Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

BubiBubi

Zápisník jedné lásky je krásný romantický film pro všechny věkové kategorie. Pojednává o skutečných problémech ze života a právě proto dokáže člověka dojmout až k slzám. ()

R.Bende

Krásný příběh, který je podaný tak ladným, lehkým, ale i přitom vážným způsobem. Úžasně koresponduje s knihou která stojí za přečtení, ale i shlédnutím filmu o nic nepřijdete, možná i získáte ;). Přiznávám, že závěr je i na mě dost sladký, ale ne nijak vehementně kýčovitý. ()

klaranapoli

Bože jako že já zrovna tyhle slaďárny fakt moc nemusím, ale tohle se mi tak strašně moc líbilo. Geniální a probrečenej konec ;) ()

Maude...

Zápisník je od počátku do konce předvídatelný, což mu ale na ničem neubírá, nehraje si na něco, čím není. Jde o dobře natočenou přesladkou romanťárnu, u které vydrží sedět bez většího nucení i chlap (vyzkoušeno). Ideální film, když si chcete odpočinout, příliš nezatěžovat mozek a zároveň se nestydět za to, nad jakou že kravinou jste to zabili čas. ()

demovka

Po dlouhé době romantický film, který se mi líbil. Mezi hlavními hrdiny Noah a Allie je chemie (R. Gosling a okatá R. McAdams). Je cítit a vidět. Líbí se mi oba herečtí představitelé. O americkém venkově a historii nic moc nevím, ale není mi zas tak vzdálená situace, kdy rodiče dělají vše proto, aby rozbili vztah dvou zamilovaných lidí. Největší překážkou je postavení a peníze, rodiče si pro svou dceru přestavují lepší život než s venkovským truhlářem. Ten vztah považují jen na letní povyražení. Pak do vztahu vstoupí odloučení a válka. Po nějaké době, když už jsou oba dospělejší, se znovu potkávají. Allie se má vdávat za mladíka, který rodičům vyhovuje, a kterého má ráda. Noaha mrzí, že se snažil ve vztahu pokračovat, ale nic se nedělo. Vyjde najevo, že jí psal každý den dopisy, které ona nedostávala. To je pro ni silné překvapení, a ona posléze pochopí, že Noah to před časem myslel opravdu vážně. Je to na Allie. ()

luboss822

Neoriginálne, predvídateľné a cca po 30 minútach začne strácať aj dej, ale ja si nemôžem pomôcť inak než za 5*. Dvojica Gosling McAadams je úplne dokonalá, ich láske a chémii medzi nimi človek naozaj uverí a prakticky zabudne, že sa pozerá na ďalšie romantické klišé bez nápadu. ()

Xmarc

Obvykle moc nemusím filmy, které mají jako hlavní žánr uvedeno "romantický", ale tohle se mně, musím uznat, prostě líbilo. Možná právě proto, že to bylo vyvážené dramatickou složkou. Obě složky byly dost silné, někdy až moc, vč. té finální dojímavosti, ale nijak moc mi to v tomto případě nepřekáželo. ()

kacka274

Tohle je síla zejména v závěrečném rozuzlení. Dojemný příběh o lásce, skutečné lásce. Milé, něžné, dojímavé. ()

dauby

A žili spolu šťastně až do smrti…Krásný film. Cynik by řekl, že na romantické filmy se člověk dívá proto, že to alespoň ve filmu dobře dopadne. ()

Bohdy67

Zcela zaslouzene jeden z nelepe hodnocenych romantaku na CSFD...Idealní šplhutí u romanticky zalozene partnerky...83% ()

Leni23

Musím se přiznat, že nejsem obdivovatelka romantických filmů. Vlastně bych mnou shlédnuté romantické filmy mohla spočítat na prstech jendé ruky. Tento film mi doporučovali všichni známí včetně mé kamarádky, beznadějné romatičky. Takže jsem čekala průměrnou romantiku se sladkým happy endem... Nečekala jsem že budu tak překvapená! Příběh, herecké výkony, promyšlené drama, s poselstvím naděje, lásky ale i utrpení.. - neskutečný zážitek. Sice pořád nejsem fanouškem romantických filmů, ale tenhle doporučuji úplně všem! Nádhera! ()

kodwin

Film o lásce. O lásce k lidem i o lásce k tomu, co děláš. Pro mě byla zajímavější ta druhá linka. Prostě věřím, že platí, že člověk by měl dělat, co ho baví a co má rád. A peníze? Ty na základní potřeby se v našem světě vždycky nějak seženou, tedy když je člověk pracovitý. Hodně sladký a hlavně hodně dobře natočený film s neoriginálním scénářem. Herci v hlavních rolích jsou skvělí, o chloupek lepší se mi zdála McAdams, ale i Gosling odvedl dobrou práci. The Notebook je vlastně pohádka o tom, že láska je silnější než smrt. Pokud máte rádi takové pohádky, je to film pro vás. Lepší čtyři hvězdy. ()

Pecos

Nádherný příběh vyprávějící o opravdové lásce podle námětu stejnojmenné knihy od Nicholase Sparkse. Příběh se odehrává během čtyřicátých let 20. století v Jižní Karolíně. Chudý Noah (Ryan Gosling) se na první pohled zamiluje do překrásné dívky Allie (Rachel McAdams), která jak už tomu tak bývá, pochází z bohaté rodiny. V jejich lásce jim brání zejména matka Allie, která si pro svou dceru představuje mnohem lepšího nápadníka než je jakým je Noah. Díky ní také dojde k odloučení tohoto mladého páru. I když zamilovanému páru nebylo dříve v jejich lásce moc přáno, opět se po několika letech odloučení setkávají a dávají dohromady. Jejich skutečná láska překoná i další nesnáz v podobě nemoci hlavní hrdinky. Dle mého názoru přispívá filmu i znamenitý výběr hlavních postav, které dávají tomuto příběhu tu správnou jiskru. I když vím, že se jedná o naprosté klišé a takový příběh může uchvátit jen beznadějné romantiky, řadí se tento film mezi mé nejoblíbenější a musím tomuto filmu dát, jak jinak než, nejvyšší možné ohodnocení. ()

Jiruska

Romantický film se vším všudy. A mě něčím dostal. Asi nadějí a šťastným koncem. Tím, že člověk chce věřit, že se to může stát. Že člověk může potkat lásku svého života a zestárnout s ní. Nemůžu jinak než 5*. ()

ardeas

Nie zlé, no k dokonalosti tomu ešte čo to chýba. Mám rada filmy s flashbackmi, aj tento bol fajn, do chvíle, ked ten zápisník zatvoril, tak sa to prehuplo do prítomnosti, ktorú už nebolo možné ukočírovať v hodnotnejšej sfére. Koniec bol až neuveriteľne sladký a pateticky, čo hned shodilo laťku dole. Jediné čo som ale naozaj nevedela prekusnúť, že mi chýbali R. Goslingove modré oči, takto mi prišiel ten herec cudzí. ()

shinlove

Nádherný od první do poslední scény. Je to film, na který se rád podívám v jakékoli životní etapě, v jakémkoli věku a to se mi stalo jen u hrstky filmů. Poprvé jsem film viděl někdy v roce 2005 a už tehdy se mi líbil. V podstatě ho sleduji každých 5 let a pokaždé se mi šíleně moc líbí. 5* ()

Dr.dogous

scénář 2 režie 5 herci 5 výprava 4 celkem 16 hodnocení 80%. Není to jen červená knihovna, je to i o věrnosti, což je vzácná komodita. ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce