Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

Fat'Fatal

První 3/4 hodinka je opakování poslední 3/4 hodinky z Reloaded :) Čímž mě bratři Wachowští "fakt" naladili na závěr ikony. Kromě brutálního nářezu v podobě obrany doku a částečně finální souboj Nea se Smithem (když zrovna nelítali...) je film o ničem. Ale tři hvězdy dávám protože ta obrana mě dost bavila. APU jsou mašinky k pohledání, rachot všude kolem a nekonečné zástupy Sentinelů. Být v takovémhle tempu celý film (zlatý první Matrix), pět hvězdiček a aspirant na nejlepší akční film minimálně roku by byl jasný. Zatraceně málo Morfea, který je pro mě zcela určitě nejlepší postavou celé trilogie a tvář tvořenou Sentinely (aha, jasně, jaktože mi to nedošlo?) radši nekomentuju. Jako trilogie to obstálo, jako film nikoliv. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Wopat

Bohužel po vynikajících prvních dvou dílech velké zklamání. Předtím, než jsem film viděl jsem přečetl snad všechny články v časopisech, které ho jednoznačně velebily jako nejlepší. Bohužel u mě to vyvolalo zcela opačné dojmy:( ()

Pekisan

Hoci The Matrix sa da hodnotit ako samostatny film tak jeho dve pokracovania by ako jednotlive filmy len tazko obstali. Nehovorm, ze si ich treba pustit hned po sebe. Predsa len takmer 4 a pol hodiny na gauci pred telkou len malokto vydrzi. Treba si dopriat dostacujuci cas na spracovanie a vstrebanie vsetkych pocitov, myslienok a sanko-padnucich akcnych scen z Reloaded. Netreba vsak cakat priliz dlho, aby ste potom zbytocne necumeli na konci na sediveho pana a rozmyslali kto to asi tak je. Je skvele vidiet ako je kazdy diel trochu iny v zavislosti od fazy Neovho uvedomenia si sameho seba. V jednotke musel uverit, v dvojke pochopit silu volby a v trojke nevyhnutelnost niektorych nasich cinov - osud. Akcne sceny maju priam biblicke rozmery co podciarkuje prave mnozstvo nabozenskych viac ci menej skrytych odkazov a filozofii. Tiez som najprv neveril ale teraz vidim. ()

Biopler

Veľkolepý filmový zážitok, ktorý doznieval v mojej mysli ešte pár hodín po skončení filmu. Výborné zakončenie trilógie, ktoré len podčiarkuje, že Wachowski diely Reloaded a Revolutions nedotvárali k prvému dielu, ale táto trilógia má fungovať ako jeden skvelý celok. Čo sa týka trikov, tak táto časť je svetová extratrieda a dlho nebude mať obdobu. Vojna so strojmi ma úplne dostala. V trilógii je však dokonalé prepojenie a vyváženie trikových scén a filozofických myšlienok. Záverečná bitka v daždi je pravá čerešnička na torte. Krásna bodka je chyba v Matrixe deja vu a s ňou spojená potulná mačka. Fantastická sci-fi trilógia, ktorú však veľa ľudí nepochopilo a sledovalo ju len kvôli trikom, no ona skrýva dlho pripravovanú myšlienku. ()

shereen

Pruuuser na treti. Nebyt kultovniho prvniho dilu tak to ma odpad vsech odpadu. Trvalo mi 3 dny nez jsem to dokoukala, takova pateticka nuda. ()

S.U.E.S.

Závěrečné bitva mezi hlavními postavy a konečné rozuzlení děje ze dvojky a jedničky. Jediný problém tohoto dílu však je, že právě pointa muže být pro některou skupinu diváků neuspokojivá. Já jsem však byl spokojen a ještě dlouho budu přemýšlet, jak je to vlastně všechno hodně dobře vymyšlené. ()

Jajar

Wachowští si jdou tvrdě za svým, plynule navazují na Reloaded, neohlíží se zpátky a nebojí se. Trilogie se dovršuje, většina otázek se dočká odpovědí. Brilantní a chytrý snímek vyvažuje pochmurnost druhého dílu mluvícího o svobodě jako defektu kontrolovaného systému. Tentokrát Neo konečně pochopí, co musí udělat a co je jeho cílem. Velmi mnohovrstevnatý, komplexní a krásný film, který dává jediný opravdový význam právě v rámci celé ságy Matrix. ()

1Legend1

No jo, prvnímu Matrixu už se to nevyrovná,a nezachraňuje to už ani epické finále. Chybělo mi "víc Nea", přišlo mi, že se to točilo daleko míň okolo něj. No a ukončené to bylo, jak to bylo. Ale co...co víc bysme od Matrixu chtěli? 80% ()

B.e.n.Q

Mně to prostě nějak extra nezaujalo. Hlavně mi tady neukamenujte :D Přijde mi to jako normální obyčejný sci-fi film :D Všechny 3 díly. Takže u každého filmu dám stejný komentář :D :) Sorráč :D ()

Kadas97

Doteraz si z filmu pamätám len záver, pretože som ťažko rozdýchaval to, že táto dokonalá séria končí. 10 z 10 ()

AxelWers

Matrix hodnotím ako trilógiu, takže všetkým filmom by som mal dať po 4*. Ale záveru trilógie akosi nemôžem dať viac. Síce bola akčnejšia ako predchádzajúce diely, po celý čas som bol zvedavý ako to celé skončí a so záverom som nebol moc spokojný. To hodnotenie zhodilo na 3*. ()

Jakubik

Matrix od prvního dílu udělal v podstatě dva kroky. Ten první v podobě Reloaded a ten druhý v podobě Revolutions. Oba tyto kroky nebyly podle mě nejšťastnější volbou. Oba se totiž diametrálně liší od prvního dílu. Druhý jen tak lehce překlene děj a trojka je v úplně jiná než první díl. Ve třetím dílu si odečtěte Nea a Smitha a zbyde vám jen válka strojů, která sice vydá dobře, ale nějak už to není ten první stylový Matrix. Neo se Smithem tu hrajou druhý housle a jsou tu prakticky zbytečný a na to, že byl vyvolený toho moc nepředvedl. Pro mě je Matrix pouze první díl ty ostatní jsou akční filmy na bázi Matrixu. Zmizelo napětí, zmizel styl a hlavně drive. Vytratil se i soundtrack který je tu ještě více okleštěný než v předchozím díle… ()

Bollek

Nutno sledovat hned po druhém dílu. Nebo alespoň dostatečně brzo na to, abyste nezapomněli všechno podstatné. Revolutions Vás totiž hodí přímo do děje a neptá se, zda si pamatujete na všechny postavy a okolnosti. Zpočátku je to možná trochu utahané, to se ale naprosto změní ve druhé půlce. Bitva o doky je skutečně luxusní stejně jako spousta dalších scén. Kromě jiného se mi moc líbilo uzavření celého příběhu. ()

tomik99

Napotřetí a už trochu vedle. Začátek „Revolutions“ je poměrně slibný, mytologie se znovu prohlubuje, a úvodní sekvence v Matrixu a zachraňování Nea je fajn. Poté ale začne peklo. Scény v Sionu a přípravy na boj se Stroji nejsou zrovna moje gusto. A mám k tomu hned dva podstatné důvody. Zaprvé – přijde mi, že film si získal diváka na jiné frontě (v počítačovém Matrixu), a je celkem nefér, že poslední díl trilogie se od toho odpoutává, zadruhé - děj v Sionu je předvídatelný a nudný. Některé pasáže jsou sice fajn (Neo vs. Agent Smith v „reálném“ světě), ale většina je jich dle mého názoru naprosto zbytečných. Finálová bitka je sice opravdu epická (tleskám především skladateli hudby), ale asi jsem si mnohem víc užil souboje v předchozích dílech. Navíc s celkovým zakončením jsem nebyl úplně spokojený, čekal jsem trochu něco jiného. Na „Revolutions“ se mi líbí začátek, s přimhouřeným okem konec, ale zbytek je poměrně nudná vata, která sráží povedenou trilogii o stupínek níž. Zakončení trilogie se tedy moc nepovedlo, ale ruku na srdce, kdy naposledy jsme viděli důstojný konec třídílné ságy? EDIT z roku 2021: Původní komentář je z roku 2014 a za tu dobu jsem poměrně změnil názor. Film jsem od té doby viděl několikrát a ocenil jsem na něm jiné aspekty, kterých jsem si dříve nevšímal. Nyní mi přijde zakončení celé ságy úctyhodné a z pohledu celé trilogie dává i smysl. Scény v Matrixu jsou skvělé a boj se stroji, i když nemusel šmakovat všem, jsou taktéž výborné. Přeci jenom k osvobození lidstva to celé směřovalo. Jsem tedy o dost spokojenější a zvedám o jednu hvězdu. Soundtrack k poslednímu dílu je úžasný a zvedá film ještě o jednu příčku víc. ()

KafuR

Pokud chvíli počkáte na to, až se tu rozmotá konec dvojky, který nám tak sveřepě zkomplikoval Neo hrající si na Nikolu Teslu, dočkáte se explosivní podívané na roztomilé chobotničky šetrně se dobývající do Sijónu, kde na ně už se stejně šetrnou uvítačkou čeká celý zbytek flotily a lidského pokolení, zatímco Neovu pozornost nepřestává zaměstnávat neodbytný workoholik Smith a jeho kámoši s poruchou dělení. Celá ta zábava navíc vrcholí bouřlivým finále, které dává punc dokonalosti nejenom tomuto dílu, ale celé trilogii. ()

emdvojka

Svet matrixu vystrieda "reálny" svet v objatí nebezpečných strojov, kde ľudia sú len ľudmi bez nadprirodzených možností. Akčné a napínavé je to však stále na jednotku. Konečný diel však nekončí nijak ohurujúco, ale tak, ako to asi všetci očakávame. ()

Stíba

Na pár momentů jako úsek před/na diskotéce trochu poklidnější první třetina se následně zvrtne v megalomanský souboj se sentinely v Sionu a vrcholí epickou bitvou Nea s agentem Smithem. Nejakčnější a nejmegalomantičtější díl trilogie a důležitý kousek do celé skládanky. ()

Hpatrik

Ještě víc rádoby duchaplných proslovů než v Reloaded (upřímně už mi to lezlo krkem), znovu samé naznačování ale žádně vysvětlování, a děj který nedává smysl a zůstává nepochopen. Akční scény jsou fajn, ale dnes už neohromí a souboj se Smithem nezáživný. A jak už napsal POMO, závěr má stejnou pseudo-hloubku, jakou měla celá sága. Nuže, bylo to nevyhnutelné! ()

tranquill

Revoluce je završena! A já opět musel přehodnotit své předchozí hodnocení. Tahle strhující akční sci-fi mne dokázala navodit mrazení a minimálně poslední hodinová bitva mne chytila do svých chapadel jako sentinely. Ať už režie, scénář, vizuální efekty, herecké výkony, bombastické symfonie, vše je dokonalé... Souboj strojů a lidí již nikdy nemůže být větší a lepší, sorry Terminátore... "Mám Tvé slovo?...Kdo myslíš, že jsem...člověk? ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)