Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

Blacks

Příběh byl sice dosti předvídatelný, což se ale nevylučuje s tím, že se mi film celkově opravdu líbil (Ten patos a kýč nebyl až tak obrovský jako u jiných snímků stejného žánru) a i ta slza ukápla. ()

DaUr

Předvídatelné, přeslazené a neoriginální. Ale co čert nechtěl, svou dojemností, realističností a ano, i onou přeslazeností se mi to trefilo do nálady a já se i přes občasné "Proč je to, ksakru, tak pitomé?!" momenty dobře (a uslzeně) bavil. Gosling je výborný, McAdams rovněž, dohromady jim to sluší a chemie mezi nimi funguje, stejně tak jako celkové vyznění na první pohled banálního scénáře. I když bylo od začátku jasné, jak to celé skončí, nechal jsem se unášet jejich láskou, a na konci jsem se spolu s nimi potopil do slastných vod nevědomí. A musím přestat koukat na podobné filmy, protože pak píšu jak zfetovaný scénárista kolumbijských telenovel. ()

kinghome

Rachel je krásná a to je asi tak jediný co potřebujete k filmu vědět. Jináč to je vlastně o tom, jak si dva staříci povídaj o minulosti. Něco pro staroušky tady na CSFD ale nic extra to neni. ()

viperDavid

Rachel je na romantické filmy jak dělaná. On teda i Gosling pokud zrovna nejezdí autem. Musím ale přiznat, že číst jednu knížku pořád dokola tak si hodím mašli. Ještě že to nemusím dělat :) Ale jo jsem romantik, vážně ()

Ryuuhei

Laciné a průhledné. Tedy, dobře, zpracování a herecké obsazení zřejmě nepracovalo s nejnižším rozpočtem, ale ani se nesnažilo kdovíjak zachytit dobu, ve které se film odehrával. A vlastně ani nic jiného, kromě na hlavu postaveného vztahu dvou taktéž praštěných postav. Na jedné straně holka, která pořádně neví, co chce. Ono poslat někoho do háje a pak to odvolávat, dobře, to je denní chléb některých běžných vztahů. Ale najít si někoho nového, tvrdit cosi o lásce a pak se bezostyšně vydat zaječit se svou starou známostí na základě jednoho pohledu na černobílou fotku? A druhá strana o nic lepší - ujetý týpek, který musí holku otravovat do té doby, dokud ji nepřesvědčí. Mohla by mi některá ze zdejších dam potvrdit, že takováto vlezlost skutečně funguje, i když o někoho skutečně ze začátku nestojíte? Podle mě je to přitažené za vlasy. No netřeba dodávat, že rozhodnout se prodat barák a pak záměrně odhánět zájemce, je posledním hřebíčkem do rakve blbosti. Ale dobře - ti dva se k sobě hodili, ona s ním přišla o květinu, takže zůstat spolu je z mého pohledu křesťansky korektní a nemohu říct na tento prvek ani popel. A ta vložka ve formě důchoďáku? Ale jo, proč ne? I když jak se věci mají, jsem měl od začátku taky jasno. Tedy, kromě celé romantiky film nerozvíjel nic jiného - ostatní postavy zůstaly ploché a kterákoliv jiná událost, jako třeba válka, zůstala u takového toho „hmm, tak uděláme pár kroků u zasněžené pískovny a jen umře kamarád z dětství, kterého jsme stejně nestihli pořádně poznat“. Nevím, co tu, lidi, na tom tak hodnotíte? Chápu, že to citové vydírání ke konci i docela zabírá, ale jinak je to plochý, hloupý, romantický film s hloubkou mělkého talíře. Ale pro mě, za mě. Mně ta dvouhodinová ušouraná jízda bohatě stačila jednou. 50% ()

Lachtaan

Romantická limonáda, která má v záplavě současných neatraktivních slaďáren pořád velmi silné kouzlo i navzdory tomu, že vás nemá čím překvapit a už vůbec vás nedostane do kolen. Je možná mírně obecně nadhodnocená, pro úžasně odehranou hlavní dvojici na ni ale budu vzpomínat jedině v dobrém. Také už například zásluhou toho, že jsem se vyloženě dramatům o lásce dost dlouho nevěnoval a o to víc jsem nejspíš potěšen. [viděno na Netflixu 20.3.2020] ()

Tomasso001

Každý kousek filmu už jsem někdy v něčem viděl, lze ho předvídat a přesto se mi film líbil a zapůsobil na mě. Nezbývá mi než se divit stejně jako ostatní tady, kde se v něm vzala taková síla. Asi jsou ty střípky výborně poskládané a role dobře zahrané, že to tak vyšlo... ()

Muse

Takhle nějak si představuji opravdovou lásku... Až nevkusně romanticky založená část mého já se rozplývá nad tímto snímkem... Ach... ()

Thommie

Tohle bylo na můj vkus až příliš přeslazený a kýčovitý. Dohromady to nemělo jedinou originální myšlenku. Hudba taková nijaká, nikam nesměřující, klasická romantika bez špetky invence ()

Zdeňka

Krásný příběh, který je něčím velmi výjmečným. A ne jenom tím, že veškeré dojetí, které se uskutečnilo 10 minut před titulkami pozvolna vypršelo. Škoda toho konce. Ale jinak doporučuji všem, protože je to jeden z těch filmů, který má své místo na filmové obloze v souhvězdí romantických dramat. ()

Barvoj

**SPOILER** O lásce která překoná čas, nevoli rodičů a nakonec i nemoc.. Film, který by si žádná romanticky laděná dušička neměla nechat ujít. Navíc McAdams v hlavní roli..:) ()

venison

Pod dlouhé době jsem zkusila jednu “limonádu“.. A zrovna jsem natrefila na jednu děsně přeslazenou umělým sladidlem.. Pointa byla super, o tom žádná, ale jinak trošku kýč s nízkými hereckými výkony (a to mám jinak Ryana Goslinga a Rachel McAdams celkem ráda). Pro mě nejzajímavější částí filmu byla linie se staroušky.. ()

MikyAff

Ono je vlastně fuk, že pointu na vás vybafnou už v polovině filmu. Stejně to předem už víte sami. Možná je ten příběh bláznivý, nereálný a neuvěřitelný, jenže člověk někdy přesně to potřebuje. Potřebuje vidět tu naivitu lásky a šťastného konce, který je tady opravdu dotažen zcela do posledního dechu. ()

Jolinar

Nejopravdovější romance jakou znám!!! Krásný pár je zasažen osudovou láskou, která překoná všechny překážky a trvá a až do smrti!! Limonáda? Sakra, jo!!! Oranžová, sladká, osvěžující! ()

Aven

Romantické filmy mám rád, ale tohle už je na mě moc "přeslazený". Dojemný příběh lásky na celý život, ale celé strašně moc předvídatelné, škoda:( ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce