasovní propadák (51 mega dolarů při rozpočtu 78 mega dolarů) se špatnými recenzemi. Dnes jde pravděpodobně o jeden z nejoblíbenějších akčních filmů všech dob. A rozhodně se nedá říct, že ne nezaslouženě. PS: Děkuju redakci MovieZone za uspořádanou projekci, byl to perfektní zážitek. ()

DJ_bart

Akční žánr jako celek vždy šel širokým obloukem mimo mě - u Posledního skauta, emeritní kultovky z pera Shanea Blacka, tomu vůbec není výjimkou... ()

Shakers

"Kriste pane Sáro! Necháš jí, aby se malovala tak, že vypadá jako mýval. Přijdu domů a myslím si, že je to zloděj. Dvakrát jsem jí málem zastřelil." - "Kam jdeš? Na záchod. Půjdeš se mnou? Doktor říkal, že nemám zvedat nic těžkýho." - Tohle není hra, hochu. Pravý zbraně, pravý náboje. Může to bejt průser. Průser je mít divný jméno. Moje je Cornelius. Jestli to někomu řekneš, zabiju tě." - "Jezdím fakt dobře. Mohl bych vzít na koně tvou dceru. Jaká je? Je jí třináct. Jestli jí budeš svádět, tak ti strčím deštník do prdele a rozevřu ho." - "Za padesát dolarů by sis mohl zaplatit chlapa, kterej by jí vyrval nehty. Něco tak příjemnýho bych raději udělal sám." - "Ty si ten nejblbější člověk na světě, Joe. Proč? Protože zachraňuješ život člověkovi, který ti zničil kariéru, abys pomstil chlapa, kterej ti šoustal ženu." Tony Scott a Shane Black miešajú výborné, humorom nabité scény s tými akčnými a vďaka tomu sa tento film dostava na vysokú ligu. Skvelý Willis a Wayans, suprové hlášky. "Nikdo tě nemá rád. Všichni tě nenáviděj. Posereš to. Usměj se čůráku". 95% - 5* ()

lamps

Těžko k tomuto skvostu něco napsat, protože něco takového se opravdu jen tak nevidí. Bruce Willis disponující železnou pěstí a těmi nejpevnějšími nervy a hlásící jednu legendární větu za druhou je nám už sice dobře znám ze Smrtonosné pasti, ale zde dovedl postavu neohroženého a hláškujícího detektiva k naprosté dokonalosti. Dohromady se sympaťákem Wayansem, který si se svou prořízlou hubou přímo koleduje o to, aby ho někdo jak se říká setřel, a protřelým režisérem Tonny Scottem, jenž zase všechno diriguje tak, aby Hallenbeckova železná pěst byla co nejvíce v permanenci, pak vznikl jeden z nejzábavnějších akčních blockbusterů všech dob, jehož oblíbenost v budoucnu jen těžko uvadne..)" Ale no tak, snažím se jen prolomit ledy.- Já mám ledy rád" ()

Pepinec

Jaký je rozdíl mezi Posledním skautem a zástupem odpadních filmů, které se krčí v půlnočních vysílacích časech? Příběh je stejný, hesla jsou stejná, všichni se mlátí a všude něco vybuchuje. Ten rozdíl se jmenuje Bruce Willis. No a pak možná ještě Tony Scott... Ďábelská jízda, ve které hláškující duo skautíků loví jednoho bobříka za druhým je podle mého důstojnou poctou akčním filmovým devadesátkám. ()

JohnnyD

Prototyp akčného blockbustru a bezpochyby šlabikár pre Michaela Baya. Michael Kamen vytvára drsnú špinavú tiesnivú atmosféru, Bruce Willis hláškuje a Tony Scott všetko demoluje! To boli časy... ()

Nin

Ve světě amerického fotbalu se dějí ještě horší věci než obvykle. Přeci jen vystřelit si mozek z hlavy před vyprodaným stadionem není zrovna klasický způsob odchodu fotbalisty do důchodu. Poslední skaut je skvělá akční jízda s vypilovaným scénářem, díky kterému může Willis naplno ukázat svoje nadlidské charisma a hláškovat a stírat lidi kolem – včetně sama sebe. V podstatě ve všech ohledech je Poslední skaut kvalitní akčňák, který s přehledem obstál zkoušku času. Celá recenze zde. ()

Indiana

Klasika - Bruce Willis je zkrachovalej že už to asi víc nejde a hláškuje jako o život, stejně jako jeho parťák Damon Wayans. Tahle dvojka si sedla pěkně to se musí nechat. 9/10 ()

sheen

Willis, uber cool hláškující policajt, tak jak ho máme rádi ze Smrtonosné Pasti, akorát mu tady přibude parťák, který ovšem není vůbec na škodu, ba naopak. ()

petaspur

"To by se mohlo stát úplně každýmu. Byla to náhoda, že? Zakopl jsi, uklouzlo ti to a náhodou jsi vrazil ptáka do mý ženy." Soukromé očko Joe Hallenbeck se právě naštvalo tak, že z toho málem vystřízlivělo. Klientka, kterou mělo chránit je totiž víc mrtvá, než by v danou chvíli měla být. Joe bude muset na chvíli odložit svou oblíbenou zábavu obtěžovat svého bývalého chlebodárce senátora Baynarda obscénními telefonáty a místo toho si trochu zadetektivuje. Předem vyplacený honorář by sice nestačil na zakoupení kožených kalhot jeho nového nechtěného parťáka Jimmyho Dixe, ale jako majitel kompletní barevné škály bobříků cítí Joe potřebu vyšetřit, co mají společného vládci NFL s ementálovou verzí jedné původně celistvé čokoládové krásky. Znuděný sarkasmus, který detektivovi při šetření neustále vyskakuje z úst, mne nikdy nepřestane bavit. ()

Disk

Jeden z nejlepších Willisových filmů s geniálním původním videodabingem. Opravdový film pro tvrdé chlapy. Já sice takový nejsem, ale aspoň na 102 minut jsem se jím stal. ()

Aky

Ten film nemá excelentní příběh, je to z tohoto pohledu spíše rutina. Jeho chytlavost vězí v tom, že je prostě chytrý. Čiší to z každého jeho dialogu, z každé sekvence, která většinou aspoň malinko překvapí, z herců, kteří tuto kvalitu režie viditelně cítí. ()

Deimos

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Akce 9/10/// +neuvěřitelná spousta drsných hlášek, Bruce Willis, Damon Wayans jako netypický parťák a mladá Danielle Harris s pěkně prořízlou pusou, akce, napětí -obraz a jeho stáří, to je asi jediný co se dá vytknout/// Jestli někdo řadí film Poslední skaut mezi nejlepší akčňáky devadesátých let, tak se mu vůbec nedivím. Měl jsem trochu obavy jestli mě to i po (hodně) letech chytne, ale byly to obavy zbytečné. Bavil jsem se totiž výborně, napětím nedýchal a užíval si všechny ty přestřelky a Willisův nebojácný přístup při kterém řešil vše s klidnou hlavou. Škoda že se už dnes takové filmy netočí./// Celkem 88%/// ()

Cappuccino

Výborný akčný film s plnou dávkou nezabudnuteľných hlášok a ešte nezabudnuteľnejším Willisom. Ale stačí to na plné hodnotenie? Nestačí - aspoň u mňa nie. No aj tak prvotriedna záležitosť, ktorú by si nemal nechať ujsť žiadny milovník kvalitného akčného filmu plného humoru. ()

Idris Elba ve víru akce

Idris Elba ve víru akce

08.05.2021

Už v letošním roce se dočkáme Idrise Elby v novém Sebevražedném oddílu Jamese Gunna coby Bloodsporta, žoldáka, jemuž akce v žádném případě není cizí. Ostatně Elba už se v akční poloze objevil i před… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012