Folky

Robert DeNiro hrál zřejmě v tolika mafiánských filmech, že se je naučil i režírovat. Potřebujete výborný scénář, dobré herce a taky působivý soundtrack. A všechno tohle Příběh z bronxu má. DeNiro navíc skvěle drží divákovu pozornost po celou délku filmu, takže nuda nehrozí. ()

Nerd4Dreaming

Nenápadná gangsterka pod taktovkou Roberta De Nira. V podstatě se jedná od dost komorní příběh vyprávění očima malého kluka/dospívajícího mladíka. Veškerá tématika mafiánů je jenom lehce nakusována, hlavní hrdina do spletitých kruhů Italské mafie nevidí. A vlastně o mafii ani nejde. Hlavní je jeho vztah s otcem a druhým "mafiánským" otcem. Parádně vykreslená atmosféra Bronxu v 60. letech, tvůrci si na kulisách dali záležet! "The saddest thing in life is wasted talent" ()

Evander

Příběh z Bronxu je výborná mafiánka. Silný příběh, skvělé herecké výkony a hlavně velmi sympatické hlavní postavy, které se divákovi rychle dostanou pod kůži. Vše podbarveno krásnou dobovou hudbou. 90% ()

Hapretor

Demografická sonda od R. De Nira. Dobré, koukatelné. Nic se tam neděje, až na dva momenty - ale ty sakra stojej za to. Držet herecký krok s jedním z nejlepších herců tamního Hollywoodu není jen tak. Ti ostatní to ale s přehledem dokázali. Klobouk dolů. ()

MickeyStuma

Robert de Niro k mafiánskému tématu docela dobře přilnul a tak snad ani nemůže překvapit, že se na to podíval i spoustu režiséra. A vzal si námět, který byl ve svém smyslu použit i ve snímku 'Mafiáni' (1990). Snad každý měl v dětském věku svůj vzor a měl sen být jako on, načež byl schopný pro to udělat cokoliv. Právě o tom je tento snímek, který je striktně vyprávěný dětskýma očima. Hrdina příběhu se vlivem toho dostane mezi dvě barikády a tak tu máme docela zajímavou charakterovou studii dvou mužů. Psychologie obou postav je výraznější než by si kdo myslel. Milující otec se snaží svého syna odvrátil od nekalého života v konfrontaci s bezohledným gangsterem schopného zabít člověka bez mrknutí oka, aby se nakonec v chlapcově dospělosti ukázalo, že dané skutky jsou právě naopak. A stačí k tomu málo. Zamilovat se do afroameričanky. Otec s tím nesouhlasí, tedy se ukáže jako naprostý rasista, naopak všehoschopný gangster v tom má jisté pochopení a sdílí podporu. Důraz na rasistické konflikty mezi afroameričany a, v tomto případě, Italy, je tudíž výrazný a takovýto dějový skutek vlastně do dění zapojuje i diváky, aby sami vzali v potaz, která strana je ta špatná a která dobrá. Režisérský debut Roberta de Nira, který si zároveň střihl i roli onoho otce, je do značné míry naprosto bezchybný. Zhmotnil na plátna kin příběh a postavy s nezapomenutelnými scénami. A to není všechno. I hudební soundtrack je v tomto směru pro vybudování patřičné atmosféry víc než trefný. Jedná se o dobrý film, který bez problémů může oslovit fanoušky gangsterských filmů. ()

Rathalos

Tak tuto dramu mozno povazovat za jeden z najlepsich mafianskych filmov so skvelou atmosferou,hudbou i hereckym obsadenim,Robert De Niro sa aj ako reziser osvedcil a ukazal v tom naj naj naj svetle...:-) ()

Shona

Pan Herec Robert De Niro zvládl svůj režijní debut na jedničku, což se taky každému nepodaří. Jestli to bylo i tím, že role v takovýchhle filmech patří k jeho nejlepším nevím. Mafiánské drama, které kromě výkonů jak De Nira, tak i Chazze Palminteriho zaujme především perkeftně stvárněnou, dobovou atmosférou. Závěrečný výstup Joa Pesciho mi hned připoměl Mafiány, nebo Casino a ujasnil, že tyhle snímky jsou přeci jenom jiná liga. ()

kamil0606

Vysoko kvalitný príbeh ktorému chýbala aspoň jedna " kulervoucí " scéna, ktorá by prehupla hodnotenie z veľmi dobrých 4 na slabších 5 hviezd. ()

sumperacek

Další z řady mafiánských filmů, které často v žebříčku míří vysoko. Znovu známé tváře, které k žánru patří. No vyvedený film. ()

Kaučuk03

Spíš by to bylo asi za 4, ale jelikož je to De Nirova prvotina, musí se oko přimhouřit. O tom, že je to skvělý herec jsem přesvědčený už dávno, ale o tom, že je i vynikající režisér, to jsem zjistil až teď. Fascinovalo mě jeho pojetí gangsterské problematiky, oceňuji, že De Nirovo vidění není jen černobílé. Krásně ukázal, že každá strana má 2 mince. Nechybí ani špetka vtipu, která někdy film příjemně odlehčuje. Robert nám holt naservíroval težký kalibr, na kterém je nejlepší, že vám nepodsouvá svůj úsudek, ale vy si ho vytváříte sami. Bravo! ()

..Anya

Co je tak geniálního na točení gangsterskejch filmů o italskejch mafiánech??? Máte z toho snad pocit, že patříte mezi ně? Mezi partu neohroženejch týpků, který oddělaj kohokoli jen pohledem? Pěkná kravina toto. Ani na jednoho z hlavních herců se nešlo koukat. Jediné co mi padlo do noty byl příběh negerských versus bílých gangů - 60. léta jak vyšitá - hanba Italům, někdo by je měl nakoupnout aby si uvědomili, že oni to maj z domova do Afriky taky jen kousek. Až na jasnou prvoplánovitost děje, mi přišlo, že to alespoň na něco poukazuje. ()

cure

Krásny, veľmi jednoducho a zároveň tak pútavo vyrozprávaný príbeh, že ho možete vydieť x-krát a neomrzí. Tomu sa hovorí klasika. To napätie, ale aj vzájomný rešpekt čo je cítiť počas celého filmu vo vzduchu medzi Lorenzom a Sonnym, by sa dalo krájať. 90%. ()

bif

Gangsterka jak má být, sice se z ní nedozvíme šíři Sonnyho "jurisdikce" a to jak se Sonny dostal k moci, ale to je tak jediná chybička jinak vynikajícího filmu. De Niro zde ukázal, že umí dobře kopírovat Scorseseho jak režií, tak hudbou, což není myšleno špatně, protože pokud by se takhle točily filmy pořád, tak bych byl permamentně doma, zavřený u dvd. Herci jsou tak skvělý, že nechápu, že nikdo nebyl nominován na Oscara. A Joe Pesci na konci? Třešnička na Dortu. 85%. ()

truby

Tohle mělo potenciál být dobrým filmem, protože přesně s tímhle typem filmů má De Niro jako herec nejvíce zkušeností. Mafiáni, Casino, Tenkrát v Americe... Myslel jsem , že pouze poskládá dohromady, co za svůj herecký život posbíral. Ale tohle nebylo žádné vykrádání. Silný opravdový příběh a konflikt dvou světů zhmotněný v mladém chlapci, láska a velmi citlivě zařazená otázka rasismu, konec dobrý a symbolický, dle mého gusta. ()

Stíba

De Nirova úžasná režie je to co dělá Příběh z Bronxu tak vyjímečným. Velmi citlivě bez příkras a nudné omáčky s opravdu výborným Chazzem Palminterim natočené drama z Bronxu 60. let je odlišné od dalších gangsterko-mafiánských filmů a právě to mě na něm nejvíce zaujalo. Způsobem výpravy a zpracování tématu si mě tu De Niro stoprocentně získal a jak ve mě film postupně doznívá, uznávám ho ještě víc. ()

Jeand´Boa

Nikoliv velký svět mafie...drobný příběh, kterých se v té době mohlo stát na každém růžku několik...velká malá podívaná, ve které vynikají herecké výkony v rámci neozbrojeného boje o život jednoho chlapce a výborná směs hudby...De Niro před kamerou i za ní, stejný talent, stejný um... ()

Torgal

Hodnotiť film tri týždne od jeho pozretia nie je žiadna sranda. V tomto konkrétnom prípade sa mi z hlavy vykúrili všetky konkrétne pozitíva a zostal iba veľmi príjemný pocit z pekného príbehu, ktorý sa odohráva v mafiánskom prostredí. Veľmi dobre prekreslené postavy a De Niro v netradičnej roli (po všetkých tých mafiánoch sa konečne postavil na druhú stranu barkády). Chýba tomu ale niečo viac, niečo čo by ma naozaj strhlo, takto je to len fajn film, ktorý sa ale do pamäte hlboko nevryje. 7+/10 ()

Joppo88

Keby som chcel tento film zhrnúť dvoma slovami boli by to zrejme tieto: emočná explózia. Krimi - dráma s dvojhodinovou minutážou bez toho, aby chývali silné emócie v každej jednej minúte... Super - De Niro sa osvedčil aj ako talentovaný režisér, nielen herec. ()

hatari

Doted si vzpomínám, jak jsme tenhle film viděli s bráchou ještě na škole!cca ve 23h... Na Čt2 byly filmové kluby a v nich dávali filmové lahůdky jako je tento film!A pak má člověk spát, když většinou nej filmy dávaj tak pozdě... Jinak krásný film!Který mě něčím velmi zaujal-prolínáním doby ve které ,,C´´ prožívá svůj život! R.de Niro to mistrovsky pojal a vytvořil jeden z mých oblíbených filmů... ()