poster

Solaris

 • USA

  Solaris

 • Slovensko

  Solaris

Sci-Fi / Drama / Romantický / Mysteriózní

USA, 2002, 94 min

Předloha:

Stanisław Lem (kniha)

Scénář:

Steven Soderbergh

Producenti:

James Cameron, Jon Landau

Scénografie:

Philip Messina

Kostýmy:

Milena Canonero
(další profese)

Externí recenze k filmu (5)

 • FantasyPlanet.cz (Ondřej Jireš) ***

  "Všechny záběry jsou velice pomalé, kamera převážně statická, hudba minimalistická, dialogy extrémně úsporné, efekty až na jeden veškeré žádné. Je to jasná snaha o až filozofující psychologickou intelektuálskou sci-fi, jen to kvůli režisérovým prioritám nakonec stejně vypadá spíše jako hodně pomalá…" (více)

 • Filmpub.cz (Jan Lipšanský) ****

  "Přestože se americký remake Solarisu občas nevyhnul menšímu patosu, poplatnosti americkým klišé a hlavně kdoví proč nutnosti několikrát zobrazit nahé svalnaté tělo George Clooneyho, jde o důstojnou adaptaci, jež však může mnohé akcechtivé diváky odradit. Ti však, kdo ve filmech hledají i nějaké…"

 • Filmweb.cz (Kateřina Grosmanová) ****

  "Soderbergh se hlavně v druhé polovině filmu víceméně utápí ve filozofických otázkách a možných řešeních (jenž v podstatě neexistují), které ale nakonec více nerozvíjí, z čehož vzniká dojem, jako by filmu něco chybělo. To ale nic nemění na tom, že jde o jedinečnou filmovou záležitost, která se…" (více)

 • Kinema.sk (Peter Konečný) ****

  "Solaris je mienený ako model stretnutia človeka s javom neznámym a nepochopiteľným s prvkami metafory osudu a lásky. Ak máte radi takéto stretnutia a vôbec vám pri tom nechýbajú presné žánrové schémy a postupy, radi o filme premýšľate a Tarkovského trojhodinová intelektuálna dráma nie je nič pre…" (více)

 • Tiscali.cz (Stanislav Buzek)

  "Soderbergh se pokusil v žánru sci-fi o nevšední minimalismus; dal přednost psychologickému nitru postav před vnějškovou technokratickou pompézností. Střízlivé futurologické řešení kosmické stanice vychází ze současných představ (konstrukce místností, displeje, skafandry) a neodvádí zbytečně…"

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace