Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

Eseter

Chápu, proč je ten film tak populární, ale stejně je to pěkná hovadina. Sekvence, jak jsou tam ti staří lidi přetáčím, mladá dvojice mě taky rozčiluje. Proč jí furt říká, co má dělat? Pane bože. Aspoň že tam pak nějaký "character development" je, ale stejně. Bylo by to víc cool, kdyby on byl míň "nice guy" a ona míň slepice. No nevadí. ()

teckax

Není lovestory jako lovestory. Zápisník jedné lásky patří mezi největší skvosty ve své kategorii. Celý příběh jsem sledovala se zatajeným dechem a lesklýma očima. Hlavním protagonistům jsem věřila vše do poslední repliky, viděla jsem lásku silnou, nesobeckou a shovívavou, která vše překoná a trvá věčně. Lásku, kterou by si přál a zasloužil každý. A i když je místy celkem solidně přecukrováno, film snese i cyničtější druh diváka. "Myslím, že naše láska dokáže cokoliv chceme." ()

zurivymlok

Jak se ta doba změnila - v dřívějších dobách to bylo romantické svádění, dnes se tomu říká stalking a hrozí za to kriminál. Jinak příjemný film, kdy oba hlavní protagonisté vypadají skutečně zamilovaně. ()

Pythonator

Romantika jak cyp. Jenom ten konec se mi nějak nezdál, protože pokud vám něco přijde smutné až děsivé, těžko to brát za romantické. Jako rozuzlení je to naprosto perfektní, ale jako romantický film to je divné asi jako romance o retardech, na kterou by se taky nikdo nechtěl dívat. Rachel samozřejmě skvělá. ()

Gamine

Tomuto filmu jsem se dlouho vyhýbala, protože jsem se bála, že to bude slaďárna, jako na první dojem působí. Což nakonec i byla, ale překvapivě příjemným způsobem. Nečekala jsem, že mě něco takového rozbrečí. Příjemný, letní film o osudové lásce, nic víc nic míň. ()

Pignon

Jsem ubrečenej jako stará k...., říkával Arnošt Lustig. A klasik v podání W.Allena v Lásce a smrti začíná s Čechovem: To be young again!! Milovat je utrpeni, nemilovat taky, utrpení je utrpení. Tak se na to určitě podívejte! ()

ToMY_SMOG

Jistě jsem ovlivněn obdobím života, kterým zrovna procházím, ALE byl jsem nadšen atmosférou filmu. Zejména na začátku filmu jsem se několikrát přistihl, jak se přiblble usmívám, neboť romantika z filmu přímo čišela. Viděl jsem v Noahovi sám sebe. Ačkoliv volil úsměvné balící techniky, vše myslel naprosto upřímně a jeho sliby měly váhu. Allie ho naopak ze začátku pouze odmítá, ale postupně lásce propadne a byla pro něho ochotna udělat cokoliv. Nejvíce mě zasáhla hlavní myšlenka filmu, jež poukazuje na to, že pakliže k někomu patříte, tak osud Vaše cesty dříve či později spojí a čas je nejlepší lék na vše. Věřím, že zažiji podobný příběh a s radostí si ho tímto filmem kdykoliv zopakuji. Vřele doporučuji všem postiženým láskou! 9/10 => 5* ()

Iorweth

Romantika jako víno. Skvělá chemie mezi Ryanem Goslingem a Rachel McAdams. Je to přesně ten typ filmu na který když vezmete svojí drahou polovičku, tak si buďte jistý že na konci vám oběma pár slz ukápne a uvědomíte si že opravdová láska si vždy najde cestu. ()

katakomb

Toto romantické drama je absolutně nerealistické a skoro se to blíží koncentrátu získaného destilací všech romantických filmů, kde nechybí zlomové okamžiky, co mají hluboce zasáhnout lidské srdce. Výsledek? Pokud se na to díváte jako ctitel žánru a nebudete se zamýšlet nad tím, že je absolutně nemožné, aby se to kdy doopravdy stalo, tak se můžete svézt na vlně dojemných, smějících se tváří. A mně to dnes sedlo tak přesně, že kdybych se nestyděl, tak dám 5/5 :) ()

KraLuban

Je to předvídatelné, klišé jako prase...a přesto, je to super. Jedna z nej romanťáren vůbec a to přesto, že z ústřední dvojice funguje pro mě jen on, a ne ona. Rozhodně stojí za příjemný večer. ()

Bogrant

V danej chvíli intenzívny romantický zážitok, ktorý má pôvab, je dojemný, nie je doterný a vyhýba sa tým príšerným láskomilným gýčom, ale po určitom čase akosi stratí svoju vážnosť. Objektívne však ide o veľmi dobrú romantickú drámu, ale zo subjektívneho hľadiska nakoniec skoro nič vo mne nezanechala, resp. nechala ma chladným. Gosling a Rachel sa k sebe naozaj hodia/hodili. Ten menej obľúbený žáner. ()

Ivuska71

Představte si, že potkáte spřízněnou duši. Už to samo o sobě je nádherné. A když tu představu někdo takhle zvěční, pak už můžete jen sedět a bezmocně sledovat, jak to celé pokračuje... ()

kuri-noha

Škoda toho nadmíru průhledného příběhu a místy děravého scénáře. Mohl to být skvělý biják. Dobrá režie, dobrá kamera a líbezná Rachel McAdams. ()

Teri123

Na romanťárny moc nejsem ale tohle mě celkem bavilo. Dějově to je velmi předvídatelné ale jaký romantický film není. Ze začátku jsem se bála délky filmu, protože 2 hodiny jsou poměrně dost ale ve finále to celkem rychle uteklo. Rachel McAdams mám moc ráda a i když jí mám spíš zafixovanou jako Reginu George, v téhle roli byla úžasná. Tak stejně i Ryan Gosling. Jednou za čas, když na to dostanete náladu je to fajn film ale dívat se na to každý týden, to určitě ne. ()

Croccy

Tento film byl opravdu fantastický a opravdu musím podotknout, že jsem si užil každou scénu od začátku do konce. Začínalo se zlehka seznamováním mezi Allie a Noahem a poté už se samotná romantika "rozjela" a musím podotknout, že to bylo velice krásné a jejich lásku jsem jim hodně přál. Film mi přišel dobře seřazený a všechny postavy ve filmu byly skvělé a nevadila mi tam žádná, což je výjimkou oproti ostatním filmům. Také musím zmínit herce Ryana Goslinga a Rachel McAdams, kteří svoji roli zahráli opravdu famózně a musím říct, že kdybych nevěděl, že to je film, tak si myslím, že jsou opravdu do sebe zamilovaní. Ve filmu mi bylo strašně líto Lona, který opravdu Allie miloval a mohl se snažit jak chtěl, ale první lásku Allie už nezastavil a tak jim to nevyšlo, což je vskutku smutné, až zdrcující. Samotné zakomponování staršího Noaha a Allie přidalo příběhu opravdu ten největší smutek a divák si celou dobu říkal, jestli si Allie vzpomene na svého milovaného Noaha, nebo ne... Láska mezi nimi je velice silná, a proto se k sobě vrátili i po 7 letech, což je důkazem jejich první lásky, která se nikdy nezapomíná a tu všichni mají v srdci nadosmrti. Konec tohoto filmu zasáhl asi všechny diváky a musím konstatovat, že i mě to dostalo, jelikož ten konec byl vskutku "krásný", ale i zároveň smutný. Tento film rozhodně patří mezi top romantické filmy a doporučil bych to všem zhlédnout. ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce