Reklama

Reklama

Star Wars: Vize

(seriál)
  • USA Star Wars: Visions (více)
Trailer 1
USA / Japonsko / Španělsko / Velká Británie / Indie / Irsko / Jihoafrická republika / Jižní Korea / Francie, (2021–2023), 5 h 3 min (Minutáž: 13–22 min)

Kamera:

Takaši Aoki

Hrají:

Alison Brie, Anna Cathcart, Kyle Chandler, Jamie Chung, Jordan Fisher, Karen Fukuhara, Kimiko Glenn, Henry Golding, Joseph Gordon-Levitt, David Harbour (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(18)

Tato antologie animovaných krátkých filmů z celého světa oslavuje bájesloví Star Wars jedinečným pohledem různých kultur. (Disney+)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (42)

LizianShaw 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Moc oceňuji rozhodnutí, vytvářet krátké uzavřené Star Wars příběhy, přičemž jejich odlišné japonské styly tomu dávají opravdu zajímavý nádech (zajímalo by mě, jestli se jedná o canon). Ne všechny příběhy jsou si rovny, i tak mě ale dost bavily, a u těch, kterým se to nepodařilo, to také nebyl zásadní problém, kvůli krátké stopáži. Nejlepší epizoda jednoznačně Ninth Jedi, ale i epizody 4, 7, 1 a 9 měly dost dobrý příběh. 85% ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Hodně promarněná šance. Mám rád anime a tak jsem se těšil na to v čem se anime od západních animáků odlišuje nejvíc - originálnější příběhy a dospělejší přístup k nim. Ani jedno se ve Visions  příliš nepovedlo.Většina čtvrthodinových dílů je prostě jen o akci, tzn krátký set-up a pak už jen šermovačky na lightsabery, a ty díly které moc akční nejsou zase vynikají ve své dětinskosti (jako když mladý Jabba se svými vrstevníky založí J-Rockovou kapelu...). Až třeba poslední díl je povedený dost, ale u něj se zase Star Wars reálie projevují jen tím že meče těch samurajů svítí, jinak je to klasický Japonský příběh.I nějak vymazlený a unikátní vizuální styl tu má jen pár částí, většina vypadá dost genericky. Celkově je na tom vidět že budget byl o pár řádů níž než u Love, Death and Robots - téhle Netflixácké sérii se Visions rozhodně nevyrovnají, i když jsou z mého oblíbeného vesmíru. Nevyrovnají se bohužel ani četné amatérské tvorbě které je plný youtube. /// Druhá série je mnohem lepší, ta už plně dostojí onomu "Love, Death and Robots ze Star Wars světa", a skoro s každou částí nabídne zajímavý příběh a originální vizuální zpracování. 7/10 ()

Reklama

Lexonka97 

všechny recenze uživatele

Star Wars Visions moc nedokážu hodnotit celkově jako seriál, jelikož je každá epizoda nezávisle na sobě odlišná a originální. Na to, že moc nemusím východní japonský styl animace, tak mi spousta z nich krásně zapadla do příběhu a nedokážu si představit, kdyby byl třeba hned první díl první série tvořen pod jiným studiem s jinou animací. Asi až na tři díly mi u obou sérií vyhovuje každý styl a jsem rád, že Star Wars dává šanci spoustě kreativním studiím, kteří dokážou samotnou animaci zahrnout do příběhu (krásným příkladem je první epizoda druhé série). Spousta dílů pracuje se zajímavými tématy a hezky vybočuje od toho, na co jsou fanoušci zvyklí. A u pár zajímavých příběhů bych si opravdu přál pokračování.  Jsem moc rád, že něco jako Visions vzniklo/vzniká a je to příjemné zpestření tohoto obrovského světa. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Experimentální Star Wars fanfikce stylizované do podoby krátkých anime příběhů. Kvalita jednotlivých epizod je ale brutálně kolísavá - od pětihvězdičkových záležitostí až podivnostem hraničícím s odpadem. Příběhově to vzhledem ke stopáži většinou nestojí moc za řeč a ve finále si tak trochu říkám, proč to vlastně vůbec vzniklo. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Anime pořád není úplně pro mě, ale tady jsem se až divil, jak se ta poetika do Star Wars světa hodí. A to byl teprve začátek, respektive první řada. Druhá řada je totiž co do druhů animace mnohem rozmanitější a líbila se mi ještě více. Jednu z nejlepších epizod vytvořilo - podle mých očekávání - studio Aardman. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (13)

  • Tato epizoda byla animována japonským studiem „Production I.G“. (Shr1nK)
  • Lop patrí k druhu Lepus Carnivorus (skrátene Lepi). Jedná sa o druh inteligentných králikov, ktorí sa objavili pôvodne v komiksoch od Marvelu. (ČSFD)
  • Tato epizoda byla animována japonským studiem „Studio Trigger“. (Shr1nK)

Související novinky

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

V současné době hraje u studia Disney prim spíše seriálová odnož Star Wars. Poslední celovečerní film jsme v kinech viděli téměř před čtyřmi lety, od té doby jsme však dostali seriály Ahsoka, Andor,… (více)

Reklama

Reklama