Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

Pointer

Dokonalé zavŕšenie takmer dokonalej trilógie. To čo sa pôvodne javilo ako učebnicové sci-fi, okorenené hlbšou myšlienkou kritiky skutočných reálií, sa síce v priebehu nasledujúcich dvoch častí pretavilo "len" do bohapustej akčnej jazdy, našťastie však dokonale vyváženou a majstrovsky naporcovanou. ()

Kritickej

6/10 O malý kousek lepší než druhý díl, ale pořád světelné roky za jedničkou. Chvílemi bohužel zbytečně zdlouhavé a závěrečný souboj s "programem" Smith mě vyloženě nebavil. Ale rozhodně nadprůměrné sci-fi. ()

Tranda

Příběh: 8/10; Akce: 8/10; Napětí: 8/10; Hudba: 8/10; Vizuál: 9/10; Atmosféra: 9/10; Zábavnost: 8/10; Herci: 8/10. 8/10 ()

draxxi

Treti dil mi prijde nejslabsi. Vizualne je to sice porad pastva pro oci. Triky i hudba paradni. Ale na muj vkus se tu prilis filosofuje a chvilka mi to prislo jak na naboru svedku Jehovovych... Uz se ale tesim na zatim posledni dil... 2/8/2023 72% ()

Tongo

Určitě musím říct že je to mnohem lepší než druhý díl ale furt samozřejmě o trochu horší než první díl . Důvod proč si tohle myslím je prostý : Je to podle mě v mnoha ohledech lepší než druhý díl např. Lepší bojové scény , větší napínavost , dojemější než minule a i více nadupaný příběh a postavy,ale samozřejmě je to můj názor :) Avšak teď moc nevím, zda se mám kouknout na poslední díl který má ale také nejhorší hodnocení , no tak uvidím . Každopádně za mě to jsou 4 hvězdy. ()

Džej Ár

Z "trojky" se už stala obyčejná akční podívaná, která s původním Matrixem má jen velmi málo společného. Chybí tu moment překvapení, který jsem napjatě očekával po "tajuplných" dialozích s Vědmou a Architektem v předchozím díle, které se nakonec ale ukázaly být spíš bezobsažným filozofováním. Kdyby šlo o samostatný film bez předchozích dílů, asi bych dal víc, ale takhle nemůžu. ()

Catch1707

Jak bych to jen rekl... Tohle je sklamani roka! Reloaded sice sklamal, ale vytvoril nadeji na neco lepsiho... Tohle je pretahnuty konec radoby trilogie. Akcni sceny uz nejsou zajimave, jsou k smichu. Jo a ten utok v Zionu, kdy lide v tech Robotech Jox bojovali proti strojum, tak to je konec sveta a matrixovskych filmu... Neco tak smesneho jsem nezazil jiz hezkych par let... Mainstream za 150 melonu se dela jinak... Odstrasujici priklad, kam to muze dotahnout kdysi skvely kult! ()

gaiman

Po technické stránce brilantní a místy téměř dokonalé. Ale ten zbytek.....chyběl mi tam alespoň náznak možnosti vcítění se do postav, a ty rádoby řeči o lásce co překoná všechno....TO JE VÝSMĚCH...druhý díl byl, co se týče hodnocení, jednou velkou hádankou a doufal jsem, že mi Revolutions nabídne řešení, ale nestalo se. Spousta postav je zbytečná, nebo nedovedená k tomu co jejich potenciál nabízí (Persefon, Merovingian, Strojvůdce, Dvojčata). A agent Smith jako hlavní záporák? Myslím si, že Bratři Wachovští si uvědomili, že to je ta nejoblíbenější postava z dílu prvního a tak jí přisoudili téměř hlavní post i v pokračování, to mi tudíž nějak nesedí s myšlenkou, že byl Matrix už od počátku myšlen jako trilogie. A propo první půlhodinu si mohli tvůrci odpustit, přijde mi zbytečná. Heslo "Matrix has you" se u mne nějak nepotvrdilo, zkrátka naprosto zbytečně přehypovanej film a asi i proto dávám jen dvě hvězdičky. ()

Caesarion

Určitě má film hodně much , ale pozitiva převišují. Matrix dal slovu efekt nový význam a do takové podívané se prostě musí vnořit , aby jen ten zelený Matrix odstín slastně působil na divákovi smysly. Na ty moje působí dokonale. Takže za pět. ()

gorthaur

Dlouho jsem se odhodlával podívat na kritizovaný druhý a třetí díl Matiční trilogie, a jak mě druhý díl příjemně překvapil tím, že mě oproti očekávání nezklamal, tak mě ten třetí zklamal tím, že jsem čekal, že mě taky oproti očekávání nezklame, ale zklamal mě ještě víc, než jsem čekal, že mě zklame ten druhý... ()

Nadetugy

Skvělé bojové a akční scény, nesmyslné a nelogické scény (typu Vědma) Naprosté zklamání a ubohé zakončení tak úžasného a hrůzostrašného příběhu. ()

koczanska

Hoooodně dlouho jsem váhala kolik dát. Nakonec ale musím zůstat u trojky. Nemůžu se prostě vyhnout srovnání s jedničkou (i když přiznávám to je nejspíš chyba). Bratři Wachowští nám opět připravili hodně dobrou podívanou, ale nějak nejsem schopná skousnout tolik filozofie - někdy na můj vkus fakt trochu přehnaný filozofie. Ať tak či tak, mám pořád dojem sestupné tendence celé série. :( Je to škoda, ale není všem dnům konec. Třeba za dva roky, až se na celou sérii podívám znovu, budu mít úplně jiný pocit. Každopádně myšlenkově na Matrix jako takový nemá jen tak něco. ()

stn1987

rozuzlení trilogie až na potřetí sem pochopil dějowou zápletku ale ta mě posadila na prdel a jen sem koukal zíral a nechápal . . . nejlepší zakončení trilogie co mohli wachowští wymyslet klobouk dolů ()

Svratkin

Tak do třetice všeho cyberpunkového.. První půlka dobrá spíš jako akce, která člověka potěší po těžké práci. Jak již golfista pravil, ideální se na to podívat v kuse se dvojkou, protože to působí jako jeden film. Když jsem se na to díval odděleně, tak jsem se nemohl zbavit pocitu, že toto už tu bylo... Děj nebyl tak strhující jako dvojka, ale kdo má rád zvuk kulometů a pěkné záběry z boje strojů proti strojům ovládaným lidmi jistě ocení. Úplný závěr spíš zklamal lehkou kýčovitostí, ale tam to si patřilo. I tak ji neomlouvám:) Celá trilogie by ale měla patřit do klasiky svého druhu! ()

amlug

V reloaded měly taky hrozný kecy, ale aspoň akce za něco stála. Revolutios už namá ani to. Bylo to spíš útrpné než zábavné. ()

Anju

Platrí to samé, co u dvojky. Odkazy to nezachrání, dialogy chabé.. Totální béčko. Efekty naprosto špičkové. Dvě hvězdy za ně. ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)