Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

Pasifae

Každý chce to, co nemá. Já bych kupříkladu někdy uvítala, kdyby můj manžel jako každý jiný chlap při romantických filmech usínal nebo nadával, místo aby mě na ně lákal. To má za to... a to mám za to já, že jsem se napřed nepodívala na Faidřin komentář. A teď k filmu samotnému - kdyby to byla jenom romantická přeslazená blbost jako každá jiná, byla bych milosrdnější. Jenže tohle je blbost ani ne tak romantická jako spíš dokonale magorózní a prokazující poctu chování, jaké by v reálu přimělo příčetné lidi v hrůze prchat, ne tady ždímat kapesníčky. Už začátek je v tomhle ohledu zajímavý: vyhrožování sebevraždou způsobí, že dosud nedobytné srdce bohaté hrdopýšky změkne jak shnilá hruška a v dalším záběru budete tokat jako hrdličky... teda hrdličky vlastně netokaj, ale vem to čert. Následuje riskování celé budoucnosti, abyste mohli předělat starou barabiznu. Zbytek filmu hrdinka střídavě sděluje dvěma svým osudovým mužům, že je, ach, tak rozervána. A žvaní se. A významně mlčí. A tklivě civí. Taky tam jednou zmokli. Ostatní jsem zapomněla a snad mě pokračující Alzheimer vysvobodí i od toho zbytku. ()

siloalampa

Nie som cynik, ale čo je veľa, to je veľa... A ani to by mi vôbec nevadilo. Mne skôr vadí, že popri tom ako je ten príbeh nádherne natočený a zahraný, má krásnu dejovú zápletku, atď atď... je tak strašne umelý, že som sa tomu nevedel ubrániť. Toľko nádherného klišé bolo na mňa trochu priveľa a ja som nenašiel v tom filme jednu originálnu s myšlienkou a vtipom prepojenú vec. Nápad predsa do šialenej romantiky patrí, či nie? Charaktery dvoch hlavných postáv mi pripadali hrozne suché a banálne. Plávať na vode medzi tisícmi husí je síce pekné, ale čo s tým chlapom bude prepánajána robiť na druhý deň? Práve to som sa z filmu nedozvedel... ()

Gixian

Ústřední dvojici tohoto filmu prostě nejde nemilovat - Gosling s McAdamsovou jsou prostě skvělí a vášeň mezi nimy se dá krájet. Přidejte na romanťák příjemně civilní a realisticky vyznívající příběh a dostanete skoro dokonalý film, který sráží snad jen naivně přepálená "rovina ze současnosti", jejíž přítomnost navíc eliminuje jakékoliv pochybnosti o tom, jak ona romance skončí. ()

Biopler

Vynikajúcich prvých 18 minút, na ktoré sa už nepodarilo nadviazať, škoda. Príbeh plný paradoxov, ktoré mi počas sledovania prišli čoraz viac srandovnejšie. Mnoho klišé, no všetko prebíja perfektná zaľúbená dvojica McAdams-Gosling, ktorá ťahá snímok a v princípe sa nenudíte a fandíte im celý film. Snímok aj o tom ako ženy furt klamú a chlapi sa vyberú na jazero práve vtedy, keď má pršať, a keď sa rozprší, tak pomaly veslujú... :) ()

VerenaLord

Ryan Gosling není zrovna můj oblíbenec a ani ho nepovažuji za idola krásy. Přesto má jakési ,,zlobivé" charisma a jeho herecké výkony nejsou marné. V kombinaci s půvabnou Rachel McAdams však vytváří příjemný filmový pár a jejich herecký výkon je nutné ocenit. Film je sice typickou neoriginální romantickou záležitostí, ale velice povedenou, milou a příjemnou. ()

barcisz

Hezký, ale možná trochu zdlouhavý a vlastně ani ne tak dobrý romantický drama, které by vás nějak hlouběji zasáhlo. Hodnocení mezi 3-4 * ()

Petyas

Výborné, romantické, tak trochu i drama, docela napínavé, herecky zajímavé (narozdíl od jiných Goslingových filmů). Na koukání se ženskou ideální. Doporučuju. 75% ()

Torgal

Miestami až nechutne presladená limonáda, ale vďaka obsadeniu hlavných úloh Goslingom a hlavne strašne pomilovaniahodnou Rachel McAdamsovou sa to dá zvládnuť bez následkov. Dejový oblúk neprekvapí, aj vývoj dôchodcovskej línie sa dá odhadnúť dlho dopredu, ale je to tak idylicky natočené s krásnymi kamerovými obrazmi, že tomu človek jednoducho musí podľahnúť aj keď nechce. 7+/10 ()

red_spirit77

Za Lásku treba bojovať a každý boj niečo stojí v tomto netolerantnom svete obzvlášť. Prinášame obete v to čo veríme a čo jediné nám vyčaruje ten nefalšovaný úsmev a radosť pravej lásky, ktorá je čistou úprimnosťou tak nevinne nezlomná. Veľa krát musíme chtiac-nechtiac čeliť nepriazniam osudu ponorení v slzách a nepochopení . "Koľkokrát láska moja zídeš z cesty,toľkokrát Ťa pritiahnem viac k sebe, pretože Ťa MILUJEM"... ()

solcik9

Určitě je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Krásný příběh až neuvěřitelné lásky mezi dvěma lidmi, kterou by chtěl zažít každý muž a žena. Herecké výkony Ryana Goslinga a Rachel McAdams, jež se poté stali mými oblíbenými herci, jsou více než výborné. Scéna, kdy vezme Noah Allie na loďku a projíždí překrásnou krajinou zaplaveného lesa se podle mne musí líbit každému, kdo má srdce na správném místě. Pro mne jednoznačně TOP film a jeden z nejhezčích romantických filmů vůbec! ()

Alice02

Dost mě překvapilo hodnocení uživatelů ČSFD, po slhédnutí jsem si říkala, že bude štěstím, když tu najdu nějakých 73 procent... Překvapuje mě to o to víc, že se většinou takovéhle "ohraně romantické" příběhy hodnotí o něco níže. Tenhle film má určitě něco do sebe a nějaké svoje kouzlo, dokonce i pár krásně pravdivých scén, jasně, že jsem si taky pobrečela a navíc herci byli skvělí, ale nemůžu si pomoct, scénář byl celkem odfláklý, spíš se hrálo na efekt a to mě dokáže v některých případech naštvat. Lepší scénář (oproti tomu, starý známý model "chudý a bohatá" mi nepřišel nijak rušivý ani ohraný) by snímek jen pozvedl! Úsměv Rachel McAdams je sice nádherný, ale tady se smála až moc i při méně úsměvných scénách skoro až nevhodně a hloupě. No, někdo by mohl říct, že to patřilo k jejímu charakteru, ale mě to trochu kazilo pocit ze snímku. Ale přece jen, tyhle nedostatky se zčásti utopily v příjemném soundtracku a pozitivní atmosféře, jsem jedna z těch naivních dušiček milujících tyhle příběhy, a ne že by mě to nějak trápilo! :D ()

gp_one

Moc pěkný a uvěřitelný doják. Dobře hrající Gosling i McAdams. Mezi ústřední dvojicí to funguje, nemám problém jim uvěřit zamilovanost ani trápení. Celkově nemám příliš výhrad, snad kromě obsazení role staré Allie, která je značně nesympatická a určitě bych ještě víc tlačil na pilu, tedy na city a víc dramatizoval jak odloučení, tak návrat.......Zvláštní, že ačkoliv nejsem fanda žánru romantických dramatů, tohle je už druhý film s Goslingem na téma romanticko-dramatický vztah muž-žena, který jsem poslední dobou viděl a který za to stojí. ()

joker30

Nakoniec som dal priemer ale behom filmu som mal chutky aj na ovela horsie hodnotenie, len malo krat na lepsie. Stale mi nieco hovoril,o ze toto by sa dalo natocit aj ovela lepsie. A ano dalo film Moment to Remember je toho dôkazom, ten vam odporucam ovela viac :) 60 % ()

figliar

Pekný príbeh o sile lásky a ľudskej oddanosti. Ako človek pozná, že sú si dvaja súdení? Niekedy to proste inak ani dopadnúť nemôže. Až na ten koniec, nemám čo vytknúť. Pre mňa film, ktorý si vždy rád pozriem, ak znova príde tá správna chvíľa. ()

Stíba

Romantika jak má být se všemi útrapami co k ní patří s poctivě dotvořeným každým detailem. Ač Rachel až tak nemusím, tady jí to pravdu sedlo a bylo kouzelná a chemie mezi ní a Ryanem byla tím hlavním co posunulo můj prožitek nad standartní očekávání romantických filmů. Jo a taky sem tímhle filmem zkompletoval Ryanovu filmografii takže teď mi nezbývá než se těšit na jeho věřím, že pestrou, dlouhou a hlavně kvalitní novou tvorbu 2015 a výš. ()

Critic

Slaďárna pro holky. Akorát, že mně se to taky dost líbilo. Jasný, je tam tolik klišé, že to těžko vůbec spočítat, ale epické filmy o lásce, to já prostě můžu. ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce