Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

imaginer21

Tak chci, aby to bylo... Přesto se nemůžu ubránit, že přes to celkové vyznění je The notebook jen velmi svkosně zahraná romantická podívaná. Hloubky nabývá až při pozvolném vyzrazení pointy v sanatoriu, která už tak nějak od půli filmu stejně byla aspoň podvědomě tušitelná. Ač se nepovažuji za cynického realistu (že, POMO), někde mi tady unikaly další aspekty výraznější kvality této podívané. Krásný příběh na hraně tří a čtyř hvězdiček. Ale asi ještě musím dozrát, abych jej plně docenil. ()

klapqua

dve hviezdy, obe za hl. predstavitelov páč mám oboch rada... inak neviem, buď som fakt ten studený čumák, ako o mne mnohí vravia, alebo je chyba vo filme.. mňa toto nezaujalo, línia so starým párom ma totálne štvala a niektoré dialógy ma privádzali do úžasu, viď už u Kleopatri spomenutý citát s rackami...Skrátka, romantický film, ktorý ma dojme a chytí za srdce si aspoň ja predstavujem trošku inak... ()

Jane.D

Ničím zajímavý, ničím neobohacený, klasický romantický film. Sice pěkný příběh dvou zamilovaných lidí, ale toje tak vše. Pro mě typicky průměrný romantický film. ()

lyzbeth

Jedna z nejkrásnějších lovestory. které byly natočeny. Úžasný příběh, skvělý herci, krásné prostředí...není co dodat. Opravdu nádherné! ()

JackieBliz

Po shlédnutí a stále pořád se ve mně hádají dvě moje osoby - slečna cynická a paní romantická a ani jedna z nich neumí převzít iniciativu, takže jsem podivně rozčarovaná z mých pocitů. Na jednu stránku hodnotím film jako velmi povedenou romantiku s jiskřící dvojicí hlavních postav Ryanem Goslingem a Rachel McAdams, film pro naivky a snílky. Druhá strana namítá, že námět je vcelku neoriginální a celkově je romantika přehnaně lepivá, cukrovitá až trapná. Pořád nevím, ale 4* si dílo určitě zaslouží, má něco do sebe, ale rozhodně se na to nebude dát dívat pořád. Už jen z toho důvodu, že režisér si neuměl říct dost a neukončil film už u večeře s tancem. ()

certiskon

Alespoň ve filmu existuje chlap, který opravdu miluje a dokáže přejít i ty největší překážky, jako jsou rozdílné poměry, rodiče kteří jsou zaujatí proti těmto rozdílům, hrozba sňatku jeho milované s jiným mužem... přes to vše dokázal vybudovat vysněný dům a doufal, že se k němu jeho láska jednou vrátí... ve finále se objasní, že i přes veškeré nástrahy se mu jeho čekání vyplatilo a aby toho nebylo málo, musí čelit zákeřné nemoci, která ani na stará kolena jejich lásku nenechá v klidu. Slaďárna až na půdu, ale mě se bez pochyb líbila :o) ()

Leník

Pořád přemýšlím, čím mě ten film tak dostal. Scénář je jak z červené knihovny, prostředí hezky barevné, ale stejně se mi to moc líbilo. Snad je to ten kontrast mladé lásky plné vášně a staré lásky plné soucitu a něhy. Ryan Gosling velmi působivý zvláště ve "fousatém" období. ()

misul96

Stačí málo a ukápne mi slza, už jen z principu. Film je jako velký pohár naplněný od dna po okraj romantikou a láskou. Je to tak sladký a dojemný. Takový zákusek pro romantiky a lidi s velkým srdcem. Má to svoje nedomyšlenosti, ale to všechno pomíjí ta dokonalost toho příběhu. Mohla bych se na ten film kouknout třeba ještě stokrát a vždycky mě to na konci rozbrečí. Donutí vás to přemýšlet i nad sebou samotným a nad vlastním milostným životem. Svým způsobem by se dalo najít mnoho filmů podobného děje, ale tohle má i svoje originální pasáže a výborný scénář. McAdams byla skvělá, skvělá, skvělá! A celý ten film byl skvělý, skvělý, skvělý a musím ho zařadit mezi nejkrásnější, které jsem kdy viděla! ()

Misterioso

Zápisník jedné lásky je podle mého obyčejný, přeslazený doják, který nenabízí vůbec nic výjimečného a zároveň mi ani nepřijde dostatečně upřímný či zábavný, abych se jím nechal omámit. "Obrázky" jsou hezké, hudba je též pěkná a herci ujdou (akorát Ryan Gosling mě chvílemi trochu iritoval). Ale příběh je tak děsně laciný, až to skoro uráží. Sem tam je třeba "nechat se opít limonádou", ale v tomhle případě jsem rád, že jsem se nenechal. Chvílemi jsem spíše přemýšlel, jestli to bylo vůbec myšleno vážně. Dosti nadsazené hodnocení. Za mě 3*. ()

kuře.gril

Hodně jsem o tomhle filmu slyšela, hodně očekávala a pak mě těžce zklamal. Obrazy krásné, herci krásní, ale to je vše. Romantické filmy mám ráda, tohle bylo na mě ale moc. Kdyby se do toho alespoň nemotal ten Alzheimer. Tahle choroba by dokázala udělat drama z úplně obyčejného života kohokoliv, v tomhle příběhu mi to nevím proč přišlo strašně nadbytečné, rušivé. Prostě to asi tvůrci chtěli mít ještě více romantické a osudové... A i kdyby tam nebyla ta linie ze současnosti, tak stejně- 365 dopisů, každý den v roce jeden? To už prostě není těžká romantika, ale scifi! Nebýt mého oblíbeného Ryana Goslinga (i když- oproti jeho ostatním filmům mě i on zde nějak neseděl), tak jdu s hodnocením ještě níž. ()

Mery235

..krasny pribeh o pravej laske, ktora vydrzi cely zivot... slzy poslednych par minut filmu?? ved preco nie... ten film si to zasluzil :) ... mimochodom, skvely soundtrack :) ... 5* uuuuplne sedi... =) ()

Nicole32

Kompletnú krásu filmu som si uvedomila až na tretie pozretie. Rachel a Ryan sú moji obľúbenci a v tomto filme majú medzi sebou neskutočnú chémiu (niet divu, veď spolu chodili). Je jedno koľkýkrát ho pozerám, vždy mi nakonci tečú slzy. ()

SuzieS

kyc nad kyce... uz ti letajici ptaci nazacatku a ruzove sbarvena obloka vypovedela, z to nebude to prave orechove... k tomu pristerna - typicka a neoriginalni - orchestralni hudba (zajimalo by me, jestli to vubec pisou "jako usite na film" nebo ty licencni prava proste prodaji vicero tvurcum). Jedine, co se mi libilo tak to bylo to historicke zpracovani a nalestene stare bouraky... jinak predvidatelne, a zdlouhave... a co je proboha ten konec? (kamaradka rekla pet minut pred koncem: jestli to tak skonci, tak to je teda pekne trapne... a skoncilo...) ()

lepo

Konečne zasa netuctový príbeh z produkcie US steel movie, ktorý nás romantikov chytí za srdce. Pekné, smutné, smiešné , ale hlavne neskutočne pravdivé. Kto môže povedať??? , že " Mne sa to stať nemože"... ()

Kybela

Při druhém shlédnutí zvyšuji ze tří na pět. Tentokrát mi to teda vážně sedlo. Je potřeba dát si k tomu dvě deci červeného, aby vám nevadily některé ty přehnané scény a plně si vychutnáte tu opravdovost. ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce