Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

Alexandre

Přestože mezi fanoušky této série nikdy patřit nebudu, poněvadž to není úplně můj šálek kávy, tak jí vzdávám hold za geniální myšlenku, a třetímu dílu se klaním za dechberoucí akci. Začátek je sice pozvolný, stejně jako ve druhém dílu, ale jakmile začne jít do tuhého, tak je slovo dokonalost slabé. Bitva o Sion i závěrečný boj jsou zkrátka luxusní. Když k tomu přidám úžasné herecké obsazení (především Reeves, Weaving), tak nemohu hodnotit jinak. ()

Kingjiri

Škoda, že se ke skvělý bitvě o Sion a povedenýmu zúčtování se Smithem nebo sympatickýmu závěru musí člověk prokousat nudnější první polovinou. V ní totiž nechyběj zbytečný postavy včetně dialogů, lehce trapný romantický scénky Neo-Trinity a děj se dost vleče. Druhá půlka sice nemá k epičnosti, jak by se na finále celý série slušelo, vůbec daleko, jenže jako celek je závěrečnej díl bohužel nejslabší. I když vemu v úvahu, že laťka byla z minule nasazená dost vysoko, nemůžu dát víc než tři hodně silný hvězdy za druhou polovinu. ()

m4xp4yn3

Když jsem M2+M3 viděl před sedmnácti lety, říkal jsem si jaký asi bude až si ho pustím za sedmnáct let. *** Nezestárl nejlíp. Za prvé hned líp chápu proč je hozený do zelena (aby nebyl tolik nápadný všudypřítomný green-screen). Ale hlavně už se na něj nedokážu dívat jako na cool akční podívanou s kecáním mezi střelbou. Je to přeplácaný mnohapatrový dort s dobrým zdravým jádrem, ale z velké části žluklý, místy i zkažený. *** Wachovští evidentně nechtěli nic míň než do nějakých šesti hodin vecpat celou Bibli, pilíře západní filosofie, základy východní filosofie, dystopické vize dvacátého století, spojit všechny filmové žánry a všechno zalít želatinou kulturních odkazů. Jako zázrakem se to v prvním dílu podařilo ukočírovat a vytvořit kult. Dvojka a trojka jsou už hlavně o bezuzdém vršení nových konceptů, které vás nemají šanci při sledování intelektuálně obohatit, leda že si sami vyhledáte podrobný rozbor od někoho, kdo nad rozklíčováním filmů strávil řadu hodin. Normální (a umělecky účelné) je věnovat jedné hlubší myšlence nebo souboru myšlenek film, nebo knihu. Wachowské jí věnují jednu scénu a pokračují dál. Zběžný nástřel konceptu a stačí. Dál. *** Za zmínku stojí i to jak je trilogie postupně hnusnější a hnusnější. Vysoký rozpočet odboural nutnost kreativních úsporných řešení, které vtiskly jedničce její unikátní styl. Teď je všechno větší, opulentnější, marnotratnější, až to nudí. Trojka už nevypadá jako Matrix, ale jako libovolné bezkrevné sci-fi. A vynechat nemůžu ani to, že už tu fakt skoro nic nedává narativní smysl. Svět Matrixu mění svoje pravidla za pochodu, pohnutky, postavy a scény působí nahodile, jako kuličky v pinbalovém automatu, které se ale pořád tváří že přesně vědí kde a proč jsou a kam a proč míří. Nepomáhá ani to, že se pro všechnu komplexnost a akci zapomnělo na úplný základ filmu - herectví. Na nuance se tady nehraje. Díky tomu má málokterá scéna adekvátní emocionální impakt. Postavy jsou ploché a psychicky okoralé, což moc dobře neladí s tím jak je celý matrixovský ekosystém liberální, multikulturní a snowflake-friendly. *** Pořád k celému dílu chovám jisté sympatie (motivace stvořit něco Velkého a Dobrého je chvályhodná, a kdo chce, může v Matrixu do smrti hledat a nacházet), ale mezi uctívače kultu se neřadím. ()

gemi

Završení trilogie. Tři díly se postupně děj přesouvá do reálného světa, který sice není tak cool a zábavný jako Matrix, nicméně bitvy jsou i tady zpracované velkolepě. Je tu taky několik nelogičností, např. proč sentinelové dělají formace a jdou tak telecky na porážku, místo aby se rozptýlili po okolí? A jeden moment, u kterého člověku dojde nesmyslnost celé myšlenky "stroje chovají lidi jako zdroj energie". To se děje proto, že nebe je zastřené neprostupnými mraky. Ale proč si prostě stroje nepostaví solární věže nad mraky nebo nezískávají energii ze slunce libovolným jiným způsobem? Proč se nedokážou nad mraky vůbec dostat? Nevíme. Stejně jako nevíme, proč po sobě střílejí avataři a počítačové programy v místnosti 5x5 metrů ze samopalů a nejsou s to se trefit... Ale přece si člověk nebude kazit tak famózní sci-fi trilogii logikou, to by byla škoda! ()

Hellknight12

Nedávno pozreté po dlhej dobe. Ukončenie tejto trilógie je síce najslabšie to áno ale nie po príbehovej stránke. Príbeh presne pokračuje, tam kde skončil druhý film. Máme tu vysvetlených hneď niekoľko dôležitých častí. Aj keď nie úplne všetko. Máme tu síce omnoho viac času stráveného mimo Matrixu ale má to svoj dôvod. Efekty v Matrixe sú skvelé čo sa týka mimo, tak z veľkej časti sú dobré ale až na ten koniec. Súboj ľudí proti strojom. Vyzerá to fajn pokiaľ sa kamera nepresunie na tie hromady strojov, ktoré sa hrnú dnu a keď sa k tomu pridá ešte streľba, tak je to prinajmenšom zvláštne. Súboj Neoa so Smithom v Matrixe je po bojovej stránke veľmi dobrý po efektnej už to trochu klesá hlavne v častiach, kde sú vo vzduchu ale dá sa na to pozerať. Film môžem odporučiť každému kto má rád akčné sci-fi a kto videl predchádzajúci film a chce vedieť ako to skončí. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Nix

No byl jsem opravdu na vážkách. Tento díl je rozhodně jiný než předchozí. Je pomalý, temný ale snaží se vše tak nějak uzavřít. Ale akce tu je a prostě stojí zase za to. I souboj. Prostě když už jsem předchozí díly hodnotil kladně, proč to neuzavřít i takhle. Já k Matrixu mám prostě takový i nostalgický vztah a prostě má to své kouzlo, co dlouho se mi nepodařilo u akčních snímcích dosáhnout. Ale chápu, že někomu tento díl už nemusí vyhovovat. ()

Belcarnen

Matrix Revolutions je v pravdě revoluční film v jednom ohledu. Dosáhl toho, že i divák, kterému přišla dvojka jako hodně otřesný počin, jde na trojku jak nejdříve to jen jde... zajímavé... Jinak, a věřte mi nebo ne, jde o dílko horší než Reloaded. Nejdříve si shrneme klady: 1) výborná hudba 2) několik fantastických vizuálních efektů (spíše nápadů) 3) hodně dobrý závěrečný fight Nea se Smithem (hezký je návrat do místnosti kde Neo poprvé bojuje, technicky hodně dobré...) Hotovo. Dost málo na celovečerní film, že? Zápory? Příšerný děj, který se křečovitě drží nastoupené pseudointelektuální linie ze dvojky, ale v první neuvěřitelně nudné polovině snímku dáva slovu "hovadina" úplně nový rozměr. Bitva o Zion je hodně efektní, dobře udělaná, ale nelogická a chvílemi dost trapná. Mechové jsou očividně počítačoví, herecké výkony toporné (scénář tomu ani trochu nepomáhá), patetické žvásty vypadají jak z Armageddonu či Pearl Harboru. Nelze mít soucit s umírajícími postavami, ani když jde o jedny z hlavních v předchozích dvou dílech... jejich umírání je k smíchu, někdy dost hlasitému... Revolutions vykrádá první Matrix (vstup do Pekla je v podstatě "efektnější" kopií vstupu do výškové budovy), ale jaksi postrádá "duši". Scéná průletu Kladiva servisním tunelem ji sice mnohem efektnější verzí Skywalkerova letu Hvězdou Smrti, ale jaksi není ani trochu napínavá. Celkově vyhozených 160,- Kč a dvě a půl hodiny času. Pokud nemáte peněz nazbyt, vřele doporučuji šetřit na Hledá se Nemo, který má alespoň nějaký emocionální náboj a strčí obě pokračování Matrixu najednou do kapsy. Na závěr se mi chce postesknou... skutečně mají tvůrci dokonalého Matrixu potřebuje dělat podobné věci? Fakt je svět pouze o penězích? ()

Dexx

No, je to lepší než Reloaded (víc příběhu, i když dost pod povrchem), míň zbytečných scén všeho druhu, takže jsem se tentokrát nenudil (jen těch scén v Zionu mi v kontextu příběhu přijde pořád zbytečně moc). Bůhvíproč mi ale přijde první díl jako film prostě lepší. Tady mě jaksi nic moc nepřekvapilo, a třeba "bitva se stroji" mi (na rozdíl od asi většiny diváctva) nepřišla nijak úchvatná. Nicméně, trilogii se dostalo jistě důstojného konce v podobě skvělého završní příbehu, s nímž nelze být nespokojen. A to finále, to opravdu stojí za to vidět. Takže ****1/2*. ()

Threepwood

Po zklamání z dvojky jsem byl překvapen jak moc se mi trojka líbila.Na jedničku samozřejmě nemá,ta je úplně někde jinde,ale když se na film díváte jako na hrané anime tak to funguje dokonale. ()

TomJ

Neviem co poniektori proti tomuto mate, ale podla mna to bolo velkolepe ukoncenie trilogie, ktora sa zaradi medzi tie najlepsie v historii kinematografie. ()

wito

po jednotke a dvojke mi to pripadalo slabe ako biela kava, akoby ma uz nic nemohlo dostat. napriek tomu celkom celkom pozeratelne, so zaujimavym vyvrcholenim. ()

KillerZeli

Před vstupem do sálu se mi v hlavě pořád přemítal velmi slabí Reloaded a tak jsem si myslel že přijde další nuda. Uff - naštěstí ne - já se dost bavil ... ()

RedRose

Jednicka je u me absolutni a z tohoto pokracovani, navic roseknuteho na dva kusy jsem mel vcelku obavy... Jak se nakonec ukazalo tak obavy byly na miste a presto ze neznam zarytejsiho nadsence pro sci-fi nez jsem ja, tak me "dvojka" a "trojka" opravdu zklamala... Jsem toho nazoru ze Matrix mel zustat Matrixem a Reloaded + Revoltions nikdy nemely vzniknout... Zadna "revoluce" se nekonala... ()

Dreadlord

Slyšel jsem o příběhu Matrixe spoustů mýtů. O Tom jak dokonalý příběh má a je to celé skvěle promyšlené a taky jsem si to nechal vysvětlit a víte na co jsem přišel? Přišel jsem na to, že už jsem to celé pochopil v kině, a dál...? Kdyby to bylo alespoň pěkně udělané abych se v tom kině nemusel soustředit na hlášky jednoho borce, které vlastně ještě vylepšily můj názor na film, protože kdykoli něco řekl tak jsem se nemohl udržet. Výsledek: pro mě pěkná groteska nic víc. ()

xylofonka

Epické zakončení ságy při kterém se mi vybavila věta V.Wolfové z Hodin: "Někdo musí zemřít, aby si ostatní vážili života." ()

Taffey

Silně prokalkulovaný film. Už to, že trojka vznikala souběžně s dvojkou, ledacos naznačuje. Přestože Revolution není tak zběsilý jako Reloaded, kdyby místo Reevse angažovali Jackieho Chana, bylo by to aspoň směšnější. Takhle nic. ()

Theplak

Timdle me bratri wachowsti rozhodne neuspokojili, po vyborne jednicce, horsi dvoje, prichazi trojka, ktera rozhodne zas az tak nenadchne. Totiz, kdyz skoro 3/4 filmu strily jakysi blby stroje do nejake diry, to je trosku nuda. ()

xladojx

Mizerné zakončení skvělého nápadu a po předchozích dvou dílech velké zklamání, které sráží na kolena hlavně absolutně dementní závěr. Revoluce se jaksi nedostavila... ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)