Randall "Memphis" Raines žije poklidným životem kdesi na předměstí a učí děti jezdit na motokárách. Ovšem pouze do té doby, než se dozví, že se jeho mladší bratr zapletl do krádeží aut a jednu tak parádně zpackal, že mu hrozí smrt slisováním v autě. Byl přesvědčen, že s kriminální kariérou definitivně skončil, ale nastal čas, kdy se musí na chvíli vrátit ke své bývalé profesi. Dostal totiž zakázku, kterou nemůže odmítnout. Buď ukradne padesátku drahých a náležitě zabezpečených automobilů, nebo jeho bratr zemře. Aut na seznamu je hodně a času pekelně málo. Proto Memphis svolá svůj starý tým, aby rozehráli koncert, po kterém bude policii ještě dlouho zvonit v uších! (TV Nova)

mala_kea

Nemám rád auta, nemám rád Rychle a zbasile natož aby se mi líbilo toto. V celku zajímavý nápad s kvalitním obsazením, ale to je asi vše. Americká kinematografie si asi myslí, že když Cage+Jolie obsadí hlavní místa ve filmu kde se kradou auta, že uspějí ? Myslím, že udělali z komára velblouda a když viděli, že by se to lidem mohlo líbit, v rychlosti něco splácali a vziklo z toho toto. Ani některé světlejší momenty, jako jsou některé mini dialogy a jako je poslední honička, která musí být samozřejmě přitažená za vlasy (Cage přece nemůžou chytit) usuzuji, že jsem se na tento snímek díval s nechutí a takřka s donucení. Kdo nemá rád auta, ať se na to radši ani nedívá, mohla by ho z toho i rozbolet hlava. Abych nemusel dávat odpad, dávám 1* za bloňdatou Angelinu ()

bangee

Docela se mi líbil nápad, nicméně to provedení mi nějak nesedlo. Cage do role sedí a hraje tak jak umí (to by měl být kompliment), Jolie, i když jí mám rád, tak tu nějak nemá moc prostoru (i když tam kde ho dostane tak jí to sedne :-) ), auta sou nádherný, hlavně ten ford mustang GT 500 a celkvoě to docela odsejpá. Když jsem to viděl, tak jsem se bavil, ale na víc jak průměr to nejni. ()

Akana

Lahůdka pro všechny, kdo milují rychlá a luxusní auta aspoň z poloviny tak jako hlavní hrdinové příběhu. Bohužel k takovým se nepočítám. 60 sekund je učebnicovým příkladem toho, že sebekvalitnější obsazení nezachrání vypravěčsku šeď. ()

alambert

Mám rád Nicolase Cage a mám rád auta. Problém je v tom, že filmy o autech sou často úplně debilní, s trapně animovanými akčními scénami a ignorací fyzikálních zákonů. V tomto případě sice také nevím, třeba jestli se dá Ferrari ukrást drátem, ale nemám potřebu to řešit. Film má spád a baví mě. Herci hrají výborně, dokonce i Angelina Jolie a dokonce vypadá i sexy, ne nechutně jako obvykle. Některé dialogy sou sice nesmyslné, jakože přes řadící páku můžete poškodit škrtící klapku. To je úplně mimo, ale doufám, že je to jen chyba dabingu. Přesto se tenhle film stal kultem pro jistou skupinu lidí a já k ním patřím. ()

Vakomlok

Standardní film o autech, zlodějíčcích a o zlodějíčcích aut. Pobaví to, automobilové honičky jsou natočené slušně, ve výkonech se nikdo moc nepředal a výsledek je čistá trojka. ()

DHDV

Scénář není moc kvalitní ale to ostatní ve filmu, je nadprůměr. Dávám 4 hvězdy, na plné hodnocení tomu filmu chyběla atmosféra. ()

Hapretor

Co se takhle milovat a přitom krást auta? No, blbý to je. Ale lepší než třeba Rychle a zběsile. Je to líp zahraný. A hraje tam Angela Žolík. ()

Wolvie

Sena je solidní realizátor a chemie mezi Cagem a Angelinou funguje,takže ve výsledku bez problémů zkouknutelný popcorn.Bez jakékoliv přidané hodnoty,samozřejmě. ()

F.Sucre

Jedna z výjimek, kde nehledím na detaily a občasné mouchy, jelikož 60 sekund je pro mě chtě nechtě jasnou jedničkou v "autofilmech". Pro mě zároveň nejlepší role Nicolase Cage a nutno pochválit i český dabing (ačkoliv je - a bude - originál vždy lepší). Tady pouštím plný počet. ()

MickeyStuma

Remake snímku kaskadéra H.B. Halickiho ´Gone in 60 Seconds´ (1974) v produkci Jerryho Bruckheimera, což tentokrát znamená v ryze akční popkornové jízdě. Tradičně jednoduchý příběh ve zběsilém tempu nezatěžující zbytečnými dějovými odbočky. Takže opět krádež nemalého množství luxusních aut a pro diváky znající původní film hlavně automobilová honička. A ta tu samozřejmě je, dokonce tu původní v určitých chvílích citující, ale o nic výjimečného v žádném případě nejde. H.B. Halicki se ve svém snímku právě na automobilovou honičku zaměřil, tady je to už jen nutný dějový doplněk a tak je přirozeně daleko kratší a je to filmová honička v podstatě jako každá jiná. I ten děj je samozřejmě přizpůsoben na dnešní dobu. Na správný popkornový film má samozřejmě zajímavé postavy na to na obou stranách barikády. Suma sumárum. Jedná se o značně jednoduchou akční zábavu s rychlými luxusními auty obsahující patřičné hlášky, vtípky a patřičný tah na branku. Pro zajímavost, námětově lze doporučit také snímek Západního Německa ´Únos aut´ (1980), který svou kvalitou nestárne, jen je tradičně pozapomenutý. ()

Evander

60 sekund mě asi nikdy nepřestane bavit. I 15 let po svém natočení mě tento film dokáže pobavit, jako když jsem ho viděl poprvé. ()

GMVajgl

Režisér Dominic Sena natočil hodně hudebních klipů a na tomhle filmu je to znát - jde především o efekt, všude product placement, příběh je povrchní a nesmyslný - o dospělém muži, který přestal krást kvůli své mamince, ale znovu začal kvůli bráškovi, a o policajtovi, který ho v tom podporuje. Zřejmě je po takových filmech poptávka, film byl úspěšný a o rok později na něj v podstatě navázal Fast & Furious. ()

levente odpad!

No to je vážně hovadina. Nemám filmy z automobilového prostředí moc rád, ale když je to dobré, tak to zkousnu, ale tohle opravdu blbost. ()

Naštvaný řidič Nicolas Cage

Naštvaný řidič Nicolas Cage