Lara Croft - Tomb Raider

Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

• HoneyBunny

V souvislosti s tímto výtvorem je hodně skloňováno jméno Indiana Jones. Při sledování té mizerné akce, která by asi chtěla být zájímavá, mě napadlo pár důvodů, proč by Indy vždy a všude filmové Laře nedžentlmentsky nakopal pozadí: 1.) Tam, kde Indy s klidem odstřelí beduína, co na něj machruje s šavlí, Lara odloží zbraň a na férovku se začne mlátit s protivníkem. 2.) Když se takto Lara začne mlátit, dělá to jako chlap. Ona se vůbec chová jako chlap. Když už je hrdinka žena, tak by se alespoň občas jako žena chovat měla. To Indy je pěknej macho. 3.) Pan Jones má za protivníky vždy důstojné a zajímavé soupeře. Lara jen slizouny, o kterých od začátku víme, že téhle emancipované nadženě nesahají ani po vycpaná ňadra (mimochodem, Ford se nikde vycpávat nemusel a Angelina s těma velkýma balónkama vypadá dost legračně). 4.) Pan Jones měl vedle sebe vždy sobě rovnou partnerku. Lara? Kde nic tu nic. 5.) Indy je vždy na plátně zajímavější než jeho poskok (tímto zdravím Chrise "Rimmera" Barrieho, jehož přítomnost alespoň místo prosvětlí tuhle nudnou slátaninu).(13.6.2005)

Když jsem to viděl poprvé, tak mi to připadalo jako šílená blbost a dost mě to zklamalo, ale kupodivu když jsem to viděl podruhý, tak muj dojem z filmu byl mnohem lepší a daleke víc jsem se u toho bavil, možná to je tim že moje očekávání už byly menší, ale i tak si teď myslim že to neni tak špatný. Je to něco jako Indiana Jones a taky je na tom dost vidět že se ho tvůrci snažili napodobovat, což se v rámci možností povedlo. Asi nejvíc to připomíná Jonese příběhem, kterej je dobrej, ale někdy je až moc přehnanej, jako třeba když se probudí nějaký sochy a začnou bitkařit, nebo souboj Lary s robotem či cestování časem za svým mrtvým otcem(teda nevim proč zrovna vybrali na roli otce pravýho otce Angeliny Jolie) a taky závěrečnej souboj byl absolutně zbytečnej a spíš to tim pokazili, ale jinak si na akci moc stěžovat nemůžu. Angelina Jolie neni žádná akční hrdinka, ale zvládla to bez potíží a ještě k tomu mě potěšilo, že vypadal skoro stejně jako její počítačová předloha a její přiléhavý oblečení mě donutilo zvýšit hodnocení ze 3* na 4*(12.6.2005)

Samozrejme, ze tenhle film neni nejake mistrovske dilo, ale svoji funkci (pobavit a nenudit) plni skoro bezchybne. Herci jsou prumerny, vcetne Angeliny Jolie, ale u ni to nevadi, protoze je pekelne sexy a je podobna predloze. Je tu vsechno, co ma mit podobnej typ filmu, slusna akce, dobry efekty, svizna hudba, dobry zaporaci, sympatickej hlavni hrdina, navic docela slusnej pribeh. Sice by se mohlo vic casu stravit ruznym zkoumanim stop, odhalovanim pasti a podobne a ne vse vysvetlit behem par minut, ale film je zamerenej hlavne na akci, tak to zas tak nevadi. Celou dobu jsem se totiz paradne bavil, cemuz taky napomaha solidni delka a navic tu je Chris "Rimmer" Barrie.(12.6.2005)

::::::::::::::::::::::::::::: Co se na tom všem tak nelíbí proboha ?!? Vždyť je to skvělé natočené a zrežírované ! Prostě další film u kterého musíte vypnout ten svůj provařený mozek a jen se nechat unášet nádhernou Angelinou Joulie a skvělími akčními scénami. Nic víc. Mě se to líbilo moc ! :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(21.8.2008)

Soundtrack Graeme Revell: 1. Elevation (Tomb Raider Mix) ,2. Deep ,3. Galaxy Bounce (Soundtrack Version) ,4. Get Ur Freak On [Featuring Nelly Furtado For Tomb Raider Soundtrack] (Amended) [Remix] ,5. Speedballin' (Soundtrack Version) ,6. Ain't Never Learned (Lara Croft Tomb Raider) ,7. The Revolution ,8. Terra Firma (Delerium Feat. Aude) (Lara's Mix) ,9. Where's Your Head At ,10. Illuminati ,11. Absurd ,12. Song Of Life ,13. Edge Hill (Groove Armada) ,14. Satellite ,15. Devil's Nightmare,(19.5.2011)

• - Simon West dal přednost režii tohoto filmu před režií Černý jestřáb sestřelen. (Karlos80)

• - Při zkoumání vnitřku hodin kamera ukazuje, že oko je ihned za ozubenými kolečky. Po rozbití je ale jasně vidět, že za kolečky je ještě jedna další stěna, která oko chrání. Nebylo tedy možné z úhlu od kleček oko plně vidět. (DexMASTER094)

• - Ve scéně, kdy k Laře (Angelina Jolie) domů přichází po noční přestřelce poslíček, vstupuje do domu otevřenými dveřmi a nezavře je za sebou. V následující scéně jsou však přesto zavřené. (Jirka_Globus)