Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

Fancipal

Sladce kýčovitý a emocionálně laděný film. Od první až do poslední scény lacině čitelný a předvídatelný. Co ale na tom, čas od času takový slaďák můžu, resp. vyžaduji, abych doplnil nízkou hladinu "cukru" v krvi. Navíc přes všechna žánrová klišé je chemie mezi ústřední dvojící nezapomenutelná a jedna z nejlepších, co jsem kdy v rámci žánru viděl. P.S. Rachel McAdams je anděl a tímto filmem si zajistila trvalé místo v mé osobní Top 10. ()

WolfR

Průhledný, jednoduchý a přehypovaný film, přesto krásná podívaná natočená tak jak asi měla být, aby měla svůj efekt, a ten měla. Krásný sladký film, 4 hvězdy. ()

Radiq

Na romantickej film to bylo velice příjemné. A to i přesto, že Rachel McAdams nemusím. Ale co postrádala ona, vynahradil skvělý Ryan Gosling. Škoda těch záběrů ze starobince, který tam byly spíš na obtíž. Udělat to jako retrospektivu byl blbej nápad a dívat se na starý obličeje a umírající těla mě moc nebralo. Děj taky nebyl nijak překvapivej a spíš zaváněl hromadou klišé (což je u romantickýho filmu už normální). Ale kupodivu to fakt vůbec nevadilo. Ale víc než průměrem hodnotit nemůžu. ()

Madlenka26

Když se budu chtít kouknout na krásný romantický příběh dvou lidí, tak si pustím toto. Když si budu chtít poplakat, pustím si toto.Je spousta krásným zamilovaných příběhů, které Vás donutí brečet, ale mě si prostě získal tenhle. A Rachel jako herečku mám čím dál tím radši. A Ryan? no to je panečku cukroušek , takovýho bych si taky vybrala :o)) ()

Jaňo

"Nie som nijak mimoriadny. Som ako iní, mám obyčajné myšlienky a prežil som obyčajný život. Nikto mi nepostavil pomník a moje meno odplynie do zabudnutia. Ale z jednej stránky, som dosiahol tú najvyššiu métu, aká sa dosiahnuť dá. Miloval som celým svojím srdcom a celou dušou, a to mi vždy stačilo..." Sladké? Áno! Predvídateľné? Tiež! Ďalšia nádherná poklona zložená láske? Presne! Šálka sladučkého čaju, ktorý mám strašne rád... Romantika so skvelou hudbou zasadenou do nádherného prostredia s rozkvitnutým príbehom... ()

farmnf

No už z názvu jsem tušil neskutečnou hollywoodskou sračku. A ejhle, ono to nebylo tak zlý, dokonce i originální (ta krásná holka z 50. let trpí alzheimrem a žije v domě z kterého se nevrací). Herci tam vážně hrajou jak o život a Rachel McAdams je opravdová a krásně střelená, příběh je docela logicky postaven. Milostné scény by byly dobré, nebýt to točené v pitomé americe-ani ždibítek bradavky neuvidíte, přitom to přicházení o panenství je scénaristicky zvládnuté velmi dobře(kecá a kecá protože neví co s tím, roztomilé). Dobré je prohlédnout si i bonusy, s těmi vystříhanými scénami by byl film daleko lepší. Na závěr konstatuji a divím se, nasrán jsem nebyl, byť jsem to očekával. ()

Copacabana

Jeden z najromantickejších filmov, ktorý si ma dokázal jednoznačne namotať. Posadenie filmu do liet minulých dodalo celému filmu iný nádych a atmosféru. Naozaj sa mi páčili kostýmy a tiež účesy Rachel. Keď som to prvý krát sledovala, nestačila som sa diviť nad výzorovými premenami Ryana v jednotlivých etapách filmu. Tak ako to zahrali som im to obom do bodky verila, a navyše sa spolu hodili veľmi dobre. Jazero s bielymi vtákmi a jeho starý dom na dokreslenie atmosféry ani nemohli vybrať lepšie. Je to jedna z najdojímavejších a najlepších scén vôbec. Myslím, že v tomto diele sa podarilo predostrieť nám naozajstnú lásku a zamilovanosť, po ktorej všetci túžime, ju aspoň raz za život zažiť. Môžem ho vidieť aj sto razy, aj tak to milujem..a preto čestné miesto v top 10. ()

Doudis19

Patetická, předvídatelná, přehnaně sentimentální a vykonstruovaná ROMANTIKA, která má štěstí, že jsem romantik a bláhově stále věřím v "něco jako onu lásku" na celý život. ()

TheBalrog

No jo, samé kliše a vlastně ani nic jiného čekat nemůžete, ale prostě to nějak funguje a baví.. Kam se na to hrabe Pretty Woman :) ()

tatanapope

Na začátku filmu, poznáme dámu v letech ze stařeckou demencí, které chodí předčítat starší pán příběh pravé lásky. Během chvíle nám dojde důvod, jeho pravidelného předčítání....Pěkný film o strastech i slastech pravé lásky. Velmi dobře a citelně zahraný, tak aby se do toho člověk hravě ponořil. Samozřejmě, měl pár drobných nedostatků, ale je dostatečně kvalitní, aby si zasloužil aspoň 4 hvězdy a to mě romantické filmy opravdu moc nebaví. Viděno v rámci Filmová Výzva 2015 od Tonach ()

UhLee

(7/10). Romantický příběh se sympatickými herci. Ničím nepřekvapí a od první minuty je předvídatelný.. Za to je výborně natočený a krásně vyobrazuje lásku dvou lidí, kteří k sobě nakonec najdou cestu. ()

Lachtaan

Romantická limonáda, která má v záplavě současných neatraktivních slaďáren pořád velmi silné kouzlo i navzdory tomu, že vás nemá čím překvapit a už vůbec vás nedostane do kolen. Je možná mírně obecně nadhodnocená, pro úžasně odehranou hlavní dvojici na ni ale budu vzpomínat jedině v dobrém. Také už například zásluhou toho, že jsem se vyloženě dramatům o lásce dost dlouho nevěnoval a o to víc jsem nejspíš potěšen. [viděno na Netflixu 20.3.2020] ()

Magneto

Sú naše životy originálne? Je láska originálna? Ja si myslím, že tento film je taký, aké sú naše životy a keď niekto hovorí niečo iné, tak nezažil pravú lásku. Nieje tam nič pritiahnuté za vlasy, žiadne veľkolepé finále(nejako to ukončiť museli tak im to nemajme za zlé), žiadne neuskutočniteľné pokusy o získanie lásky, všetko sa zdá byť úplne normálne a také to aj naozaj je. Koniec vôbec nieje taký, aby sme tento film mohli zaškatuľkovať ako hollywoodsky(je taký...smutne nádherný).Krásny príbeh s úžasnými hercami a hlbokým posolstvom. Pre mňa je to najlepší romantický film posledných pár rokov. Ten kto zažil niečo podobné asi pri tomto filme zažije niečo iné ako tí, ktorí s cynizmom kritizujú všetko, čo je na tomto svete krásne a jednoduché. Mňa tento film dostal do kolien ... A hudba...hlavný motív je taký sladučký a osudový ako láska sama ()

Kikania

Každý pozná tie klasické romantické filmy, ktoré sú v niektorých prípadoch až tak otrepané, že po prvých desiatich minútach viem, ako sa ten film skončí. No práve tento film je od ostatných odlišný. Možno si budete myslieť že som až priveľmi romantická duša (som len romantická:), keď poviem, že až pri tomto filme som si uvedomila, čo je naozajstná láska. Možno že nie je až tak prepracovaný a dokonalý, no má dokonalú myšlienku. Presne také filmy mám rada. ()

Karush

Miestami veľmi nádherný príbeh jednej lásky, ale aj príliš zdíhavý a natoľko to človeka nevtiahne do deja, aby to prehliadol. Príbeh je mierne presladený a šablónovitý, ale napriek tomu zaujme hlavne vyobrazením vzťahu a formovaním chrakterov. ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce