Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

papadoce

Začína byť zvykom, že film, ktorý zhliadnem po rokoch sa mi zdá lepší, logickejší, zaujímavejší a s tým súvisí následná zmena hodnotenia. Čo sa ukázalo pri Reloaded ako zrejmé (viac som pochopil), sa pri Revolutions potvrdilo. Niežeby som v tom mal totálne jasno, ale nie som už úplne stratený. Ak ku tomu pripočítam ďalšie legendárne postavy (Seraf, strojvodca), perfektne zvládnutú vynútenú zmenu scenára (nová vědma) a neuveriteľne zdrvujúce šaty Monici Belluci, je to opäť skvelá jazda. Piatej mi bráni záverečný súboj, ktorý na mňa nepôsobil až tak epicky ako asi mal. Ale štyri sú zaslúžené a ja by som bol rád, aby príbeh pokračoval štvrtým dielom pod Wachovski sisters, pane Endrsne. ()

RAFT

A máme zde třetí díl .Jak už všichni víme se druhý a třetí díl natáčel souběžně.Zde máme tu největší bitvu lidi proti strojům.Ohromující ,Dobře natočené jak film tak i herecky skvěle zahrané.Závěrečný boj Nea se Smithem dobře zahraný a natočený.Za mě dobré ukončení trilogie .Jsem zvědav na čtvrtý film co jde tedka do kin .Za mě 85% ()

Sir Ludvig

Dvojka bola aspoň radikálne odlišná od jednotky a keď vyšla, bola to ....hm... pecka. Toto je však očividne nastavovaná kaša. Trápne scény sa striedajú s nudnými počítačovými animáciami. Škoda že obyvatelia Zionu nemávali americkými vlajkami, mohlo to film posunúť do úplne novej roviny... Matrix 3 je pre človeka s triezvym pohľadom čo už čo-to videl ---pekná nuda. Dopozeral som to len preto, lebo som chcel vedieť ako všetko skončí. Zo 130 minút je asi 35 pozerateľných, často nadpriemerných. Položte si otázku - oplatí sa vám kvôli tomu pozerať ten zvyšok? ()

snake

Ach, aspoň že tento díl slavné triologie částečně zachránil velmi špatný Reloaded. Asi mě hodně rozsekal ten závěrečný souboj se Smithem, asi mě rozsekala i velká válečná bitva.Jenže Matrix Revolutions pokračuje v hloubce "filosofických" rozhovorů a monologů tam, kde skončil Reloaded, a samozdřejmě je nijak neobjasňuje. Jenže co je ještě horší, rádoby filosofické rozhovory zde střídájí mraky patosu. A to doslova mraky. Rozhodně jsem tohle od Matrixu nečekal. Největší problém jsem měl v tom, že napoprvé mě film dostal. Jenže napodruhé...........FUJ!!! To sem si teprve všiml té sračkovosti všech dialogů. Což jsem ovšem očekával, takže se žádné rozmrzené obličeje nekonaly. Podtrženo sečteno, žádné překvapení, žádné zklamání. ()

HanSolo

Otázky, které nám byly položeny ve druhém díle, zde zůstaly bohužel z valné části nezodpovězěni, akce je zde opět nechutně digitální (absolutně mě zklamala bitva o Sion se sentinely a konečný duel Nea s agentem Smithem). Navíc nová představitelka vědmy zde pořád mluví o tom, jak se jí změnil ksicht a film se skoro celý odehrává v Sionu (právě předešlé dva díly mě v této oblasti nudily). Celkově je to nic moc a jasně nejslabší z celé trilogie. ()

MrMir

Po Reloaded jsem sice zklamaný byl, nicméně jsem stále doufal v bombastické zakončení trilogie. Bombastické zakončení se dostavilo ve formě největšího zklamání ve filmové historii! Kulhající scénář Reloaded dokulhal do chromického stavu, herecká marnost a trapnost dialogů dosáhla gigantických rozměrů. Ani přehršel vcelku slušných digitálních efektů (nad kterými za pár let stejně mávnu rukou) nezlomil mé přesvědčení, že Matrix měl zůstat jen jeden jediný a to hned ten první. Páni Wachovští, za jedničku děkuji, za zbytek vás proklínám!) PS: filmovy dojem za *, triky za ****, proto *** :o) ()

Gekon

S Matrixem to jde od 10 k 5, ještě že to třetím dílem končí.První díl byl vynikající, druhý jen průměr a Revolutions už jsou jen slepenec akčních scén a "hluboce" filosofických keců, parazitující na původním Matrixu. ()

dawydx

Třetí díl musím hodnotit vzhledem k předchozím částem V prvním díle nám byla představena zajímavá vize světa, v Reloaded do ní tvůrci zapadli jak do bahna, nahodili hromadu zajímavých zápletek a charakterů, načež ve třetím díle se na vše z vysoka vy víte co... V porovnání s dvojkou tak Revolutions vychází jako bezmyšlenkovitá ( ale efektní, to klobouk dolů... ) řežba. Závěrečný díl sráží dojem z celé trilogie, protože si uvědomíte, že nás celou dobu tahali bratři Wachowští za nos. Proč? Myšlenková prázdnota Revolutions evokuje dojem, že filozofickými kecy a hromadou postav v předchozích dílech se tvůrci snažili překrýt absenci hluboké myšlenky. Škoda nevyužité šance dát největší sci-fi trilogii posledních let důstojný závěr. ()

Hawkeye666

Jednička byla výborné sci-fi z úžasným nápadem a zajimavými postavami (vědma rulezzz!), skvěle trikově zvládnutá, dvojka se svými nudnýmí dialogy zas ´´chyba v matrixu´´ a trojka... Spočátku celkem nuda, a ve chvíly, když čekáte, že se celý film povleče stejným tempem jako Reloaded nastáva pořádná akce. Konec mně sice sklamal, ale jinak omnoho zábavnější jako dvojka. ()

Pai-Mei

Parádne zavŕšenie jednej z najlepších sci-fi trilógií všetkých čias. Skutočne slušne spravený záver vysvetľujúci všetko, čo divákom nebolo jasné z prvých dvoch častí. Agent Smith zaplavil mesto samým sebou a finálny bombastický súboj teda fakt stojí za to. ...It ends tonight... ...I know it does, I´ve seen it. That´s why the rest of me is gonna enjoy this show, ´cause we already know, that I´m the one that beat you... ()

curfew77

Stejné chyby, stejné známky, řekl by profesor z Marečka. Revolutions a Reloaded nezapřou, že vznikaly souběžně a že jde vlastně o jeden dlouhý film. V závěrečném díle trilogie pak ještě nutno ke všem neduhům sequelu připočíst absenci důstojné pointy - podle mnohých nevyhnutelnou. Tyhle dva filmy nikdy neměly přijít na svět. 30 %. ()

Stejšn

Ach jo, proč tak skvěle dějově vymyšlený film, jakým byl první Matrix, museli úplně dorazit touhle zběsilostí, která sklouzla skoro až někam k filmům typu Den Nezávislosti :( Dvě hvězdičky pouze za triky, ale více by znamenalo méně a v tomhle filmu by jich mělo být méně aspoň o 90 procent aby to k něčemu bylo. Celkově už ten film nechci nikdy víckrát vidět. ()

HarlanWade

Nejsem zklamán, protože mi po Reloaded bylo jasné, že to přijde. Revolutions je vrcholem celé trilogie a tudíž bych očekával skutečný VRCHOL - v první řadě spoustu napětí, při kterém by se měl až dech tajit. Bohužel, tohle jsou jen úžasné vizuální orgie. Nic víc, nic míň. Pro producenta mluví sice fakt, že za stejné peníze jako v Reloaded pořídil daleko velkolepější podívanou, jenže mě ani ty efekty nijak extra nebavily. Z jedoho prostého důvodu - jak by mě u jiných filmů neskutečně štvalo, že se strašně rychle mění jednotlivé dějové linie, tady jsem se místy přímo modlil, aby už to střihač přepnul jinam - z obrany hradu (defenzíva kapitána, statečné bojovnice v akci, Morfeův ofensivní manévr) na Nea a jeho záchrannou misi. Takhle mě totiž ty efekty (jejich suprovost nepopírám) začínaly po dlouhých chvílích trošku nudit (byly totiž pořád stejné). Kvůli tomu se mé úvodní pětihvězdičkové nadšení postupně snižovalo, až u závěrečného nutného (a nudného) konce romantické linie (a Nea samotného) skončil u dvouhvězdičkového. Neův souboj se Smithem sice ještě mnohé zachrínil, ale... Necelých 70%. Vidět to na velkém plátně, dal bych 4, možná i 5*. Ale jenom na tom film stát zkrátka nemůže. ()

Mykhaluu

Možná spíše tři hvezdičky, ale jestli si dobře pamatuji, tak tam Trinity umřela, což si jednoznačně zasloužila! :) Bylo to trochu těžší vydržet do konce, ale ten byl celkem hezký, ač jinak jsem mnoha věcem neporozuměl.. ale kdož ví, zda nějaký rozum v nich obsažen byl... Asi to stejně v kinech zase vydělalo a to je hlavní! Aspoň pro někoho... :) ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)