Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

neo93

Romantický snímek jako blázen. Ale krásný. Až neuvěřitelný příběh dvou zamilovaných lidí, kterému bud podlehnete nebo se vás nebude týkat. U mě vyhrál na celé čáře první případ. Nevím čím to přesně bude, ale zcela jistě na tom má velký podíl ustřední dvojice v podání Rayane Gosling a Rachel McAdams. Jejich herecký výkon je mimořádný a zaslouží si obdiv. Děj filmu je asi každému jasný, ale i tak dokázal překvapit a potěšit. Užíval jsem si každou minutku tohoto díla a až si budu chtít udělat radost, vím na co se mám podívat. ()

bono22vox

Ze starého deníku vyprávěné romantické drama sice v základu nepřekvapí, přesto přináší kvalitní podívanou a dobré herecké výkony... ()

balcazar

Áno, je to jedno veľké klišé v podobe charakterov hlavných postáv a hlavnej myšlienky (láska chlapca z dediny a dievčaťa z mesta) s množstvom menších klišé, romantika a sentiment z toho vytekajú. Na druhej strane si treba priznať, že to funguje takmer dokonale. Dej vás pohltí, s hlavnými hrdinami sa zžijete, bojujete za ich lásku, prajete si, aby boli spolu. Do úžasnej myšlienky lásky nad všetky problémy mimoriadne vhodne zapadli herci. Rachel McAdams je krásna, nežná, ženskosť v nej doslova kypí, aj psí smutný pohľad Ryana Goslinga si v tomto príbehu a postave našiel svoje miesto. Čo ma iritovalo, bolo pre mňa zbytočne časté prerušovanie príbehu prechodom do roviny starého páru Noaha a Allie. Príbeh, ktorý veľmi príjemne plynul a hltal som ho plnými dúškami, mi to až príliš roztrhalo. ()

rejsek9

Zápisník jedné lásky je takové equlibrium mezi romantickými filmy. Rysy romantického filmu jsou zde snad největší, co jsem kdy viděl, a to je možná právě ta chyba. Zápisník nijak nezklamal, jenže ani nepřekvapil. Není tu nic originálního a ani to není komedie, takže je to dobré tak na jedno zhlédnutí... ()

Dzvandzi

Jediný film,který mi zůstal v srdci strašně dlouho,protože jsem ho viděl před několika lety asi 3x v televizi a po založení účtu na čsfd,jsem si sakra nemohl vzpomenout na název,herce ani rok.Dokonce jsem to zkoušel hledat podle obsahu na internetu,ale nic mi to nenašlo a to jsem si opravdu pamatoval maličkosti,jako byla scéna u semaforu,začátek na ruském kole no a potom to nejlepší a to je zmoknutí v dešti.No a jednoho dne při debatě s mým kamarádem jsem mu obsah povykládal a on mi řekl název.No a o dva dny později jsem neváhal a snímek jsem si pustil znovu,abych si konečně přehrál tuhle srdcovku a koukám,že se nic nezměnilo.Pořád se mi to strašně moc líbí a považuji to za jeden z nejlepších romantických filmů,možná i nejlepší.Výborný Ryan Gosling v jedné ze svých nejlepších rolí (zatím).Ale to co mě uchvátilo nejvíce je prostě ten příběh!! ()

markotter

Přeslazená limonáda se spoustou klišé, ale vzhledem k ústřední dvojici (mně se hlavně líbil Gosling) a kameře, příjemná na koukání. Druhá část byla zajímavější, téma s Alzheimerem bylo možná silnější než téma ze 40. let. Konci by prospělo výrazné zkrácení, to citové ždímání už bylo na samý hraně. ()

zbyndaxd

Nebejt toho hraní na city a scén z domova důchodců, mohl to být nadprůměrný slaďák. Bravůrní herecký výkon od Ryana, jak už je to zvykem. Tomu klukovi bych dal hned pětikorunu. Bohužel se zabouch do nudné McAdamsové. Škoda. ()

Likan7

Nemám problém pustit při filmu city a slzy. Pokud mě film chytne, moc rád se nechávám unášet jeho feelingem. A u Zápisníku jsem byl téměř přesvědčený, že tohle bude přesně takový příklad. Jenže je konec a já furt čekám, až mě to dojme jako mnoho filmů před ním. Není to chyba Goslinga, není to chyba Rachel, je to ale chyba režie, která je nezáživná, rutinní a prostě mě nebaví. Flashforwardy jsou fajn, jenže je jich šíleně moc a nic nám v podstatě neříkají. Potom není takový prostor pro Goslinga a McAdams a jejich život je jak z rychlíku. Velká škoda, dvojice sympatických a dobrých herců nemá jednoduše tolik prostoru, aby mě tenhle příběh plný lásky a sladký limonády strhl (a že tu je tolik sladkostí, až z toho bolí zuby). ()

hiczech

Doporučuji tento film každému, kdo je na rozcestí a rozhoduje se rozumem a ne srdcem. Krásný, silný příběh, kde každé slovo navíc může působit rušivě. Trochu mi svým námětem připoměl nedávno shlédnutý a asi stejně oplakaný 50 First Dates... Prostě krása. ()

DD

Docela zklamání. Řekl bych, že snímku ublížila příliš dlouhá stopáž. Ale rozhodně musím pochválit všechny herce. Rachel McAdams dokázala, že patří k nejtalentovanějším mladým herečkám současnosti a Ryan Gosling, že není jen obyčejný hezoun. 70% ()

Miksa

Odporně kýčovitý slaďák. Některé dialogy byly skutečně jak kdyby jim od pusy létaly obláčky cukrové vaty. Dobrá kamera. ()

TornadoETA

Knižní předlohu to samozřejmě nepřekonalo, přesto potěšilo příjemné naladění a vcítění do příběhu. Leckdo by řekl, že je to přeslazené a možná i je, ale život nabízí i takové příběhy .. Navíc když se mě někdo (většinou ženy) zeptá na nějaký romanťák, tak tenhle je první :) ()

[Scorpion]

Nesmierne romantické. Postavy mali výrazné charakteristiky, hudba, prostredie bolo nádherné. A to sa mi na tom páčilo. No ak sa nad tým zamyslím, niečo takéto tu už bolo a ešte veľa krát niečo také uvidím. ()

m0lL!sS

Těžko se mi hledají vhodná slova, abych mohl s čistou hlavou zhodnotit snad tu nejúžasnější romantiku, jakou jsem kdy viděl. Nádherný příběh, ale hlavně mému srdci blízká oddanost, kterou ve filmu ztvárňuje Ryan Gosling v roli Noaha. Opravdu jsem si těch 120 minut plných zvratů hodně užíval a čekal, kdy se vyplní moje přání a Allie si konečně rozpomene, že příběh, který jí Noah čte, je příběh jejího života.. ()

movemat

Jeden z nakrajších romantických filmov o zakázanej láske, ktorý je presne ako napísal POMO "maximálne neoriginálny a maximálne bez chybičky sfilmovaný primitívny príbeh s taaakto veľkým srdcom." ()

Bastinka

Krásný nedělní filmeček :) jelikož jsem neviděla začátek tak mě konec opravdu mile překvapil..fakt krásný :) ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce